Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   DIY . Φτιάχτο μόνος σου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=28)
-   -   diy background (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=52699)

spirossd 13-05-11 11:39

diy background
 
Παιδιά θα ήθελα να με βοηθήσετε....
φτιάχνω ενα background... Το πέρασα με τσιμέντο ιδικό για δεξαμενές (AQUAMAT ) υπάρχει κάποιο άλλο υλικό να το περάσω από πάνω για να σκληρύνει γιατί τρίβετε??? έψαξα για adiflex-b που προτείνει η εταιρία για να πλαστικοποιηθεί άλλα δεν βρίσκω πουθενά...

ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ 13-05-11 12:12

Για το τσιμεντο που εβαλες δεν ξερω,αλλα αν κανει για ποσιμο νερο τοτε οκ.Να το επικαλυψεις με ρητινη 2 συστατικων που κανει για τροφημα.Θα την βρεις στην NEOTEX.Κανε γουγλαρισμα και θα το βρεις.

tsoum 13-05-11 14:12

Στο πρακτικερ εψαξες; Στον ηλεκτρονικό καταλογο το έχει.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ (Μήνυμα 589398)
Για το τσιμεντο που εβαλες δεν ξερω,αλλα αν κανει για ποσιμο νερο τοτε οκ.Να το επικαλυψεις με ρητινη 2 συστατικων που κανει για τροφημα.Θα την βρεις στην NEOTEX.Κανε γουγλαρισμα και θα το βρεις.

To συγκεκριμένο υλικό το χρησιμοποιήσε ο Θανασης στο ξυλινο ενυδρείο του, και κανει για το ενυδρειο!

spirossd 13-05-11 14:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 589424)
Στο πρακτικερ εψαξες; Στον ηλεκτρονικό καταλογο το έχει.
To συγκεκριμένο υλικό το χρησιμοποίησε ο Θανασης στο ξυλινο ενυδρείο του, και κανει για το ενυδρειο!

Εχει στο καταλογο το adiflex-b για βαλε link γιατί δεν το βρήκα....

Nektamen 13-05-11 17:41

Στην διασταυρωση καβαλας - θηβων εχει ενα μαγαζι με υλικα δομικα , εκει θα βρεις να κανεις την δουλεια σου με 15 ευρω το τσιμεντο 5 κ μαζι με το γαλακτωμα, επισης εαν εχεις μικρο ενυδρειο και θελει μικρο bg μπορω να σου δοσω εγω οτι εχει περισεψει ( εχω αρκετο γαλακτωμα και το μισο τσιμεντο 2,5 κιλα) ισοματ της ακουαματ
ειχε 15 κιλο αν θιμαμε καλα με 27 ε σε περιπτωση που εχεις μεγαλο ενυδρειο

tsoum 13-05-11 19:53

Βασικα οποιοσδηποτε ελαστικοποιητης κονιαματος, λογικά θα κανει.

Οντως δεν το βρίσκω... :( Το ειχα βρει κατα τον Φεβρουαριο, οπότε μπορεί να μην υπάρχει πια... Δεν ξέρω...

spirossd 13-05-11 23:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nektamen (Μήνυμα 589476)
Στην διασταυρωση καβαλας - θηβων εχει ενα μαγαζι με υλικα δομικα , εκει θα βρεις να κανεις την δουλεια σου με 15 ευρω το τσιμεντο 5 κ μαζι με το γαλακτωμα, επισης εαν εχεις μικρο ενυδρειο και θελει μικρο bg μπορω να σου δοσω εγω οτι εχει περισεψει ( εχω αρκετο γαλακτωμα και το μισο τσιμεντο 2,5 κιλα) ισοματ της ακουαματ
ειχε 15 κιλο αν θιμαμε καλα με 27 ε σε περιπτωση που εχεις μεγαλο ενυδρειο

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την προθυμία έστειλα πμ
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 589501)
Βασικα οποιοσδηποτε ελαστικοποιητης κονιαματος, λογικά θα κανει.

Οντως δεν το βρίσκω... :( Το ειχα βρει κατα τον Φεβρουαριο, οπότε μπορεί να μην υπάρχει πια... Δεν ξέρω...

δεν ξερό εάν κάνουν όλοι για την δουλειά που θέλουμε.... πάντος το συγκεκριμένο τον προτείνει η εταιρία σε συνδυασμό με το τσιμέντο

tsoum 14-05-11 01:43

Μα ελαστικοποιητης κονιαματος ειναι το ενα, ελαστικοποιητης κονιαματος και το αλλο.

Προφανως θα προτεινει το δικό της προϊον η εταιρια! Εχεις δει εσύ να κανει καμια εταιρια διαφήμιση σε προϊον αλλης; :p

spirossd 14-05-11 13:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 589641)
Μα ελαστικοποιητης κονιαματος ειναι το ενα, ελαστικοποιητης κονιαματος και το αλλο.

Προφανως θα προτεινει το δικό της προϊον η εταιρια! Εχεις δει εσύ να κανει καμια εταιρια διαφήμιση σε προϊον αλλης; :p

Φυσικα και καμιά άλλα κάνουν για πόσιμο νερό????


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01534 seconds with 11 queries