Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Βοήθεια!! αποκτήσαμε και σκύλο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=64451)

Κλεόβουλος 02-09-12 21:47

Βοήθεια!! αποκτήσαμε και σκύλο
 
Βοήθειααααα......
Εν μέσω φοβερών ανακατατάξεων στη ζωή μου και επικείμενων μετακομίσεων,
με 5-6 ενυδρεία, έναν δεκάχρονο γάτο και ένα χαμστεράκι,
η κόρη μου που φροντίζει όλα τα αδέσποτα της περιοχής,
περιμάζεψε
και ένα εγκαταλελειμμένο θηλυκό κουταβάκι.
Ο κτηνίατρος που το πήγαμε υπολογίζει να είναι 3-4 εβδομάδων (δεν έχει ακόμη δόντια και περπατάει με αστάθεια), το "έλουσε" με ένα σπρέυ να φύγουν κάτι εκατομμύρια ψύλλοι και ψείρες, του έδωσε ένα αντιπαρασιτικό του εντέρου και πήραμε ένα γάλα σκόνη (ormilak?)που θα πίνει με μπιμπερό και τροφή για κουτάβια κονσέρβα (ultra menu?) με 97% κρέας. Επίσης μας υπέδειξε σε 20 μέρες να πάει για εμβόλιο.

Επειδή το σκυλάκι θα μείνει κι αυτό μαζί μας
(στη αρχή μέσα στο σπίτι και αργότερα στην αυλή)
οποιαδήποτε συμβουλή
και υπόδειξη για διάβασμα (βιβλία,σκυλοφόρουμ, άρθρα κλπ)
είναι ευπρόσδεκτη.:)

lingistis 02-09-12 22:15

Βρε την Ζ.. τι σου κάνει.... μόνο που σε φαντάζομαι να το ταϊζεις με το μπιμπερό...

:smt044:smt044:smt044

klipitiklopos 03-09-12 01:28

Δωσε φωτο στον λαο!:D

stratigos24 03-09-12 04:56

http://www.cypruspet.com/index.php?o...d=15&Itemid=70

Κλεόβουλος 03-09-12 08:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lingistis (Μήνυμα 688250)
Βρε την Ζ.. τι σου κάνει.... μόνο που σε φαντάζομαι να το ταϊζεις με το μπιμπερό...

:smt044:smt044:smt044

:)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos (Μήνυμα 688299)
Δωσε φωτο στον λαο!:D

Φωτο όταν ξαναπάρω μηχανή (η Ζ.. την έμαθε κολύμπι :cool:)
Η Ψείρα (έτσι την βαφτίσαμε - όχι μόνο λόγω μεγέθους ;)) είναι άσπρη και φαίνεται να έχει στοιχεία απο Ριτρίβερ ή Λαμπραντόρ.
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 (Μήνυμα 688303)

Ευχαριστώ Στρατηγέ. Προς το παρόν ο άσχετος προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα απο το http://www.dogforum.gr/v3/content/

Adespoto.gr 03-09-12 11:10

Καλημέρα απο το Adespoto.gr
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 688319)
:)


Φωτο όταν ξαναπάρω μηχανή (η Ζ.. την έμαθε κολύμπι :cool:)
Η Ψείρα (έτσι την βαφτίσαμε - όχι μόνο λόγω μεγέθους ;)) είναι άσπρη και φαίνεται να έχει στοιχεία απο Ριτρίβερ ή Λαμπραντόρ.

Ευχαριστώ Στρατηγέ. Προς το παρόν ο άσχετος προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα απο το http://www.dogforum.gr/v3/content/


Καλημέρα,

συγχαρητήρια σε εσάς και την κόρη σας που αποφασίσατε να πάρετε ένα αδεσποτάκι και όχι να πάτε σε PetShop.

