Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

bokostas 17-09-10 01:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 481449)
την κυριακη το πιθανοτερο να ειμαι θεσσαλονικη...αλλα δε ξερω αν εχω φτασει τοσο νωρις γιατι ισως δεν ερθω με το αυτοκινητο μου. ...

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 481454)
Oριστε !αλλος ενας λογος να την κανετε πιο μετα την συναντηση εε?αφου ειναι ''ανεπισημη'',δεν ψηνεστε για απογευματακι ????

Προσωπικά δεν έχω αντίρρηση να βρεθούμε κι αργότερα (3? 4? 5? 6?), αρκεί να μπορούν όλοι όσοι δήλωσαν ήδη συμμετοχή:

Alex_Salonica
zipo
prokroustis
posidwnas
bokostas
lion
christsos

Πάνος 17-09-10 01:50

παιδια προς Θεου δε θελω να σας αλλαξω το προγραμμα....εξαλλου ειναι λιγο ρευστη η ολη κατασταση....απλα ηθελα να ενημερωσω οτι υπαρχει μια πιθανοτητα να ειμαι κι εγω εκει.
αν δεν τα καταφερω....θα ειμαι εκει και δευτερα για οσους αντεχουν εναν ακομη καφε..:D

bokostas 17-09-10 01:55

Βρε ποιός νοιάζεται για σένα?? Για την Όλγα το κάνουμε...:D:D:D:D:D

olga 17-09-10 02:17

+-3 σ'ευχαριστω Κωστα..:D
Περα απο την πλακα,το προτεινω μονο αν βολευει και ολους τους υπολοιπους,ειδαλλως..το σκεφτηκα και γω για Δευτερα,εστω και αν θα ειστε λιγο πιο νευρικοι απο τις απανωτες δοσεις καφεινης.:twisted:

Prokroustis 17-09-10 02:26

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 481445)
Περνώντας σήμερα το είδα το μαγαζί.Ωραίο φαίνεται.Αν και δεν το θυμόμουν είναι ένα από εκείνα απέναντι από το Ποσειδώνιο που είναι πάνω στο δρόμο στη σειρά.

Είναι ένα γνωστό που έχει μετονομαστεί απ'ότι κατάλαβα, είναι διπλα στη Γενική Κλινική.. Για την ώρα ό,τι σας βολεύει..

Χαραμάδας 17-09-10 07:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 481516)
Προσωπικά δεν έχω αντίρρηση να βρεθούμε κι αργότερα (3? 4? 5? 6?), αρκεί να μπορούν όλοι όσοι δήλωσαν ήδη συμμετοχή:

Alex_Salonica
zipo
prokroustis
posidwnas
bokostas
lion
christsos

Απόγευμα Κυριακής-Δευτέρας με τίποτα.
Αν το αποφασίσετε για απογευματινές συναντήσεις εμένα προσωπικά μου είναι αδύνατο να συμμετάσχω.;)

bokostas 17-09-10 07:39

Παραμένει λοιπόν το ραντεβού μας για το μεσημέρι της Κυριακής στις 12:00 στο Κάλας, στην περιοχή του Ποσειδωνίου.

zipo 17-09-10 12:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Prokroustis (Μήνυμα 481527)
Είναι ένα γνωστό που έχει μετονομαστεί απ'ότι κατάλαβα, είναι διπλα στη Γενική Κλινική.. Για την ώρα ό,τι σας βολεύει..

Ξαναπέρασα μόλις.Είναι το παλιό Idols. ;)

nikosm1 17-09-10 12:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zipo (Μήνυμα 481669)
Ξαναπέρασα μόλις.Είναι το παλιό Idols. ;)

Εκεί κοντά δεν έχει κάτι τσιπουράδικα; (Το βολιώτικο ή κάπως έτσι)

Πάνος 17-09-10 12:59

ω ναι!!! :smt045:smt045

maikl 17-09-10 13:02

...μηπως να "ψαχνο(μ)σασταν" για κανα τσιπουραδικο???:cool:

Χαραμάδας 17-09-10 13:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 481681)
...μηπως να "ψαχνο(μ)σασταν" για κανα τσιπουραδικο???:cool:

:smt041:smt041:smt041

drbig 17-09-10 13:26

1 - off φαντάζομαι.... :D

Χαραμάδας 17-09-10 13:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από drbig (Μήνυμα 481703)
1 - off φαντάζομαι.... :D

Tι έγινε Χαρούλη????

drbig 17-09-10 13:39

ενοοω δεν θα κάνουμε κάθε φορα συνάντηση σε τσιπουράδικο ναι? Δεν έχω το αντιστοιχο πορτοφόλι γι αυτο... :D

akiriazides 17-09-10 15:39

για τσιπουρο ξερω μαγαζι στα κωνσταντινοπολιτικα με εκπτωση 15%!!!

drbig 17-09-10 15:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akiriazides (Μήνυμα 481774)
για τσιπουρο ξερω μαγαζι στα κωνσταντινοπολιτικα με εκπτωση 15%!!!

