Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Malawi 450l Community Tank (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=74254)

ignatios 24-09-13 20:22

Μπράβο. ¶ψογο το ενυδρείο.

Με αυτό που απορώ είναι ότι τα Maison τα έχω 1 μήνα, τώρα άρχισαν να βγαίνουν για να τα δω, εσένα πως και βγήκαν αμέσως? Τα φυτά θα τα έχεις αύριο το απόγευμα.

Πάντως πέρα από την πλάκα, σαν τις κιχλίδες τίποτα. Βλέπω το δισκάδικο μου τώρα και μετράει μέρες. Η φυτεμένο θα γίνει η νταμάρι να ησυχάσω.

Κουραμπιές 25-09-13 17:26

1 Συνημμένο(α)
Δεν ξερω ρε συ τι να σε πω, αν ξαναστηνες καπως αλλιως τις πετρες ξερωγω? Μιας και παρελαβα τα φυτα, ενα μικρο update. Kαι παλι ευχαριστω Ιγνατιε!

Κλεόβουλος 25-09-13 17:35

Καλυτερότερο! :)

kostaskich 25-09-13 21:58

kostaskich
 
εγινε σπεσιαλ:D:D:D

Κουραμπιές 27-09-13 22:09

2 Συνημμένο(α)
Καποιες φωτος απτην προσπαθεια να βγει καμια καλη φωτο για τον διαγωνισμο. Μας εσωσε (σχεδον) το sony xperia sp φιλου. :P

kixlidatos 28-09-13 08:30

Προσωπικα τα μπιχλιμπιδια στην αφρικη δεν μου αρεσουν:Dαλλα αυτο που βλεπω μαρεσει

Κουραμπιές 02-12-13 18:17

Ενα μικρο απντειτ ειχαμε με τη βοηθεια του αρχιτεκτονα kostaskich. Πολλαπλασιαστηκαν οι κρυψωνες και ξεμπουκωδε το ενυδρειο. Θα ανεβασω κιαλλες αυριο απτους κατοικους. http://freeupload.mobi/image/downloa...1f434b79d1.jpg

genecr 02-12-13 18:23

πολύ ωραιο μπράβο
είχα δοκιμάσει και εγω με τέτοιες πέτρες αλλά είχα φοβηθεί γιατι ήθελε πολλά κιλά για να σηκωθεί ψηλά. Τότε φοβομουν να χρησιμοποιήσω για βοήθεια το τζάμι, πλέον όμως το κάνω ;)

stanisalus18 02-12-13 18:30

Συγκλονιστική η μεταμόρφωση του ενυδρειου. Πολλά πολλά likes

Παναγιώτης Κ 02-12-13 18:43

Mπράβο Πολύ ωραίο!
Έχεις δει καθόλου γέννες?

sarpijk 02-12-13 18:56

Πολυ καλο Σπύρο!

Κουραμπιές 02-12-13 19:24

Ευχαριστω παιδια!! Εχουμε μια μπουκωμενη ντεμασονι, χαμενη ειναι δεν τρωει, που και που σουλατσαρει ηρεμα και απομερα, χτες την ειδα να κυνηγαει ενα λαμπιντο που μαλλον μπηκε στη φωλια της. Το κυριαρχο maison reef κανει παιχνιδια συνεχεια εχει βγαλει φοβερα χρωματα, αλλα ακομα στη χυλοπιτα τον εχουν και μαλλον κανει σολο καριερα σε καμια σπηλια. :D αυτα για την ωρα. Πωπω χαλια η φωτο τωρα που την ειδα. Ισως αυριο ναχω μια dslr και βγαλω καμια της προκοπης. :p

Παναγιώτης Κ 02-12-13 19:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 804404)
Ευχαριστω παιδια!! Εχουμε μια μπουκωμενη ντεμασονι, χαμενη ειναι δεν τρωει, που και που σουλατσαρει ηρεμα και απομερα, χτες την ειδα να κυνηγαει ενα λαμπιντο που μαλλον μπηκε στη φωλια της. Το κυριαρχο maison reef κανει παιχνιδια συνεχεια εχει βγαλει φοβερα χρωματα, αλλα ακομα στη χυλοπιτα τον εχουν και μαλλον κανει σολο καριερα σε καμια σπηλια. :D αυτα για την ωρα. Πωπω χαλια η φωτο τωρα που την ειδα. Ισως αυριο ναχω μια dslr και βγαλω καμια της προκοπης. :p

Aν ξαναβγάλεις πάλι μην την επικολλήσεις τόσο μεγάλη. Κάντην λίγο πιο μικρή.;)

Κουραμπιές 02-12-13 19:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Κ (Μήνυμα 804405)
Aν ξαναβγάλεις πάλι μην την επικολλήσεις τόσο μεγάλη. Κάντην λίγο πιο μικρή.;)

Ναι ειναι απτο κινητο ανεβασμενη σε site γιαυτο. Θα την στρωσω απτο pc.;)

kostaskich 02-12-13 21:31

kostaskich
 
σπυρο θελω πιο μικρες φωτο να δειξει συνολικα το ενυδρειο

nazgul 02-12-13 21:35

Ε τωρα ναι! :p

Αλλα ανεβασε μικρες φωτογραφιες, ετσι δεν φαινεται η συνολικη εικονα.

