Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

giannisaek 18-11-10 16:50

Δεν θα λείψω και εγώ θα έρθω με Heteranthera zosterifolia για όποιον θέλει.

georgis4 18-11-10 17:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 509728)
Δεν θα λείψω και εγώ θα έρθω με Heteranthera zosterifolia για όποιον θέλει.

Oλο και καποιος θα θελει :D

kalaxan 18-11-10 17:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 509728)
Δεν θα λείψω και εγώ θα έρθω με Heteranthera zosterifolia για όποιον θέλει.

Αχ..είχα αυτο το φυτό πήγαινε πολύ καλά στο ενυδρείο μέχρι που χάλασε το καλοκαίρι..:(Δεν ξέρω αν σου είχα δώσει εγώ κανενα κλαδεμ απο αυτό..
Τώρα άλλαξα setup...Θα μπορούσες να δώσεις κανένα κλαδεματάκι στον panos1972 ή στην όλγα (αν έρθουν και αν μπορούν φυσικά να εξυπηρετήσουν τα παιδιά) ωστε να μου δώσουν?

panos1972 18-11-10 17:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 509751)
Αχ..είχα αυτο το φυτό πήγαινε πολύ καλά στο ενυδρείο μέχρι που χάλασε το καλοκαίρι..:(Δεν ξέρω αν σου είχα δώσει εγώ κανενα κλαδεμ απο αυτό..
Τώρα άλλαξα setup...Θα μπορούσες να δώσεις κανένα κλαδεματάκι στον panos1972 ή στην όλγα (αν έρθουν και αν μπορούν φυσικά να εξυπηρετήσουν τα παιδιά) ωστε να μου δώσουν?

Πολύ ευχαρίστως να εξυπηρετήσω!

kalaxan 18-11-10 18:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 509710)
οk....πρώτα η κοπελιά.;).

Ύστερα ποy καιρό πήρε 2 ρεπό μαζεμένα+βραδυνό οπότε δεν..

Κρίμα που δε βόλεψε γιατί αυτή τη φορά ήθελα(όποτε γινότανε) πολύ να έρθω.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 509752)
Πολύ ευχαρίστως να εξυπηρετήσω!


Thanks Πανο και ξέρεις... ότι μαζέψεις καλό είναι :D(θέλω απο μια ρίζα)

Παρεπιπτόντως έπιασε σε κανέναν τα μικρανθεμοιντς που έδωσα?
(Να ξέρω αν μου χαλάσει και αυτό κάποια στιγμή για το χ λόγο να έχω σίγουρα backup)

bokostas 18-11-10 18:02

christsos
bokostas
xb307
giorgis4
po-pay + 1
ΤΑΣΟΣ (με τα καλά του,αμέσως μετά την εκκλησία..)
zipo
prokroustis
lion
kingrim (με τα ρούχα της δουλειάς..)
panos1972 (με το μπουρνούζι από το video για την γιορτή της Ολγας...:grin::grin::grin:)
red rubin
giannisaek (με Heteranthera zosterifolia)

Τηλέμαχος 18-11-10 18:07

Πώπω! Φοβερά τα βίντεο από το jibjab! Όμως πως τα κατεβάσατε δωρεάν;:smt120:smt020:smt052

panos1972 18-11-10 18:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kalaxan (Μήνυμα 509754)
Ύστερα ποy καιρό πήρε 2 ρεπό μαζεμένα+βραδυνό οπότε δεν..

Κρίμα που δε βόλεψε γιατί αυτή τη φορά ήθελα(όποτε γινότανε) πολύ να έρθω.
-------------------------



Thanks Πανο και ξέρεις... ότι μαζέψεις καλό είναι :D(θέλω απο μια ρίζα)

Παρεπιπτόντως έπιασε σε κανέναν τα μικρανθεμοιντς που έδωσα?
(Να ξέρω αν μου χαλάσει και αυτό κάποια στιγμή για το χ λόγο να έχω σίγουρα backup)

Την τελευταία φορά που πήρα το έστειλα όλο στο Rousaks στην Κρήτη μαζί με κάποια δικά μου φυτά και άλλα που έδωσαν οι giannisaek, Thrilos και πολλοί άλλοι που δεν θυμάμαι ποιοί ήτανε γιατί απλά... όρμησα στον καφέ και μάζευα!:D:D:D
Δεν ήθελα να μείνουν βορά στα χέρια του bokostas.
Ήταν η πρώτη φορά που πήρα τόσα φυτά, αλλά η χαρά ήταν μεγάλη, σκεπτόμενος ότι θα τα έστελνα σε κάποιο χομπίστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας που ζορίζεται να βρει!