Και γω το ξέρω! τώρα έμαθα για την εκπτωση ομως!! :D:D:D

panos1972 17-09-10 16:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από akiriazides (Μήνυμα 481774)
για τσιπουρο ξερω μαγαζι στα κωνσταντινοπολιτικα με εκπτωση 15%!!!


Που είναι ο bokostas να κάνει το παζάρι "αλα Azores"...

"Μόνο 15% ;;;
Στην ταβέρνα "Η λαπίνα" μας δίνουν 42,65% !
Μπόρείς και καλύτερα"

:D:D:D

(Καλό θα ήταν κανένα τσιπουράκι πλάκα πλάκα)

bokostas 19-09-10 05:03

Μην ξεχνιόμαστε, σήμερα συνάντηση ώρα 12:00 στο Κάλας 9, κοντά στο Ποσειδώνιο.

Ελπίζω να έρθετε, δεν γουστάρω να πιώ καφέ μόνος μου.

Να σας πω και για την επιτόπια αυτοψία που έκανα χθες στο Λεζαμί.:)

posidwnas 19-09-10 09:50

εμείς θα είμαστε στις 12 εκει, εσύ αργείς πάντα :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

drbig 19-09-10 09:52

Παιδιά ήμουν εκεί προχτες και το μέρος δεν τηρεί προδιαγραφές που θέλουμε για μεγάλες παρεες, και το πάρκινγκ ειναι οτι να ναι επισης. Αλλά φυσικά για τον καφέ 5 ατόμων καλό ειναι.. Σημερα χλωμουτσικο για μενα ...

bokostas 20-09-10 01:29

Λοιπόν παιδιά, μετά από επίσκεψη (μόνος μου) στο "Les Amis" και ομαδική (ήμασταν 11 άτομα σήμερα) στο "Κάλας 9", έχω να πω τα εξής:

-Το "Les Amis" έχει σαφώς ευκολότερο παρκάρισμα, πιο εύκολη πρόσβαση από περιφερειακό και θα το βρίσκουν ευκολότερα και οι μη Θεσσαλονικείς.
Η διαμόρφωση όμως του μαγαζιού είναι εντελώς ακατάλληλη για μεγάλες παρέες, μέσα είναι χωρισμένο σε επίπεδα και με μεγάλους καναπέδες και
έξω τα καναπεδάκια είναι κάθετα τοποθετημένα και δεν μπορούν να ενωθούν τραπέζια, αν και έχει αντιανεμικά πλαστικά και σόμπες-μανιτάρια.

-Το "Κάλας 9" δεν έχει και τόσο εύκολο παρκάρισμα, ούτε και γρήγορη πρόσβαση (συγκοινωνία βέβαια πηγαίνει και στα 2), έχει όμως πιο καλές τιμές
(καφές 2,70 και μέχρι τις 12:00 τον έχει 2 ευρώ), συν ότι υπάρχει ένας ψιλοαπομονωνένος χώρος με συνεχόμενο γωνιακό καναπέ που μπορεί
να φιλοξενήσει άνετα 25-30 άτομα και οι ιδιοκτήτες μας είπαν ότι μπορούν να μας τον έχουν άδειο και κρατημένο για τις συναντήσεις μας.
Στα θετικά του επίσης και η "υποδοχή" (όσοι είδαν κατάλαβαν) που θα συμβάλλει σημαντικά στην αύξηση της προσέλευσης (λεπτομέρειες με πμ).:D

Επειδή προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα με κανένα από τα 2, (δε νομίζω ότι είναι συνολικά πιο βολικά από το Μπένιγκαν'ς), αν και κλίνω προς "Κάλας 9",
θα πρότεινα να συνεχίσουμε το ψάξιμο, να σκεφτούμε κι άλλες λύσεις και να επισκευτούμε και τα υπόλοιπα μαγαζιά που προτάθηκαν (κι άλλοι καφέδες :)).

Περιμένουμε και την άποψη των υπόλοιπων 10 της σημερινής "επιτροπής αξιολόγησης", αλλά και άλλες ιδέες και προτάσεις.

ΥΓ1: 'Οποιος περάσει από το Carrefour-Μακεδονία, ας ρίξει μια ματιά στο "Les Amis" για να το συζητήσουμε.
ΥΓ2: Όποιος θέλει απρογραμμάτιστο ψαροκαφέ, θα βρίσκομαι στο "Κάλας 9" κάθε βράδυ για κανά 5ώρο.:D:D

georgebruno 20-09-10 02:03

Παράθεση:

ΥΓ2: Όποιος θέλει απρογραμμάτιστο ψαροκαφέ, θα βρίσκομαι στο "Κάλας 9" κάθε βράδυ για κανά 5ώρο.
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

zipo 20-09-10 02:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 482680)
Στα θετικά του επίσης και η "υποδοχή" (όσοι είδαν κατάλαβαν) που θα συμβάλλει σημαντικά στην αύξηση της προσέλευσης (λεπτομέρειες με πμ).