Κουραμπιές 02-12-13 23:31

Yies boss. Your wish is my command.

john99 31-12-13 00:53

Update βάλε καμιά δωτογραφία από τα μωρά Σπύρο όταν μπορέσεις :D

Κουραμπιές 19-02-14 23:49

http://img183.imagevenue.com/loc243/..._122_243lo.jpg

Eνα μικρο update. Μεγαλωνουν σιγα σιγα, τα μικρα τα demasoni δεν μπορω να τα φωτογραφισω ειναι πολυ μικρα και ακομα μονο μεσα στις πετρες. Πηγαν αλλου και οι ανουμπιες. Ειχαμε δευτερο μπουκωμα αλλα δεν βλεπω να επιζουν πολλα, 2-3 βλεπω ταυτοχρονα, ποιος ξερει ποσα ειναι και μεσα στις πετρες. Γυρισα και το φωτιστικο αναποδα, φεγγει απτο μπροστα μερος προς τα πισω και μαρεσει πιο πολυ απο πριν. Κανει και κυματισμο το νερο :P :P

platy 19-02-14 23:56

πολυ΄καλυτερο φιλε..ευγε !

Κλεόβουλος 20-02-14 09:06

Πολύ όμορφο κι αυτό το στήσιμο!
Πότε έβαλες τα ντεμασόνια? δεν σε προλαβαίνω...
Πως τα πάνε με τα Maison? βάλε καμιά φωτο απ' τα ψάρια.

komori 20-02-14 09:58

Πολυ ομορφο.Η μαυρη πετρα δινει μια αγρια ομορφια.Το κερατοφυλλο που εχεις μεσα την παλευει?
Ποσα ειδη εχεις τωρα μεσα?

Κουραμπιές 20-02-14 15:04

Eυχαριστω παιδιαααα!!

Αυτη τη στιγμη και μαλλον τελικως, εχει μεσα τα maison reef, τα demasoni, τα acei και τα labidochromis. Δεν νομιζω οτι μας περνει και για αλλα, σε τελικο μεγεθος. Οσο μεγαλωνουν τοσο το καταλαβαινω.

Κλεοβουλε στο κοπητηπιτα δεν μιλαγαμε για τα ντεμασονι μου μωρε και για την γεννα. Black out εχεις?? :D :D θα βγαλω με το κινητο γιατι η φωτοχαλιας μας εχει γραψει κανονικοτατα.

nikolakis94 20-02-14 15:42

Πολύ ωραιο το εχεις κανει.Αλλα μας πετας μια ξερη φωτογραφια μετριας ποιοτητας:D (απο iPhone?):D και πρεπει να βγαλουμε ακρη εμεις τωρα.Βαλε καμια macro κανα fhd βιντεο να γουστάρουμε.

Κουραμπιές 20-02-14 16:32

σου στελνω αριθμο λογαριασμου πμ. Ενημερωσε ποτε θα βαλεις τα λεφτα, (μην αργησεις και περιμενετε τις φωτος ομως) να παω να παρω την dslr που εχω καψουρα και σου βγαζω οσες φωτος θες!!! :D

Οχι με asus nexus 7 ειναι η φωτο. :D Θα βγαλω ενα βινετακι αν ειναι σε λιγο. Σαν την κινηση δεν εχει.

nikolakis94 20-02-14 16:47

Αμα εισαι καλο παιδι, τρως ολο σου το φαι και φροντιζεις τα ψαρακια σου θα στην κανω δωρο το πασχα:D:D

Κουραμπιές 20-02-14 16:50

Ok πατησα screenshot, ειτε το σβησεις ειτε δεν το σβησεις το ποστ, τοχω κρατημενο. Κατσε να το κανω και quote. :D :D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 (Μήνυμα 822862)
Αμα εισαι καλο παιδι, τρως ολο σου το φαι και φροντιζεις τα ψαρακια σου θα στην κανω δωρο το πασχα:grin::grin:


nikolakis94 20-02-14 17:00

Σε περιπτωση αθέτησης της συμφωνιας δεν φερω καμια ευθυνη.Ευθυνη φερει ο ευκολόπιστος αναγνωστης.Επισης ο συντάκτης διατηρεί το δικαιωμα αλλαγης του δωρου με καποιο κατώτερης ποιοτητας χωρις καμια προειδοποιηση.

Κλεόβουλος 20-02-14 18:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 822842)
Κλεοβουλε στο κοπητηπιτα δεν μιλαγαμε για τα ντεμασονι μου μωρε και για την γεννα. Black out εχεις?? :D :D

και Black έχω και White έχω, κι απ' αυτό έχω :D:D:D
http://www.whiskyantique.com/dati/im...a_IM138453.jpg

Κουραμπιές 20-02-14 18:54

Xαχαχαχ ωραια καλα παμε. Νικολακι δεν ακουω τιποτα. :D Λοιπον εβγαλα ενα βιντεακι μουρλια μαρεσε παρα πολυ. Ανεβαινει στο youtube και το ανεβαζω εδω. Μουρθε να ταισω την ωρα που εβγαλα το βιντεο, μουπεσε λιγο παραπανω τροφη γιατι την εριξα με το ενα χερι λογω καμερας αλλα κλαιν. Και στο φιναλε πετυχα και ενα παιδι των Δεμασονακηδων. :D :D
-------------------------

1080p βαλτε την αναλυση

BORKED


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,46007 seconds with 10 queries