Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Απαραδεκτο!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=70823)

nikolaosbouk 08-04-13 11:43

Απαραδεκτο!!!
 
Για δειτε αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=cdQ00LeM9Zgκαι περιμενω σχολια....

Αber 08-04-13 11:50

Πολυ καλο για αυτους που τους αρεσει να εχουν τα ψαρια σε γυαλα τριων λιτρων.

Stivv27 08-04-13 11:50

Δεν ειναι το πρωτο δειγμα για τον βασανισμο των μονομαχων!Κριμα γιατι κατι τετοια αυξανουν τις πωλησεις ψαριων!

beeromixalhs 08-04-13 11:54

δες και τα θετικά , κάνει εύκολες τις αλλαγές σε αυτούς που διαφορετικά δε θα έκαναν καμία αλλαγή και σου λέει να κάνεις προσαρμογή το νερό που θα βάλεις στη θερμοκρασία που έχει το νερό μέσα στο βάζο;)

maikl 08-04-13 12:28

Αν βαζεις νερο με μικρη ροη ,σταθερη και με ιδιας "ποιοτητας" νερο γιατι οχι?
Το μεγεθος της γυαλας δε την σχολιαζω...;)

platy 08-04-13 12:29

σχετικα με την νοοτροπία διατήρησης ψαριών στο εξωτερικό εχουμε μιλήσει ουκ ολιγες φορες..κατα αλλα ειναι πολυ καλη ιδεα...

Anna10 08-04-13 12:31

Σε ένα 150λιτρο με φίλτρο βυθού θα ήταν ότι πρέπει.:D

nazgul 08-04-13 12:46

Εχω δει πολυ χειροτερα...

nikolaosbouk 08-04-13 13:23

Απ: Απαραδεκτο!!!
 
Σαν κανατα είναι αυτό το πραγμα, ήμαρτον!!! Ας τον βάζουνε τον Μονομάχο στο τραπέζι τους αν είναι για να πίνουν και νερό από το ποτήρι όπως στην διαφήμιση τους.....

Diskus fan 08-04-13 14:00

Να αφήσουμε μόνο τα λόγια... και να πατήσουμε το red flag (γι' αυτό υπάρχει).... εκτός από ένα απλό thumb down;
Αγανακτούμε αλλά να κάνουμε και κάτι.... αυτοί ούτως ή άλλως ακολουθούν το... ΟΛΑ για το ΧΡΗΜΑ.-

Αντζι 08-04-13 14:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 753711)
Να αφήσουμε μόνο τα λόγια... και να πατήσουμε το red flag (γι' αυτό υπάρχει).... εκτός από ένα απλό thumb down;
Αγανακτούμε αλλά να κάνουμε και κάτι.... αυτοί ούτως ή άλλως ακολουθούν το... ΟΛΑ για το ΧΡΗΜΑ.-

Συμφωνω.Εγω το πατησα και εγραψα και σχολιο.Τα χαλια τους τα μαυρα που το διαφημιζουν και με στομφο

Diskus fan 08-04-13 15:10

Τους έχω γράψει κι' εγώ σχόλιο... και μάλιστα μου απάντησαν... (νομίζω και σε σένα). ;)
We agree that it is a very innovative idea and we appreciate your input.

Κουραμπιές 08-04-13 16:05

Εγραψα και εγω και εκανα likes και dislikes οπου χρειαζοταν.

Χρηστος Ζ. 08-04-13 16:07

δειτε το και λιγο θετικα, μας εδωσαν μια ιδεα για γρηγορες αλλαγες νερου :D:D.

Nick74 08-04-13 16:08

οι betta εχουν καταντησει παιχνιδακια στα χερια του καθε πειραματιστη ηλιθιοτητας

