Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Απάντηση σε πμ (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=95306)

Τάκης 30-12-16 21:40

Απάντηση σε πμ
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Θα ήθελα να ενημερώσω τους φίλους και μέλη του φόρουμ,
πως για ενυδρειακά θέματα δεν μπορώ πλέον να απαντάω σε προσωπικά μηνύματα,
ήδη έχω χάσει τη μπάλα,
μου στέλνετε μηνύματα για θέματα και περιπτώσεις που είχαμε μιλήσει ημέρες ή εβδομάδες πριν,
και μου είναι αδύνατον να θυμάμαι
ή δεν μπορώ να ανατρέξω σε προηγούμενες συζητήσεις
γιατί αναγκάζομαι να σβήνω τα μηνύματα γιατί γεμίζει το γραμματοκιβώτιό μου.
Δεν θέλω να με χαρακτηρίσετε κακό ή στριμμένο, αλλά αδυνατώ να παρακολουθήσω ιδιαιτέρως τόσα πολλά θέματα.
Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι να απαντάνε κάποια μέλη ή συντονιστές σε προσωπικά μηνύματα για ενυδρειακά θέματα,
αλλά οι ενδιαφερόμενοι να ανοίγουν θέματα με τις απορίες και να απαντάνε όσοι ξέρουν αλλά και μπορούν να απαντήσουν.
Επαναλαμβάνω πως δε θέλω να το παίξω ξερόλας ή πως έχω καβαλήσει το καλάμι,
γιατί πιστεύω πως όταν μπορώ απαντάω και προσπαθώ να βοηθήσω όσους θέτουν ερωτήματα ή έχουν κάποιο πρόβλημα.
Επίσης , όταν δημοσιοποιηθεί κάποιο πρόβλημα ή κάποια απορία ,
οι απαντήσεις που θα δοθούν θα μείνουν γραμμένες και θα βοηθήσουν στο μέλλον άλλα μέλη που έχουν παρόμοιο πρόβλημα.
Ευχαριστώ για τη κατανόηση και σας εύχομαι καλή χρονιά.
Τάκης

nicpapa 30-12-16 21:54

Χαχα σε καταλαβαινω... :D

Undertaker 31-12-16 09:34

Έτσι εξηγείται που δεν απάντησες στο μήνυμα που σου έστειλα και σου ζητούσα δανεικά.....

Πέρα από την πλάκα λοιπον και πέρα από όλα αυτα που αναφέρεις και είναι σωστά, είναι κρίμα ακόμα και να απάντουσες στα μηνύματα κι εσύ και ο Νίκος και ο Σπύρος, να υπάρχει ένα δεύτερο φόρουμ, κρυμμένο. Το φόρουμ δεν υπάρχει για να λύνονται μόνο οι δικές.μου απορίες αλλά μέσα από αυτή τη διαδικασία, να λυθούν και πολλών άλλων μελών που θα διαβάσουν τις απαντήσεις στο ερώτημά μου. Πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι ο Τάκης, ο Νίκος και ο Σπύρος (αναφέρω αυτούς γιατί τουλάχιστον εκείνους ξέρω που έχουν το ίδιο πρόβλημα) έχουν και άλλες υποχρεώσεις, οικογένειες, δουλειές και δε κάθονται όλη μέρα μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή με ανοιχτό το GAB.

Πάνος 31-12-16 10:22

Το προβλημα που αναφερει ο φιλος Τακης ξεκινησε μαζι με το φορουμ ουσιαστικα γιατι ακριβως καποιοι δεν αντιλαμβανονται την πραγματικη του εννοια. Κι αυτη δεν ειναι αλλη απο το να μαθει ο ενας απο τις εμπειριες του αλλου, τα λαθη του, απο παρομοιες καταστασεις και φυσικα να βοηθα ο ενας τον αλλο σε νηματα σε κοινη θεα ωστε να λαμβανουν βοηθεια ολοι. Ακομη κι αν αυτο δημιουργει αντιφωνιες καθιστανται κι αυτες δημιουργικες και καρποφορες.

Δε χρειαζεται να νιωθεις καθολου άσχημα κι απολογητικα Τακη γιατι ολοι οι με καλη διαθεση προσφορας αντιμετωπισαμε την ιδια κατασταση καποια στιγμη. Το κοβεις πολυ ευγενικα γιατι μια αεναη ανταλλαγη πμ για τα ενυδρειακα μας θεματα θα καταργουσε το ιδιο το φορουμ.

Κλεόβουλος 13-02-17 19:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τάκης (Μήνυμα 988004)
.......
Ο σκοπός του φόρουμ δεν είναι να απαντάνε κάποια μέλη ή συντονιστές σε προσωπικά μηνύματα για ενυδρειακά θέματα,
αλλά οι ενδιαφερόμενοι να ανοίγουν θέματα με τις απορίες και να απαντάνε όσοι ξέρουν αλλά και μπορούν να απαντήσουν.
..........
.....όταν δημοσιοποιηθεί κάποιο πρόβλημα ή κάποια απορία ,
οι απαντήσεις που θα δοθούν θα μείνουν γραμμένες και θα βοηθήσουν στο μέλλον άλλα μέλη που έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Πάνος (Μήνυμα 988033)
Το προβλημα που αναφερει ο φιλος Τακης ξεκινησε μαζι με το φορουμ ουσιαστικα γιατι ακριβως καποιοι δεν αντιλαμβανονται την πραγματικη του εννοια. Κι αυτη δεν ειναι αλλη απο το να μαθει ο ενας απο τις εμπειριες του αλλου, τα λαθη του, απο παρομοιες καταστασεις και φυσικα να βοηθα ο ενας τον αλλο σε νηματα σε κοινη θεα ωστε να λαμβανουν βοηθεια ολοι. Ακομη κι αν αυτο δημιουργει αντιφωνιες καθιστανται κι αυτες δημιουργικες και καρποφορες.

