Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Διαγωνισμός Ενυδρείων 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=188)
-   -   ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ- Διαγωνισμος aquascaping (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=42945)

kingrim 09-10-10 19:10

οχι ισως να παρεις ολοι πρεπει να παρουν μερος ρε παιδια λιγο χαβαλε θα κανουμε

manthos333 13-10-10 09:20

θα ηθελα
 
να παρω μερος αν και ακομα δεν εχω βαλει ψαρια .......:D

delta66 13-10-10 10:06

Οι ("υγιεις") διαγωνισμοι ειναι μια καλη δραστηριοτητα για την προοδο του χομπι, για νεες ιδεες σε στησιμα, εξοπλισμους κλπ και μπραβο σε ολους, οργανωτες και διαγωνιζομενους.

Δεν υπαρχει ομως επιλογη για μενα στην δημοσκοπηση :D
πχ "Δεν θα παρω μερος γιατι ειναι αλλο το αντικειμενο μου στο χομπι, αλλα θα τον παρακολουθησω με ενδιαφερον". :cool:

Raven 17-10-10 03:18

Εμεινε λιγοτερο απο 1 μισυ μηνας μεχρι το τελος της προθεσμιας υποβολης αιτησεων. Οργανωθειτε, καντε τα τελευταια σας κλαδεματα και διορθωσεις και στειλτε το ενυδρειο σας.
Ελπιζω να μην μεινετε μονο στα λογια ;:cool:

Dimis 21-10-10 14:33

Ετσι που το παω με βλεπω να μην προλαβαινω...
Η αναμονη για τα φυτα εχει χτυπησει κοκκινο!

drbig 21-10-10 14:34

Εγω δεν προλαβαίνω με τιποτα οπότε θα συμμετέχω του χρόνου , πριν το κάνω θαλασσινο!! :D:D:D

Γιαννης Μ5 21-10-10 14:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 (Μήνυμα 496379)
Ετσι που το παω με βλεπω να μην προλαβαινω...
Η αναμονη για τα φυτα εχει χτυπησει κοκκινο!


Και εγω που τα πηρα τι καταλαβα;;;Παρολα αυτα κατι θα κανω.Οχι τιποτα αλλο αλλα να τιμησουμε τους κριτες και τους διοργανωτες....:smt041:smt041:smt041

kingrim 21-10-10 14:41

Οχι για μενα για την φουκαργιαρα την μανα μου.....

GIORGOSKARA 21-10-10 21:04

και το δικο μου δεν θα ειναι ετοιμο αλλα θα το βαλω.
ας παρουμε ολοι συμμετοχη,
να εχουμε και ενα θεμα ΜΟΝΟ με τα ενυδρεια.

Τσιόνογλου Σταύρος 06-11-10 19:50

Άντε αγόρια και κορίτσια ο καιρός περνάει,βάλτε φώτο απο τα ενυδρεία σας και μην ντρέπεστε και το πολυσκέφτεστε, η συμμετοχή μετράει (πολύ δηλώσατε οτι θα συμμετάσχετε και ακόμη περισσότεροι οτι το σκέφτεστε τολμήστε το).

kingrim 16-11-10 20:23

Αντε ουτε τα μισα δεν εχουμε δει ακομα αντε παιδια....

panos1972 16-11-10 22:28

Πολύ θα ήθελα να πάρω μέρος με το νέο ενυδρείο και έτρεφα ελπίδες να φαίνεται κόσμιο, χωρίς αξιώσεις, αλλά 1ον η eleocharis (και τα 5 γλάστράκια) "τίναξαν τα πέταλα" για ανεξήγητο σε μένα λόγο (και είναι το μισό "ξεβράκωτο" ) 2ον είναι η περίοδος που περνάει τις παιδικές ασθένειες (βλέπε άάάάάάλγηηηηηηη) και 3ον τα φυτά δεν άρχισαν να δίνουν ακόμη...
Κρίμα! Κρίμα! Κρίμα!

