Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ψάρια Ν. Αμερικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=141)
-   -   Μοναχικο Πυρανχα???? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35604)

Στελιος 21-11-09 21:32

Μοναχικο Πυρανχα????
 
Γεια σας ρε παιδια..μετα απο πολυ καιρο που αποχωριστικα 9 red belly που ειχα αποφασισα να παρω παλι αλλα αυτην τη φορα ψαχνω κατι που να ζει μοναχικα και οχι με κοπαδι οπως τα παραπανω.εχετε να μου προτεινεται κατι..???;)

kwstas_original 21-11-09 21:37

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=34565
και:
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35576

Στελιος 21-11-09 21:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 390960)

κανενα αλλο???μηπως.....

Γιώργος Κ 21-11-09 21:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 390961)
κανενα αλλο???μηπως.....

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...k-07388957.jpg
η
http://www.google.gr/webhp?hl=el

kwstas_original 21-11-09 21:56

αυτα τα δυο ειδη μοναχικων πιρανιων που σου προτεινα,ειναι απο αυτα που παιζει να βρεις Ελλαδα...οτιδηποτε αλλο πρεπει να ψαχτεις απο εξωτερικο!!

Γιωργο εγω ειπα για υπομνημα αλλα δεν ησακουστηκα:D

Στελιος 21-11-09 22:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 390963)
αυτα τα δυο ειδη μοναχικων πιρανιων που σου προτεινα,ειναι απο αυτα που παιζει να βρεις Ελλαδα...οτιδηποτε αλλο πρεπει να ψαχτεις απο εξωτερικο!!

Γιωργο εγω ειπα για υπομνημα αλλα δεν ησακουστηκα:D

οκ φιλε μου....ευχαριστω....

kwstas_original 21-11-09 22:26

προσθεσε στη λιστα των μοναχικων και το:Serrasalmus Sanchezi
και γενικα ολα τα ειδη της συγκεκριμενης οικογενειας (Ser.)
οπως το rhombeus ας πουμε,αλλα ειναι τερας και θελει και τερας ενυδρειο για παρτη του!;)

Γιώργος Κ 21-11-09 22:29

Μπορει να δειχνει λιγο ακομψο .... να βαζεις μια εικονα που δειχνει την αναζητηση αλλα πολλοι δεν εχουν καταλαβει ... οτι για να απαντησει καποιος σε καποιον αλλο ... βαζοντας ενα λινκ ... χρησιμοποιει ο ιδιος την αναζητηση! Κανεις δε θυμαται τις διευθυνσεις απ' εξω!
Αρα ειναι πιο σωστο να ψαχνουμε οι ιδιοι πριν κανουμε μια ερωτηση και αν δε βρισουμε κατι τοτε ρωταμε! Εγω αυτο κανω στις πολλες ερωτησεις που εχω και δε χρειαζεται καν να κανω καποια ερωτηση αφου μου λυνονται οι αποριες βρισκοντας τις πιο πολλες φορες και απαντησεις στις επομενες (λογικες) ερωτησεις που προκυπτουν! ;)

kwstas_original 21-11-09 22:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 390969)
Μπορει να δειχνει λιγο ακομψο .... να βαζεις μια εικονα που δειχνει την αναζητηση αλλα πολλοι δεν εχουν καταλαβει ... οτι για να απαντησει καποιος σε καποιον αλλο ... βαζοντας ενα λινκ ... χρησιμοποιει ο ιδιος την αναζητηση! Κανεις δε θυμαται τις διευθυνσεις απ' εξω!
Αρα ειναι πιο σωστο να ψαχνουμε οι ιδιοι πριν κανουμε μια ερωτηση και αν δε βρισουμε κατι τοτε ρωταμε! Εγω αυτο κανω στις πολλες ερωτησεις που εχω και δε χρειαζεται καν να κανω καποια ερωτηση αφου μου λυνονται οι αποριες βρισκοντας τις πιο πολλες φορες και απαντησεις στις επομενες (λογικες) ερωτησεις που προκυπτουν! ;)

:smt041:smt041:smt041

tasosz 23-11-09 12:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 390959)
Γεια σας ρε παιδια..μετα απο πολυ καιρο που αποχωριστικα 9 red belly που ειχα αποφασισα να παρω παλι αλλα αυτην τη φορα ψαχνω κατι που να ζει μοναχικα και οχι με κοπαδι οπως τα παραπανω.εχετε να μου προτεινεται κατι..???;)

ποσα λιτρα ενυδρειο διαθετεις?

Στελιος 24-11-09 19:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tasosz (Μήνυμα 391252)
ποσα λιτρα ενυδρειο διαθετεις?

100.....filos

tasosz 24-11-09 21:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 391528)
100.....filos

τα 9 redbelly εκει τα ειχες?...στα λιτρα σου μονο το shanzezi κανει και αυτο ζοριζεται...

kwstas_original 24-11-09 21:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tasosz (Μήνυμα 391564)
τα 9 redbelly εκει τα ειχες?...στα λιτρα σου μονο το shanzezi κανει και αυτο ζοριζεται...

