Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Μεταχειρισμένο φίλτρο; (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=19586)

_antonis_ 19-09-07 22:25

Μεταχειρισμένο φίλτρο;
 
Παιδιά ένας γνωστός παρόπλισε το ενυδρείο του και είχε ένα εξωτερικό φίλτρο FLUVAL 205. Επειδή δεν έχω εξωτερικό φίλτρο, να το πάρω μεταχειρισμένο άν συμφέρει; 'Η καλύτερα να μαζέψω λεφτά να πάρω αμέσως καινούριο για να πάρω και ανταλλακτικά μαζί; Γιατί τώρα πού θα βρώ εδώ πέρα ανταλλακτικά για το μεταχειρισμένο...:rolleyes:

MiziGr 19-09-07 23:00

Μόνος σου τα λές μόνος σου απαντάς! Πέρα από την πλάκα κοίτα όλες τις παραμέτρους (ειδικά το service) πριν αποφασισεις!!!!

_antonis_ 20-09-07 11:40

Τότε μάλλον ρωτάω για επιβεβαίωση..:D Ευχαριστώ!

Τσιόνογλου Σταύρος 20-09-07 12:54

Τα Fluval γενικά σαν φίλτρα είναι αρκετά καλά και αν είναι και της σειράς 5 είναι σχετικά καινουργια εγω είχα και έμεινα ευχαριστημένος, όσο για ανταλλακτικά υπάρχουν το θέμα είναι αν θα υπάρχουν και στο νησί :grin: βεβαια το καινούργιο είναι παντα πιό καλό.

stav 20-09-07 13:11

Εαν εχει καλη διαφορα τιμης απο το καινουργιο παρτο.

_antonis_ 20-09-07 14:24

Μάλλον θα το δώσει φτηνά (εννοώ κάτω απο 50 ευρώ-φτηνά δεν είναι; Γιατί δεν ξέρω και πόσο περίπου έχει). Εδώ σίγουρα δε βρίσκω ανταλλακτικά, ούτε καινούριο δεν έχει εδώ να πάρω αν θέλω.:rolleyes: Αλλά γενικά στα πετ σόπ ξέρετε αν βρίσκονται εύκολα τα ανταλλακτικά ή δεν είναι και τόσο γνωστή η εταιρία ώστε να έχουν πολλοί; Εννοώ αν δε τα βρίσκω εύκολα, να κατευθυνθώ απευθείας για καινούριο...Ευχαριστώ πολύ.

stav 20-09-07 14:28

[quote=Τσιόνογλου Σταύρος;200739]Τα Fluval γενικά σαν φίλτρα είναι αρκετά καλά και αν είναι και της σειράς 5 είναι σχετικά καινουργια εγω είχα και έμεινα ευχαριστημένος, όσο για ανταλλακτικά υπάρχουν το θέμα είναι αν θα υπάρχουν και στο νησί

_antonis_ 20-09-07 14:35

Δε νομίζω να το πάρω τελικά..Τώρα μίλησα μαζί του στο τηλέφωνο και είπε ότι το πήρε 200-300 ευρώ, επειδή φεύγει αύριο για τριήμερο, θα μου πεί την Κυριακή πόσο θα το δώσει. Αλλά αφού είχε τόσο, θα το δώσει γύρω στα 100-150 υπολογίζω, δεν αξίζει, καλύτερα καινούριο και ας δώσω πιό πολλά..

Tricky 20-09-07 15:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από _antonis_ (Μήνυμα 200799)
Δε νομίζω να το πάρω τελικά..Τώρα μίλησα μαζί του στο τηλέφωνο και είπε ότι το πήρε 200-300 ευρώ, επειδή φεύγει αύριο για τριήμερο, θα μου πεί την Κυριακή πόσο θα το δώσει. Αλλά αφού είχε τόσο, θα το δώσει γύρω στα 100-150 υπολογίζω, δεν αξίζει, καλύτερα καινούριο και ας δώσω πιό πολλά..

100-150 ευρω εχει καινουργιο ...αρα μην το σκεφτεσαι καν με τοσα.

Με αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα καινουργιο Eheim 2217 με διπλες βανες που ειναι 10 φορες καλυτερο απο αυτο και θα αντεξει σε μελλοντικη αναβαθμιση ενυδρειου. Ανταλλακτικα ,οταν χρειαζεσαι, θα παιρνεις απο Αθηνα με ταχυδρομειο.

Γενικα ψαξτο αφου υπαρχουν ισαξιες επιλογες απο Αθηνα/Θεσσαλονικη με αυτα τα λεφτα σε καινουργιο (ρωτα τα μαγαζια του φορουμ , για παραδειγμα)

ΥΓ . Χαιρετισματα στην ομορφη Καρπαθο ;) (3 μηνες εμεινα εκει...)

_antonis_ 20-09-07 16:22

Νά σαι καλά! Αυτό το "όμορφη Κάρπαθο" ξαναπές το μπάς και το δεί και κανένας :D, οπότε εσύ σίγουρα ξέρεις ότι εδώ δεν έχει τίποτα, ε; Πώς και έτσι, 3 μήνες; Στείλε πμ..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01925 seconds with 11 queries