Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=11)
-   -   τα λουλούδια μου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=50121)

pani 05-03-11 01:08

τα λουλούδια μου
 
6 Συνημμένο(α)
αγαπημένοι φίλοι ελπίζω να κατάφερα να σας μεταφέρω καποιες φωτογραφίες απο το ενυδρείο μου το επικαλούμενο ζούγκλα και τα λουλουδια μου που ανθίζουν συνέχεια .

diaton101 05-03-11 01:17

Πολυ ωραιο !! Μπραβο

giannisaek 05-03-11 01:20

Το άνθος στις τελευταίες φωτογραφίες του εχινόδορου είναι;

in the pond 05-03-11 01:33

Kαλησπέρα κυρία Πανίτσα. Τί κάνεις? Χαίρομαι ιδιαίτερα που μας σκέφτεσαι.:p:p
Πολύ όμορφη η ζούγκλα σου και ιδιαίτερα το λουλουδάκι.

pani 05-03-11 02:00

Καλησπέρααααααααααα μάλλον καλημέρααααααααα καλά είμαι Βασίλη μου και να ξερεις ότι σας σκεφτομαι πολύ συχνά ....... ιδίως τώρα που αφυπηρέτησααααααα θα τα λεμε πιο συχνά ελπίζω τουλαχιστο.
Η ζουγκλα μου αφαίθηκε για αρκετό καιρό στο έλεος του Θεού αλλά σιγα σιγα επανέρχεται τα λουλουδάκια το ένα ειναι απο τον εχινόδορο οσιρι που εχει μεγαλώσει τόσο πολύ που δεν ξέρω τι να τον κάνω ......... του κόβω συνέχεια τα φύλλα και την τελευταία φορά τα έδεσα για να φτιάξω λίγο χώρο ...... σήμερα του έκοψα αλλα 8 μεγάλα φύλλα εχει πετάξει κάτω απο τα λουλουδια μικρούς εχινόδορους που περιμένω να κάνουν ρίζες.......... το αλλο ειναι απο το aponogeton crispus που και αυτό μου δίνει συνέχεια λουλουδι με μεγάλες ταχύτητες μαλιστα και σ αυτό αφαιρώ φύλλα για να υπάρξει χώρος για τα υπόλοιπα.
Η φωτογραφία του ενυδρείου στην ουσία το αδικεί αλλά δεν ειμαι φωτογράφος τι να κανουμε οτι και οσο μπορουμε.
αυτά ...............


</SPAN></SPAN>

skamanakos 05-03-11 08:26

Πολυ καλο το ενυδρειο σου.:smt041

Πάνος 05-03-11 08:57

ωραια η ζουγκλα σου Πανιτσα και τα ανθη ειναι πολυ ομορφα! :p
καλη συνταξη σου ευχομαι και υγεια!

diafana 05-03-11 10:23

φοβερο ενυδρειο μπραβο!!!!!!!!

kingrim 09-03-11 22:21

παρα πολυ ομορφο αλλα το λουλουδακι ειναι ΦΟΒΕΡΟ!!!!!!!!!!!!!

lucy 10-03-11 13:59

Άνοιξη και τα λουλούδια ανθίζουν!!! Εύχομαι πάντα τέτοιες ανθοφορίες!!! Πολύ όμορφα!!!

Κλεόβουλος 10-03-11 15:01

Γειά σου Πανίτσα,
μας έφτιαξες τη μέρα με τα λουλούδια σου!!

pani 11-03-11 10:11

Καλημέρααααααααααα ελπίζω να με συγχωρέσετε που άργισα να σας ευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια σχετικά με τα λουλουδάκια μου. Ναι πραγματικά ειναι πολύ ομορφα αλλά ζουνε μονο μια νύχτα.
Τώρα κάτω απο κάθε κόμπο που είχε λουλουδάκια υπάρχουν φυτά που έχουνε ριζουλες ετοιμα για μεταφύτευση.
Το απονογετο μου δε δεν σταματάει να ανεβάζει λουλουδια τώρα υπάρχουν 2 με ανθοφορία και πάει για τρίτο....

Αααα κάτι άλλο ήθελα να ερωτήσω σε κάποια φάση η φακή μου είχε γίνει μωβ λες και ανθισεεεεεεεε πραγματικά ήτανε ένα υπέροχο θεαμα οταν τα έβλεπες απο κάτω ενα ροζ μωβ χρωμα κυριαρχουσε δεν ήξερα πως να το αποθανατήσω γιαυτό δεν πήρα φωτογραφίεςςς ....... μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση ....

αυτά και πάλι σας ευχαριστώ πολύ

in the pond 11-03-11 10:38

Kαλημέρα και πάλι κα Πανίτσα. Με την πρώτη (που θα ανοίξουν και ζεστάνουν οι μέρες) σε περιμένω για καφέ...;)
Χαίρομαι ιδιαίτερα που επαναδραστηριοποιήθηκες πάλι και σε έχουμε στην παρέα μας. Σίγουρα γνωρίζεις και εσύ ότι στην Κύπρο το θέμα ενυδρείο δεν έχει και την καλύτερη εικόνα.

pani 11-03-11 11:26

Καλημέρα Βασίλη μου μμμ αν το ξέρω λέεειιιιιι από πρώτο χέρι το ξέρω.... τα δε φυτεμένα δεν τα ξέρουν σχεδόν καθόλου..... από οτι γνωρίζω βάζουν οτιδήποτε ψάρια τους δοθούν απο τα καταστήματα και οταν τα χασουν ξαναβάζουν...... αλοιώτικα πως θα πουλάνε τα καταστήματα.....
Μια επίσκεψη σου χρωστάω .... ασε να ζεστάνει λιγάκι ο καιρός και θα έρθω να σε δω.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01459 seconds with 11 queries