Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Συνάντηση ΠΣΦΕ - Αττική - 25/3/2006 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=11224)

Giorgos 21-03-06 09:56

Συνάντηση ΠΣΦΕ - Αττική - 25/3/2006
 
Ξέρουμε ότι το χόμπι μας είναι λιγάκι ακριβό και οι χομπίστες μας πολύ μερακλήδες. Πάντα ψάχνουμε τρόπους να κάνουμε το "άθλημα" πιο οικονομικό και προσιτό αλλά ταυτόχρονα περισσότερο διασκεδαστικό και ενδιαφέρον. Ένας από τους βασικότερους τρόπους είναι φτιάχνοντας αυτοσχέδιες κατασκευές DIY (Do It Yourself ή κάντο μόνος σου).
Επειδή όμως αρκετοί από εμάς απλά "δεν πάνουν τα χέρια μας", στην επόμενη συνάντηση του ΠΣΦΕ (στην Αττική) που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο, 25/3/2006 από τις 16:00-21:00 στα νέα γραφεία του Συλλόγου (http://www.aquarist.gr/smf/index.php?topic=5736.0) θα υπάρχουν μπόλικες αυτοσχέδιες συσκευές παραγωγής CO2 (DIY CO2) οι οποίες θα δοθούν σε όσα μέλη επιθυμούν να αποκτήσουν μία. Επίσης, θα δοθούν και οδηγίες για τον σωστό τρόπο κατασκευής τους (επειδή υπάρχουν διάφορες παραλλαγές, περιμένουμε οδηγίες από αρκετά μέλη) καθώς επίσης για το διάλυμμα που πρέπει να προστεθεί (αναλογία μαγιάς-ζάχαρης, τρόπος προετοιμασίας, κλπ) και γενικά πως λειτουργεί και τι πρέπει να προσέχουμε.

Υπενθυμίζουμε ότι δεν είναι υποχρεωτικό να είστε μέλος του ΠΣΦΕ για να συμμετέχετε στις συναντήσεις που διοργανώνει αφού είναι ανοιχτές για όλους τους φίλους του ενυδρείου.

Να είστε όλοι εκεί.

Giorgos 24-03-06 09:32

Μια υπενθύμιση την αυριανή συνάντηση.

Apostolis 24-03-06 14:46

Επειδή ο Αμάνο δεν μπορεί να παρεβρεθεί λόγω ρευματισμών στα δάχτυλα (λογω του οτι τσαλαβουτάει συνέχεια τα χέρια του στα νερά λέει!) παρακάλεσε ΕΜΕΝΑ να τον εκπροσωπήσω... αν και δεν έχω "προετοιμαστεί" κατάλληλα για διάλεξη, εντούτοις θα φέρω και κλαδέματα απο Hydrocotyle leucocephala και Rotala rotundifolia που μου έδωσε ο Takashi... Μου είπε να τα δώσω 6 ευρώ το κοτσανάκι, αλλά τελικά μάλλον θα τα χαρίσω και ας λέει μετά ό,τι θέλει...!!!

Stilatos 24-03-06 16:56

Ασχετο επειδη πρωτη φορα ερθω (αμα τα καταφερω) θα ειναι ευκολα προσπελασιμο η θα ειναι κλειστη η πλατεια για καμια παρελαση ξερω εγω?

Liolios 24-03-06 18:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stilatos
Ασχετο επειδη πρωτη φορα ερθω (αμα τα καταφερω) θα ειναι ευκολα προσπελασιμο η θα ειναι κλειστη η πλατεια για καμια παρελαση ξερω εγω?

Μια χαρά μπορείς να έρθεις (16:00 οι παρελάσεις έχουν σίγουρα τελειώσει).

crazyio 25-03-06 09:44

Αν δεν μου έρθει μια επίσκεψη που περιμένω θέλω να ερθώωωωωωωω :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021

Stilatos 25-03-06 20:44

Παντως εγω τελικα καταφερα και περασα. Ωραιος χωρος ανετος και αποτι μου ειπανε τα παιδια προβλεπεται μια ωραια διακοσμηση ;) θα ηθελα να πω ενα συγνωμη που δεν καταφερα να μεινω πολυ διοτι επρεπε να φυγω (ουτε κλαδεματα δεν πηρα λογο χρονου αλλα next time ;) )

filoxenos 25-03-06 23:36

Μια χαρά ήτανε !
Ευχαριστώ όλους για τα πλούσια κλαδέματα που έφεραν και μοίρασαν... :cool:

crazyio 26-03-06 02:40

Εγω δεν μπόρεσα να έρθωωωωω :( :( :( :( :( :( :(

Liolios 26-03-06 11:51

Μην αγχώνεστε!!! Και το επόμενο Σάββατο εκεί θα είμαστε.

crazyio 26-03-06 15:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Liolios
Μην αγχώνεστε!!! Και το επόμενο Σάββατο εκεί θα είμαστε.

ναι ... και εγώ εκεί θα είμαι ... θα φυλλάω στην Σ8 .....
γι' αυτό σπάζομαι .... γιατί ήταν ευκαιρία να παρεβρεθώ μια και είχα 2ήμερο αλλά με 4 μέρες αυπνία που να έχεις κουράγιο ... :smt021 αεροπορία σου λέει μετά ... :smt021
κάνω υπομονή μέχρι μέσα Ιούνη που θα αρχίσω να κολλάω άδειες και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!! :smt040 :smt040 :smt040
μετά έχει σειρά και το 120λιτρο που είναι ακόμα ... με ζελατίνες :rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:45.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01841 seconds with 11 queries