Στο Adespoto.gr θα βρείτε συμβουλές , άρθρα ,tips κ πολλά αλλά που θα σας βοηθήσουν με το νέο μέλος !!

chemical mac 03-09-12 11:35

εγώ θα πω ότι όλα τα είχε η Μαριωρή ο σκύλος της έλειπε...χε χε χε 2 κόπροι σε ένα σπίτι μπορούν να ζήσουν;

snakepanos 03-09-12 12:48

Κλεοβουλε και σκυλο ! αφου το εδωσες φαρμακο για τα σκουλικια δεν εχεις προβλημα,τωρα θα ξαναπας να το δη ο γιατρος και θα του δωσεις παλι φαρμακο για τα σκουλικια και τελος.
Οταν έρθεις με το καλο θα ερθω για καφε και θα σου πω τα υπολοιπα.

TRYFONAS K. 03-09-12 13:13

Να σου ζησει..... :D:D:D :cool::cool:

Griegos Locos 03-09-12 13:28

Κλεοβουλε αφου η κορη σου,σου εκανε ενα τετοιο δωρο και αποφασισατε να το κρατησεται ακου τι πρεπει να κανεις.το πηγαινεις σε εναν καλο κτηνιατρο και δεν κανεις αλλαγες.εκεινος θα βγαλει βιβλιαριο υγειας για το σκυλακι και θα σου πει τι χρειαζεται και ποτε.απο τον επομενο μηνα δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις παρασιτοκτονα για τσιμπουρια κτλ.3 εμβολια ειναι τωρα που ειναι μικρο και μετα μια φορα τον χρονο.το χαπι για τα παρασιτα του εντερου ειναι καθε 3 μηνες.τωρα ενα βιβλιο που με βοηθησε σε πολλα και μπορει να το διαβασει ακομα και η κορουλα σου(το σκυλακι πρεπει να εχει την ιδια αντιμετοπιση απο ολους)ειναι της javier villahizan "σκυλος".μιλαει μεσα για κατανοηση του σκυλου για διατροφη σχεσεις εκπαιδευση φροντιδα ρατσεσ τα παντα.απλα αναλογα τα λεφτα που μπορεις να διαθεσεις να προτιμας πραγματα απο τον κτηνιατρο.εγω οτν του επαιρνα αμπουλα για τα τσιμπουρια απο πετ σοπ ο σκυλοσ γεμιζε ενω απο τον κτηνιατρο που πηρα 2 χρονια ουτε δειγμα δεν εχω δει!

imichal 03-09-12 16:32

Τώρα θα δεις τι παει να πει έξοδα για χομπι..... Τα ενυδρεια δεν ειναι τιποτα.....
Στο dogforum θα βρεις αρκετες οδηγιες.......
Γενικα θελεις (επειτα απο τα πρωτα 3 εμβολια) λουράκια scalibor 2 φορες το χρόνο......αμπουλες το καλοκαιρι καθε μηνα αν ειναι στην αυλή.....το ετησιο του....εξετάσεις αίματος μια φορα το χρόνο και προαιρετικα εμβολιο για το καλαζαρ....
Επίσης θέλεις , αν ειναι λαμπρατορ ημιαιμο) δηλαδη περιπου 30 κιλά ενα τσουβάλι 20 κιλών τροφή και ειδικά τώρα στην αναπτυξη κάτι για.....ανάπτυξη... Οι τροφές γενικά ειναι ενα πολύ μεγάλο κεφάλαιο.....
Θελεις ακομα καθε 4 μηνες χαπακι για σκουλίκια και stand by μια φιαλη frontline για παρασιτα ....
Τα ειπα μαζεμενα ?:D:D

Alex_Salonica 03-09-12 16:58

Χαρά στο κουράγιο σου ρε Κλεόβουλε...

