Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ο Jorg Stendker στην Ελλάδα! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35163)

ΠΣΦΕ 04-11-09 02:22

Ο Jorg Stendker στην Ελλάδα!
 
Στις 21 Νοεμβρίου, ο ΠΣΦΕ υποστηρίζει την εκδήλωση που διοργανώνει η ομάδα του Greek Discus, με καλεσμένο τον μεγαλύτερο εκτροφέα δίσκων στην Ευρώπη, Jorg Stendker!

Η σχετική ανακοίνωση - πρόσκληση αναρτημένη και στο site μας:

http://www.aquarist.gr/news/Stendker/stendker.htm

Δεν πρέπει να λείψει κανείς!


Tolis 04-11-09 02:29

Δεν θα κουραστω να λεω οτι ΟΛΟΙ πρεπει να υποστηριζουμε τετοιες προσπαθειες, γιατι ειναι δυσκολες να πραγματοποιηθουν, δινουν πολυ κοπο σε οσους τις διοργανωνουν, και κυριως, γιατι τις διοργανωνουν για να μπορεσουν οι ενυδρειοφιλοι να πανε ενα βημα μπροστα!
Συγχαρητηρια στην ομαδα του Greek Discus, θα ειμαστε εκει!

agnos 04-11-09 06:30

Πιστεύω ότι θα είναι πολύ επικοδομιτικό σήγουρα θέλω πολύ να έρθω και ελπίζω αυτή τη φορα να τα καταφέρω.

yiapas 08-11-09 22:16

έχουμε φτάσει σε σημείο να μην προλαβαίνουμε τα σεμινάρια -διαλέξεις -προβολές

και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα....:D

φυσικά θα είμαι εκεί γιατί άκουσα οτι θα έχει καλό μεταφραστη-διερμηνέα:smt041

ΧρήστοςΠ 09-11-09 08:34

Ναι δεν θα καταλαβαίνετε τι λέω :grin::grin:

Πάμε παιδιά να μαζευτούμε το καλό είναι ότι η παρουσίαση θα είναι ο μισός χρόνος και το υπόλοιπο θα έχουμε ερωτήσεις ;)

georged 09-11-09 08:56

Θα έρθω και εγώ αλλά δεν ξέρω κανέναν σας…. Είμαι πολύ νιούφις:(

Celda 09-11-09 11:41

Και? το μονο που χρειαζεται να κάνεις ειναι να συστηθείς! :rolleyes::D

georged 09-11-09 11:53

οκ θα τα πούμε από κοντά;)

dimitris21 09-11-09 15:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georged (Μήνυμα 387752)
Θα έρθω και εγώ αλλά δεν ξέρω κανέναν σας…. Είμαι πολύ νιούφις:(

όλοι "νιουφις" ξεκινήσαμε. :smt041

μισή ντροπή δική σου, μισή δική μας και όλα οκ.
το πρώτο βήμα είναι δύσκολο να γίνει. τα επόμενα είναι δύσκολο να μην γίνουν :D

yiapas 09-11-09 18:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georged (Μήνυμα 387805)
οκ θα τα πούμε από κοντά;)

Έλα και θα είμαστε πολλοί κοντογείτονες:D

yiapas 19-11-09 18:38

Λόγω ασθένειας του κ.Jorg Stendker την διάλεξη του Σαββάτου 21 Νοεμβρίου θα δώσει ο συνιδιοκτήτης-συνεργάτης και αδελφός του, κ.Volker Stendker, ο οποίος σας κάνουμε γνωστό οτι ήταν και ο αρχικός μας στόχος κατα την πρώτη μας επαφή με την εταιραία "Diskuszucht Stendker".
Κατα τα άλλα οι θεματολογία και το πρόγραμμα της διάλεξης ΔΕΝ αλλάζει.