Το δικό μου ματσάκι μικρανθεμοιντς (εκείνο που μου έδωσες την πρό περασμένη φορά) ζεί ακόμα, αλλά ακόμα δεν το είδα να αναπτύσεται!
Αναμένω...

bokostas 18-11-10 18:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος (Μήνυμα 509760)
Πώπω! Φοβερά τα βίντεο από το jibjab! Όμως πως τα κατεβάσατε δωρεάν;:smt120:smt020:smt052

Αυτά Τηλέμαχε δεν έπρεπε να τα δεις, είναι ακατάλληλα...:D
Και ποιός σου είπε ότι τα κατέβασα δωρεάν? Δεν είναι όλα τα πράγματα στην ζωή τσάμπα, μόνο τα φυτά στην Θεσσαλονίκη.:)
Εντάξει πλάκα κάνω, φτιάχνεις το βιντεάκι που θέλεις και μετά το σώζεις με ένα πρόγραμμα screen capture, εγώ χρησιμοποίησα το SnagIt.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 509762)
Ήταν η πρώτη φορά που πήρα τόσα φυτά, αλλά η χαρά ήταν μεγάλη, σκεπτόμενος ότι θα τα έστελνα σε κάποιο χομπίστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας που ζορίζεται να βρει!

Συμφωνώ και μετά τις επιτυχημένες αποστολές φυτών σε Μυτιλήνη, Κρήτη και Λήμνο, προτείνω να το επαναλάβουμε στην επόμενη επίσημη συνάντηση.

Διαλέγουμε ένα νησί, κατά προτίμηση κάπου που να υπάρχουν 2-3 συνφορουμίτες που να θέλουν φυτά, μαζεύουμε ότι μπορούμε στη συνάντηση
κι αναλαμβάνει κάποιος άλλος (όχι εγώ για ευνόητους λόγους):D την συσκευασία και αποστολή με ΕΛΤΑ ή courrier, τι λέτε?? Κανένας εθελοντής??

maikl 18-11-10 18:59

[QUOTE=bokostas;509772
Διαλέγουμε ένα νησί, κατά προτίμηση κάπου που να υπάρχουν 2-3 συνφορουμίτες που να θέλουν φυτά, μαζεύουμε ότι μπορούμε στη συνάντηση
κι αναλαμβάνει κάποιος άλλος ...[/QUOTE]


Μπραβο Κωστα πολυ καλη ιδεα...:smt023

giannisaek 18-11-10 22:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 509772)
κι αναλαμβάνει κάποιος άλλος (όχι εγώ για ευνόητους λόγους):D την συσκευασία και αποστολή με ΕΛΤΑ ή courrier, τι λέτε?? Κανένας εθελοντής??

Θέλει δεν θέλει θα προκύψει, βλέπω για χαραμάδα μεριά :grin:

Κώστα τα δίνω στην courier panos1972 και θα στα φέρει με αντικαταβολή. :grin:

Θα φέρω και λίγη Hydrocotyle leucocephala
όποιος θέλει ας μου πει.

Έχω και πολλά μικρά γκάπυ, θέλει κανείς να τον φέρω;

kingrim 18-11-10 23:34

Κωστα καλη ιδεα και οχι μονο για νησια αλλα και για επαρχια

καθε φορα μπορει να βρεθει καποιος αλλος να αναλαβει θα το βρουμε στον καφε αυτο

αρκει να ξερουμε απο πριν που θα σταλουν για να μην χαλασουν τα φυτα

tsoum 19-11-10 01:17

Εγω θα έλεγα πως πρεπει να τα έχετε ήδη συσκευασει και αφήσει στο ταχυδρομείο ΠΡΙΝ προλαβει ο μποκοστας να έρθει στην συνάντησει γιατί αλλίως οι νησιώτες φίλοι μας θα πάρουν μερικά φυλλαράκια και κανενα σαλιγκαράκι αμα έχει ξεμείνει. :D

Α ρε Κωστα φυτο-...φαγε!

mikeepidio 19-11-10 02:36

θα έρθω την κυριακή:)

Χαραμάδας 19-11-10 08:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 509728)
Δεν θα λείψω και εγώ θα έρθω με Heteranthera zosterifolia για όποιον θέλει.

