Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Λίστα Επιθυμιών (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=75601)

nazgul 15-11-13 10:05

Λίστα Επιθυμιών
 
Τωρα που πλησιαζουν Χριστουγεννα και μπορει να ερθει ο Αγιος Βασιλης :D, ειπα να αρχισω ενα θεμα οπου θα μπορουμε να ονειροπολησουμε σχετικα με τη φιλοξενια διαφορων ψαριων και ασπονδυλων στα ενυδρεια μας.

Ενταξει, ειναι γεγονος οτι οι περισσοτεροι θελουμε να φιλοξενησουμε οτι ειδος υπαρχει σε αυτο τον πλανητη, αλλα καλυτερα ας μεινουμε στα σχετικα αμεσα σχεδια για στησιμο νεων ενυδρειων, ωστε να παιρνουμε ιδεες και ισως να γνωριστουμε καλυτερα.

Ας αρχισω με τη δικη μου wish list, που περιλαμβανει:

-Tetraodon Biocellatus (Figure Eight Puffer) και ταξιδι στο υφαλμυρο νερο ως σιγουρα το επομενο μου βημα, οταν οι συνθηκες ευνοησουν.

-Altolamprologus Calvus Black απο τη λιμνη Tanganyika, ως πιο μακροπνοο σχεδιο και αν δεν με εχουν ηδη πεταξει εξω απο το σπιτι μαζι με τα ενυδρεια μεχρι τοτε :D

Bill-Samos 15-11-13 10:21

Αν και πιστευω ότι ο σύνονοματος αγιος με έχει χε$#@,στη δική μου λιστα περιλαμβανονται φροντοζες και ισως ένα μεσογειακό...για καλό και για κακό εγω εχω πάρει ένα sleeping bag...:cool:

harmasn 15-11-13 10:38

ενα με multies να δω πως ειναι τα κοχυλοβραχα και ενα με dwarf puffer που ειναι και η μεγαλη μου λατρεια αλλα λογο απειριας δεν θα τα καταφερω.... οποτε το τρεναρω

nikolakis94 15-11-13 10:40

Εγω θελω ενα 600λιτρο με ενα ζευγαρι οσκαρ

Alex_Salonica 15-11-13 11:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 799965)
Τωρα που πλησιαζουν Χριστουγεννα και μπορει να ερθει ο Αγιος Βασιλης :D, ειπα να αρχισω ενα θεμα οπου θα μπορουμε να ονειροπολησουμε σχετικα με τη φιλοξενια διαφορων ψαριων και ασπονδυλων στα ενυδρεια μας.

Ενταξει, ειναι γεγονος οτι οι περισσοτεροι θελουμε να φιλοξενησουμε οτι ειδος υπαρχει σε αυτο τον πλανητη, αλλα καλυτερα ας μεινουμε στα σχετικα αμεσα σχεδια για στησιμο νεων ενυδρειων, ωστε να παιρνουμε ιδεες και ισως να γνωριστουμε καλυτερα.

Ας αρχισω με τη δικη μου wish list, που περιλαμβανει:

-Tetraodon Biocellatus (Figure Eight Puffer) και ταξιδι στο υφαλμυρο νερο ως σιγουρα το επομενο μου βημα, οταν οι συνθηκες ευνοησουν.

-Altolamprologus Calvus Black απο τη λιμνη Tanganyika, ως πιο μακροπνοο σχεδιο και αν δεν με εχουν ηδη πεταξει εξω απο το σπιτι μαζι με τα ενυδρεια μεχρι τοτε :D

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος.... ένα ελαφάκι και στον Θοδωράκη :D

nazgul 15-11-13 11:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica
Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος.... ένα ελαφάκι και στον Θοδωράκη :D

Χεχε! :D

Ελα ρε θειο, το ελαφακι δεν μπορει να γινει δυο χοντρουτσικα Pufferακια??? :p

Ημουν καλο παιδι φετος, ετρωγα ολο το φαϊ μου (φαινεται) και επινα ολες τις μπυρες μου (επισης φαινεται)!

snakepanos 15-11-13 11:54

Πολυ ενδιαφερον ποστ Θοδωρε.

Εγω παλι οτι ηθελα το καταφερα και το εκανα,,,ενα κοπαδι ροδοστομα ,,και ενα
κοπαδι καρδιναλίους,μεσα στο ενυδρειο μου,.
Γεννες απο τα Λαμπιντο ειδα ,,τωρα θελω μια γεννα απο τα Tropheus polli .
Μετα βλεπουμε για Θάλασσα

bloskas 15-11-13 12:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nazgul (Μήνυμα 799987)
Ημουν καλο παιδι φετος, ετρωγα ολο το φαϊ μου (φαινεται) και επινα ολες τις μπυρες μου (επισης φαινεται)!

