Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Συμμετοχη του GAB στους διεθνεις διαγωνισμους aquascaping του 2011 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=48259)

Raven 18-01-11 00:29

Συμμετοχη του GAB στους διεθνεις διαγωνισμους aquascaping του 2011
 
Περυσι ειχαμε ανοιξει αυτο το θεμα..http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=40675

Φετος με το καλο , και με νεο αιμα και δυναμικο στο Ελληνικο aquascaping , θα τους παρουμε...τα σωβρακα :D

Το πιστευω οτι τωρα που ειδατε οτι δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο , (και πολλοι περυσι κατεριψαν τον "φοβο'" και τον μυθο της ντροπης και του μειονεκτικου αισθηματος μπροστα στα "διεθνη μεγαθηρια" του aquascaping) , πιστευω και περιμενω λοιπον φετος οτι θα εχουμε μια εκπληξουλα στους ξενους που μας παρακολουθουν με ενδιαφερον.:p

Κανεις μας δεν πηγε ποτε για την πρωτια, παρα μονο για την συμμετοχη. Με αυτη τη συμμετοχη, γινομαστε καθε χρονο και καλυτεροι, δινουμε το παρον και διατυμπανιζουμε σε ολο τον κοσμο οτι το χομπι μας εναι σε ανοδο στην Ελλαδα.

Το να στειλει καποιος το ενυδρειο του, απαιτει περιπου 20 λεπτα να συμπληρωσει την φορμα και να ανεβασει την φωτο. Μετα πατας το κουμπακι και στελνεις την συμμετοχη σου. Τοσο απλα..




Προς το παρον εχει μολις, ανοιξει τις πυλες του ο IAPLC 11

Καντε κλικ στην εικονα και θα σας παει στην κεντρικη σελιδα οπου βρισκεται και η φορμα συμμετοχης. Ληξη υποβολης συμμετοχων στις 31 Μαιου 2011.
Διαβαστε προσεκτικα τους ορους ;)

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...on-160x240.jpg

Dimis 18-01-11 01:00

Εμεις οι βιοτοπικαριοι τι θα κανουμε ρε μαστορα? :smt020

andreas213 18-01-11 09:18

εγω με το αλγοφυτεμενο μου θα την κανω την κινηση φετος.περιμενω να υποχωρησει λιγο η αλγη και βουρ για διαγωνισμο και οτι λαχει.ετσι για να γινουμε πολλοι.

Raven 19-01-11 02:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 (Μήνυμα 539975)
Εμεις οι βιοτοπικαριοι τι θα κανουμε ρε μαστορα? :smt020

Εσυ εχεις κι εναν ωραιο κυβο που θα ειναι πανεμορφος μεχρι το Μαιο ;) οι βιοτοπικανθρωποι θα περιμενουν τον AGA το Σεπτεμβριο.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από andreas213 (Μήνυμα 540037)
εγω με το αλγοφυτεμενο μου θα την κανω την κινηση φετος.περιμενω να υποχωρησει λιγο η αλγη και βουρ για διαγωνισμο και οτι λαχει.ετσι για να γινουμε πολλοι.

Θα υποχωρησει η αλγη, δεν σε φοβαμαι εσενα :p
Πολλοι θα ειμαστε σιγουρα...θα παρω κι εγω μερος στον IAPLC και στον AAC με τον "θρονο" και αν προλαβω με ενα ακομα layout.:cool:

kingrim 19-01-11 06:53

και εγω μεσα ;)

Τσιόνογλου Σταύρος 19-01-11 09:43

Θα στείλω και εγω το μεγάλο και ας μην υπαρχει πλέον(εξάλλου για αυτό και δεν το έστειλα περσι),το μικρό περιμένω να φουντώσει το γκαζόν και μάλλον θα πάει του χρόνου,δηλαδη σαν να λέω τωρα εγω λέω με το μυαλό μου οτι ετοιμάζομαι για το 2012 ε,πωπω εχω ξεφύγει εντελώς χαχαχαχα.

prospathw 19-01-11 23:16

Κι εγω θα στειλω για τη συμμετοχη!!!!

tsoum 20-01-11 00:26

Εγω να σου στείλω 2-3 φωτογραφίες να μου πεις την άποψή σου Αλέξανδρε; Να αλλάξω κάτι αμα είναι, και να μην τους ταλαιπωρώ τζάμπα! :D

Raven 20-01-11 02:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 540928)
Εγω να σου στείλω 2-3 φωτογραφίες να μου πεις την άποψή σου Αλέξανδρε; Να αλλάξω κάτι αμα είναι, και να μην τους ταλαιπωρώ τζάμπα! :D

Εχεις καιρο 4 σχεδον μηνες να το προετοιμασεις. Μην κολλας, αν εχει φυτα μεσα και ειναι συμφωνο με τους ορους συμμετοχης στειλε το. Αυτοι θελουν συμμετοχες κι εμεις θελουμε παρεα ;)

Σταυρο εσυ εισαι σταθερη αξια !! Εγω λεω να στειλεις το ενα ενυδρειο στον IAPLC και στον AAC να στειλεις και τα 2 σε διαφορετικες κατηγοριες (εχεις το δικαιωμα).

