Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Αγοραστε σημερα το Βημα! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=46317)

Tolis 26-11-10 00:02

Αγοραστε σημερα το Βημα!
 
Αγοραστε σημερα Παρασκευη 26 Νοεμβριου το Βήμα, αρθρο ενυδρειακο εφ ολης της υλης και με πολλα για τον Συλλογο!

Κλεόβουλος 26-11-10 08:49

:smt023

thanasis76 26-11-10 09:01

:smt041

myronlas 26-11-10 10:13

Τυχερό το άρθρο :
Αναστέλλεται το καθημερινό Βήμα

Ύδωρ 26-11-10 10:57

Μην τρέχετε στα περίπτερα! Το άρθρο είναι εδώ:
http://www.tovima.gr/default.asp?pid...&dt=26/11/2010

tsoum 26-11-10 11:04

Την πήρα αλλά δεν πρόλαβα να την διαβάσω ακόμα. Μα καλά. Είναι δυνατόν; Παπαγαλοψαρο στο εξώφυλλο;

Αυτό το πίνακακι ισχύει; Μου θυμίζει κάτι αστρολογικα πίνακακια σου κυκλοφορούν!:p

Θα το διαβάσω και θα επιστρέψω με review!

Ύδωρ 26-11-10 11:05

Βασικά, δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό, σαν άρθρο... Όπως πάντα, οι δημοσιογράφοι εγκληματικά ανενημέρωτοι. Ακούς 15-20 ψάρια σε 50 lt! Και επιλογή των ψαριών μόνο με βάση το...χρώμα!
Τι λένε οι ψυχίατροι για την αγχολυτική δράση των συνεχών θανάτων των ψαριών σε ένα τέτοιο ενυδρείο;
:smt084 Τώρα, την προβολή των παπαγαλόψαρων ως "ένα από τα δημοφιλέστερα ενυδρειακά είδη" να μην τη σχολιάσω. Τι τραβάνε τα καημένα τα ψαράκια!

Maverick 26-11-10 11:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Ύδωρ (Μήνυμα 513420)
Τώρα, την προβολή των παπαγαλόψαρων ως "ένα από τα δημοφιλέστερα ενυδρειακά είδη" να μην τη σχολιάσω. Τι τραβάνε τα καημένα τα ψαράκια!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 513419)
Μα καλά. Είναι δυνατόν; Παπαγαλοψαρο στο εξώφυλλο;

Το άρθρο επισημαίνει τα προβλήματα που δημιουργούνται με τα συγκεκριμένα ψάρια και ενημερώνει τους αναγνώστες για την κατάσταση, δεν προωθεί την πώλησή τους..... Γενικά είναι γραμμένο σε πολύ απλουστευμένη και ελέυθερη απόδοση αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό λαμβάνοντας υπ όψιν το target group...

bokostas 26-11-10 11:43

Εγώ πάλι, μια χαρά το βρίσκω το άρθρο. Δεν μπορείς να μπεις σε πολλές λεπτομέρειες όταν κάνεις μια γενική παρουσίαση και ως τέτοια είναι καλή,
αναφέρει τα βασικά χωρίς να κουράζει και προτρέπει τον κόσμο ν' ασχοληθεί, σα να επρόκειτο για πληρωμένη διαφημιστική καταχώρηση.

Και η αναφορά στα παπαγαλόψαρα είναι αντικειμενική, αφού δυστυχώς είναι δημοφιλή, αλλά κατακρίνει την δημιουργία τους (ψάρια Φρανκεστάιν),
περιγράφει τα προβλήματά τους και λειτουργεί αποτρεπτικά, είναι σπάνιες τέτοιες αναφορές και σημαντικό που μπήκε σε άρθρο για ενυδρεία.

Φίλε Ύδωρ, είναι δύσκολη η προβολή του χόμπυ και τις ελάχιστες φορές που μας κάνουν την χάρη, μην περιμένουμε και κανένα τρισέλιδο με
λεπτομέρειες και τεχνικούς όρους, πάλι καλά να λέμε που ασχολήθηκαν και το γεγονός ότι αναφέρθηκαν και στα παπαγαλόψαρα, είναι επιτυχία.
Εντάξει τα 15-20 ψάρια σε 50λιτρο είναι υπερβολή σαν γενική κατεύθυνση, αλλά δεν είναι κι αδύνατο, εγώ πχ έχω περισσότερα έντλερς σε 40λιτρο.

-----------
Με πρόλαβες στο λεπτό Σαμάνε.

tsoum 26-11-10 15:57

Τον Νιντάλ τον είπαν μια Ρεζεκ και μια Ρεζακ.... Αχ αχ αχ....

Εγώ το θεωρώ αρκετά κατατοπιστικό για κάποιον που ξεκινάει αλλα οι προτάσεις για ψάρια ήταν λάθος. Επρεπε να αναφέρει τα ζωοτόκα. 20 νεον 6 κορυ 1 πλεκο κτλπ σίγουρα δεν μπαίνουν σε 50 λίτρα πάντως!

Το άρθρο ήταν του ΠΣΦΕ; Δεν πρόσεξα...