σωστη η ερωτηση του Τασου...
φανταστηκα οτι για να ειχες 9 πιρανια,θα ειχες και κατι μεγαλητερο φιλε μου αλλα....ειναι υπερβολικα λιγα τα λιτρα...

katamagias 25-11-09 23:20

η απολυτη λυση
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 391528)
100.....filos

βαλε ενα pacu...........!!!

kwstas_original 25-11-09 23:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από katamagias (Μήνυμα 391868)
βαλε ενα pacu...........!!!

δεν ξερεις για τι ειναι ικανος ο καθε ενας,γιαυτο προσεχε τι λες:D

apolonistis 26-11-09 00:01

βαλε κανα 2-3 οscar και κανα arowana...
xaxaxa
πλακα κανω φιλε,,,στα 100 λιτρα δεν νομιζω να μπαινει θηρευτης μεγαλου μεγεθους...

katamagias 26-11-09 00:21

σωστα.....!!!χαχαχα........!!!

Στελιος 27-11-09 02:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από katamagias (Μήνυμα 391883)
σωστα.....!!!χαχαχα........!!!

ειπαμε ρε παιδια...τα red bellu τα ειχα σε 400 λτ αλλα λογο αλλαγης κατοικιας τα εδωσα ολα .οποτε τωρα σκεφτομαι κατι σ'αυτο το ειδος[πυρανχα]και σε 100 λτ...οσο για πακου ειχα 3 αλλα δε με συγκινουσαν ιδιαιτερα....;)

Στελιος 21-12-09 23:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 392120)
ειπαμε ρε παιδια...τα red bellu τα ειχα σε 400 λτ αλλα λογο αλλαγης κατοικιας τα εδωσα ολα .οποτε τωρα σκεφτομαι κατι σ'αυτο το ειδος[πυρανχα]και σε 100 λτ...οσο για πακου ειχα 3 αλλα δε με συγκινουσαν ιδιαιτερα....;)

ειδα στη σελιδα του καταστηματος WATTER-IN ενα ronbeus-guama..μηπως εχει κανεις ιδεα το μεγεθος και την τιμη απο το συγκεκριμενο???επισης επειδη ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο ειδος μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω και αν υπαρχουν σε πιο μικρο μεγεθος-:smt112-νεαρο δηλαδη-οχι πως αυτο που ειπα πιο πανω ειναι γερικο:Dκαι σε τιμες αρχιζει??

kwstas_original 21-12-09 23:16

θα σου ελεγα να παρεις τηλεφωνο στο μαγαζι και να ρωτησεις,αλλα το ενυδρειο σου σε καμια περιπτωση δεν ειναι για rhom.μονο νεογεννητο:)
τι αλλαζει αν το παρεις νεαρο?δεν θα μεγαλωσει?

Στελιος 21-12-09 23:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 398016)
θα σου ελεγα να παρεις τηλεφωνο στο μαγαζι και να ρωτησεις,αλλα το ενυδρειο σου σε καμια περιπτωση δεν ειναι για rhom.μονο νεογεννητο:)
τι αλλαζει αν το παρεις νεαρο?δεν θα μεγαλωσει?

σε ποσα λιτρα δηλαδη ζει ενα τετοιο ψαρι??ενας φιλος μου που εχει το ιδιο ζει σε ενα ενυδρειο 180 λτ.....

Γιώργος Κ 21-12-09 23:39

Παμε παλι απο την αρχη ... :smt009

kwstas_original 21-12-09 23:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Στελιος (Μήνυμα 398021)
σε ποσα λιτρα δηλαδη ζει ενα τετοιο ψαρι??ενας φιλος μου που εχει το ιδιο ζει σε ενα ενυδρειο 180 λτ.....

και αυτο σημαινει οτι ειναι σωστο?
και μενα ενας φιλος μου το εχει σε δυμετρο....γιατι περνεις το λαθος παραδειγμα?:rolleyes:

ειναι πολυ ενεργητικο ψαρι και σαν πιρανχα νευρικο,τρωει απιστευτες ποσοτητες,και με ενυδρειο μικρο θα κανεις 2 αλλαγες τη μερα για να εχεις σωστες συνθηκες.εσυ αποφασιζεις....;)

Στελιος 22-12-09 01:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 398023)
και αυτο σημαινει οτι ειναι σωστο?
και μενα ενας φιλος μου το εχει σε δυμετρο....γιατι περνεις το λαθος παραδειγμα?:rolleyes:

ειναι πολυ ενεργητικο ψαρι και σαν πιρανχα νευρικο,τρωει απιστευτες ποσοτητες,και με ενυδρειο μικρο θα κανεις 2 αλλαγες τη μερα για να εχεις σωστες συνθηκες.εσυ αποφασιζεις....;)

αχα,..μαλλον παω για μεγαλυτερο ενυδρειο..:smt120ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες..για οτι νεοτερο ενημερωνω..να'σται καλα:smt039


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02483 seconds with 11 queries