Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

bokostas 23-10-10 09:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από 6981giwrgos (Μήνυμα 497390)
κρατιστε και κανενα κλαδεματακι και για μας τους ποιο νεους που το ενυδρειο μας ειναι στο στησιμο.....

Γιατί δεν έρχεσαι κι αυτή την Κυριακή Γιώργο?? Όλο και κάτι θα βρεθεί και για σένα.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 497405)
Επειδή θα έρθει και ο red rubin στη συνάντηση, βαράτε τον με παραγγελίες :D

Ήδη μπήκε η παραγγελία, ε με τέτοια προσφορά...:)

6981giwrgos 23-10-10 10:07

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 497417)
Γιατί δεν έρχεσαι κι αυτή την Κυριακή Γιώργο?? Όλο και κάτι θα βρεθεί και για σένα.

δεν μπορω να ερθω γιατι δεν παιζει χρημα ενω το αλλα ΣΚ θα κατεβω ετσι και αλειως Θεσσαλονικη.

giannisaek 23-10-10 10:28

Ποιος είναι ο κύριος red rubin;
Έχει κάποιο μαγαζί;

nikosm1 23-10-10 10:35

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 497436)
Ποιος είναι ο κύριος red rubin;
Έχει κάποιο μαγαζί;

petcumulus

paco 23-10-10 10:46

http://www.petcumulus.gr/index.asp?p...fID=&show=grid

giannisaek 23-10-10 11:02

Τον ξέρω προσωπικά αλλά δεν ήξερα ότι είναι αυτός μ' αυτήν την επωνυμία «red rubin».
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 496788)
Αν θέλει κανείς αλγοφάγα σαλιγκαράκια ramshorn ή melanoides tuberculata που ανακατεύουν την άμμο, μου λέει να του φέρω, έχω γεμίσει.

Κώστα αν τα ramshorn δεν πειράζουν τα φυτά, θέλω να μου φέρεις δύο με τρία τεμάχια.

mikeepidio 23-10-10 18:15

Και εμένα βάλτε για τον αυριανό καφέ:)

bokostas 23-10-10 18:51

Εντάξει Γιώργο, τα λέμε την άλλη Κυριακή λοιπόν. Ηelena μην βάλεις αν έχεις μικρά aple snailς.

ΟΚ Γιάννη, θα φέρω αρκετά ramshorn.

Posidwnas
christsos
olga
giannisaek
lion
bokostas
zipo
Prokroustis
drbig
panos1972
red rubin
Κλεόβουλος
ΤΑΣΟΣ
neos
paco
Dimitris_Batman
chris129
nikosm1
mikeepidio

Να κλείσω αύριο για 20 άτομα, καλά είναι?

posidwnas 23-10-10 19:46

Πιστεύω καλά είναι, και εγώ θέλω σαλιγκαράκια και αν υπάρχει και κανά applesnail παρακαλώ

6981giwrgos 23-10-10 19:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 497560)
Εντάξει Γιώργο, τα λέμε την άλλη Κυριακή λοιπόν. Ηelena μην βάλεις αν έχεις μικρά aple snailς.

εχουν γεμισει το ενυδρειο δεν αντεχω αλλο.γι αυτο τα θελω τα helena. εχω κανονισει να τα δωσω σε πετ σοπ και οτι μινει θα τα φερω στην συνατιση αλλα δεν θελω αλλα μικρα στο ενυδρειο και θελω καποιο σαλιγκαρι να μην γενναει συνεχεια και πολλα ατομα και να καθαριζει και καλα απο αλγες...;);)αρα αν εχει καποιος καποιο σαλιγκαρι που να κανει αυτο που θελω ας το φερει την επωμενηη Κυριακη στην συνατιση..:grin::grin::grin:

bokostas 24-10-10 15:23

Μόλις γύρισα από τον "ΕΚΤΑΚΤΟ" ψαροκαφέ, καλά αυτό δεν έχει ξαναγίνει, καμμιά 30αριά άτομα, 2 τόννοι φυτά, καμμιά 100στή σαλιγκάρια,
ο paco με 12 σακκούλες κλαδεματάρες, ο petcumulus, ο azores, οι πάντες ήταν εκεί, μόνο ο panos1972 έλειπε, μιλάμε καλύτερα δεν γινόταν.:D
Είχαμε και guest star, τον Dimitris_Batman από Αλεξανδρούπολη και ήρθαν και 3 νέοι φίλοι και η καινούρια μας μασκότ, η 6μηνη κόρη του drbig,
η οποία μάζευε στο καροτσάκι της όλα τα κουλουράκια, υποπτεύομαι κατόπιν οδηγιών που είχε πάρει από τον μπαμπά της.:)

