Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   γενα brevis. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52390)

akoulis 04-05-11 13:14

γενα brevis.
 
1 Συνημμένο(α)
προχθες ειδα αυτον τον μουργο κι'αλλον εναν:D:D:Dπολυ γρηγορα ψαρακια.εξαφανιζονται στο δευτερολεπτο. σημερα δεν βλεπω τιποτα:smt120 οι γονεις ειναι πολυ πιο αγριοι δεν αφηνουντιποτα να πλησιασει εκει κοντα.τι κανω τωρα;μεσα εχω ακομα 2 αρσενικα μπρεβις και 1 ζευγαρι τρανσκριπτους.

QS-Plan 04-05-11 13:21

μεγειές πάντως...... μόνο τα δικά μου είναι ζούφια (ή είναι μόνο αρσενικά... την γκαντεμιά μου μέσα)........

δεν κάνεις τίποτε.... μέσα στα κοχύλια θα είναι και τα άλλα.... έτσι κι αλλοιώς οι γονείς αναλαμβάνουν να τα κάνουν όλα... (αν και προτιμότερο είναι να τα είχες μόνα τους)

θα σου πρότεινα να τα έπαιρνες baby food....

akoulis 04-05-11 13:26

κατα τυχη εκανα ζευγαρι.ειχα μεσα 4 και αλαξα το 1 και για τυχη μου πηρα το θηλικ.αυτα τα τρανσ. δεν μου παει να τα βγαλω.δεν ειναι και κανεις εδω να τα δωσω.για να τα βλεπω κι'ολας

QS-Plan 04-05-11 13:30

κάνε άλλο ένα ενυδρείο.... :p:p:p:p:p:p:p

akoulis 04-05-11 13:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 586234)
κάνε άλλο ένα ενυδρείο.... :p:p:p:p:p:p:p

μεσα εισαι.παντος αμα θες γενες δωστα για λιγο στον κλεοβουλο:D:D:D:D

QS-Plan 04-05-11 13:36

και δεν μας λέει το μυστικό συστατικό του νερού του..... αυτός είναι ικανός να βάλει μέχρι και ευνουχισμένους πιγκουϊνους μέσα και να του κάνουν μωρά....

akoulis 04-05-11 13:40

3 Συνημμένο(α)
το ζευγαρι κατο το θηλ.

akoulis 04-05-11 13:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 586237)
και δεν μας λέει το μυστικό συστατικό του νερού του..... αυτός είναι ικανός να βάλει μέχρι και ευνουχισμένους πιγκουϊνους μέσα και να του κάνουν μωρά....

χαχαχαχαχαχα..:D:D

Κλεόβουλος 04-05-11 13:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 586226)
προχθες ειδα αυτον τον μουργο κι'αλλον εναν:D:D:Dπολυ γρηγορα ψαρακια.εξαφανιζονται στο δευτερολεπτο. σημερα δεν βλεπω τιποτα:smt120 οι γονεις ειναι πολυ πιο αγριοι δεν αφηνουντιποτα να πλησιασει εκει κοντα.τι κανω τωρα;μεσα εχω ακομα 2 αρσενικα μπρεβις και 1 ζευγαρι τρανσκριπτους.

:smt041 καλώς τα δέχτηκες!!
Οι γονείς δεν τα πειράζουν αλλά δεν είναι ιδιαίτερα προστατευτικοί όταν τα μικρά φύγουν από το κοχύλι τους.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 586235)
....παντος αμα θες γενες δωστα για λιγο στον κλεοβουλο:D:D:D:D

μη του λες τέτοια, δεν τόχει πολύ να μου τα φέρει :D:D

QS-Plan 04-05-11 13:47

είναι ιδέα μου, τερτίπι του φακού ή στο αρσενικό κάτω από το μάτι το χρώμα είναι κυρίως κίτρινο με λίγο σκούρο μπλε και στο θυληκό απλά θαλασσί? κι επίσης στο αρσενικό η περιοχή ανάμεσα στο βραγχιοκάλυμμα και στα κάτω κοιλιακά είναι κίτρινο ενώ στα θυληκά ειναι γαλάζιο?
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 586246)
μη του λες τέτοια, δεν τόχει πολύ να μου τα φέρει :D:D

μωρέ αν ήταν εύκολο να πιαστούν ήδη θα ήμουν στον Ναό της Γνώσης.....

akoulis 04-05-11 13:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 586248)
είναι ιδέα μου, τερτίπι του φακού ή στο αρσενικό κάτω από το μάτι το χρώμα είναι κυρίως κίτρινο με λίγο σκούρο μπλε και στο θυληκό απλά θαλασσί? κι επίσης στο αρσενικό η περιοχή ανάμεσα στο βραγχιοκάλυμμα και στα κάτω κοιλιακά είναι κίτρινο ενώ στα θυληκά ειναι γαλάζιο?

δεν ξερω ρε συ κωστα.παντως οταν το'βαλα μεσα ολα εκαναν σαν τρελα και κερδισε αυτος.την εκρειβε συνεχως σ'ενα σαλιγκαρι για να μην τη βλεπει κανενας.:D:Dμπορω να πω οτι τ'αρσενικα ειναι πιο πλατια σε σχεση με τα θηλ.και εμφανος πιο μικρα.και ο φακος παιζει ρολο.θα βγαλω καμια φωτο χωρις φλας.

akoulis 04-05-11 14:39

3 Συνημμένο(α)
το πρωτο ειναι τ'αρσενικο.τωρα στο θεμα με αλαγες τι κανω;τροφη;τι τρωνε αυτα;

QS-Plan 04-05-11 14:43

αλλαγές, προτιμότερο κάθε 2-3 μέρες από 10-15%... από τροφή ρίχνε και baby-food για τα μωράκια...

akoulis 05-05-11 06:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από QS-Plan (Μήνυμα 586285)
αλλαγές, προτιμότερο κάθε 2-3 μέρες από 10-15%... από τροφή ρίχνε και baby-food για τα μωράκια...

ευχαριστω παιδια. σας αφηνω τωρα παω για δουλεια:smt022
-------------------------
loipon πως δεινω την τρωφη;την αλεθω;

Κλεόβουλος 05-05-11 06:37

Τώρα στην αρχή θα πάρεις και τέτοιο να δίνεις
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1782
αργότερα θα τρίβεις με το χέρι το φυλλαράκι της τροφής των ενηλίκων;)

akoulis 05-05-11 13:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 586494)
Τώρα στην αρχή θα πάρεις και τέτοιο να δίνεις
http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...oduct&pid=1782
αργότερα θα τρίβεις με το χέρι το φυλλαράκι της τροφής των ενηλίκων;)

ευχαριστω κλεο;);)

akoulis 08-05-11 02:58

to ζευγαρη παλι :smt008:smt050 τα μικρα δεν τα βλεπω.τι παιζει:confused::confused:;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:23.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01812 seconds with 11 queries