Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   calvus ... (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54919)

akoulis 31-07-11 04:18

calvus ...
 
1 Συνημμένο(α)
ειναι αληθεια οτι τρωνε τα μικρα ψαρια;;;;;εχω κατι brevisakia μαζι τους:confused::confused::confused::confused:

domresvanis 31-07-11 06:14

Nai.......

nikosm1 31-07-11 07:34

Η διαμόρφωση του κεφαλιού τους είναι έτσι φτιαγμένη μακρόστενη, ώστε να μπορούν να μπούν στα κοχύλια. Είναι κατ' εξοχήν θηρευτές κοχυλόψαρων. Τα brevis σου θα είναι εξαίσιος μεζές για τα calvus.

akoulis 31-07-11 12:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikosm1 (Μήνυμα 610847)
Η διαμόρφωση του κεφαλιού τους είναι έτσι φτιαγμένη μακρόστενη, ώστε να μπορούν να μπούν στα κοχύλια. Είναι κατ' εξοχήν θηρευτές κοχυλόψαρων. Τα brevis σου θα είναι εξαίσιος μεζές για τα calvus.

ενοεις και τα μεγαλα brevis;ή μονο τα μικρα.:confused:

theodoros 06-08-11 09:39

Θα σου πώ τι γινεται στο δικό μου ενυδρείο...
Δεν εχω Calvus αλλά A. Compressiceps (μοιάζουν πολύ)
Τα έχω σε 600λιτρα ενυδρείο μαζί με julidochromis transcriptus ,Leleupi, Stappersi και Brevis...

Αυτήν την στιγμή έχω μεσα γέννες απο τα julis και τα stappersi... και δεν έχουν πειράξει ούτε ενα μικρό... ειδικά απο τα julis τα μικρά που έχουν μεγαλώσει και λίγο και βγαίνουν έξω απο τις πέτρες περνάνε απο δίπλα τους και δεν τα δίνουν σημασία..(και χωράνε πάρα πολύ ανετα στο στόμα τους...)

Δεν σου λέω οτι δεν υπαρχει περίπτωση να τα φάνε αλλα ίσως τελικά να μην είναι και τόσο αιμοβόρικα...

και σίγουρα παίζει ρόλο σε πόσο μεγάλο ενυδρείο τα έχεις, πώς είναι διαρρυθμισμένο, πόσο καλα τα ταίζεις και άλλα πολλά...

Πισεύω να σε βοήθησα λίγο...και να μην σε μπέρδεψα!!!

akoulis 07-08-11 08:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από theodoros (Μήνυμα 611369)
Θα σου πώ τι γινεται στο δικό μου ενυδρείο...
Δεν εχω Calvus αλλά A. Compressiceps (μοιάζουν πολύ)
Τα έχω σε 600λιτρα ενυδρείο μαζί με julidochromis transcriptus ,Leleupi, Stappersi και Brevis...

Αυτήν την στιγμή έχω μεσα γέννες απο τα julis και τα stappersi... και δεν έχουν πειράξει ούτε ενα μικρό... ειδικά απο τα julis τα μικρά που έχουν μεγαλώσει και λίγο και βγαίνουν έξω απο τις πέτρες περνάνε απο δίπλα τους και δεν τα δίνουν σημασία..(και χωράνε πάρα πολύ ανετα στο στόμα τους...)

Δεν σου λέω οτι δεν υπαρχει περίπτωση να τα φάνε αλλα ίσως τελικά να μην είναι και τόσο αιμοβόρικα...

και σίγουρα παίζει ρόλο σε πόσο μεγάλο ενυδρείο τα έχεις, πώς είναι διαρρυθμισμένο, πόσο καλα τα ταίζεις και άλλα πολλά...

Πισεύω να σε βοήθησα λίγο...και να μην σε μπέρδεψα!!!

απ'τα brevis ειχες κατι;;;

nikosm1 07-08-11 10:31

http://www.cichlid-forum.com/profile...es.php?id=1578

theodoros 08-08-11 12:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 611492)
απ'τα brevis ειχες κατι;;;

αμα εννοείς αν μου φάγανε κανένα... οχι!!!
αν παλί εννοεις αν γέννησαν και πάλι οχι αλλα ειναι μικρά ακόμα...

akoulis 09-08-11 03:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από theodoros (Μήνυμα 611716)
αμα εννοείς αν μου φάγανε κανένα... οχι!!!
αν παλί εννοεις αν γέννησαν και πάλι οχι αλλα ειναι μικρά ακόμα...

οταν βγαζει μια πρασιναδα πανω στην αμμο και στης πετρες τι ειναι;;:confused:ασχετο....:rolleyes:

vag0s 11-08-11 22:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akoulis (Μήνυμα 611773)
οταν βγαζει μια πρασιναδα πανω στην αμμο και στης πετρες τι ειναι;;:confused:ασχετο....:rolleyes:

Bga λογικά. Τράβα μια φωτογραφία.

akoulis 16-08-11 06:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από vag0s (Μήνυμα 611978)
Bga λογικά. Τράβα μια φωτογραφία.

τι να βγαλω... ειναι:(:(:(εβαλα σαλιγκαρια 10 κομματια...θα κοψω και το φως σταδιακα και βλεπουμε:confused::confused:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:34.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries