Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Εσωτερική Λιμνούλα για Betta (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89788)

Τάκης 10-02-16 20:49

Καλά Αρτεμις δεν παιζεσαι ,
τι να πω, χρυσοχέρα
Μπραβο

Artemisia 10-02-16 20:50

Σε ευχαριστώ Σάκη :D:D:D

sarpijk 10-02-16 20:51

Γεια στα χερια σου Αρτεμις! Εγω αντι για κακτακια θα εβαζα ενα κισσο. Τιλανσιες ειδα στο ΙΚΕΑ.

Artemisia 10-02-16 20:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 920028)
Καλά Αρτεμις δεν παιζεσαι ,
τι να πω, χρυσοχέρα
Μπραβο

Σε ευχαριστώ Τάκη μου :D:D:D πάντα με τον καλό τον λόγο :D:D
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sarpijk (Μήνυμα 920031)
Γεια στα χερια σου Αρτεμις! Εγω αντι για κακτακια θα εβαζα ενα κισσο. Τιλανσιες ειδα στο ΙΚΕΑ.

Ευχαριστώ πολύ !!! :D:D:D Κισσό εχω (λες να βάλω?? ) , ΙΚΕΑ έχουμε μόνο για παραγγελίες επίπλων φυτά δεν φέρνουν , να πάρει.... 4 Φυτώρια έχουμε στην Κομοτηνη και στα 4 πήγα ...

alexis cosmo 10-02-16 21:18

Εντάξει γίνεται τέλειο.
σου βγάζω το καπέλο.
τα μικρά ομορφαίνουν και σιγά σιγά περνούν χρώματα. :D:D

Artemisia 10-02-16 21:32

Με έχει κουράσει πραγματικά έχω μάθει με τα τσιμέντα και τις αληθινές πέτρες ο bob μάστορας ... ;) Άντε ξεκίνα να μάθω και εγώ να κολλάω , που δεν το βλέπω ... Να προσέχεις τα παιδιά μου σαν τα μάτια σου ;)
Αααα Αλέξη σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :)

alexis cosmo 10-02-16 21:36

Τα παιδιά είναι καλό ταϊσμενα θα σου στείλω καμιά φώτο.

Artemisia 13-02-16 22:29

Έχω να κάνω μια ερώτηση :D
Την πλάτη (τύπου καταράκτη) θα την κάνω με φελιζόλ και θέλω να κολλήσω πάνω στο φελιζόλ άλλα κομμάτια φελιζόλ , αν τα κολλήσω με ενυδρειακη σιλικόνη θα έχω πρόβλημα ?? ή πρέπει να τα κολλήσω με άλλο τρόπο μεταξύ τους ??
Έτσι για το καλό σας βάζω και 2 φωτό απο το εσωτερικό με τα φυτά . Eβαλα και μια anubia σήμερα (απο τα χρυσόψαρα) φουλ στην καφέ άλγη είναι .... Η πέτρα στο κέντρο θα φύγει ;)
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...ps1rtejxyh.jpg
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...ps81iob0nw.jpg

Τάκης 13-02-16 22:46

Μετά μου λες πως δεν πιάνουν τα χέρια σου
Άλλος έχει το όνομα και άλλος έχει τη χάρη μου φαίνεται :D
Ναι , με ενυδρειακή σιλικόνη να κολλήσεις ότι θες
αλλά να την αφήσεις 2-3 ημέρες να στεγνώσει καλά

Artemisia 13-02-16 22:50

Eυχαριστώ Τάκη :D:D:D Ναι θα την αφήσω 3 ημέρες να στεγνώσει. Απλά ξέρεις εεε μετά θα πέσει τσιμέντο ακόμα έχω πολύ δρόμο και κόψιμο φελιζόλ....
Σε ευχαριστώ και πάλι :D Κανένας δεν σε φτάνει εσένα στις κατασκευές :)

tsala 13-02-16 22:53

ωραιος κι ο βυθος!!!:p

Artemisia 13-02-16 22:56

Σε ευχαριστώ Γιάννη :D:D Θα τον φτιάξω λίγο ακόμα , περιμενω κάποια φυτά να εμφανιστούν ;)

Τάκης 13-02-16 23:09

Κάτι ακόμα, όταν θα κολλήσεις με σιλικόνη τα φελιζολ να προσέξεις να μη βγει σιλικόνη έξω απο τα κομμάτια γιατι δεν πιάνει τσιμένο επάνω της

Artemisia 13-02-16 23:12

Ναι Τάκη [emoji2] αυτό το σκέφτηκα και εγώ θα προσέξω [emoji2]

sarpijk 14-02-16 00:19

Θα γινει πολυ καλο οπως το βλεπω απο πανω. Με κρυπτοκορινες θα το γεμιζα.

Artemisia 14-02-16 00:33

Σε ευχαριστώ πολύ :D:D:D και εγω περιμένω να δώ πώς θα εξελιχθεί και κάποια φυτά δεν έχουν κάνει εμφανιση ακόμα , φοβάμαι μήπως παραέβαλα φυτά αλλά θα δώ σταδιακά :D
Έβαλα και ένα banana lily (έτσι το ξέρω)Nymphoides είναι , έβγαλε δύο φύλλα ... Ωραίες οι κρυπτοκορίνες συμφωνώ αν έχω χώρο στο τέλος θα βάλω :D Με χαλάνε οι γλάστρες που φαίνονται αλλά τι να κάνω ...

Τάκης 14-02-16 00:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Artemisia (Μήνυμα 921168)
Με χαλάνε οι γλάστρες που φαίνονται αλλά τι να κάνω ...

Θες ιδέα ;

Artemisia 14-02-16 00:39

Φυσικά [emoji3] Για πες ....

