Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Το πρώτο μου ενυδρείο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=25764)

etomis 20-06-08 08:49

Το πρώτο μου ενυδρείο
 
6 Συνημμένο(α)
Καλημέρα θα ήθελα να μοιραστώ μερικές φωτογραφίες απο το πρώτο μου ενυδρείο (60 LT), δέιτε το και πείτε μου τη γνώμη σας.

netblues 20-06-08 08:53

Βγαλε αμεσα το μπουκαλι απο μεσα.
Το νερο δεν οξυγονωνεται μεσα στο μπουκαλι και οτι μπει μεσα κινδυνευει με ασφυξια.
Επισης εκεινο το μπλεδακι στο χαλικι τι το θελες?

PascM 20-06-08 08:56

Και πρέπει άμεσα να βγουν ψάρια απο εκεί μέσα! Το ενυδρείο είναι το Juwel Record 54 το οποίο καθαρά λίτρα δεν βγάζει όπως το βλέπω πάνω απο 40.

etomis 20-06-08 09:14

Στο μπουκάλι το μοναδικό ψαράκι που έχει μπει μέσα είναι ο γλύφτης και αυτός μπαίνει για λίγο και φέυγει...μήπως θα ήταν καλύτερα να το τάπωνα...ώστε να μη χαλάσει και ησχετική διακόσμηση?

(Για το χαλίκι το μπλέ έχεις χίλια δίκια..αλλά όταν είσαι αρχάριος πόσο μάλλον ανίδεος..σου πουλάνε τα πάντα!!!)

PascM 20-06-08 09:15

Με καλή διάθεση! Το μπουκάλι τι ακριβώς προσφέρει στην διακόσμηση? Το φαινόμενο των σκουπιδιών μας?

etomis 20-06-08 09:23

Το συγκεκριμένο Ενυδρείο (και οι φωτογραφίες του) αποτελούν μια ανάμνηση όπως απεικονίζονται ...σήμερα το βραδάκι έχει κανονιστεί η μετακόμιση του ...αλλαγή στο χαλίκι και την διακόσμηση... :-)) ..οπότε θα γίνει προς το καλύτερο και οι συμβουλές σίγουρα βοηθούν!

chemical mac 20-06-08 09:36

δηλαδή το μπουκάλι το έβαλες όταν απέκτησες εμπειρία; και για να μην παρεξηγούμαι το μπουκάλι ως aquascape δεν λέει μία αλλά άμα εσύ το γουστάρεις δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλο

etomis 20-06-08 09:42

το μπουκάλι δέν εναι θέμα εμπειρίας ...και ούτε νομίζω οτι είπα κάτι τέτοιο..είναι θέμα γουστου και είναι καθαρά υποκειμενικό!! Δεκτές οι παρατηρήσεις αλλά χωρίς παρεξηγήσεις.

Sotiris7 20-06-08 21:51

Μην ορμάτε στο παληκάρι ρε παιδιά για το μπουκάλι.

Προσπαθεί να φτιάξει το ενυδρείο να είναι βιοτοπικό...... :D

delta66 21-06-08 04:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiris7 (Μήνυμα 274720)
Μην ορμάτε στο παληκάρι ρε παιδιά για το μπουκάλι.

Προσπαθεί να φτιάξει το ενυδρείο να είναι βιοτοπικό...... :D

Saronicos?

mikele 21-06-08 11:46

εγω ειδα μεσα στο ενυδρειο ενα κυπρινοειδες που μεγαλωνει παρα πολυ και δεν ταιριαζει με τα υπολοιπα καθως και ενα γκαπυ και αλλα ζωοτοκα αν δεν κανω λαθος ..........αν διακρινω καλα στην 2 και 5 φωτο.......οπου δεν ταιριαζουν με τα υπολοιπα

οποτε το μπουκαλι ειναι το τελευταιο που πρεπει να συμβουλεψουμε και ειναι καθαρα υποκειμενικο.....:p
-------------------------
καλη συνεχεια φιλε ριξε μια ματια εδω και διαβασε για τα ειδη των ψαριων και κανε μια καλη αρμονικη επιλογη για τα ψαρακια του ενυδρειου σου .....καλη αρχη:p

etomis 25-06-08 15:56

Το ενυδρείο "ανανεώθηκε", ελπίζω προς το καλύτερο και για τους κατοίκους του ..φωτό και περισότερες λεπτομέρειες σύντομα!!

etomis 25-06-08 22:18

2 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από etomis (Μήνυμα 276328)
Το ενυδρείο "ανανεώθηκε", ελπίζω προς το καλύτερο και για τους κατοίκους του ..φωτό και περισότερες λεπτομέρειες σύντομα!!

kai oi fotos..8elei douleia akomh..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01502 seconds with 11 queries