Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Παρουσιαση 100 λιτρα φυτεμένο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=43509)

Τηλέμαχος 03-11-10 10:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Μίμης (Μήνυμα 502839)
ευχαριστωω:p
με χρυσοψαρα ειναι αρκετα δυσκολο..θα τα ξεπατοσουν ολα..:rolleyes:

Το ξέρω αλλά άλλο πράγμα τα χρυσόψαρα. Πώς να το κάνουμε!

Γιαννης Μ5 03-11-10 13:23

Μπραβο Μιμη,πολυ καλο.:smt041:smt041:smt041

Μίμης 03-11-10 17:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 502944)
Μπραβο Μιμη,πολυ καλο.:smt041:smt041:smt041

να σε καλα ;)
ευχαριστω!

theodor72 03-11-10 18:34

Μπραβο Μίμη, πολύ καλό αποτέλεσμα. Φοβερή εξέλιξη του ενυδρείου σου! Τι να πω, χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους με τέτοια εξέλιξη.

Αν ήσουν και στην Αθήνα και όχι στην Μυτιλήνη φαντάζομαι με τις επιλογές που θα είχες, θα είχες κάνει θαύματα...

Και επειδή όλοι ασχολούνται μόνο με τα φυτά, θα προσθέσω πως και οι μελανοταινίες σου είναι πολύ καλή επιλογή! Βλέπω και ένα ότο κάπου ή κάνω λάθος; Συνολικά, τι και πόσα ψαράκια έχεις;

Μίμης 03-11-10 23:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από theodor72 (Μήνυμα 503195)
Μπραβο Μίμη, πολύ καλό αποτέλεσμα. Φοβερή εξέλιξη του ενυδρείου σου! Τι να πω, χαίρομαι όταν βλέπω ανθρώπους με τέτοια εξέλιξη.

Αν ήσουν και στην Αθήνα και όχι στην Μυτιλήνη φαντάζομαι με τις επιλογές που θα είχες, θα είχες κάνει θαύματα...

Και επειδή όλοι ασχολούνται μόνο με τα φυτά, θα προσθέσω πως και οι μελανοταινίες σου είναι πολύ καλή επιλογή! Βλέπω και ένα ότο κάπου ή κάνω λάθος; Συνολικά, τι και πόσα ψαράκια έχεις;

Θοδωρη πραγματικα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...:p
(αν και νομιζω υπρβαλεις λιγο:D)
δε φανταζεσαι ποσο δυσκολο ειναι για μενα που μενω στη Μυτιλήνη..που κυριολεκτικα δεν εχει τιποτα και ολα τα βρισκω απο Αθηνα με μεγαλη επιβαρυνση στο κοστος.Αλλα οτι μπορω κανω γιατι ειναι κατι που μου αρεσει πολυ και το αγαπαω..γι αυτο εχω και προοδο.
λοιπον απο ψαρια εχω 6 μελανοταινιες και 3 ότο.
-------------------------
κανενας αλλος παιδια? κατι αλλο που μπορει να θελει αλλαγη και δε σας αρεσει?;)

Πάνος 05-11-10 01:43

μπραβο και απο μενα Μιμη! :p υπεροχο το ενυδρειο σου.

Τηλεμαχε...λιγο ΕΛΕΟΣ σε παρακαλω με τα χρυσοψαρα....:D

Μίμης 05-11-10 01:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 504035)
μπραβο και απο μενα Μιμη! :p υπεροχο το ενυδρειο σου.

Τηλεμαχε...λιγο ΕΛΕΟΣ σε παρακαλω με τα χρυσοψαρα....:D

Πανο πραγματικα σ ευχαριστω πολυ:)
και θα το πω για ακομη μια φορα..αν δε ειχα εσας να παιρνω ιδεες και να με βοηθατε δε θα ειχα κανει τιποτα απ αυτα;)
(και αυτο ισχυει για ολους)

bokostas 05-11-10 02:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Μίμης (Μήνυμα 503201)
...κανενας αλλος παιδια? κατι αλλο που μπορει να θελει αλλαγη και δε σας αρεσει?;)

Λύσσαξες πια με τις αλλαγές.:D Βρε είναι πανέμορφο το ενυδρείο, άλλωστε σ' εσένα πρέπει να αρέσει πρώτα-πρώτα, όχι σε εμάς.

