Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Eπισκεψη στα γραφεια του συλλογου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=44804)

Γιαννης Μ5 16-10-10 20:59

Eπισκεψη στα γραφεια του συλλογου
 
Σημερα μετα την εκθεση εκανα την πρωτη επισκεψη μου μαζι με τον Apostolis στα γραφεια του συλλογου.Εκει γνωρισα τους annivas2000,dimitris21,Giorgos,Celda,και τον Ηλια.Ολοι τους εξαιρετικα παιδια,καναμε χαβαλε,μιλησαμε για ψαρια,ενυδρεια.Ολοι τους ατομα ευδιαθετα και προθυμα να λυσουν την οποια απορια και να βοηθησουν σε οτι μπορουν.Ομως με στεναχωρησε το γεγονος οτι ηταν μονο 5-6 ατομα,γι αυτο και ανοιγω αυτο το ποστ.Βλεπω τους Θεσσαλονικιους(καλα να ειναι τα παιδια) που βρισκονται σχεδον καθε εβδομαδα σε καφετερια και εμεις που εχουμε χωρο δεν παταμε;Γιατι;Χωρις να θελω να βγαλω τον κωλο μου απ εξω γιατι ουτε ειχα ξαναπαει,ουτε ειμαι μελος(αν και απο σημερα θα αλλαξει αυτο),πιστευω πως πρεπει να στηριξουμε την προσπαθεια του συλλογου.Οσοι δεν εχετε παει πηγαινετε και θα καταλαβετε τα λεγομενα μου.Ειναι τελειως διαφορετικα να μιλας απευθειας με τους ανθρωπους απο το να μιλας απο το πληκτρολογιο.Πιστευω πως ολοι μας μπορουμε να παμε για ενα καφε στο συλλογο 2 φορες τον μηνα ή και ακομα καθε Σαββατο,δειχνωντας ετσι την συμπαρασταση μας σε αυτους τους ανθρωπους που αφιερωνουν χρονο απο την ζωη τους για να ανοιγουν τα γραφεια του συλλογου,για να κανουμε τις συναντησεις μας σε πραγματικα φιλικο περιβαλλον.Εγω τουλαχιστον θα ξαναπαω(ισως και το επομενο Σαββατο) και χαρηκα πολυ για τους καινουριους φιλους που εκανα(θελω να πιστευω οτι ετσι νιωθουν και αυτοι).Λυπαμαι που δεν γνωρισα τον Τολη(αλλα καποια στιγμη θα τρακαρουμε στον συλλογο)και επισης μετανιωνω που δεν ειχα παει νωριτερα.Σας συμβουλευω να περασετε και εσεις μια βολτα να γνωρισετε τους ανθρωπους που βρισκονται πισω απο τον συλλογο και διοργανωνουν σεμιναρια για να μαθουμε εμεις οι ασχετοι.Για οσο θα υπαρχει ο συλλογος θα πρεπει να τον στηριξουμε και ισως να μπορεσουμε να του δωσουμε παραταση ζωης......Παιδια χαρηκα πολυ που σας γνωρισα.....:):):)

giannisqq 16-10-10 21:25

φιλε εγω πιστευω αλλο να κανεις συγκεντρωση στην ορεστιαδα αλλο στην θεσσαλονικη κ αλλο στην ΑΘΗΝΑ!!!

Γιαννης Μ5 16-10-10 21:28

Γιαννη εννοειτε οτι αναφερομαι στους Αθηναιους...

giannisqq 16-10-10 21:30

ναι αυτο σου λεω φιλε μου.αλλο ειναι να παω στο κεντρο της πολης μου η και της θεσ/νικης που γνωριζω κ αλλο σε ενα μερος της αθηνας (περισσοτερη κινηση αυτο εννοω)

beat89 16-10-10 21:32

Εγω ειχα παει στην κοπη της πιτας κ ειχα γνωρισει παρα πολλα ατομα.
Ολοι ευγενικοι με διαθεση να σου εξηγησουν τα παντα.
Μπραβο τους για οτι κανουν αλλα πρεπει ολοι μας να στηριξουμε το συλλογο.
Εγω μενω Πατρα κ δεν μπορω να πηγαινω.(Ας οψεται ο χαλβας:D:D).
Εσεις ομως οι Αθηναιοι πρεπει ετσι ωστε να γιγαντωθει ο συλλογος.

Γιαννης Μ5 16-10-10 21:33

Μια χαρα πηγα και βρηκα και αμεσως να παρκαρω απ εξω απ τον συλλογο(το παρκαρισμα ειναι το μεγαλο μου προβλημα ειδικα με το bmw που θελει αρκετο χωρο).Παντως για μενα δεν ειναι δικαιολογια η κινηση.Εγω τουλαχιστον δεν πηγαινα γιατι δεν σηκωνα τον κωλο μου και οχι εξαιτιας της κινησης.

manthos333 17-10-10 00:07

opa
 
γνωριζω οτι υπαρχει συλογος αλλα δεν ηξερα οτι γινονται συγκεκριμενες συγκεντρωσεις ισως αν υπηρχε καλυτερη ενημερωση να ημουν και εγω χθες εκει .Αν και το παρκαρισμα εκει ειναι δυσκολη υποθεση

