Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Διατροφή (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=157)
-   -   Ocean Nutrition Artemia Brine Shrimp Cube Tray 100 gr (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=104860)

Jedi 09-09-21 09:00

Ocean Nutrition Artemia Brine Shrimp Cube Tray 100 gr
 
Καλημερα στην παρεα! Αυτή η τροφη ποσο θα κρατησει, αν ταιζω μονο τον μονομαχο μου 2 φορες την εβδομαδα? Επισεις αν την παραγγειλω απο το aquariumshop θα ξεπαγωσει κατα την διαρκεια της μεταφορας ή την κρατανε παγωμενη με καποιον τροπο?
-------------------------
Α και να προτιμησω αρτρεμια η δαφνια για τον μονομαχο?

Γιώργος Κ 09-09-21 20:32

Λογικα θα σου κρατησει πολυ αν σκεφτεις οτι θα του δινεις πολυ μικρη ποσοτητα ... ποσο να φαει ουτε 1/20ο απο καθε κυβο ... :D
Και αρτεμια θα τρωει με χαρα και δαφνια ... Πολλοι λενε οτι ειναι καλυτερα να ταιζουμε τα ψαρια του γλυκου νερου με θαλασσινες τροφες (οποτε με αυτη τη λογικη η αρτεμια ειναι καλη επιλογη) αλλα δε γνωριζω αν ισχυει αν και εχει καποιες λογικες βασεις σαν προταση ...

Το καθε καταστημα εχει διαφορετικο τροπο αποστολης ... μαλλον θα πρεπει να απευθυνθεις σετους ιδιους και να τους ρωτησεις ... :rolleyes:

Jedi 10-09-21 07:57

Οκ μπορει να παω και στο aquario για να παρω και ψαρακια για το εξηνταλιτρο (επιτελους!!!!!:D). Σκεφτομουνα την δαφνια μονο και μονο επειδη ειναι στην μιση τιμη, αλλα θα παρω αρτεμια. ;)

Jedi 11-09-21 16:14

Του πηρα αρτεμια και δεν την τρωει?!...
-------------------------
Καλα θα τρελαθω του την εδωσα απο το χερι μου για να κανει αλμα και να την πιασει και την εφαγε με τρελα! μετα δεν σταματαγε να μου τσιμπαει το δαχτυλο! λες να μην την βλεπει γιατι μεχρι τωρα ετρωγε μονο πελετς και δεν ξερει οτι ειναι τροφη?

Γιώργος Κ 12-09-21 01:32

Ναι μπορεί να μη την αναγνωριζει για τροφή αλλα μολις τη συνηθίσει θα τη τσακίζει :p

Jedi 12-09-21 08:04

Τελεια γιατι ειναι και λιγο χαζοψαρο. τα bloodworms για παραδειγμα ουτε να τα βλεπει δεν θελει..:D

Γιώργος Κ 13-09-21 10:22

Πανέξυπνα είναι .... Ειδικά οι μονομάχοι έχουν και προσωπικότητα!
Απλά χρειάζονται προσαρμογή σε κάθε αλλαγή ... Όπως όλοι μας άλλωστε :D:D

Jedi 14-09-21 14:57

Πανεξυπνα δεν λες τιποτα! Απο την δευτερη μερα που τον ειχα του εμαθα να πηδαει, να ακολουθει το δαχτυλο μου και να περναει απο ενα στεφανι! Δεν χρησιμοποιοισα την καταληλη λεξη... Ενουσα οτι ειναι λιγο ιδιοτροπος με το φαι... ή καλυτερα... επιλεκτικος!!:D:rolleyes: Ουτε που θυμαμαι ποσες τροφες του εχω δωσει που δεν του αρεσαν. Τελικα προτιμαει της ocean nutrition την atisons betta food και την atisons betta pro.:D:smt020 Αληθεια, πως να τον κανω να καταλαβει οτι ειναι τροφη? Μονο απο το δαχτυλο μου την τρωει την αρτεμια.:cool:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01247 seconds with 11 queries