Να ευχαριστήσω πολύ για τα κλαδέματα τον giannisaek και τον paco, καθώς και την Όλγα για το υπέροχο κορυντοράκι πάντα.+-3

Ο nikosm1 επανέφερε την πρόταση να γίνουν μερικές συναντήσεις Σάββατα αντί για Κυριακές, προκειμένου να μπορέσουν να κατεβούν οι
εκτός Θεσσαλονίκης φίλοι, συνδυάζοντας τα Σαββατιάτικα ψώνια με ψαροκαφέ, κουβεντούλα και κλαδεματομαζώματα και αφού πήραμε
και την συγκατάθεση του george, λέμε να κάνουμε την πρώτη συνάντηση μετά τις εκλογές, κάποιο Σάββατο απόγευμα γύρω στις 4 ή 5 η ώρα.

Την επόμενη Κυριακή 30/10 λοιπόν είναι η επίσημη συνάντηση, ώρα 12:00 στο ίδιο μέρος, να δούμε αν θα μπορέσουμε να μαζευτούμε περισσότεροι.

dimis_george 24-10-10 15:34

κρατηστε τιποτα κ για την επισημη συναντηση ρεεεε!!!!θελετε να τα τρωτε μονοι σας:D:D
δε πιστευω να εχετε κανει καμια κλικα!!!:D:D κ να τα μοιραζεστε:smt084

red rubin 24-10-10 16:53

Να προσθεσω οτι εξαιτιας καποιου που νομιζει οτι χωραει απο χαραμαδες δεν μ`αφησε να γευτω τον υπεροχο καφε που ειχε εμφανιση προφιτερολ!!!
Οι χαραμαδες ειναι για λιγους..............

Κλεόβουλος 24-10-10 17:01

:smt041 Λαοθάλασσα στην έκτακτη :p συνάντηση!
Απ' ότι φαίνεται δεν μας φτάνει μόνο μια φορά τον μήνα!
Να ευχαριστήσω τους nikosm1,paco,giannisaek και κάποιον που ξεχνάω(είναι και η ηλικία).Με τα κλαδεματάκια τους στόλισα τους βραχόκηπους.
Και τον red rubin που μας έφερε στα πόδια μας τις παραγγελίες!

Χαραμάδας 24-10-10 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από red rubin (Μήνυμα 497819)
Να προσθεσω οτι εξαιτιας καποιου που νομιζει οτι χωραει απο χαραμαδες δεν μ`αφησε να γευτω τον υπεροχο καφε που ειχε εμφανιση προφιτερολ!!!
Οι χαραμαδες ειναι για λιγους..............

Χάρη για σένα λέει...:D:D:D:D:D
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 497820)
:smt041 Λαοθάλασσα στην έκτακτη :p συνάντηση!
Απ' ότι φαίνεται δεν μας φτάνει μόνο μια φορά τον μήνα!
Να ευχαριστήσω τους nikosm1,paco,giannisaek και κάποιον που ξεχνάω(είναι και η ηλικία).Με τα κλαδεματάκια τους στόλισα τους βραχόκηπους.
Και τον red rubin που μας έφερε στα πόδια μας τις παραγγελίες!