Αber 17-10-10 00:46

ρε παιδια τι παρκαρισματα λετε? εκει ειναι το θεμα? αν δουλευατε εκει δε θα πηγαινατε? αλλο ειναι το προβλημα. εγω μενω διπλα σχεδον και δεν εχω παει ποτε αλλα οχι εξ αιτιας του παρκαρισματος αλλα επειδη δεν ξερω ποτε ειναι ανοιχτος ο συλλογος κατ αρχην. θα μπορουσε καποιος να πει οτι ευκολα θα μπορουσα να μαθω τις ωρες λειτουργειας αλλα περα απ αυτο ειναι το οτι μου ειναι δυσκολο να παω γιατι δεν .. απλα θα υπαρχει αμηχανια γιατι θα ειμαι με ανθρωπους που δε γνωριζω. καπως ετσι το βλεπω. ο φιλος Γιαννηςm5 ας πουμε πηγε μαζι με το φιλο apostoli. οποτε αν δεν εχεις γνωστο καποιον που ειναι ηδη μελος ειναι λιγο δυσκολο να πας ετσι. νομιζω πως αυτος ειναι ο λογος που δεν ερχεται κοσμος που θα ηθελε να εχει μια επαφη. αν υπηρχε καλυτερη πληροφορηση οπως ειπε ο monthos333 σιγουρα θα ηταν γεματα τα γραφεια. οπως πχ. στις ταδε του μηνος γινεται σεμιναριο με θεμα τα ψαροπουλια και οι σαρδελες για τα μελη του συλλογου. ετσι θα ηταν πιο ευκολο για καποιον να ερθει γιατι θα ηξερε τι πρεπει να κανει. επισης θελω να πω πως το κοστος εγγραφης ειναι συμβολικοτατο. τελος θα προσθεσω πως ελπιζω καποια στιγμη να μου δωθει κι εμενα η ευκαιρια να βρεθω στα γραφεια για ενα καφε. (να τον φερω εγω η εχει εκει?)

manthos333 17-10-10 01:17

παιδες κανονιστε μια συναντιση να γνωριστουμε κοιταξα τα ποστ του συλογου και το προηγουμενο μυνημα ηταν το 09!!!

και τους καφεδες τους φερνουμε μαζι δεν χαλιεμαι καθολου

για να μην υπαρχει πρωβλημα με τις δουλιες μας ας ειναι σαββατο η κυριακη

απωφασιστε ωρα και μερα και καντε μια ανακοινωση

beat89 17-10-10 04:35

Αν δεν κανω λαθος ο συλλογος ειναι ανοιχτος καθε Σαββατο απογευμα μετα τις 5.
Δεν νομιζω να εχετε προβλημα ακομα κ μονοι σας να ειστε,αλλα αν πατε 1η φορα μπορειτε να πατε κ με καποιον που δεν ειναι ενυδρειοφιλος.
Μετα λογικα δεν θα τον ξαναπαρετε;) ή καλυτερα θα κολλησει κ θα πηγαινετε παντα μαζι.:D
Κ οντως το κοστος εγγραφης ειναι συμβολικο.:)

halvas69 17-10-10 07:59

Άμα είναι εκεί (που είναι σχεδόν κάθε Σάββατο) ο annivas2000 δεν χρειάζεστε παρέα, ο ψηλός με την βροντερή φωνή (και ενίοτε ακούρευτος) μόλις μπείτε θα έρθει να σας μιλήσει, να σπάσει τον πάγο κλπ.

Γιαννης Μ5 17-10-10 08:50

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από halvas69 (Μήνυμα 494363)
Άμα είναι εκεί (που είναι σχεδόν κάθε Σάββατο) ο annivas2000 δεν χρειάζεστε παρέα, ο ψηλός με την βροντερή φωνή (και ενίοτε ακούρευτος) μόλις μπείτε θα έρθει να σας μιλήσει, να σπάσει τον πάγο κλπ.


Γιωργο εσυ τα παιδια τα ξερεις,ειναι απιστευτοι ολοι τους.(ο ψηλος ηταν κουρεμενος αυτη την φορα,οπως και ο Δημητρης :D).Παιδια ας μας ενημερωσουν τα παιδια του συλλογου,τι ωρα ανοιγουν για να ξερετε οσοι θελετε να ερθετε.Πιστεψτε με σε 5 λεπτα θα νιωθετε σαν να τους γνωριζετε χρονια....Αντε και την επομενη φορα να ειμαστε περισσοτεροι.:):):)

george 17-10-10 09:48

http://www.aquarist.gr/PSFE/meetings.htm
Kαι καφέ έχουμε....και μπύρες έχουμε....και απ' όλα τα καλά έχουμε ;)

j.p. 17-10-10 12:56

να είχαμε και εδώ ένα σύλλογο, καλά θα ήταν. αλλά πάμε και δίνουμε τα λεφτά στις καφετέριες. εγώ θα πήγαινα πάντως, και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά όσους-ες έχω γνωρίσει μέσω του gab ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλο. τυχαίο? δεν νομίζω...

