Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=159)
-   -   επιτελους ανεβασα της πρωτες φωτογραφιες μου απο την λιμνη (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35674)

Πάνος 04-05-10 22:35

ποσο χρεωνεις την ωρα??
:D
δινω οσο-οσο......
σταματω εδω γιατι το θεμα...το "μπιπ"..αλλα και λιγη πλακιτσα παντα χρειαζεται....
υ.γ. γιαυτο ειπα σε πμ...:D

apostolis veroia 05-05-10 00:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 442928)
ποσο χρεωνεις την ωρα??
:D
δινω οσο-οσο......
σταματω εδω γιατι το θεμα...το "μπιπ"..αλλα και λιγη πλακιτσα παντα χρειαζεται....
υ.γ. γιαυτο ειπα σε πμ...:D

δεν περνω λεφτα! Αν επερνα δε θα μπορουσα να τα πω! αυτο μου βγενει απο μονοτου οταν με προκαλεσει καποιος:D. Καλα λες το πμ δε το ειχα δει :D:D:D

yiannossavva 13-05-10 06:52

Αποστόλη περιμένουμε ενημέρωση για τις εξελίξεις της λίμνης σου και πολλές φωτογραφίες.

κλαιρη καμπανη 13-05-10 20:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 391653)
:D:D:D

Τα συγχαρητήρια μου πολύ καλή δουλειά!!!! μπραβο!!!!:p:):smt041

apostolis veroia 14-05-10 09:07

ευχαριστω Κλερη! γιαννο περιμενω να βγει το λουλουδι πως και πως του νουφαρου! ειναι το μπουμπουκι αλλα με σκασαι:D

yiannossavva 14-05-10 11:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 446007)
ευχαριστω Κλερη! γιαννο περιμενω να βγει το λουλουδι πως και πως του νουφαρου! ειναι το μπουμπουκι αλλα με σκασαι:D


Όταν το δεις τα εξωτερικά του φύλλα να ξεχωρίσουν από τα εσωτερικά θα ανοίξει την επομένη μέρα.

apostolis veroia 16-05-10 11:06

3 Συνημμένο(α)
Επιτελους το πρωτο λουλουδι! εσκασα μεχρι να βγει:smt073Μπορει να μου πει καποιος τι ειδος ειναι:confused: Αυτα ειναι απο τα μεγαλα που εχω τα μικρα που σας ελεγα ακομα δεν βγηκαν

apostolis veroia 18-05-10 09:58

14 Συνημμένο(α)
τελικα ο ηλιος βοηθαει! χαχαχαχαχα! Δεν ξερω αν ειναι αυτος ο λογος αλλα ο πατος της λιμνης φενεται βοηθαει να ανεβει πανω η εορουμενη αλγη και τη μαζευω με τιν αποχη:D

lucy 18-05-10 10:21

:smt041
Πολύ ομορφιά κι είσαι μόλις στην αρχή!!! Όταν μεγαλώσουν τα φυτά και γεμίσει η λίμνη .... όνειρο!!!!
(... στο όνειρο βοηθάει και η ... κουρτίνα στην τελευταία φωτο ;) )

apostolis veroia 18-05-10 13:16

[QUOTE=lucy;446965]:smt041
Πολύ ομορφιά κι είσαι μόλις στην αρχή!!! Όταν μεγαλώσουν τα φυτά και γεμίσει η λίμνη .... όνειρο!!!!
(... στο όνειρο βοηθάει και η ... κουρτίνα στην τελευταία φωτο ;) )[/QUO
ευχαριστω! επιτηδες την εβαλα για να κανω ατμοσφερα χαχαχαχαχαα!

apostolis veroia 18-05-10 20:26

5 Συνημμένο(α)
και καποιες μακρινες φωτογραφιες πως ειναι ο χωρος:D

SOCRATIS 19-05-10 10:10

Εύγε Απόστολε,πανέμορφο το τοπίο .

apostolis veroia 19-05-10 18:38

4 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SOCRATIS (Μήνυμα 447231)
Εύγε Απόστολε,πανέμορφο το τοπίο .

σε περιμενω για καφε! Θελω την γνωμη σου! Να και μερικες ακομα φωτογραφειες :)

maikl 19-05-10 18:47

...γι'αυτο δεν βρισκω πετρες στο ποταμι...ξεμεσιάστηκες..:D
Ωραιος! :smt023

apostolis veroia 19-05-10 19:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 447388)
...γι'αυτο δεν βρισκω πετρες στο ποταμι...ξεμεσιάστηκες..:D
Ωραιος! :smt023

τι να κανω; τι να κανω!!! Θελω να εθεις και σει!!!!

