Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Διαγωνισμός Φωτογραφίας Γατόψαρων Φεβρουάριος 2010!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=37460)

Kostas G. 01-02-10 12:59

Διαγωνισμός Φωτογραφίας Γατόψαρων Φεβρουάριος 2010!!!
 
Είμαι ευτυχής να ανακοινώσω την έναρξη του πρώτου Φωτογραφικού Διαγωνισμού Γατόψαρων του Greek Aquarist's Board για τον Φεβρουάριο του 2010!:) Ο Διαγωνισμός αρχίζει από σήμερα με υποβολή συμμετοχών και θα τελειώσει με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων στις 18 Φεβρουαρίου.

Οι κανονισμοί του διαγωνισμού είναι οι εξής:


-Οι διαγωνιζόμενες φωτογραφίες πρέπει να είναι μόνο από Γατόψαρα και ο συμμετέχων να είναι ιδιοκτήτης της φωτογραφίας και του γατόψαρου που απεικονίζει

-Κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να συμμετέχει με έως και 3 φωτογραφίες αρκεί αυτές να απεικονίζουν διαφορετικά είδη. Μόνο μια φωτό ανά είδος ανα συμμετέχοντα θα διαγωνιστεί. Μπορείται να υποβάλετε περισσότερες από 1 ενός είδους αν προτιμάτε και να αφήσετε το ποιά θα διαγωνιστεί στην εκλογή μου

-Οι φωτογραφίες πρέπει να είναι καθαρές και το θέμα της ευδιάκριτο. Φωτογραφίες πολύ θολές ή με το θέμα τους δυσδιάκριτο θα αποκλείονται
Μέγιστο αλλά και επιθυμητό μέγεθος φωτογραφίας είναι τα 1200pix.

-Οι φωτογραφίες θα πρέπει να είναι ανεβασμένες σε κάποιο από τα site φιλοξενίας φωτογραφιών. Μερικά από αυτά προσφέρουν τις υπηρεσίες του δωρεάν όπως π.χ. το Photobucket
Φωτογραφίες που έχουν υποστεί οποιαδήποτε παρέμβαση που αλλοιώνει την πραγματικότητα θα αποκλείονται

-Ο συντονιστής του διαγωνισμού αποκλείεται από τον διαγωνισμό(εγώ δηλαδή:D)


Τις συμμετοχές σας μπορείται να τις υποβάλετε από τώρα και μέχρι τις 10 Φεβρουαρίου,ώρα 13:00,στέλνοντάς μου pm με τα link των φωτογραφιών που θα συμμετάσχουν,ώστε να διατηρηθεί ανωνυμία στον διαγωνισμό.

Έπειτα θα ακολουθήσει ψηφοφορία 7 ημερών και θα ανακοινωθεί ο νικητής του διαγωνισμού στις 18 Φεβρουαρίου.

Έπαθλο θα είναι ένας μικρός Πίνακας Ζωγραφικής με θέμα σχετικό του διαγωνισμού,από τον Καλλιτέχνη Αλέξαντρο Κοράκη(Raven),που θα τον φιλοτεχνήσει ειδικά για αυτόν τον διαγωνισμό!!!!

Πολλές ευχαριστίες στον Raven για την στήριξη του διαγωνισμού και την προσφορά του επάθλου!!!:smt041:smt041:smt041:smt041

Ας ξεκινήσει ο διαγωνισμός!!!!!!!:p

kwstas_original 01-02-10 13:16

και γιατι να μην τις ποσταρουμε κατευθειαν εδω να χαζολογαμε κι ολας λιγο μεχρι να τελειωσει το τουρνουα?:smt020:D
ωραια ιδεα Κωστη,μπραβο Αλεξανδρε!

εχω ενα κενο τοιχο που περιμενει τον πινακα ηδη................:p:p:p

Γιώργος Κ 01-02-10 13:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 411984)
και γιατι να μην τις ποσταρουμε κατευθειαν εδω να χαζολογαμε κι ολας λιγο μεχρι να τελειωσει το τουρνουα?:smt020:D
ωραια ιδεα Κωστη,μπραβο Αλεξανδρε!