Κλεόβουλος 16-11-10 22:35

Πανούλη μπορείς όμως να πάρεις μέρος με το νταμαράκι σου:D

panos1972 16-11-10 22:40

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 508789)
Πανούλη μπορείς όμως να πάρεις μέρος με το νταμαράκι σου:D

Δεν παίζει...
Εάν προλάβω θα παιξει το αμερικάνικο...

delta66 16-11-10 22:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 508789)
Πανούλη μπορείς όμως να πάρεις μέρος με το νταμαράκι σου:D

φυτεμενο ειναι το νταμαρακι?

Raven 17-11-10 02:14

Μεχρι στιγμης εχουμε 21 συμμετοχες:

0-100λιτ. 5 συμμετοχες
100-200 λιτ 12 συμμετοχες
βιοτοπικα 3 συμμετοχες
palu/vivarium 1 συμμετοχη (!)


Σχολια..
-Στα φυτεμενα καλα παμε, αλλα οι αλλοι οι νταμαραδες/ξερακιανοι ντρεπονται να δειξουν τα βιοτοπικα ενυδρεια τους.... που να συγκριθουν αλλωστε με τους υποβρυχιους κηπους ε; :smt077:smt064 (σας προκαλω να με διαψευσετε ! )

- Η μεγαλη κατηγορια 100-200 ειναι μεγαλη εκπληξη για μενα μιας και περιμενα οτι τα μικρα και τα nano γαριδαδικα κλπ θα ηταν πολυ περισσοτερα ! :confused:

-Οσο για τα vivarium-paludarium...φτου σας και ντροπη σας παλιο-emers-ακηδες που με αφησατε μονο μου με μια συμμετοχη μεχρι τωρα.:D

-Αν καποια κατηγορια δεν πιασει τις 5 τουλαχιστον συμμετοχες θα ακυρωθει απο τον διαγωνισμο και θα ειναι κριμα και ντροπη για οσους εχουν να στειλουν αλλα βαρεθηκαν,ντραπηκαν, κολλησαν, ξεκολλησαν , μετανοιωσαν κλπ κλπ

-κι εγω τελευταια μερα εστελνα στους διαγωνισμους οποτε αναμενω -οτι απο τους 100+ που ειπαν οτι θα στειλουν σιγουρα/πιθανον να στειλουν -, ενα μπαραζ συμμετοχων τις τελευταιες μερες. Γι αυτο και γω πηρα αδεια 3 μερες (1-3 Δεκεμβριου) για να μπορεσω να ανεβασω την ψηφοφορια στο φορουμ,και τις αποστολες των συμμετοχων στους κριτες. Ελπιζω αστερια μου να μην χασω τα 3 μεροκαματα τζαμπα ε; :rolleyes:

Καλη επιτυχια και παλι σε ολους σας και ...μην κολλατε πουθενα. Παρεα ειμαστε τα εχουμε δει τα ενυδρεια ολων και γνωριζομαστε μεταξυ μας λιγο πολυ. Παμε να δειξουμε οτι για ΜΙΑ (1) ΦΟΡΑ σε αυτη τη χωρα και στα ενυδρειακα πραγματα που γινονται δεν γυριζουμε την πλατη αλλα βαζουμε κι εμεις ενα λιθαρακι επενδυοντας σε ενα καλυτερο μελλον για το χομπι αυτο. (ουπς...σαν πολιτικος ακουστηκα..:D)

bokostas 17-11-10 02:55

3 μέρες άδεια για χάρη του διαγωνισμού??:smt120 Αλέξανδρε εσύ είσαι πιο ψαροκαμμένος απ' όλους μας, μπράβο σου.
Με έπεισες και θα στείλω κι εγώ κι ας έχουν τα χάλια τους τα ενυδρεία μου στην παρούσα φάση.:)