maxmike 03-09-12 18:41

χμχμχμ καλως τα δεκτηκες κλεοβουλε και καλη υπομονη.
τωρα τι χρειαζεσε κατε εμε:στο σπιτι:
1.ενα μπουκαλακι frontline η εφιππο η σεμπασιλ
2. ενα ντενταστικ της φρισκις διοτι θα θελει να μασσουλαει.
3.πλαστηκα πιαττακια σκυλου
οταν πρεπει:
τα εμβολια γινονται με δυο τροπους χρονικα δηλαδη μπορεις να κανεις το πριμοντογκ που ειναι για τυφο 35 ημερων και μετα απο δεκαπεντες μερες το τετραντογκ το οποιο ειναι τετραπλο η μπορεις να κανεις 45 μερων κατ.ευθειαν το τετραντογκ και μετα τα υπολοιπα.κατα την γνωμη μου μην κανεις του καλααζαρ(λεισμανιαση) δεν σου προσφερει τπτ και μπορει να δημιουργησει μονιμα προβληματα στον σκυλο.καθε τρεις μηνες χρειαζεσε αντιπαρασητηκο τωρα που ειναι κουταβη και μεχρι δυο μηνων δεν κανει να δινεις χαπι για σκουλικια να παρεις την μπανμιθ που ειναι γιαυτην την δουλια μετα δινεις χαπι συμφωνα με τον κατασκευαστη.35 μερων μπορεις να του δινεις και μουσκεμενη κροκετα με νερο.αν και παλι κατα την γνωμη μου εγω στον δικο μου 2 μηνων μπαντοκ δινω ωμο με ωμα λαχανικα και δυο φορες την βδομαδα συμπληρωνω λιγη κροκετα μπορεις να παρεις πληροφοριες εδω http://marthathesharpei.blogspot.gr/...-raw-food.html μετα απο δωδεκα χρονια απασχολησεις με σκυλους το συνηστω αναπηφηλακτα.τροφη ψαξε να βρεις καλης ποιοτητας τωρα που ειναι στην αναπτυξη,προτηνω acana,hills,eukanuba,belcando.τελως εαν μενεις σε μερως με λιμναζωντα νερα και γενηκως καλου κακόυ το καλοκαιρι πρπει να εφοδιασεσε με κολαρο για σκνιπες.αυτα τα λιγα εαν εχω ξεχασει κατι στο λεω στην πορεια.εαν θες οτιδοιποτε και μπορω ευχαρηστως να βοηθησω.αααα υποψην πλεων το τσιπακι ειναι υποχρεωτηκο και το αντιλλυσηκο υπολογισε απο 50 εως 75 για το τσιπακι αλλιως η καμπανα ειναι 300€

Κλεόβουλος 03-09-12 19:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από TRYFONAS K. (Μήνυμα 688388)
Να σου ζησει..... :D:D:D :cool::cool:

:) σ' ευχαριστώ
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Griegos Locos (Μήνυμα 688395)
Κλεοβουλε αφου η κορη σου,σου εκανε ενα τετοιο δωρο και αποφασισατε να το κρατησεται ακου τι πρεπει να κανεις.το πηγαινεις σε εναν καλο κτηνιατρο και δεν κανεις αλλαγες.εκεινος θα βγαλει βιβλιαριο υγειας για το σκυλακι και θα σου πει τι χρειαζεται και ποτε.απο τον επομενο μηνα δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις παρασιτοκτονα για τσιμπουρια κτλ.3 εμβολια ειναι τωρα που ειναι μικρο και μετα μια φορα τον χρονο.το χαπι για τα παρασιτα του εντερου ειναι καθε 3 μηνες.τωρα ενα βιβλιο που με βοηθησε σε πολλα και μπορει να το διαβασει ακομα και η κορουλα σου(το σκυλακι πρεπει να εχει την ιδια αντιμετοπιση απο ολους)ειναι της javier villahizan "σκυλος".μιλαει μεσα για κατανοηση του σκυλου για διατροφη σχεσεις εκπαιδευση φροντιδα ρατσεσ τα παντα.απλα αναλογα τα λεφτα που μπορεις να διαθεσεις να προτιμας πραγματα απο τον κτηνιατρο.εγω οτν του επαιρνα αμπουλα για τα τσιμπουρια απο πετ σοπ ο σκυλοσ γεμιζε ενω απο τον κτηνιατρο που πηρα 2 χρονια ουτε δειγμα δεν εχω δει!

Θα το ψάξω το βιβλίο αν και έχω ήδη πάρει τρία :cool:
Σ΄ευχαριστώ!

