Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=148)
-   -   αρχαριος βοηθεια.... (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=47440)

chris. 27-12-10 14:03

αρχαριος βοηθεια....
 
καλησπερα παιδια ζητω τα φωτα σας ξεκιναω ενα ενυδρειο 120 λιτρα και εβαλα το χωμα που ειναι το flourite black και γεμισα νερο και εχει γινει βουρκος τι να κανω??παρακαλω βοηθηστε με.....

eimaste aR21rwstoi 27-12-10 14:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris. (Μήνυμα 527610)
καλησπερα παιδια ζητω τα φωτα σας ξεκιναω ενα ενυδρειο 120 λιτρα και εβαλα το χωμα που ειναι το flourite black και γεμισα νερο και εχει γινει βουρκος τι να κανω??παρακαλω βοηθηστε με.....

αν εχεις το φιλτρο και λειτουργει θα φυγει η θολουρα....αν δεν το εχεις απλα βαλε το σε λειτουργια...οσο πιο δυνατο φιλτρο εχεις τοσο πιο γρηγορα θα καθαρισει....τι φιλτρο εχεις????

εγω σε 110 λιτρα με φιλτρο 205 της φλουβαλ και υποστρωμα φλουριτ το κοκκινο μου καθαρισε σε δυο μερες.....
δεν ειναι τιποτα ομως μην αγχωνεσαι

chris. 27-12-10 14:11

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου το φλουβαλ 205 εχω οκ τοτε το βαζω μπροστα αλλα ειναι πολυ θολουρα μιλαμε δεν βλεπεις απο την αλλη και εσενα ετσι ηταν?

eimaste aR21rwstoi 27-12-10 14:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chris. (Μήνυμα 527612)
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου το φλουβαλ 205 εχω οκ τοτε το βαζω μπροστα αλλα ειναι πολυ θολουρα μιλαμε δεν βλεπεις απο την αλλη και εσενα ετσι ηταν?

ειναι πολυ καλο φιλτρο ειδικα για τα λιτρα μας ειναι σουπερ...βαλτο μπρος και αυριο κιολας θα δεις τρομερη αλλαγη...οτι θελεις ρωτα τα παιδια εδω βοηθανε πολυ!!!!!
-------------------------
και εμενα ετσι ακριβως ηταν αλλα κοκκινο το νερο

Πάνος 30-12-10 13:41

αν απλα εβαλες νερο και το φλουριτη...τοτε ανακατεψε καλα να σηκωθει ολη η σκονη και η θολουρα και ανακατευοντας συνεχως πεταξε ολο το νερο. επειτα βαλε καινουριο εστω στο 1/3 του ογκου και ξανακαντο. πλυνε δηλαδη το υποστρωμα μεσα στο ενυδρειο εφοσον δε το εκανες πριν το βαλεις στο ενυδρειο. ;)
αυτο με το δεδομενο οτι ξεκινας τωρα και δεν εχεις τιποτα ζωντανο μεσα.

eimaste aR21rwstoi 30-12-10 14:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 529022)
αν απλα εβαλες νερο και το φλουριτη...τοτε ανακατεψε καλα να σηκωθει ολη η σκονη και η θολουρα και ανακατευοντας συνεχως πεταξε ολο το νερο. επειτα βαλε καινουριο εστω στο 1/3 του ογκου και ξανακαντο. πλυνε δηλαδη το υποστρωμα μεσα στο ενυδρειο εφοσον δε το εκανες πριν το βαλεις στο ενυδρειο. ;)
αυτο με το δεδομενο οτι ξεκινας τωρα και δεν εχεις τιποτα ζωντανο μεσα.

ναι αυτο το ξεχασα...το εβαλες χωρις ξεπλημα????
εγω τα επλυνα απο δεκα χερια και ακομα εβγαζε μουργα


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:12.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries