Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Greek Aquarist's Boards (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Διαγωνισμος Βιοτοπικου Ενυδρειου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=63989)

Dimitris77 07-09-12 18:09

Παρών,ουγκ.

platy 09-09-12 18:18

τώρα είδα την 2η και 3η σελίδα του ποστ :D :D εχεχεχε...dimis άκυρο το πμ..επαναδιατυπώνω...δεν ξέρω τι γίνεται πλέον με το ''team'' που θα κατέβει στο διαγωνισμό...αν υπάρχει θέση ενημερώστε....αλλιώς καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες :)

Dimis 09-09-12 18:26

Υπαρχει!
Καλοδεχουμενος στην παρεα μας!

Το θεμα μας ειναι πλεον ποσα ενυδρεια θα κλεισουμε...

Ειμαστε 5-7 ατομα,πλερωνω για 1 ενυδρειο η για 2?

Αντε γιατι μεχρι την παρασκευη ειναι η διορια...Αν υπαρχει εως τοτε διαθεσιμο ενυδρειο!

Σας ακουω παιδες...

Κι οποιος θελει ακομα καλοδεχουμενος εως τοτε...

Dimitris77 09-09-12 18:30

Eγω προτεινω 2,ας πουν και οι υπολοιποι.

platy 09-09-12 18:34

Ποια θα ειναι τα έξοδα μας για 1 και ποια για 2 ενυδρεια :)

Dimitris77 09-09-12 18:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 (Μήνυμα 684095)
Το καθε ενυδρειο ειναι 30 ευρω.
Εμεις εχουμε σαν στοχο 2 ενυδρεια με 8-10 ατομα συνολο,οποτε μιλαμε για κοστος συμμετοχης απο 5 εως μαξιμουμ 8 ευρω ανα ατομο.

:smt047:smt047:smt047

platy 09-09-12 18:54

ωραια..εκτός αυτου...ξέρουμε αν θα χρειαστεί να ''προβαρουμε'' τα ακουασκειπ κάπου?..ποια απο τις 2 μέρες θα ''στησουμε'' κλπ κλπ ...

Dimis 09-09-12 19:01

Ας βρουμε ποσες θα ειμαστε και ποσα ενυδρεια θα κλεισουμε και τα αλλα ειναι ευκολα! :smt079

platy 09-09-12 19:31

χαχααχαχ...εγώ ειμαι μέσα και για ενα και για 2 ..οτι πεί η πλειοψηφία και οτι μας βοηθήσει πρακτικά..μην πελαγώσουμε-διαφωνίσουμε στο τέλος...

GiWrGoS198 09-09-12 23:07

Εγώ λέω για 2 καλύτερα .

exelix 09-09-12 23:15

Τον βλέπω αρκετά ορεξατο τον Δημήτρη, οπότε μέσα για δύο, αλλά καλό είναι να πουν και οι τελευταίοι αν όντως θα συμμετάσχουν. Και το να πουν ότι δεν μπορούν από το να μη μιλήσουν καθόλου είναι καλυτερο.

Dimis 09-09-12 23:37

Οποτε δεδομενα μεσα ειμαστε
εγω
Στελιος
Αεκτζης
Τασος
Δημητρης
Γιωργος

Και περιμενουμε επιβεβαιωση απο krispie,stratigos και την κουκλιτσα μας την aqua pura.

Eλα να βλεπω κινησηηηηηηηη.......:smt079

Και οποιος αλλος θελει...Χωραει η βαρκα μας!

Dimis 10-09-12 00:34

Επισης να σας πω οι συμμετεχοντε να ετοιμαζουν κανα εργαλειο...
Δηλαδης,αν εχετε κανα ωραιο ξυλο-ριζα ξεκινηστε να το μουλιαζετε,κρατηστε κανα κλαδεμα καβατζα,καμια ωραια πετρουλα,κανας ωραιο δυτης με ροζ φωτακια που βγαζει μπουρμπουληθρες :D οτι δηλαδη μπορει να μας χρειαστει για το στησιμο...

stratigos24 10-09-12 00:35

Ζητω συγνωμη για την καθυστερημενη ενημερωση. Δυστυχως δεν θα μπορεσω λογω δυσκολης περιοδου για μενα αυτο τον καιρο.

krispie 10-09-12 02:15

Εγώ παιδιά δεν ξέρω πως θα κάτσει με απεργίες και εξεταστική...
Τέλος πάντων, ελπίζω να μην φάω καμιά ξενέρα...
Μέσα κι εγώ απλά θα δούμε πότε θα ξεμπερδέψω...
Να ρωτήσω κάτι άλλο, το κόστος το υπολογίζετε για όλο το project; Γιατί μόνο την άμμο θα έχουμε... Μήπως να πηγαίναμε με 1 ενυδρείο; Εκτός αν μαζευτούμε κι άλλοι...

Για υλικά, έχω μια συσκευασία siporax mini που κάθεται...
Έχω και ένα ξύλο αλλά σχετικά μικρό...

Πάμε για πρώτο βραβείο....+-4

eimaste aR21rwstoi 10-09-12 08:35

δυο ενυδρεια παιδιααααα

AQUA PURA 10-09-12 09:03

Μέσα και εγώ....;)

exelix 10-09-12 09:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από AQUA PURA (Μήνυμα 690591)
Μέσα και εγώ....;)

http://www.desismileys.com/smileys/desismileys_3988.gif

Dimis 10-09-12 09:59

Με krispie και Αντωνη ειμαστε 8 ατομα.
Πιστευω 8 ατομα για 2 ενυδρεια ειμαστε μια χαρα.

Αυριο μεθαυριο πληρωνω να κλεισω 2 ενυδρεια,60 ευρουλακια,7.5 ευρω το ατομο,μια χαρα ειμαστε.

Μπλουζακια Στελιο,ρωτα ποσο εχει και τα στυλ polo.

exelix 10-09-12 10:16

Θα του πω ότι είμαστε πολύ high class για να μην έχουμε γιακά! Αν και προτιμώ τα απλά θα τον ρωτήσω.

Στείλε μας και ένα αριθμό λογαριασμού να σου βάλουμε το μερίδιό μας.

eimaste aR21rwstoi 10-09-12 10:39

σε χρωμα που να αδυνατιζει!!!

platy 10-09-12 12:16

εγώ κάτι εχω απο μπλουζάκι..φέρνει ομως σε πσφε(λευκο) και g.a.b μαζί...αν δεν υπάρχει θέμα εγώ το φοράω :)..απο κει και επειτα θα κοιτάξω και εγω τι μπορώ να φέρω..

Dimis 10-09-12 14:19

Τα μπλουζακια ειναι το μονο ευκολο,αν και χρειαζοντε φραγκα,το δυσκολο κομματι του διαγωνιμσου ειναι τα υλικα στησιματος και τα ζωντανα.

Οποτε μιας και φιξαραμε τις συμμετοχες μας και ηερουμε οτι ειμαστε 8 ατομα για 2 ενυδρεια καλο θα ειναι να πεφτουν πτοτασεις για το τι θα στησουμε...

Ξεκινηστε να λετε αποψεις,να ειναι κατι εφικτο παντα ε....

Dimis 10-09-12 14:24

Επισης θα ηθελα να προσθεσω οτι αν καποιο μελος του φορουμ εχει καποια υλικα (ξυλα,πετρες,χαλικι,φυτα κ.α.) που του περισσευουν και μπορουν αναλογα το στησιμο να μας φανουν χρησιμα και μπορει να μας τα δανεισει για 2 -3 μερες ειναι καλοδεχουμενα...

Για την επιστροφη τους μπορω να εγγυηθω προσωπικα.

platy 10-09-12 14:36

μπορω να διαθέσω κάποιες πέτρες,πλατανοφυλλα,1-2 καρύδες,μια μικρή ρίζα,και ότι άλλο ''βγεί'' απο αυτα που έχω...απο στήσιμο τώρα μιας και έπεσαν ιδέες...ξέρουμε ποιανού τα ψάρια θα εισάγουμε στα ενυδρεία?..προτιμώ κάτι σε αμαζονιακό βιοτοπικό προς blackwater στυλ...το ενα ενυδρείο..και το 2ο οπως κατι βιοτοπικά που εχει παρουσιάσει ο dimis με μελανοτενίες :D

Butterfly 10-09-12 14:41

Καλησπέρα...

αν και δεν θα μπορέσω να έρθω όπως είπα λόγο δουλειάς, μπορώ να σας δανείσω δυο (2) μικρές ρίζες.

Το βράδυ θα ανεβάσω εάν είναι και φωτογραφίες να μου πείτε εάν τις θέλετε.

EDIT:Εάν χρειαστείτε φύλλα μπορώ να σας δώσω
α) Καρυδιάς
β) Πλατανόφυλλα
γ) Καστανιάς

Dimis 10-09-12 14:45

Ετσι να σας βλεπω μαχιμους...

Τασουλη εσυ θα εισαι μαζι μας στο στησιμο...

Πεταλουδα σε ευχαριστουμε παρα πολυ για την προσφορα.

Γιαννης Μ5 10-09-12 15:12

Επειδη οι καιροι παραδυσκολεψαν δεν μπορω να συμμετασχω και εγω σε αυτο το εγχειρημα.Παρολα αυτα ομως οπου μπορω να βοηθησω μου λετε.Αντε και καλη επιτυχια.;)

krispie 10-09-12 15:25

"Τα ψάρια του κάθε βιοτόπου θα πρέπει να τα έχει ο κάθε συμμετέχον. Υπάρχει η δυνατότητα να πάρει κάποιος τα ψάρια από ένα τοπικό κατάστημα όπως πχ το Animal Station, και μετά το πέρας του διαγωνισμού, να τα επιστρέψει στο κατάστημα. Επίσης σε περίπτωση που κάποιο άλλο κατάστημα το επιθυμεί, μπορεί να στηρίξει το διαγωνισμό και τους συμμετέχοντες με τον ίδιο ακριβώς τρόπο."

Από εδώ.
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από platy (Μήνυμα 690677)
προτιμώ κάτι σε αμαζονιακό βιοτοπικό προς blackwater στυλ...το ενα ενυδρείο..και το 2ο οπως κατι βιοτοπικά που εχει παρουσιάσει ο dimis με μελανοτενίες :D

Δεν ξέρω τι λέτε πάντως λέω να μην κάνουμε κάτι πολύ συνηθισμένο(βέβαια θα είναι πιο δύσκολο...), χωρίς να απορρίπτω τίποτα....
Ο Δημήτρης σε Rainbow(που τα θεωρώ καλή επιλογή γιατί δεν είναι τόσο διαδεδομένα, αδίκως) είναι η αυθεντία οπότε ας πει κι αυτός...
Για Αμαζόνιο μου ήρθε μια ιδέα για Altum άμα βρούμε, τι λέτε;

platy 10-09-12 15:35

ο nidal ίσως έχει κάτι σε άγριο..αλλα καλό ειναι να επικοινωνήσουμε απο τώρα αν σκοπεύουμε να δανειστούμε κάτι...καλή η ιδέα για τα άλτουμ αλλα πρέπει να τα φέρει κάποιος ή να τα δανειστούμε...για ρίχτε ιδέεεες..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,05149 seconds with 10 queries