Άντε καλά λοιπόν, αφού επιμένεις, δεν με τρελλαίνουν οι 3 κάθετες στήλες από moss, που έγιναν το κεντρικό θέμα του ενυδρείου.
Ίσως αν αντικαθιστούσες την μια (την μεσαία?) με κάποιο διαφορετικό φυτό, (ας πει καμμιά ιδέα ο Αλεξ) να έδειχνε καλύτερα.

Το χαλάκι σου πάντως το ζηλεύω και οι μελανοταινίες είναι κούκλες κι έδεσαν άψογα με το "ζουγκλέ" περιβάλλον.

beat89 05-11-10 03:21

Δεν περασε πολυς καιρος απο τοτε που το ειδα απο κοντα κ εχει γινει κουκλα.:D
Συγχαρητηρια.

Μίμης 05-11-10 03:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 504040)
Λύσσαξες πια με τις αλλαγές.:D Βρε είναι πανέμορφο το ενυδρείο, άλλωστε σ' εσένα πρέπει να αρέσει πρώτα-πρώτα, όχι σε εμάς.

Άντε καλά λοιπόν, αφού επιμένεις, δεν με τρελλαίνουν οι 3 κάθετες στήλες από moss, που έγιναν το κεντρικό θέμα του ενυδρείου.
Ίσως αν αντικαθιστούσες την μια (την μεσαία?) με κάποιο διαφορετικό φυτό, (ας πει καμμιά ιδέα ο Αλεξ) να έδειχνε καλύτερα.

Το χαλάκι σου πάντως το ζηλεύω και οι μελανοταινίες είναι κούκλες κι έδεσαν άψογα με το "ζουγκλέ" περιβάλλον.

χαχα σε ευχαριστω κωστα ;)
το ξερω βρε συ οτι πρεπει να αρεσει σε μενα..αλλα θελω συνεχεια και οσο ειναι το δυνατον να το κανω καλυτερο..τωρα η ηλικια φταει..ο ενθουσιασμος φταει..η αναποφασιστικοτητα φταιει..δε μπορω να σου απαντησω:D
σε αυτο που λες εχεις δικιο..και μενα δε μα ενθουσιαζει που ειναι 3 στηλες απο μοσσ και γεμιζει πολυς χορος του ενυδρειου απο το συγκεκριμενο φυτο..αν εχει κανεις καμια καλυτερη ιδεα περιμενω...
στα υπολοιπα συμφωνω απολυτα:p
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από beat89 (Μήνυμα 504043)
Δεν περασε πολυς καιρος απο τοτε που το ειδα απο κοντα κ εχει γινει κουκλα.:D
Συγχαρητηρια.

δεν ειναι πολυς καιρος αλλα η διαφορα θελω να πιστευω ειναι μεγαλη:D
σε ευχαριστω πολυ Δημητρη;)

4fun 05-11-10 04:24

Υπεροχο συγχαρητηρια... :)

Τηλέμαχος 05-11-10 06:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 504035)
Τηλεμαχε...λιγο ΕΛΕΟΣ σε παρακαλω με τα χρυσοψαρα....:D

Έχουν και αυτά τη χάρη τους:grin::smt052

lion 05-11-10 07:07

Μου αρέσει πολύ το ενυδρείο σου. Πολλά Μπράβο !

Μίμης 05-11-10 12:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lion (Μήνυμα 504051)
Μου αρέσει πολύ το ενυδρείο σου. Πολλά Μπράβο !