εχω ενα κενο τοιχο που περιμενει τον πινακα ηδη................:p:p:p

:rolleyes:
Αν κερδισεις εσυ .... εχω ζωγραφισει κατι πολυ ωραιο ... θα τρελαθεις!!! :p

Ηλίας 01-02-10 13:33

αποστολες γινονται?..:p

Kostas G. 01-02-10 13:34

Χαίρομαι που σου αρέσει η ιδέα Κώστα,περιμένω συμμετοχή σου:D

Ο λόγος που αποφάσισα οι συμμετοχές να στέλνονται μόνο με pm είναι για να διατηρηθεί ανωνυμία των φωτογραφιών ώστε οι συμμετέχοντες να ψηφίζουν όσο το δυνατόν πιο δίκαια με βάση το πόσο καλή είναι η φωτογραφία αλλά και για να μην ξέρει κανένας τι φωτογραφίες έχει να αντιμετωπίσει από πριν:p;)

Ναι,αποστολή του επάθλου θα γίνει όπου χρειαστεί αν και προτιμάται η παραλαβή για αποφυγή τυχόν ζημιών κατα τη μεταφορά ;)

Καλή επιτυχία σε όλους από μένα!!!:p

Υ.Γ.:Να δείς τι έπαθλο θα πάρεις και από τον Γιώργο,Κώστα, αν βγείς πρώτος :D

Πάνος 01-02-10 13:36

:smt041:smt041:smt041
καλη επιτυχια σε ολους!

kwstas_original 01-02-10 13:41

μου τα μπερδευεται.....

δεν θελω να αδικησω κανενα απο τα παιδια μου,αν στειλω τον εναν θα γκρινιαξει ο αλλος....τι να κανω?:confused::p:D
θα πει ''μπαμπα εγω δεν ειμαι ομορφος μουστακαλης ψαρης?'':D
και δεν θα εχω απαντηση να του δωσω!!!:smt020

...απο την αλλη...τα ψαρια μου παιρνουν την πρωτια σιγουρα (αν ΔΕΝ συμετεχεις και εσυ στο διγωνισμο Κωστη) αλλα ο φωτογραφος ειναι μαπα!:D:D

τωρα?τι κανουμε?:smt102:smt088

Γιωργο τι ετοιμαζεις?θα ζωγραφισεις?
μονο μη δω δισκο!:)

Γιώργος Κ 01-02-10 13:50

Παράθεση:

Φωτογραφίες πολύ θολές ή με το θέμα τους δυσδιάκριτο θα αποκλείονται
Παράθεση:

αλλα ο φωτογραφος ειναι μαπα!
Μη φοβασαι δε θα νικησεις!! Ειναι στους ορους ... :rolleyes::D
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kwstas (Μήνυμα 412005)
Γιωργο τι ετοιμαζεις?θα ζωγραφισεις?
μονο μη δω δισκο!:)

Μπα ειναι πιο αφηρημενο!! Υπομονη ... ετοιμο ειναι βαζω τις τελευταιες "πινελιες"

Αντε καλη επιτυχια σε ολους!! :smt109

Παω να βαλω βεντουζες στους δισκους και να τους φωτογραφισω :smt033:smt110:smt110:smt110

Kostas G. 01-02-10 13:51

Από 1 είδος,μόνο 1 φωτογραφία μπορεί να διαγωνιστεί. Αν αναφέρεσαι σε πάνω από 1 είδη γατόψαρων,μπορεί να διαγωνιστεί 1 φωτό από κάθε είδος(μέχρι 3 φωτό σύνολο όμως).
Αν δεν θέλεις να αδικήσεις κανένα από τα παιδιά σου,στείλε την καλύτερη φωτογραφία από το καθένα και θα διαλέξω εγώ 1:D
Εξασκήσου,εξασκήσου και...το λόγο θα τον έχει το κοινό :razz:

kwstas_original 01-02-10 14:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas G. (Μήνυμα 412011)
Από 1 είδος,μόνο 1 φωτογραφία μπορεί να διαγωνιστεί. Αν αναφέρεσαι σε πάνω από 1 είδη γατόψαρων,μπορεί να διαγωνιστεί 1 φωτό από κάθε είδος(μέχρι 3 φωτό σύνολο όμως).
Αν δεν θέλεις να αδικήσεις κανένα από τα παιδιά σου,στείλε την καλύτερη φωτογραφία από το καθένα και θα διαλέξω εγώ 1:D
Εξασκήσου,εξασκήσου και...το λόγο θα τον έχει το κοινό :razz:

