Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Malawi (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=10)
-   -   yellow labidochromis (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=23201)

kanarini 25-02-08 18:29

yellow labidochromis
 
1 Συνημμένο(α)
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα την βοηθεια και τις γνωσεις σας εδω και μερικες ημερες βλεπω ενα yellow Θηλυκο καπως μπουκωμενο μπορει και να ειναι ιδεα μου φυσικα.

Tolis 25-02-08 18:33

Δεν ειναι ιδεα σου

kanarini 25-02-08 22:10

Ευχαριστω πολυ Τολη για την αμεση απαντηση σου δηλαδη θα εχουμε μικρα...τι πρεπει να κανω τωρα εχω αδεια ενα 80Χ30Χ35 ενυδρειο και ενα 60Χ30Χ40 με εσωτερικο μεγαλο φιλτρο(60χ40χ40 ολο μαζι) στο πισω μερος τυπου pet-shop.
Πως πρεπει να το φτιαξω τι πρεπει να κανω?
-------------------------
καμια βοηθεια παιδια...

Μικρος 26-02-08 11:24

Καλημερα
μια απο τα ιδια Μαριε.Βαζεις φελιζολ,λιγες πετρουλες.αμμο,νερο απο το ενυδρειο που εχεις το ψαρι και αφου μπολιασεις το φιλτρο σου το βαζεις μεσα.Τσεκαρεις τις επομενες μερες με μετρησεις αν εχει "πιασει" το μπολι σου και περιμενεις...Αυτα ειναι τα ευκολα ,το δυσκολο ειναι να πιασεις το ψαρι.

kanarini 26-02-08 15:48

ευχαριστω μικρε, μηπως θελει διαφορετικη αντιμετωπισει , τα θηλυκα ακουσα οτι δεν τρωνε τιποτα μηπως δεχονται καποιου ειδους τροφης.
Τα μικρα τι τα ταιζω, εκτος απο αγγουρι μπορουμε να δωσουμε κατι αλλο σε φρεσκο

water polo 26-02-08 16:42

φιλε καλησπερα κ απο εμενα, οντως ειναι δυσκολο να πιασεις το θηλυκο, ειδικα αν εχεις πολλες πετρες μεσα στο ενυδρειο σου, εγω αφηνα τη φυση να κανει το καθηκον της.......

kanarini 26-02-08 17:19

ναι εχεις δικιο πολυ δυσκολη περιπτωση λεω να την αφησω 2-3 μικρα δεν θα παρω να τα δει η κορη μου να χαρει...ε μαζι της και εγω φυσικα!!!
Α πρεπει να σου αρεσει το πολο απο οτι βλεπω στην υπογραφη σου,
Εκει μια ειναι η ομαδα φυσικα η Εθνικαρα

water polo 26-02-08 19:28

θα σου πω κατι αλλο, επειδη το διελυσα το δικο μου ενυδρειο που ειχα μεσα labido, δε μπορεις να φανταστεις τι λαγουμια βρηκα μεσα.......
Καλος ο Εθνικος, αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα, πρωταθλημα στο πολο θα παρετε παλι μετα απο 10 χρονια

kanarini 26-02-08 19:55

πρεπει να εισαι Παοκαρα απο οτι καταλαβα, κοιτα η ομαδα δουλευει μονο με ελληνες και νεους πολιστες διχως ξενους κοινοτικους. Ασχολουμαι αρκετα με το πολο και ειναι ενας θειος μου μεσα στην ομαδα, του χρονου θα γινει καλο μπαμ...
Τωρα για τα ψαρακια μας, φτιαχνω ενα ενυδρειο για την θηλυκια, απο τροφες τι ταιζεις εγω τους δινω omega one natural protein formula kelp flakes super veggie, ocean nutrition cichlid vegi flakes

water polo 26-02-08 21:29

το ξερω, απλα ο γαβρος εχει για καθε θεση 2 παιχτες, επσιης τους 2 καλυτερους φουνταριστους της ευρωπης......

Andros 26-02-08 21:53

[quote=kanarini;240464]ναι εχεις δικιο πολυ δυσκολη περιπτωση λεω να την αφησω 2-3 μικρα δεν θα παρω να τα δει η κορη μου να χαρει...ε μαζι της και εγω φυσικα!!!

Αν τα κρατησει...να εισαι σιγουρος οτι κατι θα παρεις :smt045

kanarini 26-02-08 23:01

μακαρι ενα δυο μικρα να δουμε ετσι να χαρουμε


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:40.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01442 seconds with 11 queries