Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Ξαφνική αλλαγή συμπεριφορας (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=50696)

mpoumpoula 18-03-11 17:11

Ξαφνική αλλαγή συμπεριφορας
 
:confused:Δεν ξέρω τί συμβαίνει αλλά: Ξαφνικά μετά το πρωινό ταισμα όλοι οι ξιφοφόροι μου κάτι έπαθαν και ειναι κρυμμένοι στα φυτά στον πάτο του ενυδρείου! Τα γκάπυς είναι μια χαρά. ΅Αλλαγή νερού έκανα τετάρτη βράδυ κ οι μετρήσεις είναι ολες οκ... Τί επαθαν;

irongud 18-03-11 17:16

μηπως φορουσες ρολει στο μαλλι και μασκα αγγουριου πρασινη στο προσωπο την ωρα του ταισματος και σκιαχτηκαν? :smt082:smt082:smt082

mpoumpoula 18-03-11 17:38

χαχαχαχαχαχχα!!!!! Όχι ρε κάθαρμα, τα μαλλιά τα ισιώνω στο κομμωτήριο και το πρόσωπό μου είναι τόσο φρέσκο που δε χρειάζεται μασκες ακομα! Θα πάω μια και καλή για botox όταν έρθει η ώρα! Σοβαρέψου!:smt081

irongud 18-03-11 17:46

zw:D:D

in the pond 18-03-11 17:50

Σοβαρότηταααα.....:D

Εκτός από την συμπεριφορά τους έχεις προσέξει κάτι στο σώμα τους? Κάποια αλλαγή στο χρώμα κ.λ.π.?

Επίσης πόσο καιρό τα έχεις και θα ήθελα να ξέρω αν έχεις προσθέσει κάποιο καινούριο ψαράκι τελευταία.

Κάτι με την αλλαγή νερού? Αντιχλώριο έχεις βάλει? Δώσε αν μπορείς τη διαδικασία που ακολούθησες. Έχεις πειράξει καθόλου το φίλτρο?

Ακολουθείς την ίδια ρουτίνα φωτοπεριόδου?

mpoumpoula 18-03-11 18:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από in the pond (Μήνυμα 568043)
Σοβαρότηταααα.....:D

Εκτός από την συμπεριφορά τους έχεις προσέξει κάτι στο σώμα τους? Κάποια αλλαγή στο χρώμα κ.λ.π.?

Επίσης πόσο καιρό τα έχεις και θα ήθελα να ξέρω αν έχεις προσθέσει κάποιο καινούριο ψαράκι τελευταία.

Κάτι με την αλλαγή νερού? Αντιχλώριο έχεις βάλει? Δώσε αν μπορείς τη διαδικασία που ακολούθησες. Έχεις πειράξει καθόλου το φίλτρο?

Ακολουθείς την ίδια ρουτίνα φωτοπεριόδου?

Καμία αλλαγή. Ούτε ανασαίνουν γρήγορα. Τα έχω ενάμιση μήνα. Η ρουτίνα μου είναι ίδια κάθε φορά, πάντα βάζω αντιχλώριο και δεν εχει αλλάξει κάτι με τα φωτα! Το φίλτρο δεν έχει ανοιχτεί καθολου! Το έπαθαν ξαφνικά και όλα μαζί! Καθονται κρυμμένα και ακίνητα! Κανένα νέο ψαρι δεν μπήκε...

giannisaek 18-03-11 18:29

Κάτι τα φόβισε…

in the pond 18-03-11 18:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 568074)
Κάτι τα φόβισε…

Συμβαίνει...;)

kotsos83 18-03-11 18:41

Μηπως κλαδεψες η εβαλες χερι στο ενυδρειο?

mpoumpoula 18-03-11 19:11

όχι, ούτε κλάδεψα ουτε τιποτα, αν και τα χέρια μου είναι συνεχώς μέσα:D όντως σα φοβισμένα ειναι, μάλιστα στην αρχη είχαν μαζευτεί στη μια γωνιά του ενυδρειου, το ενα πάνω στο αλλο! Αυτό δεν το είχα ξαναδεί σε ψάρια!

irongud 18-03-11 19:24

αν τα εχεις διπλα στην τηλεοραση πρεπει να ειδαν αναφορες στην οικονομικη κριση της ελλαδας και κανουν προπονηση για σαρδελοκουτι γιαυτο στοιβαζονται... προβλεπεται πεινα μεχρι και τα ψαρια μας θα φαμε!

OlgaM 18-03-11 23:54

:) :) και τα φυτά για σαλάτα!!!

delta66 19-03-11 00:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mpoumpoula (Μήνυμα 568102)
όχι, ούτε κλάδεψα ουτε τιποτα, αν και τα χέρια μου είναι συνεχώς μέσα:D

Νυχι φρεσκοβαμμενο?

mpoumpoula 19-03-11 01:47

Ποτε δε βαζω φρεσκοβαμμένα νύχια στο ενυδρείο! Τί να τα χαλάσω;:D

Koninos 19-03-11 02:13

Ας ρίξω κι εγώ μια ιδέα, ίσως επηρεάζονται από την επερχόμενη πανσέληνο...οπότε μπορείς να δεις πόσο θα διαρκέσει αυτή η συμπεριφορά τους. Εξάλλου όλα τα ψάρια επηρεάζονται από τις φάσεις της σελήνης. Από την άλλη θα μου πεις "γιατί δεν το κάνουν πάντα?"....δεν έχω πιθανή εξήγηση :D

mpoumpoula 19-03-11 14:57

Τί να πω όλα τα περιμένω πια.... Ελπίζω αυριο να ειναι ολα ενταξει :)
-------------------------
Σημερα τα ξιφοφοράκια κολυμπάνε αμέριμνα στο ενυδρείο! Τι να πω...

eimaste aR21rwstoi 22-03-11 11:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mpoumpoula (Μήνυμα 568284)
Τί να πω όλα τα περιμένω πια.... Ελπίζω αυριο να ειναι ολα ενταξει :)
-------------------------
Σημερα τα ξιφοφοράκια κολυμπάνε αμέριμνα στο ενυδρείο! Τι να πω...

τι ζωδια ειναι???
μηπως πρεπει να ακουσεις την πατερα???


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:41.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01765 seconds with 11 queries