Γιάννη θέλω εγώ.:p.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 509880)
Θέλει δεν θέλει θα προκύψει, βλέπω για χαραμάδα μεριά :grin:

Όλο και κάποιος θα βρεθεί...αλλά όχι εγώ...:D.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 509762)
Την τελευταία φορά που πήρα το έστειλα όλο στο Rousaks στην Κρήτη μαζί με κάποια δικά μου φυτά και άλλα που έδωσαν οι giannisaek, Thrilos και πολλοί άλλοι που δεν θυμάμαι ποιοί ήτανε γιατί απλά... όρμησα στον καφέ και μάζευα!:D:D:D
Δεν ήθελα να μείνουν βορά στα χέρια του bokostas.
Ήταν η πρώτη φορά που πήρα τόσα φυτά, αλλά η χαρά ήταν μεγάλη, σκεπτόμενος ότι θα τα έστελνα σε κάποιο χομπίστα στην άλλη άκρη της Ελλάδας που ζορίζεται να βρει!

Μπράβο ρε Πάνο σε χαίρομαι που είσαι χαρούμενος επειδή έστειλες τα φυτά στην Κρήτη και χάρηκε ο φίλος που τα παρέλαβε εκεί και αφού ''ζοριζόταν''να βρει.:).
Βέβαια άν ο φίλος από Κρήτη στείλει και μια νταμιτζάνα τσικουδιά θα χαρούμε και όλοι εμείς,γιατί και όλοι εμείς ζοριζόμαστε να βρούμε τσικουδιά εδώ στη Θεσσαλονίκη.:D:D.

red rubin 19-11-10 08:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 509880)
Έχω και πολλά μικρά γκάπυ, θέλει κανείς να τον φέρω;

Εγω θελω πανω απο 50. Εχω 2 αδεια ενυδρεια και θελω να τα γεμισω. Οποιος εχει κι` αλλα καλοδεχουμενα.
Χαρουλη endlerakia!!
Ειναι γευστικοτατα.....:grin::grin:

Thrillos 19-11-10 09:03

Γιώργο καλημέρα. Αν θέλεις endler (γένος bokosta) μπορώ να σου φέρω 3-4 αρσενικά (όχι σε ενυδρείο μαζί με guppy).

red rubin 19-11-10 09:08

2 ενυδρεια εχω. Θα τα εχω χωριστα!
Αν ειναι και bokostoendler θα ειναι super

bokostas 19-11-10 09:16

Eυθύμη μην τα φέρεις, λυπήσου τα τα καημένα.
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 510016)
Χαρουλη endlerakia!!
Ειναι γευστικοτατα.....:grin::grin:


red rubin 19-11-10 09:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 510020)
Eυθύμη μην τα φέρεις, λυπήσου τα τα καημένα.

Για μεγαλωμα θα πανε. Ο Χαραμαδας και Σια πηραν ολα τα δισκακια και μου εμειναν 2 ενυδρεια 110 λιτρα. Με τι θα τα γεμισω??
Φερτε!!!!

Χαραμάδας 19-11-10 09:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 510025)
Για μεγαλωμα θα πανε. Ο Χαραμαδας και Σια πηραν ολα τα δισκακια και μου εμειναν 2 ενυδρεια 110 λιτρα. Με τι θα τα γεμισω??
Φερτε!!!!