SOCRATIS 20-05-10 07:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447387)
σε περιμενω για καφε! Θελω την γνωμη σου!

Αν μπορεί και ο Μιχάλης θα σε επισκεφτούμε μαζί.Να πιάσουν και λίγο οι ζέστες
να κάνουμε και καμμια βουτιά..:D

in the pond 20-05-10 08:16

Όταν αναπτυχθούν τα φυτά σου, θα είναι ένας παράδεισος...
Αποστόλη, δες το ενδεχόμενο για μια αεραντλία στο βαθύ σημείο της λίμνης, τουλάχιστον τώρα το καλοκαίρι... θα βοηθήσει περεταίρω την κυκλοφορία σου και θα ενισχύσει τη λίμνη σου σε οξυγόνο.

apostolis veroia 20-05-10 08:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SOCRATIS (Μήνυμα 447501)
Αν μπορεί και ο Μιχάλης θα σε επισκεφτούμε μαζί.Να πιάσουν και λίγο οι ζέστες
να κάνουμε και καμμια βουτιά..:D

εχουν πιασει οι ζεστες ειναι ωραια εποχη τωρα για μια λιμνη!
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από in the pond (Μήνυμα 447508)
Όταν αναπτυχθούν τα φυτά σου, θα είναι ένας παράδεισος...
Αποστόλη, δες το ενδεχόμενο για μια αεραντλία στο βαθύ σημείο της λίμνης, τουλάχιστον τώρα το καλοκαίρι... θα βοηθήσει περεταίρω την κυκλοφορία σου και θα ενισχύσει τη λίμνη σου σε οξυγόνο.

Βασιλη το εχω στο νου μου για μια μεγαλυτερη αντλια. Το καλοκαιρι ερχεται και αυτες μου ειναι μικρες σκεφτομαι να βαλω ενα συντριβανι. Τι λες;

in the pond 20-05-10 08:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447511)
Βασιλη το εχω στο νου μου για μια μεγαλυτερη αντλια. Το καλοκαιρι ερχεται και αυτες μου ειναι μικρες σκεφτομαι να βαλω ενα συντριβανι. Τι λες;

Ότι καλύτερο βέβαια...δεν το συζητώ καθόλου...:smt023

Πριν όμως...να σε ρωτήσω από ποιο σημείο-βάθος, αντλείς το νερό σου? Υπόψην σου ότι πρέπει η αντλία σου να βρίσκεται κάπου στα βαθιά...διαφορετικά ο καταρράκτης μπορεί να οξυγονώσει μόνο ελάχιστες δεκάδες εκατοστά κάτω από την επιφάνεια...

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από SOCRATIS (Μήνυμα 447501)
Αν μπορεί και ο Μιχάλης θα σε επισκεφτούμε μαζί. Να πιάσουν και λίγο οι ζέστες
να κάνουμε και καμμια βουτιά..:D

Σωκράτη, το λες αυτό για αστείο?

apostolis veroia 20-05-10 13:41

3 Συνημμένο(α)
αυτο ειναι το μικρο νουφαρο που σας ελεγα ειναι νανος; εγω πιστευω αργησε να μου μεγαλοσει επιδει το ειχα σε μεγαλη γλαστρα και εγινε πρωτα το ριζωμα και μετα εδωσε φυλλα και ανθος:confused:

kingrim 20-05-10 13:46

τι ομορφια ειναι αυτη......

apostolis veroia 20-05-10 17:57

4 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 447619)
τι ομορφια ειναι αυτη......

ευχαριστω kingrim οποτε θελεις ελα στον κηπο μου! εχω πολλα κεφια!!! αρχισα να αγαπαω και τα εντομα χαχαχαχαχαχα!!!

in the pond 20-05-10 18:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447679)
ευχαριστω kingrim οποτε θελεις ελα στον κηπο μου! εχω πολλα κεφια!!! αρχισα να αγαπαω και τα εντομα χαχαχαχαχαχα!!!

Μην γελάς...όλα τα ζωντανά είναι μέρος της λίμνης...όλους θα σας μπολιάσω...!

apostolis veroia 20-05-10 19:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από in the pond (Μήνυμα 447695)
Μην γελάς...όλα τα ζωντανά είναι μέρος της λίμνης...όλους θα σας μπολιάσω...!