Tolis 26-11-10 21:40

Το αρθρο ειναι του δημοσιογραφου του Βηματος Γιωργου Πουλιοπουλου.

lion 26-11-10 22:07

και συλλεκτικό :(

κ.ω.σ.τ.α.ς. 26-11-10 22:30

κ.ω.
 
μια χαρα τα ειπε για τα παπαγαλοψαρα .οσο για τα ψαρια τα εβαλε ολα μαζι σε ενα ενυδριο,οπως τα καταστηνατα.ενα καταστημα που ανοιξε προσφατα στην περιοχη μου του εφτιαξε το τοπικο pet ενα ενυδριο με διαστασεις 150-10-40 και του εβαλε ολη τη γκαμα που ειχε στο μαγαζι του,το εβαλε για βιτρινα στον παγκο του μαγαζιου του ,διακοσμιση κουκλοθεατρο,ψαρια φρικη.πως γραφομε στον συλλογο.

chemical mac 26-11-10 23:27

Γεια σας κύριε Αποστόλη :)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. (Μήνυμα 513705)
.πως γραφομε στον συλλογο.

μου στέλνεις ένα χιλιάρικο με Paypal μαζί με τα στοιχεία σου και σε κάνω επίτιμο πρόεδρο :D

manthos333 26-11-10 23:35

kαλο αρθρο αλλα δεν κανει καποια αναφορα στο συλογο ουτε στο σαιτ .....

georgis4 26-11-10 23:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manthos333 (Μήνυμα 513752)
kαλο αρθρο αλλα δεν κανει καποια αναφορα στο συλογο ουτε στο σαιτ .....

Το ενυδρείο είναι ένα κομμάτι φυσικού περιβάλλοντος και μάλιστα τελείως διαφορετικό από την πόλη που ζούμε. Και μόνο να το κοιτάζεις λειτουργείαγχολυτικά. Κάθε μέρα που θα το κοιτάξεις ανακαλύπτεις κάποια λεπτομέρεια που μέχρι πρότινος αγνοούσες » τονίζει ο μουσικός κ. Απόστολος Κετσελίδης, από τα πιο δραστήρια μέλη του Πανελλήνιου Συλλόγου Φίλων του Ενυδρείου (ΠΣΦΕ), www. aquarist.gr.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid...&dt=26/11/2010
;)

κ.ω.σ.τ.α.ς. 27-11-10 00:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 513738)
Γεια σας κύριε Αποστόλη :)
-------------------------
μου στέλνεις ένα χιλιάρικο με Paypal μαζί με τα στοιχεία σου και σε κάνω επίτιμο πρόεδρο :D

προεδρος ειμε ετσι και αλιος δεν σου ζιτισα να με κανις.

george 27-11-10 01:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. (Μήνυμα 513705)
πως γραφομε στον συλλογο.

http://www.aquarist.gr/PSFE/aitisi.htm
Στείλε ένα email στο info@aquarist.gr

chemical mac 27-11-10 12:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. (Μήνυμα 513780)
προεδρος ειμε ετσι και αλιος δεν σου ζιτισα να με κανις.

ωραία, τότε θα μπορούσα να σου μάθω ορθογραφία

κ.ω.σ.τ.α.ς. 28-11-10 23:47

κ.ω.
 
εγω τα γραφω που ειμαι 5 χρονων για την ωρα ετσι τα γραφω.ok.

tsoum 29-11-10 12:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgis4 (Μήνυμα 513758)
Το ενυδρείο είναι ένα κομμάτι φυσικού περιβάλλοντος και μάλιστα τελείως διαφορετικό από την πόλη που ζούμε. Και μόνο να το κοιτάζεις λειτουργείαγχολυτικά. Κάθε μέρα που θα το κοιτάξεις ανακαλύπτεις κάποια λεπτομέρεια που μέχρι πρότινος αγνοούσες » τονίζει ο μουσικός κ. Απόστολος Κετσελίδης, από τα πιο δραστήρια μέλη του Πανελλήνιου Συλλόγου Φίλων του Ενυδρείου (ΠΣΦΕ), www. aquarist.gr.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid...&dt=26/11/2010
;)

Τι θέλει να πεί ο ποιητής;;; :confused:

Tolis 29-11-10 13:27

Αν και η συνταξη άλλαξε απο την τηλεφωνικη συνομιλια μεχρι να γραφτει στο αρθρο, τι δεν καταλαβες?

halvas69 29-11-10 14:42

Μάλλον δεν κατάλαβε το Απόστολος Κετσελίδης σε συνδιασμό με το
Παράθεση:

από τα πιο δραστήρια μέλη
χαχαΑΧΑΧΑΧΧΑχααχαχΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ :p:p:p

PHILIPAN 29-11-10 15:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από halvas69 (Μήνυμα 514951)
Μάλλον δεν κατάλαβε το Απόστολος Κετσελίδης σε συνδιασμό με το
χαχαΑΧΑΧΑΧΧΑχααχαχΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ :p:p:p

'Ισως το καλύτερο σου σχόλιο ever :grin:

Tolis 29-11-10 18:03

αηδιες.....

tsoum 29-11-10 19:41

Ααα "Tolis"= Απόστολος Κετσελίδης;

Ε δεν το ήξερα βρε παιδία! :D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:58.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02446 seconds with 11 queries