RED RUBIN.....:smt096.....o killer με το αγγελικό πρόσωπο.
Με τι θα γεμίσει τα 2 ενυδρεία????
Με ''ζωντανή τροφή'' ofcorse.....βλέπε εντλεράκια-γκαμπακια-ξιφοφορακια(bokostas το νού σου).....για τα φλοροσκαλαρορινόκο που το παίζουν και ''κυνηγοί'' ....τρομάρα τους.
Γιωργάκη....έχω στο πατρικό ένα μικρό (240 lit) με trigger fish.....και λέω δεν τα φέρνεις τα ορυνόκο να τα βάλω 3 λεπτά μέσα για αποπαρασιτίαση????:smt029:smt029:smt029.
Αny way...επειδή σε συμπαθώ...θα σου φέρω εγώ ένα μπουκάλι γκαμπάκια...(βουτηγμένα στην χλωρίνη :smt118:smt005:smt005:smt005:smt118).

red rubin 19-11-10 10:00

Τα αγαπητα μου Altum πλεον δεν εχουν την ιδια αξια. Σκεφτομαι να τα χαρισω.....

giannisaek 19-11-10 10:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 510006)
Γιάννη θέλω εγώ.:p.

Χρήστο θα σου φέρω 2 - 3 γιατί μου ζήτησαν και άλλοι.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 510016)
Εγω θελω πανω απο 50. Εχω 2 αδεια ενυδρεια και θελω να τα γεμισω. Οποιος εχει κι` αλλα καλοδεχουμενα.
Χαρουλη endlerakia!!
Ειναι γευστικοτατα.....:grin::grin:

Θα τα έχεις Γιώργο.

bokostas 19-11-10 11:59

Ελπίζω Γιώργο να κάνεις πλάκα και να μην ταΐζεις τα εντλεράκια στα άλτουμ.:smt075

Εγώ πάντως δεν θα σου έφερνα, ούτε κι αν μου έδινες 1 φίλτρο eheim για κάθε έντλερ (για Κινέζικα βέβαια το συζητώ).

kalaxan 19-11-10 12:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 510083)
Ελπίζω Γιώργο να κάνεις πλάκα και να μην ταΐζεις τα εντλεράκια στα άλτουμ.:smt075
.

Και γω το ελπίζω :(αν και το 50 νούμερο και το "φέρτε" με ανησυχεί..τέσπα.

Χαραμάδας 19-11-10 13:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 510083)
Ελπίζω Γιώργο να κάνεις πλάκα και να μην ταΐζεις τα εντλεράκια στα άλτουμ.:smt075

Εγώ πάντως δεν θα σου έφερνα, ούτε κι αν μου έδινες 1 φίλτρο eheim για κάθε έντλερ (για Κινέζικα βέβαια το συζητώ).

1o....σε καμία περίπτωση το κόκκινο διαμάντι δεν κάνει πλάκα...(με λένε Αρτέμη...:smt025).
2ο....εγώ σε αντίθεση με τον ''I LOVE :smt049 CHINA'' mr +-3bokosta +-3για κάθε φίλτρο eheim σου δίνω 300 endler ή 310 guppy ή 670 discoguppyendlers...:D:D:D.

red rubin 19-11-10 16:05

Να τα μεγαλωσω θελω.
Χρηστακη θα φερεις 670 κομματια και θα παρεις 1 φιλτρο Eheim.
O bokostas θα φερει 100 και θα παρει 1 κινεζικο φιλτρο.

maikl 19-11-10 16:09

Η αξια των κινεζικων ειναι "ανεκτιμητη" για τον Κωστα.Γιωργο προτεινω να αλλαξεις τις ποσοτητες: π.χ Κωστας 1000 εντλερς...

akiriazides 19-11-10 16:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 510176)
Να τα μεγαλωσω θελω.
Χρηστακη θα φερεις 670 κομματια και θα παρεις 1 φιλτρο Eheim.
O bokostas θα φερει 100 και θα παρει 1 κινεζικο φιλτρο.


με ποσα krimbensis παιρνω το μικρο εσωτερικο κινεζικο φιλτρο???????

bokostas 19-11-10 18:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 510128)
1o....σε καμία περίπτωση το κόκκινο διαμάντι δεν κάνει πλάκα...(με λένε Αρτέμη...:smt025).

Τότε Χρήστο, πολύ κακώς δίνεις τα ψάρια σου, αν πηγαίνουν για τροφή. Ας το γνωρίζουν και οι υπόλοιποι που σκέφτονται να δώσουν τα δικά τους.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:05.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,05106 seconds with 10 queries