Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   γεια σας!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=27503)

sotos+ramona 20-10-08 03:29

γεια σας!!!
 
GEIA SAS EIMAI NEOPAS K XREIAZOMAI VOI8EIA APO TOUS EMPEIROUS TOU HOBBY..EXW ENAN MONOMAXO SE ENYDREIO 25 LTR ME FILTRO LAMPA KTL..XRISIMOPOIW TO ATISON'S BETTA SPA K OTI KRINW PWS EINAI KALYTERO GIA TON AXILLEA(O MONOMAXOS) ALLA YPARXEI ENA 8EMA EX8ES PAROUSIASE KAPOIES F8ORES S'ENA PTERYGIO TOU K FOVAMAI GIA FIN ROT ALLA DEN 3ERW PWS AKRIVWS EINAI AUTH H AS8ENEIA MHPWS 8A MPOROUSE KAPOIOS NA VALEI KAPOIA FOTO H NA ME DIAFWTISEI ME PLIROFORIES??
P.S POU MPORW NA VRW TO BETTA PRO??
P.S2 PSAXNW GIA 15LTR ENYDREIO METAXEIRISMENO ALLA ETOIMO
EUXARISTW..

sotos+ramona 20-10-08 04:11

γεια σας!!!
 
ψαχνω να αγορασω μονομαχους..γι αυτο κ ρωταω εδω που απο οτι εχω καταλαβει ξερετε πολλα περισσοτερα απο μενα γι αυτο κ ζηταω να ερθω σε επαφη με ατομα που ξερουν κ αγαπανε τους μονομαχους ωστε να μου δωσουν πληροφοριες κ αν εχουν να μου πουλησουν κανεναν..υποσχομαι τισ καλυτερεσ συνθηκες γιατι κ γω τους θαυμαζω..ευχαριστω..
Υ.Γ ΨΑΧΝΩ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 15 ΛΙΤΡΑ ΕΤΟΙΜΟ..:)

dizio 20-10-08 06:40

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/betta.htm

PascM 20-10-08 08:30

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!
Μην γράφεις greeklish είναι από τους κανόνες του φόρουμ.

Δώσε λίγα περισσότερα στοιχεία για το ενυδρείο σου, Αμμωνία - ΝΟ2 - ΝΟ3 συνήθως οι φθορές στα πτερύγια είναι είτε από κακές συνθήκες είτε από κάποιο σκίσιμο σε κάποιο διακοσμητικό είτε από αψιμαχίες αν έχεις άλλο ψάρι μέσα.

Maverick 20-10-08 12:42

Καλως ήρθες στο φόρουμ. Ξεκίνησε με δίαβασμα παλαιότερων threads και θα βρεις γενικά πολλά ενδιαφέροντα πράγματα και απαντήσεις στις όποιες απορίες σου. Για ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. Για ζήτηση ψαριών μπορείς να βάλεις μία αγγελία (στις Μικρές Αγγελίες) και υπάρχουν πολλά μέλη που χαρίζουν ή πουλάνε ψάρια από αναπαραγωγές.
Καλή συνέχεια! ;)

ΑΝΤΩΝΗΣ1980 20-10-08 13:39

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ.

sotos+ramona 20-10-08 15:19

ευχαριστω που μου κανατε τετοια υποδοχη...
 
συγγνωμη για τα greeklish δεν ειχα διαβασει τους ορους..ευχαριστω για την ανταποκριση σας στο προβλημα μου..μπορει καποιος να βαλει μια φωτο της ασθενειας φιν ροτ?τι ν'αγορασω για να κανω τα τεστ που χρειαζεται το νερο?:o

sotos+ramona 20-10-08 15:23

ευχαριστω για το ενδιαφερον..
 
δεν εχω τα τεστ οποτε δυστυχως δεν μπορω να ξερω...τι χρειαζεται να ριχνω στο νερο του για καλες συνθηκες?μπορω να ριχνω κ αντιχλωριο κ το σπα της οσεαν νουτρισιον για μονομαχους?

Maverick 20-10-08 15:33

Το αντιχλώριο είναι ανεξάρτητο από το σπα και πρέπει να μπαίνει οπωσδήποτε. Βάζε λοιπόν και τα 2. Και καλό είναι να αγοράσεις τεστς γρήγορα.

ΥΓ: Ένωσα τα 2 threads σου ώστε να είναι συγκεντρωμένες εδώ οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις.

sotos+ramona 20-10-08 15:49

ευχαριστω
 
οκ θα κανω οτι περναει απο το χερι μου..:smt045

mariah 20-10-08 23:56

Καλως ορισες και καλη τυχη με τον μονομαχο σου.Και εμενα μ'αρεσουν πολυ οι μονομαχοι!

sotos+ramona 21-10-08 16:14

πηρα θερμοστατη!!!!!!!!!!πρεπει να παρω κ βακτηρια ε?καθε ποτε ν'αλλαζω το νερο κ πως??ευχαριστω καλως σας βρηκα!!!:smt077

dizio 21-10-08 16:42

μπορείς να πάρεις για να επιταχύνεις το στρώσιμο του ενυδρείου σου... θα χρειαστεί κάποιες μέρες όμως για να δημιουργηθεί βιολογία στο φίλτρο σου...

Maverick 23-10-08 10:48

Όπως είπα και στο πμ, καλύτερα να ''μπολιάσεις'' το φίλτρο σου από ένα ήδη στρωμένο. Αν δεν έχεις άλλο ενυδρείο, μπορείς να περάσεις από τα γραφέια του συλλόγου να γνωρίσεις και τα παιδιά και να πάρεις και μπόλι από τα ενυδρεία εκεί... ;)

sotos+ramona 23-10-08 12:40

ποτε μπορω να περασω?
-------------------------
δεν εχω καποιον γνωστο μ'ενυδρειο..δεν ειμαι μελοσ του πσφε ακομα..

george 23-10-08 21:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sotos+ramona (Μήνυμα 299406)
ποτε μπορω να περασω?
-------------------------
δεν εχω καποιον γνωστο μ'ενυδρειο..δεν ειμαι μελοσ του πσφε ακομα..

Το Σάββατο το απόγευμα ;)
Δεν χρειάζεται να είσαι μέλος

sotos+ramona 24-10-08 15:00

ερχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01745 seconds with 11 queries