Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   που ειναι οι παλιοι μου συνενυδρειαδες? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=103139)

timesurfer 25-10-19 09:20

που ειναι οι παλιοι μου συνενυδρειαδες?
 
Καλημερα σε ολους! Ψαχνοντας λοιπον σημερα τη λιστα μελων του φορουμ, guess what! επεσα πανω στο παλιο μου ονομα, το notos. Μου εκανε μεγαλη εντυπωση που υπηρχε ακομη μετα απο τοσα χρονια αδρανειας... Αμεσως επομενη ερωτηση που μου ρθε στο μυαλο, ειναι: που ειναι ολοι οι παλιοι φιλοι μου? Το νεο μου εγχειρημα και ποστ ειναι στην κατηγορια των λιμνων κι εξηγειται καπως ετσι που δεν ειδα κανενα ονομα παλιων μου φιλων,με τους οποιους τοτε ασχολουμασταν με τα φυτεμενα... Που ειστε βρε?

Giwrgos P. 25-10-19 11:14

Δυστυχώς απ ότι έχω δει έχει μειωθεί κατά πολύ η δραστηριότητα αυτού του χομπυ...

ilias vag 25-10-19 22:15

Δν έχει μειωθεί το χόμπι απλά είμαστε λίγοι που το συζητάμε ακόμα από φόρουμ

WiSe 26-10-19 12:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ilias vag (Μήνυμα 1056149)
Δν έχει μειωθεί το χόμπι απλά είμαστε λίγοι που το συζητάμε ακόμα από φόρουμ

συμφωνω....... υπαρχει και το φουμπου πλεον κ οι απαντησεις ειναι πιο αμεσες καταραμένη τεχνολογια...

Εγω απεχω κανα χρονο απο το φορουμ αλλα συνεχιζω ακαθεκτος :D

Κλεόβουλος 26-10-19 18:05

Εκτιμώ ότι το χόμπι (όπως και όλα τα χόμπι) έχει επηρεαστεί σοβαρά από τις επιπτώσεις της κρίσης στην τσέπη του καθένα μας. Πολλοί έχουν παραιτηθεί τελείως και αρκετοί έχουν περιορίσει την ενασχόληση.
Ένας λόγος για τις απουσίες από το φόρουμ είναι κι αυτός.
Ένας άλλος είναι και η προσέλκυση πολλών από το πιο εντυπωσιακό και οπτικοποιημένο φουμπού που εκτός από τις πολλές ανακριβείς πληροφορίες που δίνονται σε νέους χομπίστες δεν προσφέρει και τίποτα στην αρχειοθέτηση γνώσης και εμπειριών που θα μπορούσαν να αξιοποιηθούν από τους νεοσεισερχόμενους στο χόμπι.
.......
Καλή επανεκκίνηση timesurfer :smt039

timesurfer 26-10-19 18:13

μαλλον ετσι καπως θα ειναι... ευχαριστω πολυ,αυτη τη φορα το εγχειρημα μου φαινεται βουνο αλλα ελπιζω πως θα τα καταφερω :) εστω και χωρις την πολυτιμη ζωντανη βοηθεια που ειχα τοτε. Υπαρχουν τοσα ποστ για ολα τα θεματα, σιγουρα θα βγει η ακρη :)

Kostas G. 01-01-20 16:07

Καλημέρα, Καλή χρονιά και καλώς σε βρήκαμε!! :) Θα συνεννώσω το παλιό σου nick με το τωρινό. Ποιο θα ήθελες να κρατήσεις;

Σε θυμάμαι παρεπιπτόντως ως notos, ωραίο να βλέπουμε πως θέλεις να ασχοληθείς και πάλι με το χόμπι! :)

timesurfer 02-01-20 00:37

Καλη χρονια! ευχαριστω για τον κοπο σου. Το notos ηταν το ονομα καταστηματος που διατηρουσα εκεινη την εποχη. Δεν εχει πλεον καποια ουσια για μενα. Προτιμω το τωρινο. Εκανα πολλες μετακομισεις τα προηγουμενα χρονια και ειχε γινει δυσκολο να κουβαλω ενυδρεια εδω κι εκει. Τωρα φαινεται πως σταθεροποιηθηκε η βαση μου... Μαλλον θα ρθουν και τα ενυδρεια :rolleyes:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01771 seconds with 11 queries