Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φίλτρανση (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=209)
-   -   Παρουσίαση AquaLobby Achilles Skimmer (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=68436)

Παναγιώτης Κ 22-01-13 22:32

Παρουσίαση AquaLobby Achilles Skimmer
 
4 Συνημμένο(α)
Πήρα το εν λόγω σκίμερ. Πιστέψτε με είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει μέχρι στιγμής!

Απίστευτο value for money, τρομερό σκίμινγκ, βολικό, αθόρυβο, ευκολόχρηστο, μαζί με το media box, σε μουράτη έκδοση, και με την άσπρη αντλία της deltec. Μιλάμε το σκιμερ τα σπάει. Τρελή δουλειά.



Σας παραθέτω και κάποιες φωτο:



Φωτό 1:

Το σκίμερ, και η αντλία αριστερά.



Φωτό 2:

Πάλ το σκιμερ απο πλαγια οψη


Φωτο 3:

Το σκιμερ απο πισω. Κατω απο τα γραμματα διακρίνεται το media box.


Φωτο 4:
H φιρμα.




Και ένα βίντεο:

BORKED

Συστήνεται ανεπιφύλακτα!!!

nioannides 23-01-13 16:45

Φιλε μου στελνεις το λινκ απο που το γορασες σε παρακαλω;

nikolaosbouk 03-02-13 12:34

Παναγιωτη ειναι ολο με plexiglass και το κανει ελληνας να υποθεσω....:-P

Παναγιώτης Κ 03-02-13 14:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaosbouk (Μήνυμα 732615)
Παναγιωτη ειναι ολο με plexiglass και το κανει ελληνας να υποθεσω....:-P

Είναι απο ειδικό ψημένο ακρυλικό και γίνεται εξ ολοκλήρου στην γερμανία.

ignatios 03-02-13 15:10

Για πόσα λίτρα ενυδρείο είναι?

λινκ? Απο που το άγορασες?

Αντε ενα ενα θα στα βγάζουμε?

Παναγιώτης Κ 03-02-13 15:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ignatios (Μήνυμα 732650)
Για πόσα λίτρα ενυδρείο είναι?

λινκ? Απο που το άγορασες?

Αντε ενα ενα θα στα βγάζουμε?

Για όσα είναι και το deltec mce600. 800 τόσα για μέτρια στοκαρισμένο ενυδρείο και για 500 τόσα πολύ στοκαρισμένο ενυδρείο. Αν θυμάμαι καλά.

Το αγόρασα απο ελλάδα απο τον αντιπρόσωπο που τα φέρνει. Όποιος θέλει με πμ να του πω.

steliost 20-02-13 17:15

Με το σκίμμερ είμαι πολύ ευχαριστημένος, θέλω να μοιραστώ όμως κάτι που συμβαίνει ίσως και στο αυθεντικό deltec (υποθετικά πάντα)... Εδώ και μια βδομάδα το σκίμμερ μου εβγαζε πολλές μικρές φυσαλίδες στο νερό παρότι του έχω σφουγγάρι στη γλώσσα και απότι διαπίστωσα δεν σκιμάριζε, έκανε αφρό αλλά ο μισός επέστρεφε στο ενυδρείο, η αιτία ήταν ότι η αντλία δεν δούλευε σωστά και ο λόγος ήταν ότι τον τελευταίο καιρό όταν το έκλεινα και μετά το έβαζα πάλι σε λειτουργία δεν έκλεινα τον αέρα (βαριόμουν) για να περάσει σκέτο νερό και μετά να τον ανοίξω... Το αποτέλεσμα ήταν η αντλία να ήθελε ένα είδος εξαέρωσης, δηλαδή (όταν θέλουμε να την εξαερώσουμε) κλείνουμε τον αέρα για περίπου ένα λεπτό (ίσως και παραπάνω) και μετά τον ανοίγουμε και είναι όλα οκ... Το παρόν το γράφω για τους καινούριους που έχουν το σκίμμερ και ακόμα το μαθαίνουν μην την πατήσουν...


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01488 seconds with 11 queries