Perazzi 17-11-10 03:10

Σε λίγες ώρες έρχεται ο άρχοντας τον βιοτόπων AMAZON KING:smt066

Raven 17-11-10 03:15

Ωχ..καλυφτειτε, ο Perazzi εβγαλε τα οπλα ..:D:D:D

Beau, τιιι δεν θα εστελνες ??? :smt065 με τοσα φυτα που ζητιανευοντας εχεις μαζεψει, 5 συμμετοχες περιμενω το λιγοτερο απο σενα για να ελξιλεωθεις :D

drbig 17-11-10 09:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 508960)
Beau, τιιι δεν θα εστελνες ??? :smt065 με τοσα φυτα που ζητιανευοντας εχεις μαζεψει, 5 συμμετοχες περιμενω το λιγοτερο απο σενα για να ελξιλεωθεις :D

και 6 και 7... τι, νομίζεις οτι μονο φυτά εχει μαζέψει??? Οτι κυκλοφορει στις Μικρες Αγγελίες σ' αυτον πάει!!! Η γυναίκα του κοιμάται στο μπαλκόνι σε αιωρα πανω απο τους φίκους γιατι στην μανιέρα έκανε λιμνουλα, και στο υπνοδωμάτιο έβγαλε το διπλο κρεββατι , για να χωεσει τα 2 καινουργια τονισια που σουφρωσε απο κάποιον εδω και αυτον κοιμάται στα ντουλάπια των σαμπ... :D

Κλεόβουλος 17-11-10 09:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 508944)
Μεχρι στιγμης εχουμε 21 συμμετοχες:

0-100λιτ. 5 συμμετοχες
100-200 λιτ 12 συμμετοχες
βιοτοπικα 3 συμμετοχες
palu/vivarium 1 συμμετοχη (!)


Σχολια..
-Στα φυτεμενα καλα παμε, αλλα οι αλλοι οι νταμαραδες/ξερακιανοι ντρεπονται να δειξουν τα βιοτοπικα ενυδρεια τους.... που να συγκριθουν αλλωστε με τους υποβρυχιους κηπους ε; :smt077:smt064 (σας προκαλω να με διαψευσετε ! )

........
-Αν καποια κατηγορια δεν πιασει τις 5 τουλαχιστον συμμετοχες θα ακυρωθει απο τον διαγωνισμο και θα ειναι κριμα και ντροπη για οσους εχουν να στειλουν αλλα βαρεθηκαν,ντραπηκαν, κολλησαν, ξεκολλησαν , μετανοιωσαν κλπ κλπ
............

Βρε νταμάρια που είστε?
Δηλώστε συμμετοχή να κλείσουμε τα στόματα των λαχανο-μαρουλο-σαλατάδων :D ή καλύτερα να τους τα αφήσουμε ανοιχτά απο θαυμασμό:lol:

delta66 17-11-10 10:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος (Μήνυμα 508996)
Βρε νταμάρια που είστε?
Δηλώστε συμμετοχή να κλείσουμε τα στόματα των λαχανο-μαρουλο-σαλατάδων :D ή καλύτερα να τους τα αφήσουμε ανοιχτά απο θαυμασμό:lol:

Μαλλον θα εκαναν ολοι το ιδιο λαθος με μενα.
Θα νομιζαν οτι προκειται για διαγωνισμο καθαρα φυτεμενων ενυδρειων οπως λεει ο τιτλος και οχι και βιοτοπικων (νταμαρια κα ξερακιανα)

kingrim 17-11-10 10:32

raven τι θα ελεγες να εκανες ενα θεμα ξεχωριστα τις Φωτο απο καθε Κατηγορια αντι να τα εχεις σε ενα θεμα ετσι θα γινει πιο ξεκαθαρο οτι υπαρχουν κατηγοριες

Πάνος 17-11-10 10:52

ειστε τυχεροι που μου εκαναν τη μεγαλη τιμη να ζητησουν τη γνωμη μου ως κριτη...
θα εβαζα και τα 6 ενυδρεια και θα σας εκλεβα τα πρωτεια. :D:D:D

σοβαρα τωρα...η συμμετοχη μετραει!!! σε εναν κοσμο που (σχεδον) ολοι αδιαφορουν για τα παντα και νοιαζονται μονο για το τι συμβαινει στο ατομο τους, τσεπη τους, σπιτι τους......ας δειξουμε οτι οταν μια κοινη αγαπη μας ενωνει....μπορουμε να δουμε και λιγα μετρα πιο περα απο τον εαυτο μας... οτι μπορουμε να υποστηριξουμε την πραγματωση μιας ευγενους ιδεας.

