Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Aqua side of paradise (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=96616)

tsala 13-01-19 22:35

Υπέροχο το ενυδρείο, καταπληκτικό scape!
Βάσανο όμως για τα γατόψαρα ( ancistrus ,corrys) ..που είναι βυθοψαρα , χωρίς βυθό:D

Themis_aqua 13-01-19 23:15

Ευχαριστω πολυ παιδια!!
Γιάννη (tsala) δεν ειναι δα τοσο πυκνοφυτεμενο οσο δειχνει..πισω υπαρχει παρα πολυς χωρος για τα γατοψαρα πιστεψε με..εκει δεξια που βλεπεις το erectus με τη d.driandra υπαρχει τεραστιο κενο που δεν φαινεται βεβαια,οπως κι απ την αλλη μερια στην tripartita και το stargrass..και στις δυο μεριες υπαρχουν μικρες ριζες που φωλιαζουν τα ancistrus απο κατω..χωρος μπροστα ναι δεν υπαρχει κι ετσι δεν τα βλεπω σχεδον καθολου τα sterbai..
χθες βραδυ μολις εσβησαν τα φωτα τα 2 αρσενικα ancistrus πλακωθηκαν στην κυριολεξια..τα χα ξαναδει σε αψημαχιες αλλα αυτη τη φορα δεν υποχωρουσε κανενα ειχαν κανα μισαωρο,ξεχωρα τη θολουρα που σηκωσαν απ το υποστρωμα..Οπως μου χε πει η Αρτεμισια,αυτο που χω στη φωτογραφια ηταν το κυριαρχο αρσενικο,αλλα τωρα βλεπω πως και το αλλο μεγαλωσε εξισου και πιθανον να προκαλει..αναρωτιεμαι αν πρεπει να απομακρυνω το ενα..

bloskas 13-01-19 23:59

Θεμη εισαι τουμπανο! μην το χαλασεις ακομα.
Μειωσε την παρβουλα και παιξε με περισσοτερα φυτα! Εχεις χωρο!

tsala 14-01-19 08:11

οκ , εσυ το ξερεις καλυτερα το ενυδρειο σου.. απο τις φωτο φαινεται φουλ στο φυτο γι αυτο στο ειπα :D
ε ναι, δωσε τον εναν αρσενικο, μην κανεις ομως το λαθος να βαλεις θηλυκο:D

Yiannis 14-01-19 10:34

Και τα δικά μου μπράβο, όχι τόσο για το aquascaping που ..έρχεται και παρέρχεται, αλλά για την υγεία των φυτών σου, που ειναι και το σημαντικό της υπόθεσης...
Όταν έχεις τις γνώσεις και την εμπειρία για να διατηρείς τα φυτά σου σ'αυτήν την κατάσταση..τότε κάνεις ότι θέλεις με το στήσιμο τους.
Και πάλι μπράβο λοιπόν!

Τσιόνογλου Σταύρος 14-01-19 14:35

Μπραβο Θεμη.

manos3 14-01-19 21:32

Μπράβο Θέμη, πολύ ωραίο, πραγματικό στολίδι.
Τί φυτά είναι πίσω, δεξιά και αριστερά από την macrandra;

Themis_aqua 15-01-19 19:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Yiannis (Μήνυμα 1050183)
Και τα δικά μου μπράβο, όχι τόσο για το aquascaping που ..έρχεται και παρέρχεται, αλλά για την υγεία των φυτών σου, που ειναι και το σημαντικό της υπόθεσης...
Όταν έχεις τις γνώσεις και την εμπειρία για να διατηρείς τα φυτά σου σ'αυτήν την κατάσταση..τότε κάνεις ότι θέλεις με το στήσιμο τους.
Και πάλι μπράβο λοιπόν!

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ;) Μη νομιζεις πως εχω κι εγω την τοση εμπειρια,απλα ακολουθω τους βασικους κανονες και παρατηρω το ολο συστημα πως συμπεριφερεται..μετα μαθαινεις απ το ενυδρειο σου!
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος (Μήνυμα 1050195)
Μπραβο Θεμη.

Να στε καλα κ.Σταυρο;)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από manos3 (Μήνυμα 1050222)
Μπράβο Θέμη, πολύ ωραίο, πραγματικό στολίδι.
Τί φυτά είναι πίσω, δεξιά και αριστερά από την macrandra;

Γεια σου Μανο,ευχαριστω τα φυτα ειναι αριστερα rotala hra και micr.micranthemoides δεξια..πιο δεξια γωνια d. driandra..απλα δεν διακρινονται τοσο στη φωτο γιατι ειναι φρεσκοκουρεμενα..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:25.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01886 seconds with 10 queries