Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   300 lit. "Θρονος του Δια"- by Raven. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=38510)

kixlidatos 15-09-11 08:22

Αλεξανδρε να στα πω και απο εδω.

Γιαμενα ηταν το καλυτερο φυτεμενο ενυδρειο που εχω δει.

Μου δημιουργισες οικογενιακο προβλημα:D

Ειμουν ετοιμος τον χειμωνα να φτιαξω ενα 1000αρι για τις φροντοζες μου,αλλα μολις το ειδε η γυναικα μου αυτο το καταπλυκτικο ενυδρειο,μου εβαλε ορους.Πρωτα να φτιαξω ενα φυτεμενο και μετα το 1000αρι.

Εισαι ζημιαρης,τωρα εγω πως ,σαν νταμαρας θα ασχοληθω με σαλατες?:D

Κριμα που το χαλας,αλλα ειμαι σιγουρος ,το επομενο θα ειναι καλυτερο

nicpapa 15-09-11 11:30

Τι να πω χαρας το κουράγιο σου, να ξεστησεις τον θρόνο.
Κρίμα αλλα και απο την άλλη ειναι το πιο ωραίο πράγμα στο ενυδρείο το στησιμο.
Αλέξανδρε αν περισεύουν κλαδέματα η φυτά και πάνε για πέταμα , αν μπορείς βέβαια να κανονίσουμε μια αποστολή .

Πάνος 15-09-11 11:59

κλεινει λοιπον και αυτος ο κυκλος...:rolleyes:
ετσι πρεπει να γινεται ομως για να υπαρξει εξελιξη!;)
περιμενουμε ενημερωση για την επομενη ιδεα σου..:p

theodor72 15-09-11 12:07

Θα ήθελα να 'ξερα, πόσα κλαδέματα και φυτάκια έχει δώσει σε όλη την Ελλάδα αυτό το ενυδρειο!!!

Ακόμα και στα τελευταία του είναι πανέμορφο!

Gladiator 15-09-11 13:17

τελικα τι θα φτιαξεις?
εχεις σκεφτει ειδος?

mikrosaquaristas 15-09-11 14:03

χαίρομαι που είδα ζωντανά αυτό το θαύμα συνεργασίας ανθρώπου και φύσης

και αδημονώ για την συνάντησή μου με τον διάδοχο του
:)

kingrim 16-09-11 10:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από theodor72 (Μήνυμα 618386)
Θα ήθελα να 'ξερα, πόσα κλαδέματα και φυτάκια έχει δώσει σε όλη την Ελλάδα αυτό το ενυδρειο!!!

Ακόμα και στα τελευταία του είναι πανέμορφο!

αυτο το ενυδρειο εχει δωσει κλαδεματα και στο δικο μου....

Raven 17-09-11 00:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kixlidatos (Μήνυμα 618349)
Αλεξανδρε να στα πω και απο εδω.

Γιαμενα ηταν το καλυτερο φυτεμενο ενυδρειο που εχω δει.

Μου δημιουργισες οικογενιακο προβλημα:D

Ειμουν ετοιμος τον χειμωνα να φτιαξω ενα 1000αρι για τις φροντοζες μου,αλλα μολις το ειδε η γυναικα μου αυτο το καταπλυκτικο ενυδρειο,μου εβαλε ορους.Πρωτα να φτιαξω ενα φυτεμενο και μετα το 1000αρι.

Εισαι ζημιαρης,τωρα εγω πως ,σαν νταμαρας θα ασχοληθω με σαλατες?:D

Κριμα που το χαλας,αλλα ειμαι σιγουρος ,το επομενο θα ειναι καλυτερο

Θα συμφωνησω απολυτα με την γυναικα σου ! φαινεται ανθρωπος με καλο γουστο :D:D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nicpapa (Μήνυμα 618378)
Τι να πω χαρας το κουράγιο σου, να ξεστησεις τον θρόνο.
Κρίμα αλλα και απο την άλλη ειναι το πιο ωραίο πράγμα στο ενυδρείο το στησιμο.
Αλέξανδρε αν περισεύουν κλαδέματα η φυτά και πάνε για πέταμα , αν μπορείς βέβαια να κανονίσουμε μια αποστολή .

Ροδιτη μου , Θα το εχω υπ οψιν οταν θα ερθει η ωρα ;)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από theodor72 (Μήνυμα 618386)
Θα ήθελα να 'ξερα, πόσα κλαδέματα και φυτάκια έχει δώσει σε όλη την Ελλάδα αυτό το ενυδρειο!!!

Ακόμα και στα τελευταία του είναι πανέμορφο!

Θοδωρη , αν σκεφτεις οτι αυτο το ενυδρειο κλαδευοταν 1-2 φορες τον μηνα επι 20 μηνες, και αν λαβεις υπ οψιν οτι ποτε δεν εχω πεταξει κλαδεμα... εχεις την απαντηση :p

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Gladiator (Μήνυμα 618412)
τελικα τι θα φτιαξεις?
εχεις σκεφτει ειδος?