Βρε Βασιλη γελαω απο χαρα!!!!!! σημερα ερθε και ενα πουλι μαυρο με ενα κιτρινο ραμφος! δε προλαβα να το βγαλω μια φωτο:( πρωτι φορα που εβλεπα ενα τετοιο πλασμα! Παντος ειμαι ολη μερα με το κινητο η με μια φωτογραφικη:D. Με βλεπουν και οι γειτονες και με περναν για τρελο:D Ενα κανονικο ντοκιμαντερ!

in the pond 20-05-10 19:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447709)
Βρε Βασιλη γελαω απο χαρα!!!!!! σημερα ερθε και ενα πουλι μαυρο με ενα κιτρινο ραμφος! δε προλαβα να το βγαλω μια φωτο:( πρωτι φορα που εβλεπα ενα τετοιο πλασμα! Παντος ειμαι ολη μερα με το κινητο η με μια φωτογραφικη:D. Με βλεπουν και οι γειτονες και με περναν για τρελο:D Ενα κανονικο ντοκιμαντερ!

Εμένα μου λες? Εγώ είμουν με μια αντίκα ψηφιακή μηχανή στο χέρι όλη μέρα στην αυλή...έχω καταγράψει τα πάντα! Φωλιές από σπουργίτια, από σπίνους, από αγριοπερίστερα, κάμπιες-πεταλούδες, σαύρες, ότι θες! Α βρε παιδιά, ύλη έχω πολλή...χρόνο δεν έχω.:(

Όσοι έχουμε λίμνες πάντως, είμαστε υπεύθυνοι για την ζωή που μαζεύουμε από τη γύρω περιοχή. Να είσαι σίγουρος ότι θα μαζέψεις όλη των μικροπανίδα της περιοχής σου γύρω από τη λίμνη σου. Αν π.χ. κάνεις ένα ψεκασμό, μπορείς να αναλογιστείς τι καταστροφή θα προκαλέσεις στο περιβάλλον σου...:( Αν δεν θες αυτού του είδους τη ζωή, τότε δεν είσαι ικανός για να διατηρείς λίμνη, απλά κάνε ενυδρείο! Ειμαι πολύ αυστηρός σε αυτό και δεν το συζητάω καθόλου.

apostolis veroia 20-05-10 21:11

Βασιλη μου εδω νεραιδες περιμενω να μου ερθουν και μου λες για ψεκασμο:( Δε ξερεις μου φενεται με ποιον μιλας:D εχω κανει και σπιτακια για πτηνα και νεραιδες:D

in the pond 21-05-10 08:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447739)
Βασιλη μου εδω νεραιδες περιμενω να μου ερθουν και μου λες για ψεκασμο:( Δε ξερεις μου φενεται με ποιον μιλας:D εχω κανει και σπιτακια για πτηνα και νεραιδες:D

Μπράβο βρε Αποστόλη, καιρό θέλω να συζητώσω σε αυτό το επίπεδο:p:p
Εφέτος είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω το ερωτικό παιχνίδι και την φωλιά ενός υπέροχου άγριου σπίνου στα δέντρα της αυλής μου.:p Είμαι ιδιαίτερα περίφανος.:cool:

apostolis veroia 23-05-10 09:52

αν μπρεις Βασιλη βγαλτον μια φωτογραφεια θελω να τον δω!!!! Αγαπω πολυ τα πουλεια!!!

yiannossavva 23-05-10 21:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 447617)
αυτο ειναι το μικρο νουφαρο που σας ελεγα ειναι νανος; εγω πιστευω αργησε να μου μεγαλοσει επιδει το ειχα σε μεγαλη γλαστρα και εγινε πρωτα το ριζωμα και μετα εδωσε φυλλα και ανθος:confused:


Φανταστικό το νούφαρο!!!!!
Μπράβο Αποστόλη!


Υ/Γ το ότι είναι μικρό το ανθός δεν σημαίνει ότι το νούφαρο είναι νάνος. Του χρόνου θα δήξει.

apostolis veroia 24-05-10 09:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva (Μήνυμα 448594)
Φανταστικό το νούφαρο!!!!!
Μπράβο Αποστόλη!


Υ/Γ το ότι είναι μικρό το ανθός δεν σημαίνει ότι το νούφαρο είναι νάνος. Του χρόνου θα δήξει.

οκ! εχει και μια υπεροχη μυρωδια σαν καραμελα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:30.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02787 seconds with 11 queries