Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Αρχάριοι γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Αμερικης ciclid βοηθεια.. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=104612)

MARIACHI 14-04-21 14:38

Αμερικης ciclid βοηθεια..
 
καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω αν μπορω να βαλω 7 εκατοστα τεξας--12 εκατοστα severum και 5 εκατοστα οσκαρ σε ενα ενυδρειο 400 λιτρα.. ευχαριστω.

Κλεόβουλος 14-04-21 17:21

Νομίζω ότι δεν θα έχουν πρόβλημα τουλάχιστον σ' αυτά τα μεγέθη. Το σεβέρουμ που είναι το πιο "φιλήσυχο" είναι μεγαλύτερο. Στο μέλλον και σε τελικό μέγεθος δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθούν. Ακόμα και τα 400 λίτρα θα τους είναι λίγα. Μέχρι τότε θα δεις ;)

MARIACHI 14-04-21 18:01

γκριν τερορ
 
το εχασα το severum πηρα ομως ενα 7 εκατοστα κυκλιδα green terror χωρις καρουμπαλο οποτε πιστευω ειναι θηλυκο.. το μονο που προλλαβα απο αμερικης και πιστευω τεριαστω αλλα την εβαλα μονη της για αρχη στα 120 λιτρα γιατι μ φενετα ιπολυ ταλεποριμενη και εχει βγει και απο πολεμο λογο δαγκωμενον φτερων ελπιζω να την συνεφαιρω τωρα παρακολουθω ενα βιντεακι το πως να ανεβασω στο φορουμ και αν τα καταφερω θα σασ δειξω φωτογραφια συντομα.. θελω να πω οτι εχει το ενα ματι θωλο και τα χιλια του ασπρα ισως καποιο δερματικο

MARIACHI 14-04-21 18:06

φωτογραφια κυγκλιδα αρρωστη.
 
5 Συνημμένο(α)
περιμενω γνωμες ευχαριστω.

Κλεόβουλος 14-04-21 18:13

Δεν μπορώ να διακρίνω από τις φωτο αλλά από την περιγραφή σου θα του έκανα μια αγωγή με MicrobeLift Artemiss για βακτηριακές μολύνσεις.

MARIACHI 14-04-21 18:21

.......
 
μια βδομαδα το αναλογο με τα λιτρα και μετα απο 7 μερες αλαγμα νερου κλεο ?
-------------------------
μια βδομαδα το αναλογο με τα λιτρα και μετα απο 7 μερες αλαγμα νερου κλεο ? επισης εχω κανα δυο χρονια απο παλια αγωγη δεν θυμαμε ομως γιατι το ειχα παρει ενα μπουκαλακι της API MELAFIX 118ml μπλε χρωμα το μπουκαλακι ειναι κατι αναλογω η να παω να παρω την ηδια μαρκα ακριβως που μου ειπες ?

MARIACHI 14-04-21 18:38

.......
 
8 Συνημμένο(α)
ελπιζω να ειναι καλυτερες

Κλεόβουλος 14-04-21 18:58

Πολύ ταλαιπωρημένο ρε φίλε το ψαράκι. Έπρεπε να στο χαρίσει όχι να στο πουλήσει.
Το melafix είναι κάτι αντίστοιχο μ' αυτό που σου έγραψα. Διάβασε τις οδηγίες του φάρμακου για δοσολογία.
Με φροντίδα και ηρεμία ελπίζω να συνέλθει.

MARIACHI 14-04-21 20:27

...
 
ευχαριστω πολυ θα του το βαλω και ειμαι σιγουροσ οτι θα τα καταφερουμε :) και μολισ ειναι ετοιμο θα μπει στο μεγαλο ειναι θηλυκο τερορ ομως ετσι δεν ειναι ? γιατι εχω αρχισει να το αμφισβητω απο το χαλι του

MARIACHI 14-04-21 20:54

και οι αλλεσ δυο αμερικανες στον αλλο ενυδρειο..
 
6 Συνημμένο(α)
πως σας φαινονται παιδια ? επισης αν γνωριζει κανεις να μου πει τι πετρες εχω στο ενυδρειο θα ηταν μαγκικα αν και της εχω στα ενυδρεια 4+ χρονια. απαλα δεν ξερω για αυτα τα ψαρακια τι ρολο βαρανε


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01234 seconds with 11 queries