Εχω τοσες πολλες ιδεες στο μυαλο μου και αλλες τοσες σχεδιασμενες στο χαρτι. Ομως τα υλικα ειναι αυτα που τελικα σε κατευθυνουν. Αναλογα τα υλικα του hardscape που θα βρω (απο τη φυση παντα) θα αυτοσχεδιασω εκεινη την στιγμη πανω σε καποια απο τις ιδεες μου.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas (Μήνυμα 618422)
χαίρομαι που είδα ζωντανά αυτό το θαύμα συνεργασίας ανθρώπου και φύσης

και αδημονώ για την συνάντησή μου με τον διάδοχο του
:)

Θα χαρω να ξαναπιουμε καφεδακι αλλα το νεο aquascape το βλεπω ετοιμο κατα τα Χριστουγεννα.Θα το παω χαλαρα, βημα-βημα και χωρις ψαρια μεσα μεχρι να ολοκληρωθει. ;)

delta66 17-09-11 01:48

Ευχομαι στο επομενο να εχεις τυχη, εμπνευση, οικονομικη ανεση και υποστηριξη ηθικη και υλικη, για να το στησεις οπως θελεις και να παρει το δρομο που του αξιζει.

Raven 17-09-11 12:54

Ευχαριστω Σπυρο.:p
Εμπνευση δεν μου λειπει, λιγη τυχη ειναι παντα ευπροσδεκτη. Οικονομικη ανεση δεν υπηρχε κι απο πριν οποτε δεν με νοιαζει..
Ηθικη και υλικη υποστηριξη , ειμαι τυχερος και ευγνωμων που εχω τους καλους μου φιλους απο το GAB. Η παρεα μας ειναι σαν γροθια ενωμενη και βοηθαμε οσο μπορουμε ο ενας τον αλλον σαν αδελφια. Σε αυτο τον τομεα ημουν και ειμαι πλουσιος..:p;)

imichal 17-09-11 13:13

Αντε με το καλο στο επομενο project !

Raven 17-09-11 16:21

Φχαριστω Ηλια ! κι εσυ ολα βολικα με την λιμνη σου :p

irongud 17-09-11 17:21

με το καλο :)
και αν εχεις τιποτα ευκολα κλαδεματα για το γαριδαδικο μου ευπροσδεκτα!

Raven 18-09-11 00:58

Παιδια, οσοι μου στειλατε πμ για κλαδεματα, να εχετε το νου σας σε κανα 2 μηνες που θα βαλω αγγελια.
Ευχαριστω για τις ευχες σας :)

kostasz87 18-09-11 11:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 618792)
Εχω τοσες πολλες ιδεες στο μυαλο μου και αλλες τοσες σχεδιασμενες στο χαρτι. Ομως τα υλικα ειναι αυτα που τελικα σε κατευθυνουν. Αναλογα τα υλικα του hardscape που θα βρω (απο τη φυση παντα) θα αυτοσχεδιασω εκεινη την στιγμη πανω σε καποια απο τις ιδεες μου.

Μπορούμε να κάνουμε και παραγγελιές για το τι θέλουμε να δούμε?:D:D:D

κ.ω.σ.τ.α.ς. 18-09-11 18:11

Σου ευχομε το καλιτερο.

kostasz87 17-01-12 19:12

Υπάρχει κανένα νεότερο με το νέο aquascape...??:rolleyes:

Raven 30-01-12 16:04

Οχι, ειμαι σε διλημμα αν θα συνεχισω ή αν θα εγκαταλειψω (προσωρινα) το ενεργοβορο και ακριβο aquascaping :rolleyes:...
Δεν το θελω, αλλα πρεπει να περναω το μηνα με λιγοτερα απο 100 ευρω (αυτα περισσευουν απο τους λογαριασμους και τα εκτακτα)...δεν θελω να τα δινω για
CO2 και λιπασματα...(για να μην αναφερω την ΔΕΗ)

mikrosaquaristas 30-01-12 16:06

σου έχω εμπιστοσύνη
άλλωστε πενία τέχνας κατεργάζεται :)

Γιώργος Κ 30-01-12 17:10

Θα βρει τροπους ο φιλος μου!!! :p:p:p
Εκτος του οικονομικου ειναι και να προλαβαινουμε να τα χαιρομαστε και να μη τρεχουμε σαν τρελοι να τα συντηρουμε!! :smt020

kingrim 12-12-12 22:22

raven μπηκα στο φορουμ μετα απο πολυ καιρο για ασχετο λογο και ολο ελεγα να μπω στα φυτεμενα να ριξω μια ματια να δω και τι εχουν κανει τα παιδια να χαρω και εγω και ολο δεν εμπαινα γιατι ηξερα οτι θα στεναχωρηθω που δεν εχω πλεον ενυδρειο.
πραγματικα σημερα που μπηκα εψαχνα παντου το ονομα σου να δω τι καινουργιο εχεις κανει και ανακαλυψα μολις οτι πρεπει να διαλεξεις μεταξυ aquascape και οικονομικου. Θελω να σου πω οτι οτι και να κανεις εχεις αφησει το στιγμα σου στον Ελληνικο Χωρο. Ελπιζω καποια στιγμη να ξαναδω καποιο ενυδρειο σου.

Γιαννης Μ5 13-12-12 07:50

Εμεις Γιαννη,ελπιζουμε καποια στιγμη να ξαναδουμε τον Αλεξανδρο και καποιο νεο ποστ του

kingrim 13-12-12 10:45

δεν ειχα δει την ημερ. :(


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02259 seconds with 10 queries