Γιαννης Μ5 17-11-10 11:00

Σιγουρα πολλοι περιμενουν τις τελευταιες μερες να στειλουν τα ενυδρεια ετσι ωστε να φουντωσουν οσον το δυνατον περισσοτερο.Τι γινεται ομως με αυτους που δεν εχουν φωτογραφικη μηχανη;Πως μπορουν να το τραβηξουν με αξιωσεις;;(οχι τιποτα αλλο,αλλα μου χαλασε και το κινητο)

Τηλέμαχος 17-11-10 11:01

Του χρόνου θα έχουμε διαγωνισμό; Όχι τίποτα αλλά φέτος δεν προλαβαίνω να το στολίσω. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!:p

Πάνος 17-11-10 11:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 509033)
Τι γινεται ομως με αυτους που δεν εχουν φωτογραφικη μηχανη;Πως μπορουν να το τραβηξουν με αξιωσεις;;(οχι τιποτα αλλο,αλλα μου χαλασε και το κινητο)

βασιζονται σε συγγενεις και φιλους....αν δεν εχουν οι αμεσοι...τοτε καιρος να ξεσκονισουμε την ατζεντα απο το στρατο..το νηπιαγωγειο...να θυμηθουμε την πρωην κοπελα μας...:D:D

Γιαννης Μ5 17-11-10 11:17

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 509044)
βασιζονται σε συγγενεις και φιλους....αν δεν εχουν οι αμεσοι...τοτε καιρος να ξεσκονισουμε την ατζεντα απο το στρατο..το νηπιαγωγειο...να θυμηθουμε την πρωην κοπελα μας...:D:D



Μην λες τετοια βρε.Διαβαζει και η γυναικα μου.:D:D:D
9παντως δυστηχως στο αμεσο περιβαλλον μου,δεν υπαρχει ατομο να ασχολειτε με την φωτογραφια,ουτε καν να εχει μια της προκοπης,μονο κατι ψηφιακες,που το κινητο μου τραβουσε καλυτερα).

zipo 17-11-10 11:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 509051)
Μην λες τετοια βρε.Διαβαζει και η γυναικα μου.:D:D:D
9παντως δυστηχως στο αμεσο περιβαλλον μου,δεν υπαρχει ατομο να ασχολειτε με την φωτογραφια,ουτε καν να εχει μια της προκοπης,μονο κατι ψηφιακες,που το κινητο μου τραβουσε καλυτερα).

Κάτι παρόμοιο αντιμετωπίζω και εγώ,αλλά θα βρεθεί λύση.Δεν το περίμενα να βρω δυσκολία στο σημείο αυτό!Bokosta,2-3 από τα ενυδρεία που είδα προχθές είναι πανέμορφα και το είπα και εκείνη τη στιγμή.

ΥΓ.Παιδιά,η σελίδα με τις έως τώρα φωτογραφίες των ενυδρείων ανοίγει κανονικά σε εσάς?

Γιώργος Κ 17-11-10 15:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 509033)
Σιγουρα πολλοι περιμενουν τις τελευταιες μερες να στειλουν τα ενυδρεια ετσι ωστε να φουντωσουν οσον το δυνατον περισσοτερο.Τι γινεται ομως με αυτους που δεν εχουν φωτογραφικη μηχανη;Πως μπορουν να το τραβηξουν με αξιωσεις;;(οχι τιποτα αλλο,αλλα μου χαλασε και το κινητο)

Προλάβαινουμε να σου κανω μια επισκεψη με την ταπεινη μου compact :p


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:56.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02540 seconds with 10 queries