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από imichal (Μήνυμα 688494)
Τώρα θα δεις τι παει να πει έξοδα για χομπι..... Τα ενυδρεια δεν ειναι τιποτα.....
Στο dogforum θα βρεις αρκετες οδηγιες.......
Γενικα θελεις (επειτα απο τα πρωτα 3 εμβολια) λουράκια scalibor 2 φορες το χρόνο......αμπουλες το καλοκαιρι καθε μηνα αν ειναι στην αυλή.....το ετησιο του....εξετάσεις αίματος μια φορα το χρόνο και προαιρετικα εμβολιο για το καλαζαρ....
Επίσης θέλεις , αν ειναι λαμπρατορ ημιαιμο) δηλαδη περιπου 30 κιλά ενα τσουβάλι 20 κιλών τροφή και ειδικά τώρα στην αναπτυξη κάτι για.....ανάπτυξη... Οι τροφές γενικά ειναι ενα πολύ μεγάλο κεφάλαιο.....
Θελεις ακομα καθε 4 μηνες χαπακι για σκουλίκια και stand by μια φιαλη frontline για παρασιτα ....
Τα ειπα μαζεμενα ?:D:D

Μου τα είπες μαζεμένα αλλά θα τα ξεδιαλύνω σιγά σιγά :)
Ηλία άλλο παιδί δεν προβλέπεται να αποκτήσω οπότε ότι υπάρχει διαθέσιμο πηγαίνει στα ζωντανά μας ;)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Alex_Salonica (Μήνυμα 688500)
Χαρά στο κουράγιο σου ρε Κλεόβουλε...

Εσύ να ετοιμάζεσαι για τα πιο ωραία ;)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maxmike (Μήνυμα 688546)
χμχμχμ καλως τα δεκτηκες κλεοβουλε και καλη υπομονη.
τωρα τι χρειαζεσε κατε εμε:στο σπιτι:
1.ενα μπουκαλακι frontline η εφιππο η σεμπασιλ
2. ενα ντενταστικ της φρισκις διοτι θα θελει να μασσουλαει.
3.πλαστηκα πιαττακια σκυλου
οταν πρεπει:
τα εμβολια γινονται με δυο τροπους χρονικα δηλαδη μπορεις να κανεις το πριμοντογκ που ειναι για τυφο 35 ημερων και μετα απο δεκαπεντες μερες το τετραντογκ το οποιο ειναι τετραπλο η μπορεις να κανεις 45 μερων κατ.ευθειαν το τετραντογκ και μετα τα υπολοιπα.κατα την γνωμη μου μην κανεις του καλααζαρ(λεισμανιαση) δεν σου προσφερει τπτ και μπορει να δημιουργησει μονιμα προβληματα στον σκυλο.καθε τρεις μηνες χρειαζεσε αντιπαρασητηκο τωρα που ειναι κουταβη και μεχρι δυο μηνων δεν κανει να δινεις χαπι για σκουλικια να παρεις την μπανμιθ που ειναι γιαυτην την δουλια μετα δινεις χαπι συμφωνα με τον κατασκευαστη.35 μερων μπορεις να του δινεις και μουσκεμενη κροκετα με νερο.αν και παλι κατα την γνωμη μου εγω στον δικο μου 2 μηνων μπαντοκ δινω ωμο με ωμα λαχανικα και δυο φορες την βδομαδα συμπληρωνω λιγη κροκετα μπορεις να παρεις πληροφοριες εδω http://marthathesharpei.blogspot.gr/...-raw-food.html μετα απο δωδεκα χρονια απασχολησεις με σκυλους το συνηστω αναπηφηλακτα.τροφη ψαξε να βρεις καλης ποιοτητας τωρα που ειναι στην αναπτυξη,προτηνω acana,hills,eukanuba,belcando.τελως εαν μενεις σε μερως με λιμναζωντα νερα και γενηκως καλου κακόυ το καλοκαιρι πρπει να εφοδιασεσε με κολαρο για σκνιπες.αυτα τα λιγα εαν εχω ξεχασει κατι στο λεω στην πορεια.εαν θες οτιδοιποτε και μπορω ευχαρηστως να βοηθησω.αααα υποψην πλεων το τσιπακι ειναι υποχρεωτηκο και το αντιλλυσηκο υπολογισε απο 50 εως 75 για το τσιπακι αλλιως η καμπανα ειναι 300€

Ξέρω ότι είσαι ψαγμένος ;) και μπορεί να σε ζαλίσω στη συνέχεια.
Σ΄ευχαριστώ πολύ.

