Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   τροφη βδομαδας (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49446)

sugarias 18-02-11 16:42

τροφη βδομαδας
 
παιδια θα λειψω το σαβατοκυριακο και θα ρισκο τροφη βυθου βδομαδας .το λευκο πλακακι που ειναι ετσι στρογγυλο.το θεμα ειναι θα ταιστουν και τα 3 γκαμπυ που εχω στην γερννηστρα η οχι .?

georgis4 18-02-11 16:47

Δεν εχουν αναγκη για 2 μερες μη φοβασαι και κακως τα εχεις στη γεννηστρα δεν χρειαζεται ;)

zipo 18-02-11 16:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgis4 (Μήνυμα 554216)
Δεν εχουν αναγκη για 2 μερες μη φοβασαι και κακως τα εχεις στη γεννηστρα δεν χρειαζεται ;)

:smt023Τάισε προτού φύγεις και θα είναι μια χαρά.

diafana 18-02-11 17:12

δε θα παθουν τιποτα μην ταιζεις καθολου το σαββατοκυριακο δε παθενουν τιποτα ταισε πριν την κανεις κ καλα να περασεις!!!

ΜΙΜΗΣ 18-02-11 17:50

αν δεν ταισεις καλο θα τους κανει.
λιγη διαιτα δεν βλαπτει,και βγαλε τα μωρα απο την γεννηστρα.

sugarias 18-02-11 18:02

παιδια δεν εχω μωρα ειναι γκαστρωμενες ακωμα εβαλα τελικα βδομαδας να εχω το κεφαλι υσηχο και λιγακι στην γεννηστρα καλο σκ τα λεμε αργα το βραδυ

zipo 18-02-11 18:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sugarias (Μήνυμα 554261)
παιδια δεν εχω μωρα ειναι γκαστρωμενες ακωμα εβαλα τελικα βδομαδας να εχω το κεφαλι υσηχο και λιγακι στην γεννηστρα καλο σκ τα λεμε αργα το βραδυ

Πιο πολλά προβλήματα θα προκαλέσει η τροφή αυτή παρά θα λύσει.Έχω αφήσει και εγώ και πολλοί άλλοι ατάιστα τα ψαράκια και για περισσότερες μέρες και ποτέ δεν υπάρχει πρόβλημα.Ούτε και στη φύση έχουν διαρκή παροχή τροφής 24/7.Έχουν,όμως,καθαρό νερό πάντα.Οπότε αυτό που έχεις να κάνεις είναι ένας έλεγχος στα φίλτρα και να σιγουρευτείς ότι έχεις καλή ροή,ένας έλεγχος στο θερμοστάτη και είσαι μια χαρά.Μην αφήνεις ψάρια στη γεννήστρα.Αν προσπαθείς να σώσεις κάθε γκάπι σε 5-6 μήνες θα θες καμιά πισίνα.Έπειτα,η γεννήστρα δεν είναι ο,τι καλύτερο καθώς εμποδίζει την κυκλοφορία και μπορεί να έχεις συσσώρευση τοξικών και στρεσάρει και τα ψαράκια που είναι μέσα.

sugarias 19-02-11 12:52

παιδια να σας ενυμεροσω οτι στον βυθο εχω εναν γλυφτη και κανα 2 αλλα μικρουλια ψιλα που τρωνε απο τον θυθο καθως και ενα βατραχακι αν αφησω ελευθερα τα γκαστρωμενα γκαμπυ δεν θα εχω θεμα στο να τα φανε αλλα ψαρια η να τα φαει ο βατραχος η να μπουν στην σχισμη του σοληνα του εξωτερικου φιλτρου που ρουφαει?

georgis4 19-02-11 13:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sugarias (Μήνυμα 554604)
παιδια να σας ενυμεροσω οτι στον βυθο εχω εναν γλυφτη και κανα 2 αλλα μικρουλια ψιλα που τρωνε απο τον θυθο καθως και ενα βατραχακι αν αφησω ελευθερα τα γκαστρωμενα γκαμπυ δεν θα εχω θεμα στο να τα φανε αλλα ψαρια η να τα φαει ο βατραχος η να μπουν στην σχισμη του σοληνα του εξωτερικου φιλτρου που ρουφαει?

Eχμμ οταν λες βατραχακι εννοεις ΒΑΤΡΑΧΑΚΙ ετσι οπως τα ξερουμε ολοι?:D
Και αν ναι τι δουλεια εχει μεσα στο ενυδρειο?:D

manos_samos 19-02-11 13:31

βατραχι μεσα στο ενυδρειο???????? χρειαζεται χωρο ωστε να βγαινε και εξω απ το νερο... δεν γιναιτε να το εχεις ολη την ωρα μεσα στο νερο....

tsoum 19-02-11 14:26

Υπαρχουν και είδη που δεν έχουν αυτήν την ανάγκη.

irongud 19-02-11 16:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 554633)
Υπαρχουν και είδη που δεν έχουν αυτήν την ανάγκη.

τα οποια τα ειχα και τα αποβλητα τους ειναι μια πηχτη πρασινη μυξα που καταστρεφει τα παντα. γνωμη μου ειναι να το βγαλεις.

delta66 19-02-11 23:59

Καλο ταξιδι, καλα να περασεις και καλη επιστροφη.
Drive safe.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01634 seconds with 11 queries