Γιαννης Μ5 17-10-10 13:41

Γιαννη εχεις δικιο.Εγω εχθες παρολο που ημουν με τον Αποστολη ειχα μαζι και την γυναικα μου και τον γιο μου.Ουδεμια στιγμη δεν ενιωσαν αβολα,δεν βαρεθηκαν κτλ.Σου λεω για πολυ φιλικο περιβαλλον.Λες και ημουν με τους κολλητους μου ενα πραμα.Πολυ καλα παιδια..

manthos333 18-10-10 09:35

το λοιπον
 
τα σαββατο περνω τις γοργονες μου και ερχομαι :D

το πεταλο θα ειναι εκει ?

Γιαννης Μ5 18-10-10 09:38

Θα ανεβω και εγω το Σαββατο...;)

sifnos 18-10-10 10:19

φίλε πρόσεξε τη παρέες σου. με τον Apostolis βρήκες να πας???:D θα είμαι κι εγώ εκεί μετά από τόσο καιρό. i will be back

Γιαννης Μ5 18-10-10 10:28

ΑΥΤΟΣ φταιει για ολα(ειναι χρονια φιλος και θα τον σηκωσω να ερθει παλι,ακους κυριε μοντερειτορ).Αντε να μαζευομαστε παλι.:):):)

Apostolis 18-10-10 12:00

είχα ΚΑΙΡΟ να πάω (3-4 μήνες) και ΠΟΛΥ χάρηκα που είδα παλιούς και καλούς φίλους...!!! Σίγουρα θα τα λέμε από κοντα ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!! ;)

dimitris21 18-10-10 15:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Apostolis (Μήνυμα 494814)
είχα ΚΑΙΡΟ να πάω (3-4 μήνες) και ΠΟΛΥ χάρηκα που είδα παλιούς και καλούς φίλους...!!! Σίγουρα θα τα λέμε από κοντα ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!! ;)

καλά μην παίρνεις και πολύ θάρρος εσύ!!!!
καλά είμαστε και χωρίς εσένα :D:D:D:D:D

Celda 18-10-10 21:35

Να σαι καλά Γιάννη, να σε βλέπουμε συχνότερα απο δω κ πέρα...

Και όποιος άλλος θελει...:Dόλοι οι καλοί χωρανε!

Γιαννης Μ5 18-10-10 21:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Celda (Μήνυμα 495076)
Να σαι καλά Γιάννη, να σε βλέπουμε συχνότερα απο δω κ πέρα...

Και όποιος άλλος θελει...:Dόλοι οι καλοί χωρανε!


Εσεις να ειστε καλα για το εργο που κανετε(διαδοση σπανιων ψαριων κτλ) και το οποιο πολλες φορες μενει κρυφο....Και το Σαββατο εκει...

Giorgos 19-10-10 09:30

Γιαννη, να' σαι καλα για τα ωραια σου λογια! Σε περιμενουμε και τα επομενα Σαββατα.

Αποστολη... ενα θα σου πω. Ετσι κανουν οι ανθρωποι; :D
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manthos333 (Μήνυμα 494764)
το πεταλο θα ειναι εκει ?

Εκει θα ειμαι...

Roussaks 19-10-10 09:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 494390)
http://www.aquarist.gr/PSFE/meetings.htm
Kαι καφέ έχουμε....και μπύρες έχουμε....και απ' όλα τα καλά έχουμε ;)

Μηπως εχει και συλογο και στο Ηρακλειο;;;;
Αχ ρε τυχεροι Αθηναιοι ...

exelix 24-10-10 15:25

Καλά, μόνο εγώ τσίμπησα και πέρασα από το σύλλογο;! Τόσοι Αθηναίοι ντροπή μας να μην πηγαίνει κανένας. Κρίμα και για τα παιδιά που πάνε και κάθονται περιμένοντας και για τη δουλειά που έχουν ρίξει για το σύλλογο.

Άντε μια στο τόσο να πηγαίνουμε τα κωλαράκια μας για καφεδάκι από εκεί! Όσοι είναι μικροί ας έρθουν με τους γονείς τους!

Γιαννης Μ5 24-10-10 15:26

Τι ωρα πηγες βρε Στελιο;;;Και εγω ημουν εκει.

exelix 24-10-10 15:33

Ρε άρχοντα του σκότους λίγο πριν από σένα, γύρω στις 5:30, και έφυγα όταν έκλεισε το μαγαζάκι, γύρω στις 8:30. Δεν είχα λόγο να φύγω νωρίτερα, ωραία περνούσα.

Και φιλικότατο ήταν το κλίμα και κουβεντούλα κάναμε και είχε και κυνήγι γεωφάγων και ξαναστήσιμο ξύλων στο δισκοενυδρείο για όποιον είχε όρεξη!

Γιαννης Μ5 24-10-10 15:35

Ρε Στελιο μην μου πεις οτι καθοσουν διπλα μου;;;;;;

exelix 24-10-10 15:37

Εγώ ήμουν λοιπόν αυτός ο περίεργος τύπος! Ρε τι σου έκανε το άγχος για το γάμο!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:29.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02718 seconds with 11 queries