Και βέβαια δεν φτάνει μόνο μία.
Το ιδανικό θα ήταν 4-καφέ + 4-τσίπουρο / μήνα...:D:D:D

giannisaek 24-10-10 17:27

Ευχαριστώ τον Κώστα (bokosta) για τα πολλά ramshorn που μου έδωσε
Τον Βασίλη (paco) για τα όμορφα φυτά.
Την olga για την java fern που την έδεσα στο ξύλο μου και έδειξε πολύ όμορφη.
Και τον Χάρη (drbig) για τα apple snail και για την όμορφη vallisneria nana.

zipo 24-10-10 17:32

Εγώ ευχαριστώ το Χάρη (drbig) που έφερε τη μικρή και μου έδωσε και το κινητό της. :D:D:D (παιδιά στη επόμενη συνάντηση δε θα έρθω,γιατί κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα)

υγ.Φωτογράφε,ανέβασε και τις φωτογραφίες. ;)

po-pay 24-10-10 17:35

Αν και πηγα λιγα αργα γινοτανε χαμος. Να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου τον bokosta για τα φυτα που μου τα εδωσε επειδη ηθελα να στησω το malawi μου. Ολοι η παρεα ηταν πολυ κοινωνικοι. Ελπιζω την επομενη κυριακη να μπορεσω να ερθω νωριτερα.

Κλεόβουλος 24-10-10 17:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από po-pay (Μήνυμα 497837)
Αν και πηγα λιγα αργα γινοτανε χαμος. Να ευχαριστησω και εγω με την σειρα μου τον bokosta για τα φυτα που μου τα εδωσε επειδη ηθελα να στησω το malawi μου. Ολοι η παρεα ηταν πολυ κοινωνικοι. Ελπιζω την επομενη κυριακη να μπορεσω να ερθω νωριτερα.

χα,χα...:grin::grin: Κωστάκη την πάτησες...για φυτεμένο νταμάρι ήταν τα φυτά

bokostas 24-10-10 18:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 497842)
χα,χα...:grin::grin: Κωστάκη την πάτησες...για φυτεμένο νταμάρι ήταν τα φυτά

Δεν την πάτησα καθόλου, ενσυνείδητα τα έδωσα, όπως και σε σένα (αφού στα είχα τάξει κι ας με ξέχασες στις ευχαριστίες μπαρμπα-Κλεόβουλε).:D
Όσο φυτεύονται τα νταμάρια σας, τόσο πιο κοντά έρχεστε στο πραγματικό νόημα του υποβρύχιου κήπου κι απομακρύνεστε από τις βραχονησίδες.

Ευελπιστώ κάποτε να δω τις βρωμοκιχλίδες σας να κόβουν βόλτες σε φουλ φυτεμένα και να σκάβουν ανάμεσα σε γρασίδια, κούμπες και τενέλους.;)
Πώς λένε ότι για κάθε σχολείο που ανοίγει, κλείνει και μια φυλακή, έτσι και για κάθε βαλισνέρια που βάζετε, βγαίνει και μια κοτρώνα από το νταμάρι.

Πού θα πάει, θα σας πρασινίσουμε όλους, η νίκη είναι κοντά, venceremos.:smt066Παιδιά, στην άλλη συνάντηση, φυτά δίνουμε μόνο σε κιχλιδάδες.

nikosm1 24-10-10 19:07

Κοσμοπλημμύρα! Ο Beauκώστας που ήρθε από τους τελευταίους δεν εύρισκε κάθισμα να καθίσει! Με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον Βασίλη (paco) για τα φυτά του.

aquaman 24-10-10 19:44

Χάσαμε και μεις μια συνάντηση και "έβρεξε" κλαδέματα και σαλιγκάρια... :smt088:smt117

kingrim 24-10-10 19:51

καλα ρε κρατηστε και κατι για μας....

Κλεόβουλος 24-10-10 20:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 497852)
Δεν την πάτησα καθόλου, ενσυνείδητα τα έδωσα, όπως και σε σένα (αφού στα είχα τάξει κι ας με ξέχασες στις ευχαριστίες μπαρμπα-Κλεόβουλε).:D ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ (Κώστα δε σε λένε? :D)
Όσο φυτεύονται τα νταμάρια σας, τόσο πιο κοντά έρχεστε στο πραγματικό νόημα του υποβρύχιου κήπου κι απομακρύνεστε από τις βραχονησίδες.