δεν μου ειπες,εσυ θα συμετασχεις στον διαγωνισμο?
δικαιουμαστε να ξερουμε αν θα χασουμε νομιζω!:D

ακου το ''κλικ''...σου'ρχετε πμ!:smt020




Γιωργο μπορεις και εσυ να λαβεις μερος στον διαγωνισμο!απλα θα χρειαστεις ενα ιδιαιτερο gadget για τα παιδια σου!
εεελα,αποκριες ερχοναι!:smt033:D:D
http://www.alegro.gr/contents/photo.php?ph_id=300

alexinio 01-02-10 15:22

Μπράβο σε όλους για την διοργάνωση!
Πολύ τυχερος θα είναι ο νικητής με αυτό το έπαθλο.
Καλή τύχη στους διαγωνιζόμενους.

Kostas G. 01-02-10 16:06

Κώστα,το αναφέρω στους κανονισμούς,εγώ δεν συμμετάσχω στον διαγωνισμό γιατί τον συντονίζω και μπορεί να φαινόταν άδικο;)

Σε ευχαριστούμε alexinio!:) Το έπαθλο πραγματικά είναι τέλειο,δεν θα μπορούσε να υπάρχει καλύτερο για φωτογραφικό διαγωνισμό!!! Πολλές ευχαριστίες στον Raven και πάλι!:)
Περιμένω τη συμμετοχή σου!!!:p;)

prospathw 01-02-10 16:13

Καλή επιτυχία σε όλους!!!:)

Raven 01-02-10 18:02

Παράθεση:

-Οι διαγωνιζόμενες φωτογραφίες πρέπει να είναι μόνο από Γατόψαρα και ο συμμετέχων να είναι ιδιοκτήτης της φωτογραφίας και του γατόψαρου που απεικονίζει
Eδω πιστευω οτι θελει μια διευκρινηση. Οι φωτογραφιες θα πρεπει να εχουν τραβηχτει απο εσας τους ιδιους και απο το ενυδρειο σας ή δεν πειραζει αν βοηθησει καποιος φιλος με καλη φωτογραφικη;

Μολις τελειωσει ο Πινακας, θα τον ανεβασω εδω για να τον βλεπετε και να εχετε και κινητρο :p
καλη επιτυχια σε ολους.
Ουτε εγω θα παρω μερος βεβαια.:cool:

kwstas_original 01-02-10 18:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 412149)
Eδω πιστευω οτι θελει μια διευκρινηση. Οι φωτογραφιες θα πρεπει να εχουν τραβηχτει απο εσας τους ιδιους και απο το ενυδρειο σας ή δεν πειραζει αν βοηθησει καποιος φιλος με καλη φωτογραφικη;

Μολις τελειωσει ο Πινακας, θα τον ανεβασω εδω για να τον βλεπετε και να εχετε και κινητρο :p
καλη επιτυχια σε ολους.
Ουτε εγω θα παρω μερος βεβαια.:cool:

καλιτεχνη-μποστανα-φωτογραφε μου,οπως βλεπεις ειναι επιτακτικη αναγκη να βρεθουμε!
θελω τον πινακα:D

agnos 01-02-10 18:51

Ωραία κίνηση παιδιά καλή επιτυχία σε όλους.:smt041:smt041

Kostas G. 01-02-10 19:20

Στους όρους γράφω πως ο συμμετέχων θα πρέπει να είναι ιδιοκτήτης και της φωτογραφίας και του γατόψαρου άρα κανονικά θα πρέπει να την έχει τραβήξει ο ίδιος με οποιαδήποτε φωτογραφική θέλει(φίλου,ξαδέρφου,κτλ:D). Αν τώρα κάποιος φίλος/φωτογράφος τραβήξει τη φωτογραφία για το συμμετέχοντα,αυτό δεν κάνει το συμμετέχοντα ιδιοκτήτη της με την πλήρη έννοια οπότε και δεν θα μπορώ να την κάνω δεκτή καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν άδικο για τους υπόλοιπους που θα τραβήξουν τις φωτοραφίες μόνοι τους ανάλογα με τις προσωπικές τους ικανότητές και την πείρα του ο καθένας;) Επίσης δεν νομίζω πως η νίκη μιας φωτό που τραβήχτηκε από άλλον θα μπορούσε να δώσει τόση χαρά στον συμμετέχοντα με αυτή καθώς θα ξέρει οτι η νίκη είναι μισή δική του(για το ψάρι) και μισή του φωτογράφου...