Κλεόβουλος 03-09-12 19:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Adespoto.gr (Μήνυμα 688349)
Καλημέρα,

συγχαρητήρια σε εσάς και την κόρη σας που αποφασίσατε να πάρετε ένα αδεσποτάκι και όχι να πάτε σε PetShop.

Στο Adespoto.gr θα βρείτε συμβουλές , άρθρα ,tips κ πολλά αλλά που θα σας βοηθήσουν με το νέο μέλος !!

Σ΄ευχαριστώ φίλε
και καλώς ήρθες κι απο δω ;)

Κλεόβουλος 03-09-12 19:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 688360)
εγώ θα πω ότι όλα τα είχε η Μαριωρή ο σκύλος της έλειπε...χε χε χε 2 κόπροι σε ένα σπίτι μπορούν να ζήσουν;

Μακούλη που είσαι μωρή?
χε χε όχι...εγώ θα βγω έξω :D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από snakepanos (Μήνυμα 688374)
Κλεοβουλε και σκυλο ! αφου το εδωσες φαρμακο για τα σκουλικια δεν εχεις προβλημα,τωρα θα ξαναπας να το δη ο γιατρος και θα του δωσεις παλι φαρμακο για τα σκουλικια και τελος.
Οταν έρθεις με το καλο θα ερθω για καφε και θα σου πω τα υπολοιπα.

Πάνο δώσε κι εσύ λίγο φως στον αόματο :)

maxmike 03-09-12 19:42

οτι θες και μπορω;)ρωτα την φιλοζωικη της περιοχης σου εμενα εδω χορηγει το τσιπακι με 15€

Γιώργος Κ 03-09-12 22:17

Να σας ζησει λοιπον!!! :p:p

Κλεόβουλος 04-09-12 15:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ (Μήνυμα 688608)
Να σας ζησει λοιπον!!! :p:p

+-3+-3

Πάνος 04-09-12 22:20

καλως το δεχθηκες το νεο μελος της οικογενειας!!!

Κουραμπιές 04-09-12 23:13

να πω και εγω μια καπως ριζοσπαστικη αποψη? Εχουμε 4 σκυλια στο πατρικο μου, εκτος απτα εμβολια και την τροφη τους κροκετες και κονσερβες και κοκαλα, δεν εχουν χρειαστει τιποτα αλλο, δοξα το θεο, χαιρουν ακρας υγειας και ζωηραδας χρονια τωρα, ειδικα η μανα. Διαβασα πιο πανω τι υποτιθεται οτι χρειαζεται και ψιλοσκαλωσα....

maxmike 04-09-12 23:57

που σκαλωσες φιλε μου?

Κλεόβουλος 05-09-12 08:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 688906)
καλως το δεχθηκες το νεο μελος της οικογενειας!!!

Σ΄ευχαριστώ Πάνο. Εσύ σύντομα θα την γνωρίσεις απο κοντά :)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 688927)
να πω και εγω μια καπως ριζοσπαστικη αποψη? Εχουμε 4 σκυλια στο πατρικο μου, εκτος απτα εμβολια και την τροφη τους κροκετες και κονσερβες και κοκαλα, δεν εχουν χρειαστει τιποτα αλλο, δοξα το θεο, χαιρουν ακρας υγειας και ζωηραδας χρονια τωρα, ειδικα η μανα. Διαβασα πιο πανω τι υποτιθεται οτι χρειαζεται και ψιλοσκαλωσα....

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maxmike (Μήνυμα 688952)
που σκαλωσες φιλε μου?

