Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Ηρθε το δώρο μου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=29068)

chemical mac 03-01-09 20:54

Ηρθε το δώρο μου
 
εδώ και μια ώρα έχω παραλάβει δυο υπέροχα betta smaragdina τα οποία είναι στη φάση προσαρμογής. φωτό από αύριο :)

klaz 03-01-09 21:38

νιωθω τη χαρα σου.:smt054
αντε με το καλο,να σκασει απο ζηλεια εκεινος ο κοντοστουπης στους ορυζωνες.....:D
καλη χρονια κολλητε.;)

ko$ta$ 03-01-09 23:30

συγχαρητηρια !!! περιμενουμε foto:D

και εγω την πρωτοχρονια περιμενα απο την γυναικα μου μια λαμπα UV αλλα τελικα μου πηρε παντελονι :confused:

chemical mac 03-01-09 23:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ko$ta$ (Μήνυμα 317177)
συγχαρητηρια !!! περιμενουμε foto:D

και εγω την πρωτοχρονια περιμενα απο την γυναικα μου μια λαμπα UV αλλα τελικα μου πηρε παντελονι :confused:

το δώρο το έκανα εγώ στον εαυτό μου γιατί αν περίμενο από γυναίκα...:D

Τσιόνογλου Σταύρος 04-01-09 00:40

Αφου δεν είχες σκοπό να βάλεις φωτο γιατί μας πρίζεις βραδυάτικα.Χρονια πολλά καλή χρονιά φιλαράκι :p.

Raven 04-01-09 01:46

Να σου ζησουν ! εσυ ησουν που δεν σου αρεσαν τα Betta ;:D
Ο λαος απαιτει φωτογραφιες !!

delta66 04-01-09 04:49

κξνβσδξωκσδξψωβκξ

(απλα για να μου ερθει μειλ μηπως μπουν φωτο)

chemical mac 05-01-09 17:45

να και οι φωτογραφίες
 
5 Συνημμένο(α)
επιτέλους τα πέτυχα σε βόλτα κι αφού μου έβγαλαν τη ψυχή, κατάφερα να τα βγάλω. όπως τα βλέπω η ηλικία τους δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 4 μηνών και δεν είμαι κι απόλυτα σίγουρος ότι αρσενικά και τα δυο. το ένα με το έντονο χρώμα είναι και το μεγαλύτερο σε μέγεθος. το δεύτερο είναι πιο "γκρίζο" και μικρότερο σε μέγεθος (σύμφωνα με πληροφορίες που συνέλεξα στο νετ θα μπορούσε να είναι και θηλυκό). Είναι ακόμα τρομαγμένα και δεν τρώνε και με μεγάλη όρεξη αλλά φαντάζομαι ότι είναι ακόμα σε προσαρμογή.

delta66 05-01-09 17:58

Ετσιιιιιιι.
Με υγεια.
Και θα εισαι τυχερος αν ειναι αρσενικο-θηλυκο.
Θα εχουμε φωτο προστυχες σε λιγο καιρο.:D

υδροχόος 05-01-09 18:11

Πολύ όμορφα τα ψαράκια σου. Δεν φαντάζομαι να τα βρήκες σε κάποιο μαγαζί εδώ στην Ελλάδα; Τα παρήγγειλες από το ιντερνέτ;

chemical mac 05-01-09 18:14

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από υδροχόος (Μήνυμα 317490)
Πολύ όμορφα τα ψαράκια σου. Δεν φαντάζομαι να τα βρήκες σε κάποιο μαγαζί εδώ στην Ελλάδα; Τα παρήγγειλες από το ιντερνέτ;

κι όμως τα πήρα από water inn και μου ήρθαν σε συσκευασία άψογη και σε τιμή ικανοποιητική για αυτό που είναι ;)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από delta66 (Μήνυμα 317488)
Ετσιιιιιιι.
Με υγεια.
Και θα εισαι τυχερος αν ειναι αρσενικο-θηλυκο.
Θα εχουμε φωτο προστυχες σε λιγο καιρο.:D

πρόσεξε να δεις τι γίνεται σπύρο, όταν πλησιάζει το ένα το άλλο έχω αυτό το σπάσιμο της μέσης όπως στη φάση του ζευγαρώματος. αν είναι αρσενικό - θηλυκό ή δυο αρσενικά ακόμα δε μπορώ να πω...τσόντα όμως θα γυρίσουμε σίγουρα :cool: :smt033

chemical mac 23-01-09 10:20

ένα μικρό Update. τελικά το μικρό μονομαχάκι δεν άντεξε. καθάρισε προχθές κατά 99% από ασιτία. ότι τροφή κι αν δοκίμασα να το δώσω την αρνήθηκε κατηγορηματικά. τις τελευταίες μέρες δοκίμασα μέχρι και ζωντανή αρτέμια αλλά προφανώς ήταν τόσο καταβεβλημένο που δεν άντεξε. ο άλλος όμως.....αυτός έτρωγε ψιλά ψιλά, λίγο από όλα. αλλά ήταν και ο δύστροπος της υπόθεσης. κρυβόταν την περισσότερη ώρα, έβγαινε για να χτυπήσει κάνα bloodworm και ξαναχωνόταν στις κρυψώνες του. κάποια στιγμή βούτηξε μέσα στο φίλτρο με αποτέλεσμα να χάσει την μισή του ουρά και να τραυματίσει τον κορμό του. συνήλθε εξαιρετικά γρήγορα με λίγο ανέβασμα της θερμοκρασίας, συχνές μικρές αλλαγές και προσεκτικό τάισμα (το μόνο που δείχνει την ταλαιπωρία του τώρα είναι η κομένη του ουρά). ακόμα κι έτσι όμως δεν έχει χάσει την ζωηράδα του. ειδικά μετά τα πρώτα grindal που έφαγε (και ξανά ευχαριστώ Lucy) δείχνει άλλο ψάρι, πραγματικος αγωνιστής.

xontros 23-01-09 14:00

Γεια σου ρε Μάκη betta-breeder, που, για να μήν ξεχνιόμαστε .."δε σου αρέσουν και οι μονομάχοι".. :D:D:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01546 seconds with 11 queries