Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Να σας συστήσω τον.....Chemo (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24180)

chemical mac 05-04-08 15:12

Να σας συστήσω τον.....Chemo
 
Είχα δεν είχα τον φορτώθηκα τον αλήτη (οι περισσότεροι γνωρίζετε την εκτίμηση που έχω στα συγκεκριμένα ψάρια) αλλά δεν ήθελα να χαλάσω το χατίρι της κόρης (ψα'αακι μπαμπά). Σε άλλο ποστ έχω φωτό με το πως ήταν όταν τον πήρα. Εδώ σας τον παρουσιάζω μετά από μια ώρα προσαρμογής στο καινούριο του σπίτι των 20 λίτρων

ΑΝΤΩΝΗΣ1980 05-04-08 15:16

Βρε τον αλητη. ομορφος ειναι.;)

lag 05-04-08 15:18

ωραίος είναι .χεχεχεχεχεχ (ψα'αακι μπαμπά):D:D:D:D:D:D:D

mariah 05-04-08 15:27

Κουκλακι ειναι ο μικρος.Ενας απιθανος veil tail μονομαχος.Να τον χαιρεσαι!

melli 05-04-08 17:03

Καλορίζικος, κούκλος ο αλήτης... Πολύ όμορφο και το νέο του σπίτι, με όλα τα comfort :D. Aλήθεια, μια και έβαλες hang-on φιλτράκι, γιατί δεν δοκιμάζεις ένα μαύρο χαρτονάκι λίγο από πίσω (για να μην κάνει καθρέφτη), ώστε να μην φαίνεται ο εξοπλισμός? Θα φαίνονται και τα χρώματά του μονομάχου πιο έντονα & θα «κοντράρει» και με το λευκό-πράσινο του ενυδρείου ;).

Πάνος 05-04-08 22:24

μακη ...πολυ ψαροφιλος εγινες τελευταια....αχ, χαλασες κι εσυ....κι αυτα για την κορη ειναι δικαιολογιες.....χτυπαει η καρδουλα σου για τα ψαρακια..:D :D :D (δε θα μου τη λες μονο εσυ...:p )
να σου ζησει ο chemo...θα τον εχεις για μασκωτ??
ελπιζω να εκτιμα την design-ατη βιλα του!

DJK 05-04-08 22:59

Ωραίος ο Μονομάχος ωραίο και το σπίτι του.

Το όνομα μόνο είναι πολύ άκυρο για ψάρι. Θυμίζει άλλα πράγματα. Αν το βάλεις στο Google θα καταλάβεις τι εννοώ.

chemical mac 05-04-08 23:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 252051)
μακη ...πολυ ψαροφιλος εγινες τελευταια....αχ, χαλασες κι εσυ....κι αυτα για την κορη ειναι δικαιολογιες.....χτυπαει η καρδουλα σου για τα ψαρακια..:D :D :D (δε θα μου τη λες μονο εσυ...:p )
να σου ζησει ο chemo...θα τον εχεις για μασκωτ??
ελπιζω να εκτιμα την design-ατη βιλα του!

Αν για τον οποιονδήποτε λόγο μου χαλάσει τις τέλειες συνθήκες που έχω αυτή τη στιγμή να 'σαι σίγουρος γιατρέ μου ότι θα φύγει πακετάκι από κει που 'ρθε :D :D :D
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από DJK (Μήνυμα 252061)
Ωραίος ο Μονομάχος ωραίο και το σπίτι του.

Το όνομα μόνο είναι πολύ άκυρο για ψάρι. Θυμίζει άλλα πράγματα. Αν το βάλεις στο Google θα καταλάβεις τι εννοώ.

Το σπίτι είναι όλα τα λεφτά :D όσο για το όνομα....πριν δεις το google ρίξε μια ματιά στο nick μου ;)

blondi 05-04-08 23:22

να τον χαιρεσαι και συ και το κοριτσακι σου, ειμαι σιγουρος πως ειναι σε καλα χερια και ξετρελαμενος με το καινουριο του σπιτικο!!!!!!!!!!!

lucy 14-04-08 13:32

Πολύ ωραίο χρώμα και πολύ ωραίο σπίτι!!!!
Να τον χαίρεστε!!!!!!!!!

chemical mac 14-04-08 13:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lucy (Μήνυμα 254477)
Πολύ ωραίο χρώμα και πολύ ωραίο σπίτι!!!!
Να τον χαίρεστε!!!!!!!!!

Καλά το σπίτι είναι όλα τα λεφτά και μέρα με τη μέρα γίνεται και πιο όμορφο. όσο για το ψάρι...κάθε μέρα που περνά τον συμπαθώ όλο και περισσότερο :rolleyes:

Πάνος 14-04-08 13:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 254479)
Καλά το σπίτι είναι όλα τα λεφτά και μέρα με τη μέρα γίνεται και πιο όμορφο. όσο για το ψάρι...κάθε μέρα που περνά τον συμπαθώ όλο και περισσότερο :rolleyes:

κυριε διευθυντα....αναρτηστε και φωτο απο την εξελιξη του μονομαχοσπιτου....να βλεπουμε την προοδο...:p

Cydox 14-04-08 16:17

Η αρρώστια που λέγετε "20λιτρο μονομαχοενυδρείο" εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς όπως φαίνεται. Πανέμορφος ο δικός σου..