Παιδιά θα παρακαλούσα να μην κάνουμε εδώ γενική σκυλοκουβέντα :)

Στην Ψείρα μας...ε...στο θέμα μας:
-κοιμάται αγκαλιά με μια μπλούζα της κόρης μου (απο κάτω βάλαμε κι ένα ρολογάκι) όλο το βράδυ. Την πρώτη νύχτα ξημερώσαμε :)
-πίνει γάλα και τρώει με μανία την κονσέρβα.
-έχει εμφανίσει πολλά δοντάκια αλλά το ντενταστικ που της πήραμε δεν το πολυέδωσε σημασία. Προτιμά να μας γλύφει όπου βρει (είναι κακό αυτό? πρέπει να της το κόψουμε?)
-κενώσεις και κατούρημα στο ενδεδειγμένο σημείο (συνήθως :D)
-φαίνεται να ακούει στο κάλεσμα και έρχεται χοροπηδώντας. Έχει ισορροπήσει αρκετά το περπάτημα.
-με τον γερο-παράξενο γάτο δεν έχουμε (ακόμη?) πρόβλημα. Την μύρισε και φαίνεται να αδιαφορεί, μετά την αρχική περιέργεια.

Τι λέτε? :)

Ioanna.bar 05-09-12 11:16

Καλά είναι να μη συνηθίσει στην κονσέρβα - μια φτηνή είναι ότι πιο άχρηστο μπορείς να δώσεις στο σκύλο. Γαλατάκι για κουτάβια τώρα που είναι μικρό και μουλιασμένη κροκετούλα στο νερό όπως σου είπαν και πιο πάνω.
Μπορείς να βρεις καλής ποιότητας τροφή σε προσφορές (εγώ παίρνω μία που έχω βρει ένα πετ σοπ που έχει στη μία + μία δώρο)
Έχω την εντύπωση ότι δεν κάνει ακόμα να δίνεις dentastix μέχρι περίπου 3 μηνών.
Όχι επαφή με σκύλους και όχι βόλτα σε περιοχές που πάνε άλλοι σκύλοι, μέχρι να ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος εμβολίων.
Σόρυ αν ειπα κάτι που ξαναειπώθηκε τα διάβασα λίγο γρήγορα.

Να σας ζήσει!

Κλεόβουλος 05-09-12 11:35

Ευχαριστούμε Ιωάννα!

Το ντενταστικ τέλος (σε σκυλοφόρουμ μου είπαν ότι είναι γεμάτα χημικά:()
Θα πάρουμε και κροκετούλες. Την κονσέρβα μας την έδωσε ο κτηνίατρος για να κερδίσει έδαφος στον ρυθμό ανάπτυξης.

snakepanos 05-09-12 11:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 688560)
Μακούλη που είσαι μωρή?
χε χε όχι...εγώ θα βγω έξω :D


Πάνο δώσε κι εσύ λίγο φως στον αόματο :)

Οταν θα ερθεις με το καλο ,,θα σου τα πω απο κοντα ,θα δω και τον σκυλο,εχω και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ να σου δωσω να διαβασεις,,και ξερεις θα παμε για μασα,θα δωσουμε και κανενα κρεατακι να φαει και το σκυλακι ετσι για δεση κόκαλο ;);)

Κλεόβουλος 05-09-12 13:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από snakepanos (Μήνυμα 689082)
Οταν θα ερθεις με το καλο ,,θα σου τα πω απο κοντα ,θα δω και τον σκυλο,εχω και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΒΙΒΛΙΟ να σου δωσω να διαβασεις,,και ξερεις θα παμε για μασα,θα δωσουμε και κανενα κρεατακι να φαει και το σκυλακι ετσι για δεση κόκαλο ;);)

-+5
εδώ είμαι βρε αλλά πηγαινοέρχομαι ακόμα διαρκώς σαν τον Βέγγο :smt051

Malawi Lover 05-09-12 13:47

Να σου ζησει Κλεοβουλε ;)!

Κλεόβουλος 05-09-12 14:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Malawi Lover (Μήνυμα 689131)
Να σου ζησει Κλεοβουλε ;)!

+-3+-3

Anna10 05-09-12 15:36

Καλώς την δέχτηκες στην οικογένεια.:)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:18.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02741 seconds with 11 queries