Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Διακόσμηση... τι προτείνετε; (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=41922)

Τηλέμαχος 15-07-10 19:36

τοτε αλλάζει... θα δείτε ίντερνετ conn-x wifi στην κεφαλονία αν γίνει θαύμα... χεχε

Χριστόφορος Μίχας 15-07-10 19:37

Δεν πιστεύω σε θαύματα οπότε μάλλον θα μείνει σπίτι....κι εμείς θα κάνουμε μπάνια:smt041:smt041:smt041

Τηλέμαχος 15-07-10 19:38

Τώρα μιλάτε σωστάααααααααααααα....
Καλά να περάσετε... Εγώ την κάνω σιγά σιγά...:smt020

Χριστόφορος Μίχας 15-07-10 19:39

Νά σαι καλά και να περάσεις κι εσύ καλά.;)

Τηλέμαχος 16-07-10 03:52

Σε μισή ώρα αναχωρώ!!;)
Τα λέμε σε 10 μέρες ή περισσότερες, ανάλογα...:smt041:grin::smt020

kingrim 16-07-10 07:48

καλα να περασεις

Τηλέμαχος 26-07-10 12:17

γυρισα και πηρα αρκετα πραγματα!!!
συναντησα κατι ΚΟΙ και χρυσόψαρα στο excalibur city της τσεχίας-αυστρίας, τέλεια!
Θα ανεβάσω φωτογραφία σύντομα...
Πήρα το goldfish menu της tetra που ήθελα από παλιά, ανταλλακτικά για το διοξείδιο και ζυγαρία γραμμαρίων από εκεί...
γύρισα σπίτι, το νερό είναι κίτρινο, έχω γεμίσει σαλιγκάρια, οι ετζέριες και το κερατόφυλλο απουσιάζουν και όλα είναι χαμός...!!!:mad:
-------------------------
επίσης παρατήρησα πως 2 από τις καμπόμπες στα κλαδέματα έχουν σαπίσει και ένα φύλλο της ανούμπιας (μια μεριά του μεγάλη) επίσης! η ανούμπια έχει πάνω της κάτι σαν ξύσμα μολυβιού! τί συμβαίνει;;;
-------------------------
η καμπόμπα έχει αρχίσει να κιτρινίζει! σε λίγο θα κάνω την αλλαγή και έχω γεμίσει άλγη! τί να κάνω;
δεν έχω πια ούτε κερατόφυλλο ούτε ετζέρια! οι ανούμπια (εκτός από λίγο σάπισμα και άλγη) και οι κρυπτοκορίνες πάνε μιά χαρά! θα καθαρίσω όλο το υπόστρωμα γιατί είναι χάλια...
up...

Τηλέμαχος 06-08-10 08:01

Η πρόοδος που έχει γίνει ως τώρα:
Μερικά από τα φυτά που του παρήγγειλα έρχονται αυτή την εβδομάδα.
Άνοιξα καπάκια και η θερμοκρασία έπεσε στους 28 (να γιατί σάπιζαν όλα)
Η καμπόμπα δεν αναπτύσσεται καθόλου.
Κερατόφυλλο και ετζέρια απουσιάζουν (παρήγγειλα καινούρια).
Το background ακόμα εκτυπώνεται!!!!:@
Πλακέ πέτρες θα βρώ σύντομα και έχω γεμίσει άλγη που ξύνω.
Άλλαξα τη θέση του spraybar, δεν χωρούσε και έτσι έβαλα μόνο το ένα κομμάτι.
Τα σαλιγκάρια έφυγαν κλωτσηδόν!!!! zwzwzwzwzwzwzwzw
Μετά από ένα μήνα, ακόμη έχω παραγωγή διοξειδίου...:p

Η κατάσταση δεν είναι η καλύτερη, μόλις αποκτήσει κλιματισμό το σπίτι και πιάσουν τα κρύα το βλέπω στα καλά του το ενυδρείο.
Με μελλοντικούς κατοίκους blackmoor και fantail ή comet από το πέτσοπ που εμπιστεύομαι. Ο Μαυρίκος και η Κόκκη!:smt020
Α, και κυρία Αλεξάνδρα, θέλω να βάλω μία βαλισνέρια γιγαντέα αμερικάνα. Σε ποιά θέση τοποθετείται (θα μου την τρώνε και θα γίνει θηρίο)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01258 seconds with 10 queries