Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Τι να βάλω μαζί τους? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=37425)

drbig 31-01-10 14:10

Τι να βάλω μαζί τους?
 
Μαζί με το Ζευγος Σκαλάρη (κος και κα) και τα 6 cory λέτε να μπορώ να βάλω και 1 school απο κάποια μικρά? Δεχομαι και ως πρόταση το να μη βάλω τιποτε....
Για να βοηθήσω σας παραθέτω τα εξής.. 150lt ενυδρείο 90μχ35πχ50υ. Ph 6,8 KH 3, TH 6

platy 31-01-10 14:11

εγω στο δικο μου φυτεμενο μαζι με τα σκαλαρια εχω μια ομαδουλα απο 5 harlequin rasbora ..ειναι πολυ ομορφα και στους χρωματισμους και στην συμπεριφορα...απεφυγε τα τετρα γιατι αργα .ή γρηγορα θα γινουν μεζες....

bokostas 31-01-10 14:14

Ροδόστομους, Καρδινάλιους (μεγάλους όμως) ή Ραμιρέζι.

drbig 31-01-10 14:17

Κώστα βάλε και επίσημη ονομασία φίλε μου, να τα ψάχνω στο wiki... :) Απο κοινές ονομασίες πλέον δεν σκαμπάζω Γρι!!

platy 31-01-10 14:25

καρδιναλιοι paracheirodon axelrdodi ροδοστομοι hemigrammus rhodostomus και τα ραμιρεζακια Mikrogeophagus ramirezi αυτα...τωρα ψαξε και στο ΓΗ Κ ΥΔΩΡ για αλλα

Giorgos 31-01-10 16:50

Εγω παλι θα ειμαι ο κακος της υποθεσης αφου θα σου πω οτι το ενυδρειο σου ειναι υπερπληρης και επομενως να μη βαλεις αλλα ψαρια, οσο μικρα και να ειναι.

harris samos 31-01-10 18:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos (Μήνυμα 411585)
Εγω παλι θα ειμαι ο κακος της υποθεσης αφου θα σου πω οτι το ενυδρειο σου ειναι υπερπληρης και επομενως να μη βαλεις αλλα ψαρια, οσο μικρα και να ειναι.

:smt023:smt023+10000
μετα απο λιγο καιρο θα λες ποιος μου τρωει τα αυγα χαριζοντε ψαρια ;)

drbig 31-01-10 18:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos (Μήνυμα 411585)
Εγω παλι θα ειμαι ο κακος της υποθεσης αφου θα σου πω οτι το ενυδρειο σου ειναι υπερπληρης και επομενως να μη βαλεις αλλα ψαρια, οσο μικρα και να ειναι.

Όχι δεν είσαι ο κακός της υπόθεσης, είπα και στην αρχή " Δεχομαι και ως πρόταση το να μη βάλω τιποτε...."

Συζήτηση κάνουμε...αν θεωρείς οτι το ενυδρείο είναι υπερπλήρες τότε το δέχομαι... εγώ μαθηματικά έκανα είδα τα ψάρια μου και υπέθεσα οτι ίσως να με έπαιρνε να βάλω κάποια μικρά κοπαδόψαρα ακόμη.... Προσπαθώ όμως χωρίς διαθεση αντιπαράθεσης, απλα και μόνο γιατί είμαι ακόμη νέος στο χόμπυ να μάθω τα όρια όλων αυτών των καταστάσεων.. δηλαδή πότε ένα ενυδρείο θεωρείται πλήρες ας πούμε.

harris samos 31-01-10 18:22

φαντασου ενα σκαλαρι σε τελικο μεγεθος χ 2

και ενα κοπαδι κορυ απο κατω σε 150 λιτρα
+ διακοσμηση ;)

drbig 31-01-10 18:44

4 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από harris samos (Μήνυμα 411611)
φαντασου ενα σκαλαρι σε τελικο μεγεθος χ 2

και ενα κοπαδι κορυ απο κατω σε 150 λιτρα
+ διακοσμηση ;)

Τα σκαλάριά μου δεν είναι σε τελικό μέγεθος? Δεν έχω δει μεγαλύτερα σκαλάρια προς πώληση. Τα μόνα πιο μεγάλα που έχω δεί είναι σε κάτι μπουριά ενυδρεία πχ. του Amano τα altum.

Επισυνάπτω μερικες οριζόντιες φωτογραφίες του κου και της κας Σκαλάρη για να τους δείτε σε σχέση με το ύψος του ενυδρείου που είναι 50cm για να μου πείτε....


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01522 seconds with 11 queries