Φιλιππα, μπραβο αγορινα, χαιρομαι που θα συμμετασχεις. Θα δεις οτι ειναι ωραια εμπειρια

Να υπενθυμισω οτι στον IAPLC μπορειτε να στειλετε μονο ενα ενυδρειο και οτι δεν υπαρχουν κατηγοριες.

chemical mac 20-01-11 11:43

Ε άμα έχουμε 4 μήνες μπροστά μας, θα στείλω κι εγώ τότε

Τσιόνογλου Σταύρος 20-01-11 17:34

[QUOTE=Raven;540951]
Σταυρο εσυ εισαι σταθερη αξια !! Εγω λεω να στειλεις το ενα ενυδρειο στον IAPLC και στον AAC να στειλεις και τα 2 σε διαφορετικες κατηγοριες (εχεις το δικαιωμα).

Αλέξανδρε θα στέλνω ένα κάθε χρόνο για να έχουμε συμμετοχες,άσε που στο μικρό περιμένω κανα 2 φυτά ακόμη και το γρασίδι παέι πολύ σιγα και με βλέπω να βάζω καμμια cuba για πιο σιγουριά οπότε δεν θα είναι και πολύ έτοιμο πιστεύω,βλέποντας και κάνοντας λοιπόν ένα θα στείλω σίγουρα.Μόνο μια ερώτηση αυτο το περιοδικο που βγάζει ο IAPLC που έχει φώτο όλων των συμμετοχων του 2010 και σου έχουν στείλει πως μπορούμε να το προμηθευτούμε και εμείς;

Raven 21-01-11 01:32

Παράθεση:

.Μόνο μια ερώτηση αυτο το περιοδικο που βγάζει ο IAPLC που έχει φώτο όλων των συμμετοχων του 2010 και σου έχουν στείλει πως μπορούμε να το προμηθευτούμε και εμείς;
Με visa ή mastercard και στην τιμη των 2300jpy (20,50e) απο την σελιδα της ADA: http://www.adana.co.jp/catalog/index...index&cPath=13

Raven 30-01-11 03:51

Eνα μερος απο επιστολη της ADA που δεχτηκα προσφατα και αφορα οσους δισταζουν ή φοβουνται ..
Στον IAPLC θα δεχτουν με χαρα, ενυδρεια αρχαριων :p
Τολμηστε το και δειτε που βρισκεστε σε σχεση με τον ανταγωνισμο και την βελτιωση σας χρονο με το χρονο..

Παράθεση:

Dear Alex Korakis,

The number of submissions for the International Aquatic Plants Layout Contest
(IAPLC) has been breaking the record each year, and this year again, we are
expecting to receive an increased number of submissions. We have heard some
hobbyists saying that they are too nervous about submitting their works because
they are just beginners. Ofcourse, it is a contest and not everyone will be the
grand prize winner. However, we would like to mention that there are many ways
to enjoy this contest. For example, by applying continuously, you can see the
development of your skills and how your layout style has been changed, along
with your friends' works and all other submissions. So, even if you are a
beginner, please take a part of the contest by submitting your work and find
out your own way to enjoy it!
Αν θελει καποιος και εχει χρονο ,ας το μεταφρασει παρακαλω ωστε να το διαβασουν ολοι οι ενδιαφερομενοι.:)

kingrim 30-01-11 10:59

Αγαπητέ Αλεξ

Ο αριθμός των συμμέτοχων για τον Διεθνές Διαγωνισμό Ενυδρείων με Φυτά (IAPLC) σπάει το ρεκόρ συμμέτοχων κάθε χρόνο, έτσι περιμένουμε και αυτόν τον χρόνο να έχουμε έναν μεγάλο αριθμό συμμετοχών. Έχει ακουστεί ότι μερικοί χομπιστες δεν τολμούν να στείλουν τα ενυδρεία τους γιατί είναι αρχάριοι. Φυσικά είναι ένας διαγωνισμός και δεν θα είναι όλοι μέσα στα μεγάλα βραβεία. Παρόλα αυτά θα θέλαμε να αναφέρουμε ότι υπάρχουν περισσότεροι τρόποι να ευχαριστηθείς τον διαγωνισμό. Για παράδειγμα αν συμμετέχεις κάθε χρόνο μπορείς να δεις πως εξελίξετε το ενυδρείο οι ικανότητες σου, και ποσό έχει αλλάξει στυλ σου στο στήσιμο ενυδρείων με την βοήθεια των φίλων σας και όλες τις άλλες υποβολές. Έτσι ακόμα και αν είσαι ένας αρχάριος, πάρε μέρος στον διαγωνισμό στέλνοντας το ενυδρείο σου και βρες τον δικό σου τρόπο να το διασκεδάσεις.



ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ

Raven 05-04-11 22:47

Να σας ενημερωσω οτι ο Aquavida Aquascaping contest δεν θα διεξαχθει το 2011.

http://aac.acuavida.com/

kingrim 06-04-11 08:33

και ποιος ειναι ο πιο κοντινος διαγωνισμος?

