Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Βαση αναμεσα στο ενυδρειο και το επιπλο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=96684)

Mindcrime 09-04-17 15:29

Βαση αναμεσα στο ενυδρειο και το επιπλο
 
Γεια σας παιδια. Στηνω ενα 120αρι που μου δωσανε προσφατα, προκειται για το κλασσικο του μαρινοπουλου. Το ενυδρειο μου το δωσανε χωρις το επιπλο που ειχε, μονο τη γυαλα, το καπακι και μια πλαστικη βαση που επανω της καθεται η γυαλα. Αποτι βλεπω η γυαλα καθεται στη βαση περιμετρικα μονο. Τι λετε θα εχει προβλημα ετσι? Να την κρατησω τη βαση ή να την πεταξω και να βαλω κατευθειαν τη γυαλα? Και κατι ακομα, εχω ενα σιδερενιο τραπεζι 90cm μακρος, το ενυδρειο εχει μακρος 100cm. Να το βαλω πανω ή θα εχω προβλημα με 5 ποντους απο τη μια και 5 απ την αλλη στον αερα?

Master 09-04-17 15:52

Καλησπερα φιλε βαλε το μεταλικο τραπεζι και ενα ξυλο να παταει ολο το ενυδρειο μην το αφησεις να περισευει
-------------------------
Βαλε αμα θες κ μια φωτο

Mindcrime 09-04-17 16:03

1 Συνημμένο(α)
Η βαση ειναι αυτη
Συνημμένο Αρχείο 85512

ΔημήτρηςΤ 09-04-17 16:24

Δεν εχει κανενα προβλημα.

Mindcrime 09-04-17 16:28

Φιλε μου βασικα δε φαινεται καλα αλλα τα ενδιαμεσα πλαστικα δεν ακουμπανε κατω οποτε η γυαλα παταει μονο περιμετρικα. Σιγουρα λες δεν εχει θεμα??

ΔημήτρηςΤ 09-04-17 16:44

Δεν ξερω πιο ειναι το ενυδρειο του μαρινοπουλου κ τι τζαμι έχει .το δικο μου το 400αρι παταει περιμετρικά σ μεταλικη βαση κ δεν εχει προβλημα.αλλο ενα 100αρι το ιδιο.ξερεις το παχος του γυαλιου;;;
-------------------------
Πάντως το δεν θα εχει προβλημα το ελεγα για το μεταλικο τραπεζακι που ειναι 90 ποντους.

Mindcrime 09-04-17 16:47

Ωραια! Οποτε λογικα αν δεν εχεις εσυ προβλημα με τοσα λιτρα δεν θα εχω ουτε εγω. Τα τζαμι ειναι δεκαρι. Σε ευχαριστω πολυ φιλε!!!

ΜΙΜΗΣ 09-04-17 17:10

Η βαση του ενυδρειου η μαυρη η πλαστικη ειναι μια χαρα απο εκει και περα καλο ειναι να παταει ολο το ενυδρειο πανω στην μεταλλικη βαση που εχεις γιαυτο αγορασε μια ταβλα απο ξυλο να ειναι οσο το μήκος και πλάτος του ενυδρειου σου συν 1 εκατοστό δηλαδη αν ειναι 100 cmτο μηκος να κανεις την ταβλα 101 cm και παχος τις ταβλας να ειναι απο 2cm και πανω
Αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,αλλιως....

Mindcrime 09-04-17 17:19

Φιλε μιμη ποια μεταλλικη βαση εννοεις? δεν εχω μεταλλικη βαση...

Master 09-04-17 18:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΙΜΗΣ (Μήνυμα 1005199)
Η βαση του ενυδρειου η μαυρη η πλαστικη ειναι μια χαρα απο εκει και περα καλο ειναι να παταει ολο το ενυδρειο πανω στην μεταλλικη βαση που εχεις γιαυτο αγορασε μια ταβλα απο ξυλο να ειναι οσο το μήκος και πλάτος του ενυδρειου σου συν 1 εκατοστό δηλαδη αν ειναι 100 cmτο μηκος να κανεις την ταβλα 101 cm και παχος τις ταβλας να ειναι απο 2cm και πανω
Αν θελεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο,αλλιως....

Σωστος

ΜΙΜΗΣ 14-04-17 14:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Mindcrime (Μήνυμα 1005182)
Γεια σας παιδια. Στηνω ενα 120αρι που μου δωσανε προσφατα, προκειται για το κλασσικο του μαρινοπουλου. Το ενυδρειο μου το δωσανε χωρις το επιπλο που ειχε, μονο τη γυαλα, το καπακι και μια πλαστικη βαση που επανω της καθεται η γυαλα. Αποτι βλεπω η γυαλα καθεται στη βαση περιμετρικα μονο. Τι λετε θα εχει προβλημα ετσι? Να την κρατησω τη βαση ή να την πεταξω και να βαλω κατευθειαν τη γυαλα? Και κατι ακομα, εχω ενα σιδερενιο τραπεζι 90cm μακρος, το ενυδρειο εχει μακρος 100cm. Να το βαλω πανω ή θα εχω προβλημα με 5 ποντους απο τη μια και 5 απ την αλλη στον αερα?



αυτο εννοω

ολα τα αλλα ισχυουν


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:24.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01898 seconds with 11 queries