χερομαι που σας αρεσει :)
ευχαριστω;)

Τηλέμαχος 05-11-10 12:27

Και για να μην ξεχνιόμαστε...
Χίλια μπράβο για το ενυδρείο σου, Μίμη! Ό,τι πρέπει για.... ξέρετε:D

Αλεξάνδρα Κατσούρη 05-11-10 12:27

Καταπληκτικό! έγινε.. Οι εναλλαγές χρωμάτων και τα ανάγλυφα βουναλάκια, ευφάνταστα. Μου αρέσει πολύ το δροσερό πράσινο των πογκόστεμων πάνω από το χαλί....:)

Μίμης 05-11-10 12:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Αλεξάνδρα Κατσούρη (Μήνυμα 504104)
Καταπληκτικό! έγινε.. Οι εναλλαγές χρωμάτων και τα ανάγλυφα βουναλάκια, ευφάνταστα. Μου αρέσει πολύ το δροσερό πράσινο των πογκόστεμων πάνω από το χαλί....:)

Σ ευχαριστω πολυ Αλεξανδρα..:p
θελει πολυ φαντασια(κατι που δε ξερω αν διαθετω:D)..εχω περασει πολλες ωρες κοιτώντας το και σκεπτομενος πως θα ειναι καλυτερο και πιο ομορφο..
μιας και δεν εχω καθολου εμπειρια..οτι μπορω κανω;)

kingrim 05-11-10 12:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Μίμης (Μήνυμα 504107)
Σ ευχαριστω πολυ Αλεξανδρα..:p
θελει πολυ φαντασια(κατι που δε ξερω αν διαθετω:D)..εχω περασει πολλες ωρες κοιτώντας το και σκεπτομενος πως θα ειναι καλυτερο και πιο ομορφο..
μιας και δεν εχω καθολου εμπειρια..οτι μπορω κανω;)


Για αυτο βαζεις την Γυναικα σου να το βλεπει και να σου λεει....

exelix 05-11-10 13:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 504109)
Για αυτο βαζεις την Γυναικα σου να το βλεπει και να σου λεει....


Θα μας βάλουν φυλακήηηηηηηηηη!:p Άσε το παιδί να μεγαλώσει λίγο!:D

Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα! Εμένα και η άλγη δε μου χτυπάει ιδιαίτερα άσχημα στο μάτι, αλλά ότι θα φύγει θα φύγει η άτιμη! Καλή συνέχεια!

kingrim 05-11-10 13:04

εεεε καλα και εσυ.....

Για αυτο βαζεις την Κοπελα σου να το βλεπει και να σου λεει

και αμα δεν σου αρεσει ουτε αυτο

Για αυτο βαζεις την Μαμα σου να το βλεπει και να σου λεει

Χριστόφορος Μίχας 05-11-10 21:13

Μίμη,
άν στην ηλικία σου φτιάχνεις τέτοια, στην ηλικία μου τί θα φτιάχνεις???:D
Συμφωνώ με την Αλεξάνδρα για τα βουναλάκια. Με ή χωρίς άλγη δίνουν τον ανάγλυφο τόνο που όλοι θέλουμε. Η άλγη θα φύγει φυσικά μη σε απασχολεί τόσο. Τις πέτρες μπορείς να τις καθαρίσεις και με μια βούρτσα εκτός ενυδρείου.

Μίμης 06-11-10 00:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από exelix (Μήνυμα 504111)
Θα μας βάλουν φυλακήηηηηηηηηη!:p Άσε το παιδί να μεγαλώσει λίγο!:D

Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα! Εμένα και η άλγη δε μου χτυπάει ιδιαίτερα άσχημα στο μάτι, αλλά ότι θα φύγει θα φύγει η άτιμη! Καλή συνέχεια!

σε ευχαιστω..και θα μεγαλωσω κιαλο μην ανησυχεις..δεν ειμαι ακομα για γυναικες:D

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 504113)
εεεε καλα και εσυ.....