Raven 29-05-11 01:35

Υπενθιμιζω οτι η τελευταια μερα για υποβολη συμμετοχων στον IAPLC 11 ειναι η Τριτη 31/5.
Οσοι εχετε φυτεμενα μην διστασετε να στειλετε μια φωτο και να συμπληρωστε την φορμα συμμετοχης. Ακομα και να μην κερδισετε καποιο βραβειο θα σας ερθει στο σπιτι το πιστοποιητικο συμμετοχης της ADA και θα εχετε ζησει την χαρα του διαγωνισμου. ;)
Η Ελλαδα ηταν περυσι απο τις κορυφαιες ευρωπαικες χωρες σε αριθμο συμμετοχων. Ας συνεχισουμε την παραδοση για να δειξουμε οτι το χομπι στη χωρα μας βρισκεται σε υψηλα επιπεδα.

Tsagos 29-05-11 03:31

Πόσες συμμετοχές είχαμε πέρυσι δλδ ;

Raven 29-05-11 11:05

Δεκαοκτω ! Θεωρηθηκαμε μαλιστα ως μια απο τις πλεον ανερχομενες χωρες παγκοσμιως στο aquascaping. :cool:

kingrim 29-05-11 11:15

και φετος ποσοι θα παμε????

Raven 29-05-11 11:41

Εγω εσυ ο στρατηγος και οσοι απαντησαν εδω; :confused: οι αλλοι κρατανε σιγη ιχθυος..

golf4470 29-05-11 12:19

Παρων θα ειμαι κ εγω

Τσιόνογλου Σταύρος 29-05-11 23:28

Αντε καλή σας επιτυχία.:p

mikrosaquaristas 29-05-11 23:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 594314)
Υπενθιμιζω οτι η τελευταια μερα για υποβολη συμμετοχων στον IAPLC 11 ειναι η Τριτη 31/5.
Οσοι εχετε φυτεμενα μην διστασετε να στειλετε μια φωτο και να συμπληρωστε την φορμα συμμετοχης. Ακομα και να μην κερδισετε καποιο βραβειο θα σας ερθει στο σπιτι το πιστοποιητικο συμμετοχης της ADA και θα εχετε ζησει την χαρα του διαγωνισμου. ;)
Η Ελλαδα ηταν περυσι απο τις κορυφαιες ευρωπαικες χωρες σε αριθμο συμμετοχων. Ας συνεχισουμε την παραδοση για να δειξουμε οτι το χομπι στη χωρα μας βρισκεται σε υψηλα επιπεδα.

συγνώμη τώρα....
εγώ που είμαι στραβάδι
να διστάσω καλύτερα?:rolleyes:

γιατί έτσι που τα λέει ο αγαπητός moderator θα πρέπει να μην διστάσω για να δείχνει η χώρα μπούγιο....
αλλά που να πάω εγώ τώρα???πλάκα μου κάνετε?
ή δεν θεωρείται φυτεμένο καν οπότε γλυτώνω κι απο την "υποχρέωση"???

Dimis 29-05-11 23:44

Tο μονο που εχεις να χασεις ειναι μια ωριτσα σκαρτη απο την ζωη σου για να βγαλεις μια φωτο της προκοπης και να συμπληρωσεις την φορμα...
Τιποτα αλλο!

mikrosaquaristas 29-05-11 23:46

ε όχι
δεν το θεωρώ και πολύ χάσιμο!
φύγαμε λοιπόν για μαζική συμμετοχή!!!!!!!
μές στην κρίση λοιπόν οι Έλληνες το ρίχνουν στο aquascaping!!!
θα τους τρελάνουμε τελείως........μα πόση παραοικονομία υπάρχει πιά σε αυτήν την χώρα???θα λένε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σπύρος Μ 29-05-11 23:56

Raven,υπάρχει κανένας διαγωνισμός,που να έχει σαν κατηγορία paludarium,εκτός της AGA..?

Raven 30-05-11 00:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Σπύρος Μ (Μήνυμα 594610)
Raven,υπάρχει κανένας διαγωνισμός,που να έχει σαν κατηγορία paludarium,εκτός της AGA..?

Απ οτι γνωριζω, ετσι διεθνης...οχι.

Θα συμφωνησω με τον dimis 1978 παραπανω...;) σκεφτειτε το...απο τους 2000 συμμετεχοντες ποσοι πια ειναι οι aquascapers-guru; μηπως οι υπολοιποι 1500 ειναι απλα ανθρωποι με omorfa φυτεμενα ενυδρεια που θελουν να παρουν μερος για την εμπειρια και την χαρα της συμμετοχης;:rolleyes:

Σταυρο, τι εγινε; δεν θα παρεις μερος φετος;:confused:

golf, εσυ παντα προθυμος και σταθερη αξια. Μου αρεσεις !!

platy 30-05-11 08:31

εγω ομολογω οτι το ειδα σημερα...και τελευταια στιγμη προσπαθω να βγαλλω φωτο και να στειλω....γινεται να μην στειλω .:D αντε να δουμε τι θα κανουμε...

andreas213 30-05-11 08:51

αν προλαβω θα στειλω και εγω.!!!!!!!!!!!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:28.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02543 seconds with 11 queries