Ευελπιστώ κάποτε να δω τις βρωμοκιχλίδες σας να κόβουν βόλτες σε φουλ φυτεμένα και να σκάβουν ανάμεσα σε γρασίδια, κούμπες και τενέλους.;)
Πώς λένε ότι για κάθε σχολείο που ανοίγει, κλείνει και μια φυλακή, έτσι και για κάθε βαλισνέρια που βάζετε, βγαίνει και μια κοτρώνα από το νταμάρι.

Πού θα πάει, θα σας πρασινίσουμε όλουςθα κατέβουμε και στις εκλογές(του Συλλόγου) "Νταμαρο-Πράσινοι Β.Ελλάδος":smt109, η νίκη είναι κοντά, venceremos.:smt066Παιδιά, στην άλλη συνάντηση, φυτά δίνουμε μόνο σε κιχλιδάδες.

:smt050:smt060:smt007 ένας έρωτας γεννιέται :D

paco 24-10-10 20:43

πραγματι μια κοσμοπλημυρα με πολυ γελιο πειραγματα συζητησεις με ολα τα περιεχομενα μας εκανε και καλοκαιρινη μερα και το καταχαρηκαμε
χαιρομαι που ευχαριστηθηκατε με τα φυτα ξανα σε δυο βδομαδες γιατι τα εχω ξυρισει τα ενυδρεια

drbig 24-10-10 20:57

Εγω με την σειρά μου να ευχαριστήσω την Όλγα για το narrow :D
και την γλυκειά Σοφία για τα κουλουράκια.:D
Αν και καποιοι (γκουχ γκουχ) εκαναν τα γλυκα μάτια στην κόρη μου, πέρασα υπέροχα!

Χρήστο Σου έχω ΞΑΝΑΠΕΙ! ΜΗΝ ρίχνεις σταχτη στα μάτια των άλλων. Όλοι ξέρουμε οτι μιλάνε για σένα!!! :grin::grin::grin:
Χαβίτο ΧΑΝΕΤΕ!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

olga 24-10-10 21:19

Πωπω λαος παλι σημερα :smt041:smt041:smt041
.....αν και ειμασταν μονο 2 γυναικες,εγω και η κορη του drbig που ξερει να κανει φανταστικες μπουρμπουληθρες με τα σαλακια της:D
Με την σειρα μου να ευχαριστησω και γω τον giannisaek και paco για τα φυτα,πινω τον καφε μου και παω να φυτεψω....:smt020
Panos1972 εχεις μια ακομα ευκαιρια να εμφανιστεις την αλλη Κυριακη..:smt084

Dimitris_Batman 24-10-10 22:37

Πραγματικά χάρηκα και ευχαριστήθηκα την συνάντηση με τα "παιδιά" σήμερα.Κάτι το μοναδικό!κάθε συνάντηση ανεπανάληπτη που κανονίζετε.
Δυστυχώς για εμάς τους πιο πάνω από Θεσσαλονίκη είναι δύσκολο να βρισκόμαστε σε τέτοιες συναντήσεις.
Ελπίζω να οργανωθούμε και να έρθουμε σε κάτι πιο επίσημο και να μην μείνουμε στον καφέ μόνο(και καμία εκδρομή μου ανέφερε κάποιος).
Συγχωρέστε με που δεν θυμάμαι τα ονόματα πολλών αλλά με τον καιρό θα γίνει.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για όλα τα καλούδια που πήρα,σαλιγκάρια-φυτά-γαρίδες και πάνω απ'όλα για την γνωριμία και την ευχάριστη ατμόσφαιρα που υπήρξε...:smt041

panos1972 24-10-10 22:46

:(:(:(

Την άλλη Κυριακή...

ΟΧΙ!!! Δεν θα περάσει ο φασισμός!!!

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

bokostas 25-10-10 01:18

6 Συνημμένο(α)
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 497965)
:(:(:(

Την άλλη Κυριακή...

ΟΧΙ!!! Δεν θα περάσει ο φασισμός!!!

ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Πάνο γερά... Είσαι ο ήρωάς μου...:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:43.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,04769 seconds with 10 queries