Εγώ πιστεύω πως με το που θα βάλουμε φωτογραφίες από την πρώτη συνάντηση στο Kallas 9,ο κόσμος θα πενταπλασιαστεί στις επόμενες συναντήσεις. :cool:
Πάντως,πέρα από την πλάκα,ούτε εγώ ενθουσιάστηκα με το Kallas 9 αν και το μέρος είναι όμορφο.

ΥΓ.Πρόλαβα και τράβηξα μια φωτογραφία από την υποδοχή.Τί λέτε θα την κάνουμε τελικά στο Kallas 9? :grin:
http://media.feed.gr/filesystem/imag..._type11759.jpg

maikl 20-09-10 05:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 482680)
.....
ΥΓ2: Όποιος θέλει απρογραμμάτιστο ψαροκαφέ, θα βρίσκομαι στο "Κάλας 9" κάθε βράδυ για κανά 5ώρο.:D:D

τωρα εξηγειτε γιατι μπαινεις και γραφεις τοσο νωρις...(02:29...κοιμαται το αλλο σου "μισο").....γιατι αλλιως :smt075

aquaman 20-09-10 06:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 482680)
-Το "Κάλας 9" δεν έχει και τόσο εύκολο παρκάρισμα, ούτε και γρήγορη πρόσβαση ...Στα θετικά του επίσης και η "υποδοχή" (όσοι είδαν κατάλαβαν)

Ευχαριστούμε πολύ για το ρεπορτάζ Κώστα. Βλέπεις για πότε ξεχνάμε τη συζήτηση περι καπνίσματος και πιάνουμε τα ουσιώδη; ... :-)

lion 20-09-10 08:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 482680)
-Το "Κάλας 9" δεν έχει και τόσο εύκολο παρκάρισμα, ούτε και γρήγορη πρόσβαση (συγκοινωνία βέβαια πηγαίνει και στα 2), έχει όμως πιο καλές τιμές
(καφές 2,70 και μέχρι τις 12:00 τον έχει 2 ευρώ),

Αν και δικηγόρος, δεν διάβασες τα "ψιλά γράμματα"...
εκτός Σαββάτου και Κυριακής

Όμορφος κόσμος στο μαγαζί, αλλά δύσκολο παρκάρισμα που θα χειροτερέψει και δεν νομίζω να βολεύει για πολλά άτομα. Επίσης μην ξεχνάμε ότι ξεκινάμε από 5-10 άτομα και μερικές φορές φτάνουμε πάνω από 30 αλλά όχι στα σίγουρα.

Η δοκιμή συνεχίζεται, αλλά μας βλέπω να γυρνάμε στα παλιά.

Χαραμάδας 20-09-10 09:00

Σήμερα το απόγευμα θα ξέρω για το ''sea to sea''.Eίναι το πρώτο μαγαζί στη σειρά της οδού Κάλας,περίπου 50-70 μέτρα πρίν από το μαγαζί που πήγαμε εχθές.Είναι μεγάλο μαγαζί και ο ιδιοκτήτης είναι γνωστός,αλλά τα προβλήματα του παρκαρίσματος είναι ίδια με το ''ΚΑΛΑΣ 9'' που πήγαμε εχθές.
Βέβαια καλά θα κάνουμε να δούμε από κοντά και το μαγαζί στο φράγμα της Θέρμης,αλλά και το ''novo rest'' στο makro που είναι τεράστιο μαγαζί με τεράστιο πάρκινγκ,τα τραπέζια είναι σαν του benniganws,αλλά ο καφές είναι ''self-service'' και δεν γνωρίζω άν είναι ανοικτό τις Κυριακές.
Είμαι μέσα σε οποιαδήποτε επιτροπή με απρογραμμάτιστο ψαροκαφέ.
Αργότερα θα ξαναγράψω για το ''sea to sea''.

posidwnas 20-09-10 09:05

Το Μιστραλ στην Κρήνη δεν το σκεφτήκαμε, χώρο για παρκάρισμα έχει σίγουρα, μέσα δεν θυμάμαι μόνο αν μας βολεύει αλλά κάνουμε 1 επισκεψη και βλεπουμε.

Το "Les Amis" νομίζω πως πρέπει να απορριφθεί.

Το Kallas έχει κάποιες καλές προοπτικές (προσωπικό του καταστήματος :D ). Ευκαιρία να σταματήσετε να μετακινήστε με το αυτοκίνητο και να πάρετε κανένα λεωφορείο. Όσοι πάντως έχουν ποδήλατα έχει και χώρο να τα αφήσουμε απέναντι.

Alex_Salonica 20-09-10 10:50

Εφόσον στο Κάλλας μας δίνουν την "πριβέ" γωνία είναι καλή περίπτωση.
Για το θέμα τσιγάρο ρωτήσατε αν μπορούμε στο πριβέ μας;

Νομίζω πρέπει άμεσα να συσταθεί η επόμενη επιτροπή για φράγμα Θέρμης. Εγώ αύριο και μεθαύριο είμαι διαθέσιμος

Κόραξ.. ανέλαβε παρουσίες :D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:34.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,04293 seconds with 10 queries