Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Ασθένειες-Θεραπείες (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=173)
-   -   απορια για μονομαχο! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74899)

Antopets 18-10-13 13:26

απορια για μονομαχο!
 
1 Συνημμένο(α)
Καλησπερα παιδια!!χτες το απογευμα ειχε παραλαβη με ψαρια στο μαγαζι της μανας μου και ενας απο τους μονομαχους ειχε κομμενη ουρα..τον πηρα και τον εβαλα στο ενυδρειο μου με γκαπυ και ξιφοφορους που ειναι μεγαλο μηπως και γινει τιποτα..θα ξαναβγει η ουρα του η οχι ? ?

kgf12345 18-10-13 14:01

οχι απλα κομμενη,κουτσουρεμενη:(
βαλτον σε ξεχωριστο ενυδρειο η πλαστικο δοχειο με στρωμενο φιλτρο γιατι δεν τον βοηθας να ξεστρεσαριστει εκει μεσα.

μαλακο νερο με τυρφη και καταπα.
θα εκανα και μια θεραπεια με μελαφιξ-πιμαφιξ.
και ταισμα καλο,και σκορδο στην τροφη.
αν βαλεις και καταπα στο ενυδρειο του θα βοηθησουνε.

αν δεν μπορεις να τα κανεις αυτα στειλτον σε μενα να τα κανω εγω.τον αγοραζω κιολας δεν ειναι θεμα;)

Antopets 18-10-13 16:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 (Μήνυμα 793650)
οχι απλα κομμενη,κουτσουρεμενη:(
βαλτον σε ξεχωριστο ενυδρειο η πλαστικο δοχειο με στρωμενο φιλτρο γιατι δεν τον βοηθας να ξεστρεσαριστει εκει μεσα.

μαλακο νερο με τυρφη και καταπα.
θα εκανα και μια θεραπεια με μελαφιξ-πιμαφιξ.
και ταισμα καλο,και σκορδο στην τροφη.
αν βαλεις και καταπα στο ενυδρειο του θα βοηθησουνε.

αν δεν μπορεις να τα κανεις αυτα στειλτον σε μενα να τα κανω εγω.τον αγοραζω κιολας δεν ειναι θεμα;)


θα το προσπαθησω λιγο εγω να δω και θα σου πω αν ειναι!! ευχαριστω παντως!!! -+13

ChocolatePuma 18-10-13 16:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Antopets (Μήνυμα 793639)
Καλησπερα παιδια!!χτες το απογευμα ειχε παραλαβη με ψαρια στο μαγαζι της μανας μου και ενας απο τους μονομαχους ειχε κομμενη ουρα..τον πηρα και τον εβαλα στο ενυδρειο μου με γκαπυ και ξιφοφορους που ειναι μεγαλο μηπως και γινει τιποτα..θα ξαναβγει η ουρα του η οχι ? ?

Ο Μονομάχος μπορεί να μπει σε κοινωνικο ενυδρείο, αλλα τα ψάρια με μεγάλες & φανταχτερες ουρές πρέπει να αποφευγονται

Επιπλέον κάθε νέο ψάρι πρέπει να περνάει απο καραντίνα πριν μπει σε κοινωνικο ενυδρείο. Πόσο μάλλον ενα ψάρι που έχει ορατά προβλήματα

Αρα ισχύει ότι έγραψε πιο πάνω ο Γιώργος
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 (Μήνυμα 793650)
αν δεν μπορεις να τα κανεις αυτα στειλτον σε μενα να τα κανω εγω.τον αγοραζω κιολας δεν ειναι θεμα;)

Τη σιτα για τα πουλιά θα στην κάνω εγώ δώρο! :p

kgf12345 18-10-13 16:15

μπα,τωρα πια θαναι μεσα.αν μπουνε πουλια και μεσα,σημαινει πως εχουμε σοβαροτερα προβληματα:D

ειναι και στημενο το ενυδρειο ετοιμο(ο κυβος).το προοριζα για γαριδαδικο αλλα δεν ξερεις ποτε:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:44.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01287 seconds with 11 queries