Κουραμπιές 08-04-13 16:10

Ναι αλλα δεν ειναι σωστες αλλαγες, βαζοντας νεο νερο πριν βγαλεις το παλιο ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγαλεις και ενα ποσοστο απτο νεο νερο, οποτε εγω για 30% αλλαγη αν ηταν να το κανω ετσι θαβαζα το 50% του ογκου του ενυδρειου, ελπιζοντας το περισσοτερο απο αυτο να ειναι "παλιο". :-P

korasidikos 08-04-13 16:13

αμαν πια δεν αφηνουν τα κακομοιρα ψαρακια στην ησυχια τους αισχος:smt067

Anna10 08-04-13 16:27

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 753754)
Ναι αλλα δεν ειναι σωστες αλλαγες, βαζοντας νεο νερο πριν βγαλεις το παλιο ΣΙΓΟΥΡΑ θα βγαλεις και ενα ποσοστο απτο νεο νερο, οποτε εγω για 30% αλλαγη αν ηταν να το κανω ετσι θαβαζα το 50% του ογκου του ενυδρειου, ελπιζοντας το περισσοτερο απο αυτο να ειναι "παλιο". :-P

Το νερό από ότι κατάλαβα που βγαίνει είναι από τον βυθό.Θα φεύγουν οι ακαθαρσίες αν υπάρχει τρόπος να μην βουλώνει είναι λειτουργικό.

Αντζι 08-04-13 23:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan (Μήνυμα 753729)
Τους έχω γράψει κι' εγώ σχόλιο... και μάλιστα μου απάντησαν... (νομίζω και σε σένα). ;)
We agree that it is a very innovative idea and we appreciate your input.

Και που απαντησαν?δεχονται λεει και τα αρνητικα σχολια..σαν να μας λενε καλα λεγετε εσεις εμεις θα κανουμε τρελλες πωλησεις και αυτο ειναι το ζητουμενο.
Καπου το διαβασα εδω μεσα και δεν θυμαμαι που και απο ποιον αλλα συμφωνω στο οτι θα επρεπε με καποιο τροπο να υπαρχει κινητοποιηση μπας και σταματησουν τα αισχη στα πετ σοπ.
προχθες πηγα σε γνωστη αλυσιδα και μεσα σε ενα απο τα ενυδρια/κουτια/εκθεματα που εχουν βλεπω ενα ψαρι το οποιο ηταν ανασκελα μεσα στο νερο,δεν κολυμπουσε παρα το παρασερνε το νερο οπου να ναι και τα υπολοιπα το τσιμπουσαν...ηταν ζωντανο το κακομοιρο ακομα.Και το λεω δεν το βλεπεις?βγαλτο να το βαλεις καπου αλλου μπας και σωθει.Και μου λεει δεν εχω πουθενα να το βαλω.3 στηλες ειχα και τις πηραν και τις 3....
Ημαρτον..
εννοειται και τα κλασσικα ποτηρακια με τους μονομαχους τεζα μεσα οι κακομοιροι,καρφωμενα στον τοιχο....
Λυπηθηκα τοσο μα τοσο πολυ...

Diskus fan 09-04-13 23:25

Είπαμε... υπάρχει και το red flag.- ;)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Anna10 (Μήνυμα 753765)
Το νερό από ότι κατάλαβα που βγαίνει είναι από τον βυθό.Θα φεύγουν οι ακαθαρσίες αν υπάρχει τρόπος να μην βουλώνει είναι λειτουργικό.

Τι να το κάνεις το λειτουργικό.... όταν ΔΕΝ μπορείς να βάλεις ψάρι; :confused:
ΔΕΝ είναι και τίποτα τρελό.... ένα απλό φίλτρο βυθού (το φτιάχνεις και μόνη σου)... που χρησιμοποιούσαμε πριν 30 χρόνια (κάποιοι μάλιστα επιμένουν, να τα χρησιμοποιούν ακόμα)!!!!

tsoui 09-04-13 23:49

:rolleyes:Μπααα και ποιο κοντα κατα το 96 τι μου θυμισες :p

mikros84 10-04-13 07:55

Αν η γυάλα είναι 10πλάσια, το νερό σε σωστή θερμοκρασία και τιμές....εμένα σαν ιδέα μου αρέσει.;)

snakepanos 10-04-13 08:20

Τελικα θελουν πολυ κραξημω μερικοι ,,,αν διαβασατε και τα σχολια θα ειδατε τι γραφουν ,,,εφαγαν κραξημω ,,αλλα τα καλα σχολια ειναι ποιο πολλα .
Εγω παντος τους εκραξα,,,,και τοσα μηνυματα για μια γυαλα με εναν μονομαχο ,,ωρε δεν παμε καλα:confused::confused:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:09.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02256 seconds with 11 queries