Τάκης 14-02-16 00:46

ντύσε τις γλάστρες με πετραδακια
επειδή τις έβαλες ήδη στο νερό, βρες κάποιες άλλες γλάστρες, κόλλησε πετραδάκια με σιλικόνη και θα έχεις αυτο το αποτέλεσμα

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...psa4176962.jpg

Artemisia 14-02-16 00:51

Χμμμμ , άλλα τετοια γλαστρακια δεν έχω αυτα είχαν νουφαρα και άλλα φυτά που αγόραζα (φυσικά για λίμνη με Κοι δεν κάνανε τα γλαστρακια) οπότε με βλέπω να βγάζω να στεγνώνω να κολλάω και μετά απο 4 μέρες ξανά μέσα , να σου πώ το σκέφτομαι , αν βρω χρόνο με βλέπω να το κάνω :D:D:D:D:D

Τάκης 14-02-16 00:55

Και αυτό γίνεται

tsantos 14-02-16 09:58

Καλημερα χρυσοχερα!!!
non stop εισαι ε?:D ασχολεισαι και με bonsai γιατι πολυ σωστα ειπες για τη ριζα και το κουρεμα!!!:rolleyes:

Artemisia 14-02-16 10:07

Καλημέρα καλέ μου [emoji2] [emoji2] Σε ευχαριστώ πάρα πολύ [emoji3] [emoji3] έχω 3 Μπονσαι και τα φροντίζω όσο μπορώ [emoji6] Εντάξει ζούνε τα τελευταία 6 χρόνια [emoji2]

sarpijk 14-02-16 10:28

Με java moss δε θα μπορουσες να τα κρυψεις?

Artemisia 14-02-16 10:33

Θα μπορούσα αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι σε 6 μήνες δεν θα φαίνεται καθόλου η γλάστρα [emoji3] Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον [emoji2]

tsantos 14-02-16 10:50

6 χρονια δεν ειναι απλα ενταξει ειναι κατορθωμα!!!
Bravo ξανα και ξανα και ξανα!!!:smt038
Περιμενω φωτο!για καποιο λογο ενυδρεια και bonsai πανε μαζι,το εχω εστιασει στην μεγαλη αναγκη που εχουμε καπιοι ανθρωποι να ειμαστε κοντα στη φυση.

alexis cosmo 14-02-16 14:42

Μπραβο αρτεμις πολυ ωραιο αποτελεσμα.
Απλα χρυσοχερα.
Σε καμια βδομαδα με 10 μερες ετοιμασου να παραλαβεις τα καινουρια σου παιδια.
Θα σου στειλω να μου πεις ποια θες.
Ειδες που προλαβες εισαι τσακαλι τελικα.

Artemisia 14-02-16 15:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsantos (Μήνυμα 921213)
6 χρονια δεν ειναι απλα ενταξει ειναι κατορθωμα!!!
Bravo ξανα και ξανα και ξανα!!!:smt038
Περιμενω φωτο!για καποιο λογο ενυδρεια και bonsai πανε μαζι,το εχω εστιασει στην μεγαλη αναγκη που εχουμε καπιοι ανθρωποι να ειμαστε κοντα στη φυση.

Ευχαριστώ εντάξει να σου πώ η αλήθεια είναι οτι δεν τα φροντίζω και πολύ ο κολλητός μου όμως κάνει κάτι μπονσαι φανταστικά και όποτε έρχεται και βλέπει τα δικά μου ..... ακούω :smt084 μπιρι μπιρι .
Αυτο με την φύση ισχύει , θα μπορούσα να ζήσω και στην ζούγκλα :D:D:D Σήμερα ήμουυ στην λίμνη του μπαμπα μου και έπιανα κάτι φανταστικές Σαλαμάνδρες κρίμα δεν έβγαλα καμια φωτό να σας δείξω ..... Ο κούτιακας ;)
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από alexis cosmo (Μήνυμα 921261)
Μπραβο αρτεμις πολυ ωραιο αποτελεσμα.
Απλα χρυσοχερα.
Σε καμια βδομαδα με 10 μερες ετοιμασου να παραλαβεις τα καινουρια σου παιδια.
Θα σου στειλω να μου πεις ποια θες.
Ειδες που προλαβες εισαι τσακαλι τελικα.

Αλέξη μου καλέ μου ευχαριστώ :D:D:D:D Ωχ αμάν έρχονται τα παιδιά μου και δεν έστρωσα το νερό .... καλά που μου το είπες αυριο Μπόλι και ενυδρειακή Τύρφη και να κάνω κάποιες διορθώσεις ... αγχώθηκα :smt120

alexis cosmo 14-02-16 18:56

χαχαχαχαχ μια χαρά στρώσε το και είσαι κομπλέ
:D

tsantos 16-02-16 02:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Artemisia (Μήνυμα 921271)
Ευχαριστώ εντάξει να σου πώ η αλήθεια είναι οτι δεν τα φροντίζω και πολύ ο κολλητός μου όμως κάνει κάτι μπονσαι φανταστικά και όποτε έρχεται και βλέπει τα δικά μου ..... ακούω :smt084 μπιρι μπιρι .Ετσι πανε αυτα,δανικα,δεν θα φτιαξει λιμνη η ενυδρειο?την πατησε!!!;)
Αυτο με την φύση ισχύει , θα μπορούσα να ζήσω και στην ζούγκλα :D:D:D Σήμερα ήμουυ στην λίμνη του μπαμπα μου και έπιανα κάτι φανταστικές Σαλαμάνδρες κρίμα δεν έβγαλα καμια φωτό να σας δείξω ..... Ο κούτιακας καλο!!!;)

Βγαλε φωτο την αλλη φορα να δουμε ποιο ειδος ειναι!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:20.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02525 seconds with 11 queries