.......... μια αεναη ανταλλαγη πμ για τα ενυδρειακα μας θεματα θα καταργουσε το ιδιο το φορουμ.

Μήπως το θέμα να το έκανα Υπόμνημα?
Κάποια στιγμή το είχα γράψει και στην υπογραφή μου,
"Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα".
Εδώ είναι φόρουμ δεν είναι προσωπικό blog και οι απαντήσεις στα όποια ερωτήματα είναι σκοπός μας να είναι προσβάσιμες σε όλους και επειδή κανείς δεν είναι αυθεντία, να επιδέχονται κριτικής ή διόρθωσης.

Τάκης 13-02-17 19:12

Κάνε το Κλεόβουλε

Diskus fan 16-02-17 22:53

Όταν σε "τσακίσουν" στα μηνύματα και από το "φατσοβιβλίο"... μπορείς να αρχίσεις να κουράζεσαι.
Προς το παρόν... άδειασε πάλι το μηνυματόκουτο.- :D

manosxe 01-03-17 20:04

Μπορείτε πολύ απλά να μας δώσετε τα κινητά σας :D:D:D Εκεί να δεις τι θα γίνει... :smt044

Κλεόβουλος 01-03-17 20:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manosxe (Μήνυμα 999589)
Μπορείτε πολύ απλά να μας δώσετε τα κινητά σας :D:D:D

σιγά να μη σας δώσουμε και το ΑΜΚΑ μας :smt033

manosxe 01-03-17 20:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 999591)
σιγά να μη σας δώσουμε και το ΑΜΚΑ μας :smt033

Χεχε:p Τη καλησπέρα μου.

alan boy 01-03-17 21:12

πλειστηριασμος: εχω το κινητο του Τακη...ακουω προσφορες :D:D:D

Τάκης 01-03-17 21:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alan boy (Μήνυμα 999612)
πλειστηριασμος: εχω το κινητο του Τακη...ακουω προσφορες :D:D:D

:smt082:smt082:smt082:smt082

Κωστας Μ 01-03-17 21:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alan boy (Μήνυμα 999612)
πλειστηριασμος: εχω το κινητο του Τακη...ακουω προσφορες :D:D:D


δεν το χρειαζομαι
:D:D:D

tsoui 01-03-17 21:35

Το πρωτο λεπτο ειναι δωρεαν η χρεωση μετα ειναι 1,5 € +ΦΠΑ 24%

imichal 01-03-17 21:45

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoui (Μήνυμα 999624)
Το πρωτο λεπτο ειναι δωρεαν η χρεωση μετα ειναι 1,5 € +ΦΠΑ 24%

:D:D:D

arklaga2525 02-03-17 15:19

Δεν θα ηταν προτιμοτερο ερωτησεις οι οποιες δεν ειναι αναγκη να δημιουργηθει θεμα να τις γραφουμε στο chat?

Τάκης 02-03-17 15:34

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από arklaga2525 (Μήνυμα 999747)
Δεν θα ηταν προτιμοτερο ερωτησεις οι οποιες δεν ειναι αναγκη να δημιουργηθει θεμα να τις γραφουμε στο chat?

Οχι Λάκη,
στο chat δεν παραμένουν οι συζητήσεις,
και ο ρόλος του φόρουμ είναι να παραμένουν οι συζητήσεις και οι προτάσεις έτσι ώστε ο επόμενος που θα έχει την ίδια απορία να βρίσκει απάντηση

delta66 02-03-17 17:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από arklaga2525 (Μήνυμα 999747)
Δεν θα ηταν προτιμοτερο ερωτησεις οι οποιες δεν ειναι αναγκη να δημιουργηθει θεμα να τις γραφουμε στο chat?

Ναι, αν η ερωτηση ειναι του στυλ, τι ωρα ειναι ο τελικος του τσαμπιονς λιγκ.

manosxe 02-03-17 18:05

Τι το θελα και το ξέθαψα το θέμα.. Και να θέλατε να γίνει υπόμνημα τώρα πια..:smt044:smt033

Τάκης 02-03-17 18:13

ξέρεις για πότε καθαρίζει ;
σε χρόνο dt , t τείνοντος στο 0 :D

Τάκης 03-05-17 13:04

Μια υπενθύμιση

Τάκης 03-10-17 14:42

Αλλη μία υπενθύμιση
γιατί το πρόβλημα άρχισε να εμφανίζεται πάλι
και σε εμένα αλλά και σε άλλα μέλη


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:12.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02014 seconds with 11 queries