Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   multies babys (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=5761)

Obelix(Reifen) 11-05-04 20:49

multies babys
 
I HAVE BABYS +-8 +-8 +-8 +-8 +-8
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Tolis 11-05-04 20:56

Να σου ζησουνε!! Multifasciatus?

Obelix(Reifen) 11-05-04 21:01

NAIIIIIIIIIIIIIIII

AFRIKANOFILOS 12-05-04 00:21

Μπραβο αξειος :!: Εμενα και τα multi kai ta occelatus μου συμπεριφεροντε λες και εχουν βγαλει μωρα εδω και παρα πολυ κλαιρο αλλα δεν βλεπω τιποτα :evil: :evil: :evil: :evil: :( :cry: .

BILAS 12-05-04 12:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AFRIKANOFILOS
Εμενα και τα multi kai ta occelatus μου συμπεριφεροντε λες και εχουν βγαλει μωρα

Δηλαδη :?: :?:
Πως εβγαλες το συμπερασμα μικρε :?: :?:

AFRIKANOFILOS 12-05-04 18:26

Συνεχεια προστατευουν τις περιοχες τους διλαδη τα κοχυλια τους,τα multi ολα μαζι εναντιον των occelatus,ενω το ζευγαρι που οπος βλεπω εχει σχηματηστει στα occelatus υπερασπιζετε την περιοχη του και απο τα αλλα 2 οccelatus και απο τα multi.Αυτο το κανουν εδω και κανα μηνα περιπου και δεν βλεπω μωρα :cry: :!:

Giorgos 13-05-04 02:23

Γιάννη,
κάτι μου λέει πως δεν έβαλες τη σίτα να χωρίσεις τα ocellatus από τα multifasciatus... όπως είχαμε πει.

AFRIKANOFILOS 13-05-04 03:28

Ναι Γιωργο και συγνωμη που δεν σε ακουσα αλλα πρωτον δεν ξερω που να βρω σιτα και στα μετρα του ενυδρειου και δευτερον μου αρεσει πολυ το οτι εχουν χωριστει κατα ιδος και υπερασπιζοντε τη περιοχη τους :D επησεις μου αρεσει να βαζω οσο πιο λιγο γηνετε το<ανθρωπινο μιαλο> μεσα στο ενυδρειο,προτιμω να αφισω να κανει η φυση την δουλια της.Κατα τη γνωμη μου η πιθανοτητα να εχω υβρηδια ειναι 1% 8) :!: (βεβαια αυτο που κανω δεν σημενει οτι ειναι και σωστο :roll: ).

Discos 13-05-04 11:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AFRIKANOFILOS
επησεις μου αρεσει να βαζω οσο πιο λιγο γηνετε το<ανθρωπινο μιαλο> μεσα στο ενυδρειο,προτιμω να αφισω να κανει η φυση την δουλια της.Κατα τη γνωμη μου η πιθανοτητα να εχω υβρηδια ειναι 1% 8) :!: (βεβαια αυτο που κανω δεν σημενει οτι ειναι και σωστο :roll: ).

Βρε διαβαζεις τι γραφεις??Η αλλιως να στο πω, ακους τι λες?? :shock:
Εαν κανει η φυση την δουλεια της...μαλλον για παραφυση το παμε!! :oops:

Σε ενα οποιοδηπωτε καταστημα με ειδη για το σπιτι οπως σκαλες , σωληνες, βιδες , κολλες κτλ θα εχει σιτα πλαστικη για τα κουνουπια. Αγοραζεις 2 μετρα,παραγγελνης και καποια κρυσταλακια απο τον γειτονα σου το τζαμα, για να κανεις το πλαιδιο του χωρισματος και εισαι οκ. Εαν μπει στο προγραμμα ουτε μια ωριτσα για να εχεις τελειωσει. Καντο γιατι βλεπω εαν σε παιρνουν πρεφα να μην παιρνει κανεις τα ψαρακια σου. :?

AFRIKANOFILOS 13-05-04 12:29

θα το κανω καπια στιγμη.Με εκπλιζει ενα πραγμα ρε παιδια ομος,πως εισαστε τωσο συγουροι οτι θα βγαλω υβριδια αφου δεν μιαζουν τα ψαρια καθολου μεταξη τους και υπερασπιζονται πολυ τις περιοχες τους (εχω κανει και το χωρισμα τους με πετρες οπος εχω πει) :!:

stefanos.f 13-05-04 17:52

Υπ οψιν οτι ο ανθρωπινος παραγοντας που θες να αποφυγεις εχει ηδη βαλει το χερακι του απο την στιγμη που κρατας δυο ειδη, που δεν συναντιουνται πουθενα μαζι στην λιμνη, στο ιδιο ενυδρειο παρα την θεληση τους :!: Τα υπολοιπα τα εχουμε πει χιλιες φορες :!:

Obelix(Reifen) 13-05-04 18:54

Αυτο οτι δεν μοιαζοθν το ελεγα και εγω και οτι μαλον τα παιδεια υπερβαλαν αλλα μετα απο λιγο διαβασμα ανακαλυψα για πιο περιεργα υβριδια :shock: .
ΑΚΟΥΣΕ ΤΟΥΣ 8)
Τα εχτρα occelatus τι ειναι?

AFRIKANOFILOS 13-05-04 19:07

Εχεις δικιο Στεφανε,φιλε Obelix τα οccelatus ειναι gold απο το ιδιο μαγαζι που πειραμε και τα multi,αραγε ποσοι να εχουν multi στην Ελλαδα?Λες να ειμαστε εμοισ οι δυο μονο 8) :?:

Obelix(Reifen) 24-05-04 01:30

Μολις ειδα και την δευτερη φουρνεια :) .Πιο τολμηρα απο τα πρωτα :!:
Το δευτερο ζευγαρι τιποτα :?

AFRIKANOFILOS 08-07-04 13:34

Επιτελουςςςςςςςςςςςς μου γεννησανε και μενα :D :D :D 8) :!: :!: :!: (Αργησα πιο πολυ απο τον οβελιχ για τι τους αλαξα ενυδρειο).

Obelix(Reifen) 08-07-04 16:16

sostos * 2 :wink:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:01.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01717 seconds with 11 queries