Για αυτο βαζεις την Κοπελα σου να το βλεπει και να σου λεει

και αμα δεν σου αρεσει ουτε αυτο

Για αυτο βαζεις την Μαμα σου να το βλεπει και να σου λεει

οχι νταξει..στη κοπελα μου αρεσει παραα πολυ:D
σε ευχαριστω :)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστόφορος Μίχας (Μήνυμα 504233)
Μίμη,
άν στην ηλικία σου φτιάχνεις τέτοια, στην ηλικία μου τί θα φτιάχνεις???:D
Συμφωνώ με την Αλεξάνδρα για τα βουναλάκια. Με ή χωρίς άλγη δίνουν τον ανάγλυφο τόνο που όλοι θέλουμε. Η άλγη θα φύγει φυσικά μη σε απασχολεί τόσο. Τις πέτρες μπορείς να τις καθαρίσεις και με μια βούρτσα εκτός ενυδρείου.

σε ευχαριστω και σενα πολυ Χριστοφορε..;)
στην ηλικια σου τι θα φτιαχνω??:D..δε ξερω εσυ θα μου πεις..:rolleyes::D
κοιτα η αλγη θα φυγει και να βγαζω τις πετρες ειναι μεγαλη ταλαιπορια+οτι το γρασιδι εχει ανεβει και πανω στις πετρες οποτε ειναι δυσκολο.

Μίμης 16-07-14 18:38

Τι κανετε ρε παιδια??? Μετα απο μερικα χρονια ειπα να ξαναμπω..πραγματικα μου λειψατε πολλα ατομα απο εδω! Δυστυχως το ενυδρειακι μου το διαλυσα... τι να κανουμε η φοιτητικη ζωη εχει και το τιμημα της..λειπω 3-4 μηνες το χρονο απο το σπιτι και μου ειναι αδυνατον να το κρατησω..μου χει λειψει απιστευτα και πραγματικα σκεφτομαι πως θα μπορουσα να ξανακανω ενυδρειο αλλα λυση δε βρισκω.. διαβαζω τα σχολια και βλεπω τον διαγωνισμο και ειχε γινει τοτε και το ενυδρειακι μου ειχε βγει 3ο και μου λειπουν αυτες οι μερες..χαχα
Εχω στη λιμνουλα μου φυτα που μου ειχε στειλει η Lucy και καθε φορα που βγενω στην αυλη τα βλεπω και τη θυμαμαι!! Ευχαριστω πολυ και τον Τολη που με βοηθησε να παρω πισω το λογαριασμο γιατι ειχα ξεχασει και κωδικους και email και τα παντα!! ;)

prospathw 17-07-14 00:40

Γεια σου Μίμη! Κι εγώ ακριβώς στα ίδια είμαι! Φοιτητής σε άλλη πόλη κι εγώ και πάλευα να σκεφτώ πως να ξαναχρησιμοποιήσω το ενυδρείο, όμως είναι αδύνατο, όπως λες κι εσύ. Μου έχει λείψει το χόμπυ και γι' αυτό μπαίνω τους τελευταίους 1-2 μήνες και παρακολουθώ παθητικά το φόρουμ. Πρέπει να βρούμε ένα τρόπο πάντως!

Μίμης 17-07-14 01:36

Γεια σου φιλεε!! Δυστυχως δε βλεπω να υπαρχει τροπος..στη θεσ/κη που σπουδαζω λειπω ολο το καλοκαιρι και τις γιορτες και στο σπιτι Μυτιλήνη λειπω ολον τον υπολοιπο καιρο και οι γονεις μου δε μπορουν σε καμια περιπτωση να το κρατησουν. οποτε ειναι αδυνατον..οταν τελειωσουμε με το καλο.Να χω παρει και το πτυχιο και να χω και περισσοτερες γνωσεις πανω στο θεμα τον φυτων!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02556 seconds with 10 queries