μπορω να το επιβεβαιωσω. λεει αληθεια! αν και στην τελευταια συναντηση σα να ηρθε λιγο αδυνατισμενος..

kgf12345 15-11-13 12:16

ενα βιοτοπικο 700λιτρο με 8 αλτουμ και ενα βιοτοπικο με betta mahachai.
επισης θα ηθελα κιενα 2080 να βρισκεται.

(σε περιπτωση που επεκταθει το θεμα και στα εκτος ενυδρειακων,θα ηθελα και μια 50αρα 3d τηλεοραση.φυσικα θα ηθελα και δουλεια,αλλα δεν το λεω για να μη βγω οφτοπικ:D)

ChocolatePuma 15-11-13 12:17

Όπως πάντα ολιγαρκής :D

Μαλακό νερό στη βρύση μου θέλω, χωρίς ΑΟ...:smt044

Ποτε σκάει μύτη το ελκηθρο;;;;;;;; :p

alphonse 15-11-13 12:31

3 κυβικα με Petrochromis yellow moshi ,red rainbow ,blue giant ,red bulu....
Ho ho hooo.....

john99 15-11-13 12:44

Εγώ πάλι θα ήθελα το ριο 180 κατά προτίμηση, με ραμιρέζι και κάποιο κοπάδι τέτρα φουλ φυτεμένο.

Τάκης 15-11-13 13:27

Ενα 350αρι ξύλινο για τα χρυσοψαρά μου στη ταράτσα και υπόσχομαι πως δεν θα βάλω και άλλα χρυσόψαρα μέσα (με βλέπω του χρόνου να ζητάω 1000αρι αλλά .... λέμε τώρα)

Kostas12 15-11-13 13:54

Ένα 700 lt θάλασσα θα ήταν ότι πρέπει με ακούει κανείς :D:D
πρώτα όμως πρέπει να πείσει το έτερο ήμισυ :smt044:smt044 να δω πως θα τα καταφέρει ο Άγιος Βασίλης

Alex_Salonica 15-11-13 13:56

Από ένα ελαφάκι σε όλους σας :smt077

Κλεόβουλος 15-11-13 14:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica (Μήνυμα 800016)
Από ένα ελαφάκι σε όλους σας :smt077

Ευχαριστούμε!
Πόσα λίτρα (ταψί) θέλει? :smt043

pulsedia 15-11-13 14:14

Eγω θελω μια δουλεια. Στο τελος του μηνα να πληρωνομαι κανονικα με μισθο τετοιο ωστε να ζω τα παιδια μου, οχι πλουσια αλλα ανθρωπινα.
Ααα! Τα ψαρακια και τα φυτα μου, στο γραμμα που αφησαν κατω απο το δεντρο ζητησαν ενα πακετακι τεστ κι ενα απλο CO2. Δεν ξερω ομως αν περασει ο Αγιος Βασιλης φετος και δεν ξερω τι να τους πω. Αλλα και να τους πω μηπως θα με ακουσουν?

makris.a 15-11-13 14:15

Εγώ με την σειρά μου θα ζητήσω να ρίξει τους λογαριασμούς η ΔΕΗ μήπως και γεμίσω το σπίτι γαρίδες! Άντε και καμιά αστακομακαροναδα

korasidikos 15-11-13 15:31

εγω θελω μερικους γαριδοκυβους!αλλα πρωτα η ευχη μου και η επιθυμια μου ειναι ο ασπρομαλης γεροντας να μου φερει μια δουλεια γιατι τα 2+ χρονια ανεργιας με εχουν καταβαλει πολυ σε ολους τους τομεις!:(

Τάκης 15-11-13 15:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από korasidikos (Μήνυμα 800036)
αλλα πρωτα η ευχη μου και η επιθυμια μου ειναι ο ασπρομαλης γεροντας να μου φερει μια δουλεια γιατι τα 2+ χρονια ανεργιας με εχουν καταβαλει πολυ σε ολους τους τομεις!:(

Μακάρι βρε Σπύρο, σου το εύχομαι ολόψυχα, και σε όλους όσους είναι χωρίς δουλειά

korasidikos 15-11-13 15:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 800037)
Μακάρι βρε Σπύρο, σου το εύχομαι ολόψυχα, και σε όλους όσους είναι χωρίς δουλειά

ευχαριστω φιλαρακι :smt023

stanlee 15-11-13 19:39

....
 