Πάνος 14-04-08 16:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cydox (Μήνυμα 254547)
Η αρρώστια που λέγετε "20λιτρο μονομαχοενυδρείο" εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς όπως φαίνεται. Πανέμορφος ο δικός σου..

μολις μεγωλωσουν λιγο ακομη τα κριμπς και τα χαρισω...θα βαλω κι εγω τον δικο μου (που ακομη δεν εχω παρει) στο παλατακι του....

chemical mac 14-04-08 17:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Cydox (Μήνυμα 254547)
Η αρρώστια που λέγετε "20λιτρο μονομαχοενυδρείο" εξαπλώνεται με γοργούς ρυθμούς όπως φαίνεται. Πανέμορφος ο δικός σου..

....μα δεν μου αρέσουν οι μονομάχοι....

Πάνος 14-04-08 17:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 254479)
όσο για το ψάρι...κάθε μέρα που περνά τον συμπαθώ όλο και περισσότερο :rolleyes:

αστα αυτα.....:D

Cydox 14-04-08 23:09

χαχαχαχα :D

chemical mac 15-04-08 14:54

Λοιπόν ο τύπος πάει και φτιάχνει φωλιά κάπου σε μια γωνιά στο ενυδρείο . Με την αλλαγή στο νερό του την χαλάω. Αυτός βέβαια την ξαναφτιάχνει αλλά αυτό θα γίνεται κάθε φορά που αλλάζω νερό;

melli 15-04-08 15:22

Ναι, για να μην ...πλήτει!!! :smt082 :smt082 :smt082

chemical mac 15-04-08 15:28

:D :D :D μεγάλο σπάσιμο :D :D :D

chemical mac 16-04-08 22:50

Να το και το γκομενάκι...
 
4 Συνημμένο(α)
αφού λοιπόν ο μπούφος επί μια βδομάδα φτιάχνει φωλιά και γω του τη χαλάω :D αποφάσισα να του κάνω το κέφι και του 'φερα γυναίκα. Η αλήθεια είναι ότι κουβάλησα την πρώτη που βρήκα αλλά ο έρωτας ήταν κεραυνοβόλος. Από την στιγμή που έβαλα τη σακούλα της μέσα αυτός τρελάθηκε στο flairing και αυτή κοκόνα καμαρωτή πέταξε και τις γραμμές τις κι όλα καλά. Μόλις μπήκε στο νερό μαζί του χαρά ο αρσενικός, γύρω γύρω όλοι και στρίψιμο του σώματος και όλα τα σχετικά. Λίγο αργότερα η θηλυκιά με φρικάρισε γιατί την έπεσε ανάμεσα στις πέτρες και το τενέλους και έκανε την κότα. Ο αρσενικός πλακώθηκε να χτίζει φωλιά. Μετά το σβήσιμο των φώτων η θηλυκιά ψιλοξεψάρωσε και την έπεσε πιο κοντά στον αρσενικό μεν, μέσα στα φυτά δε (η αλήθεια είναι ότι το μαγαζί από όπου την πήρα την είχε μόνη της μέσα σε ένα 60λιτρο φουλ φυτεμένο). Παραθέτω φωτογραφίες :)

asourtzo 16-04-08 23:13

Φιλε mac εκει που ελεγες οτι δεν συμπαθεις τους μονομαχους , πας και για αναπαραγωγη τωρα:D :) :D :) :D να σου ζησουν οι νιοπαντροι λοιπον;)

chemical mac 16-04-08 23:20

:D άστα να πάνε...μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου...:D

Πάνος 16-04-08 23:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 255232)
:D ...μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου...:D

:smt023 :smt023 :smt023

harilaos 16-04-08 23:35

Προβλέπω σύντομα μαζική παραγγελία 10λιτρων-20λιτρων από τα μέλη του gab!
Καλούς απογόνους! :p :D

Τσιόνογλου Σταύρος 16-04-08 23:37

Πας και εσυ χάλασες :smt120

chemical mac 16-04-08 23:39

ξεκινάει αύριο το 30λιτρο από κάτι τζάμια περισσεύματα...φίλτρα & θερμοστάτες υπάρχουν στοκ, κλαδέματα περιμένουν στον κουβά εδώ και καιρό...ευκαιρία έψαχνα κι εγώ :D το βλέπω γεννήστρα και στοκατζίδικο φυτών

Πάνος 16-04-08 23:41

αλλη φορα να μ'ακους...:rolleyes: που θα μου πεις εμενα για αντιφιλοζωικες αποψεις....:smt020

chemical mac 16-04-08 23:46

δεν είπα κάτι τέτοιο...απλά είπα ότι τα ζώα (και τα ψάρια) είναι χαμηλά στις προτεραιότητες μου (οι μονομάχοι ακόμα περισσότερο...μέχρι σήμερα) :rolleyes:

Πάνος 16-04-08 23:52

κοιτα που σε εβαλα στο τρυπακι να με παρεις και σοβαρα:D :D :D

υ.γ.το "μεχρι σημερα" πολυ μου αρεσε...:p


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:18.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02226 seconds with 11 queries