Λίγα λόγια για τον ομιλητή
Ο Volker Stendker άρχισε να εργάζεται με τους Δίσκους μαζί με τον πατέρα και τον αδελφό του Jorg όταν ήταν 10 ετών. Έτσι το χόμπι του έγινε επάγγελμα περισσότερο από 20 χρόνια. Και τα δύο αδέρφια είναι διαχειριστές της φάρμας.
Ο Volker είναι υπεύθυνος για όλα τα τεχνικα θέματα και τον τεχικό εξοπλισμό. Είναι υπεύθυνος επίσης της υγείας των δίσκων, για παράδειγμα, για τον έλεγχο της ποιότητας και της σταθερότητας των νερών καθώς επίσης και την εξέταση της υγείας των Δίσκων. Περαιτέρω, αποφασίζει σχετικά με τις νέες ποικιλίες χρώματος και επιλέγει τα ζευγάρια για τις αναπαραγωγές. Ακόμα, ο Volker είναι επικεφαλής του τμήματος διαλογής και της αποστολής των Δίσκων του οίκου.
----------------------------------------------------------


Θεωρούμαι οτι η χρησιμότητα των πληροφοριών που θα μας δώσει ένας άνθρωπος "εκ των έσω" της παγκοσμίου γνωστής φάρμας Δίσκων θα είναι κάτι παραπάνω απο πολύτιμη.

Blanch 20-11-09 02:18

Οπωσδήποτε είναι πολύτιμη και δεν πρέπει να χάνουμε τέτοιες ευκαιρίες! :smt023

blackghost7 20-11-09 05:23

Ολοι να ειμαστε εκει!
Ακομα και ας μην εχουμε δισκους η γνωση και η εμπειρια που θα αποκτησουμε θα ειναι πολυτιμες.

:smt041

dimitris21 20-11-09 09:25

είναι λάθος να λέμε ότι "α! αυτό το σεμινάριο είναι για δίσκους, άρα δεν με αφορά"

είμαι δισκας, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι μακράν το πιο ενδιαφέρον σεμινάριο που έχω παρακολουθήσει ήταν για θαλασσινούς.

αυτό που θέλω να πω είναι ότι, μπορεί ένα σεμινάριο να έχει κάποια εξειδίκευση, αλλά ο όγκος των πληροφοριών είναι γενικού ενδιαφέροντος.

όσο για την αλλαγή του ομιλητή, μόνο θετική μπορεί να χαρακτηριστεί. :)

άντε, μια μέρα έμεινε :smt041:smt041:smt041:smt041:smt041

kostasagk 20-11-09 09:44

διαλεξη
 
Καλημερα σε ολους

καταρχήν ενα μεγαλο μπράβο στους ανθρώπιους που εγαστηακαν και εργαζονται για τετοια και μαλιστα αφιλοκερδως Θα ηθελα να σας γνωρισω και απο κοντα αλλα οταν γινονται τετοια οπως και περσι ολο κατι μου τυχαινει. Παντως και παλι ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΥΡΙΚΤΕΣ.(αληθεια μηπως μπορουμε ταυτοχρονα να κανουμε καμια παρραγελια απο τον κυριο??)

Κλεόβουλος 20-11-09 09:57

Αλοίμονο σε μας τους επαρχιώτες.:(
Όσοι είστε κοντά μη χάσετε την ευκαιρία.
Καλή επιτυχία και συγχαρητήρια στους διοργανωτές και τους υποστηριχτές:smt041

ΧρήστοςΠ 20-11-09 10:25

Πάντως Κλεόβουλε κατεβαίνουν φίλοι από Σαλόνικα για το Σεμηνάριο αυτήν τη στιγμή που σου γράφω . Την επόμενη φορά ελπίζω να σε γνωρίσουμε από κοντά ;)

Και κάτι άλλο οι σπουδές αυτού του κυρίου είναι σε μηχανολογία και είναι υπεύθυνος για τους αυτοματισμούς τις φάρμας καθώς επίσης και για την ποιότητα του νερου και διατήρηση σταθερών συνθηκών αλλά και για τις αναπαραγωγές . Πιστεύω ότι στο κομμάτι των ερωτήσεων θα μπορέσουμε να πάρουμε αρκετά ;)

Κλεόβουλος 20-11-09 10:31

Τουλάχιστον θα έχουμε εκπροσώπους.
Χρήστο θα χαρώ κι εγώ να σας γνωρίσω απο κοντά με την πρώτη ευκαιρία.

yiapas 21-11-09 07:18

μια πρώτη γευση απο αυτά που θα ακούσουμε σήμερα...πήραμε εχθές μετά την άφιξη του κ.Stendker κατα την διάρκεια ενός δείπνου.
Άκρως χρήσιμες και απαραίτητες πληροφορίες θα γίνουν γνωστές στο κοινό
καθώς και μία παρουσίαση με φωτο απο τον ίδιο, διάρκειας 1,5 ώρας
και όπως είπε ο Χρήστος πρίν....το κομμάτι των ερωτήσεων θα είναι σημαντικό
γιατί θα απαντήσει σε δικές μας απορίες;)

ΧρήστοςΠ 22-11-09 09:44

Παιδιά εχθές το σεμηνάριο ήταν πολύ καλό και με μεγάλη συμμετοχή πάνω από 90 άτομα ;).

Ενα μεγάλο ευχαριστώ για την συμμετοχή σας :smt041

Το κομμάτι των ερωτήσεων ήταν πολύ ενδιαφέρον έγιναν πολλές ερωτήσεις επί 1:30 ώρα ;) και απάντησε σε σχεδόν σε όλα ο Στενκερ

mios 22-11-09 10:40

Πολλάτε έχεις μέλλον στην "πίστα" αγόρι μου (την επομένη θέλουμε τραγουδάκι αφιέρωση )

ΧρήστοςΠ 22-11-09 10:46

Για εσένα τα πάντα όλα :D

gregoryn 22-11-09 12:01

Πολύ ωραίο το σεμινάριο παιδιά, αξίζει ενα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν στην διοργάνωση !

Blanch 22-11-09 14:58

Πολύ ωραίο σεμινάριο, μεγάλη προσέλευση! Πάμε μπροστά! :smt041:smt041:smt041

Diskus fan 22-11-09 16:03

Ενα μεγαλο μπραβο σε οσους βοηθησαν να γινει αυτο το σεμιναριο. Τετοιου μεγεθους εκδηλωσεις ειναι βηματα μπροστα για το χομπυ που τοσο πολυ τα χρειαζομαστε ολοι.-

Xapns 22-11-09 16:24

Πολύ καλό το σεμηνάριο, ήμουν κι εγώ εκεί, δυστηχώς όμως έπρεπε να φύγω στην ώρα του διαλήματος...δεν γινόταν να μείνω!
Έχασα το καλήτερο πιστεύω μέρος του, ελπίζω στο επόμενο να το έχω οργανώσει πιο καλά και να το δω όλο!
Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτούς που το οργάνωσαν!

george 22-11-09 23:11

Ήταν όλα υπέροχα.Ένα μεγάλο μπράβο.

Πάμε δυνατά για το επόμενο event...γιατί όπως λέει ο boss...όλοι μαζί μπορούμε.

Σωστά Γιάννη ; ;)

Yiannis59 22-11-09 23:42

Γιατί μαζί μπορούμε :smt023:smt023:smt023:smt023

gregoryn 23-11-09 10:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Blanch (Μήνυμα 391080)
Πολύ ωραίο σεμινάριο, μεγάλη προσέλευση! Πάμε μπροστά! :smt041:smt041:smt041

Αντε, σύντομα να σε δούμε και δισκού! (τωρα που έμπλεξες και με ''κακές'' παρέες...) :grin: :grin:

george 23-11-09 10:18

Φωτογραφίες θέλουμε !!!
:smt041:smt041:smt041


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02270 seconds with 11 queries