Υγεία θέλω σ όλο το κόσμο!!!
Δουλειά στους άνεργους!!!
Και ένα 2000λίτρα + για μένα γεμάτο άγρια δισκάκια......:D:D:D:D
Α και ήμουν πολύ καλό παιδί Άγιε Βασίλη όλο το χρόνο έκανα με ρουτίνα τις αλλαγές μου χωρίς αμωνία και νιτρόδη με επιτυχημένες γέννες........!!! :smt012;):D

thab 15-11-13 20:11

Βιοτοπικό με γεωφάγους θα ήθελα..:rolleyes:

Και μια αναβάθμιση α/ο για να κάνω γρήγορα τις αλλαγές!

alphonse 18-11-13 17:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από snakepanos (Μήνυμα 799990)
.... μια γεννα απο τα Tropheus polli.....

τα εχεις γαλανοματικα φιλε μου ή εκφυλιστικε το γονιδιο?
κι απο που,αν επιτρεπεις?

Κλεόβουλος 18-11-13 18:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alphonse (Μήνυμα 800777)
τα εχεις γαλανοματικα φιλε μου ή εκφυλιστικε το γονιδιο?
κι απο που,αν επιτρεπεις?

Τσίμπησε το μελανούρι :smt117
Pseudotropheus polit εννοεί ο Πάνος :D

afroditoula 23-11-13 00:41

εγω θελω nemo.....:smt049:smt049:smt049:smt049:smt049:smt04 9:smt049:smt049:smt049:smt049:smt049:smt049αλλα εδω δεν τα καταφερνω με το γλυκο νερο θα τα καταφερω με το θαλασσινο?????+ που πιστευω η ολη οργανωση θα κοστισει toooooooo much...:(

dinos99 23-11-13 00:54

Αγιο Βασιλαρα μου μπορει να μην ημουν το καλητερο παιδι (και)φετος,αλλα αμα μου στειλεις κατι απο τα παρακατω θα γινω.....:D:D

1)biotoecus opercularis
2)Guianacara owroewefi http://www.cichlid-forum.com/images/spacer.gif
3)taeniacara cardini
4)dicrossus filamentosus ή maculatus

Dimitris77 23-11-13 01:11

Φιλε Σαντακλα,θελω να μου φερεις ενα ενυδρειακι 2000 λιτρων και δυο κιβωτια δισκους απο Αμαζονιο μερια κοκκινουληδες βασιλικους....

maxmike 23-11-13 13:37

εγω θελα σπιτι 150τμ με αλλα τοσα κηπο με μια λιμνη 30000λτ με λευκα κοι και μεσα αριστερα δεξια απο το τζακι (ενεργειακο αν μπορεις) να υπαρχει ενα αμαζονιου 500λτ στιλ παλουνταριουμ και ενα ριφ στιλ ηφαιστειο στον απεναντι τοιχο θα ηθελα ενα 2τονο με σαλαχια μοτορο και αροανες ολα τα ενυδρεια να καταληγουν σε ενα δωματιο μηχανηματων συντηρησεις 50τμ ωστε το οποιο εκτος του εξοπλισμου των ενυδρειων θα ηθελα και πληρη καλυψη τροφων,υγρων,λιπασματων και σχετικων τεστ για μια 5ετια.ααααααα και αν μπορεις μια ψηλη(1,85-1,90) οχι παραπανω μελαχρινη με πρασινα ματια κορμι τυπου μπελουτση με παρα πολλα λεφτα και ελαφρων σεξουαλικων ηθων.
αυτα αγιε βασιλη ευχαρηστω και σου υποσχωμε οτι για τα επομενα 131324345 χρονια θα ειμαι καλο παιδι........:D:D:D:D:D:D:D

lingistis 23-11-13 14:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maxmike (Μήνυμα 802149)
ααααααα και αν μπορεις μια ψηλη(1,85-1,90) οχι παραπανω μελαχρινη με πρασινα ματια κορμι τυπου μπελουτση με παρα πολλα λεφτα και ελαφρων σεξουαλικων ηθων.

maxmike με αυτό κάτι μπορεί να γίνει... για τα υπόλοιπα τζάμπα χρόνο σπαταλάς και που τα γράφεις :smt077


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02453 seconds with 11 queries