Raven 08-02-10 02:29

Τρεις μερες μεινανε για να στειλετε τις φωτογραφιες σας. Μην ξεχνιεστε :p

Πάνος 08-02-10 13:04

μμ...καποιος φαινεται πως εχει ετοιμασει ενα επαθλο....αξεχαστο!!!:smt041:smt041

Kostas G. 09-02-10 13:25

Τελευταία μέρα!!!:p
Το έπαθλο του Raven δεν είναι ευκαρία για να χαθεί οπότε...και γατόψαρα να μην έχετε,αγοράστε:D:D:D


Άντε βιαστείτε,βιαστείτε!!!;)



Υ.Γ.: Εννοείται οτι πριν αγοράσετε οποιοδήποτε ψάρι πρέπει να έχετε κάνει αρκετή έρευνα και να είστε απόλυτα σίγουροι οτι το ενυδρείο σας μπορεί να του προσφέρει τις συνθήκες που απαιτεί για να ζεί καλά:);)

kwstas_original 09-02-10 14:23

απο που θα παραλαβω?:D:D:D

alexinio 09-02-10 17:16

Από συμμετοχές πως πάμε?

Kostas G. 09-02-10 18:17

Οι διαγωνιζόμενες φωτογραφίες είναι 7 προς το παρόν...;)

Ελπίζω πως και άλλοι θα στείλουν μέχρι αύριο όμως...:p

beat89 11-02-10 01:11

τι εγινε με τον διαγωνισμο?;)

Kostas G. 11-02-10 13:37

Η ψηφοφορία για τον διαγωνισμό θα ξεκινήσει πολύ σύντομα,υπάρχουν μόνο κάποια προβλήματα με ορισμένα link που πρέπει να λυθούν και θα ξεκινήσει:p

Στο μεταξύ όμως,δίνεται παράταση στην προθεσμία συμμετοχών μέχρι να ετοιμαστούν όλα για την ψηφορία,οπότε όσοι δεν προλάβατε την προθεσμία για κάποιο λόγο,έχετε άλλη μια ευκαρία να συμμετέχετε στο διαγωνισμό!!!:p;)

Kostas G. 11-02-10 17:00

Όπως πιθανώς θα είδατε,η ψηφορορία ξεκίνησε!!!!!:p

Καλή επιτυχία στους διαγωνιζόμενους!!!;)

Kostas G. 18-02-10 17:01

Η ψηφοφορία του Γιαγωνισμού Φωτογραφίας Γατόψαρων έληξε στις 4:00 σήμερα με τα εξής αποτελέσματα:
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...tas_g-2010.jpg

Οπότε ξεκάθαρος νικητής είναι ο κάτοχος της φωτογραφία 2 που δείχνει έναν πανέμορφο Ancistrus dolichopterus:p Και αυτός δεν είναι άλλος από τον beat89!!!:p:)

Συγχαρητήρια beat89!!!!!!:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041

Το βραβείο είναι ένας υπέροχος πίνακας ζωγραφικής σχετικός με το θέμα του διαγωνισμού φιλοτεχνημένος από τον Αλέξανδρο Κοράκη(Raven):);)

Ο νικητής θα ενημερωθεί και προσωπικά για να παραλάβει το βραβείο του;)

Raven 18-02-10 17:45

Την Κυριακη 21/2 δεν κλεινει η ψηφοφορια ?
--------Ακυρο...μπερδευτηκα γιατι στον πινακα δημοσκοπισης ειναι αλλη η ημερομηνια.
Συγχαρητηρια beat 69 και συγχαρητηρια σε ολους τους διαγωνιζομενους.
Ο νικητης θα ερθει στην κοπη της πιτας να παραλαβει το βραβειο του ;:p

tsilojohn 18-02-10 17:56

Συγχαρητηρια στον νικητη :smt041
Αλεξ μην μπερδευεσαι beat 89 ειπαμε οχι beat 69 :grin::smt077:smt055

Raven 18-02-10 18:05

Ωχ, ο Χαλβας ειναι εξηνταεννιας ! Μονο εκεινος υποστηριζει επαξια αυτον τον τιτλο :D Χαλβαααα , παμε πιτα; :smt020:smt052


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:00.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02657 seconds with 11 queries