Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

Τηλέμαχος 11-09-10 06:14

Βρε σεις συγνώμη που το λέω αλλά δεν είναι λίγο χαζό να ενθαρύννουμε τους άλλους να καπνίζουν και να λέμε πως είναι καλό; Εννοώ πως μας διαβάζουν και άλλοι ανήλικοι και τους ενθαρρύνει αυτό το ποστ για το κάπνισμα...
Είναι σωστό;
(Χωρίς παρεξήγηση):D

drbig 11-09-10 08:26

Παιδες ξεφτιλίσαμε το θέμα του τσιγάρου νομίζω μες το thread.. Ας πάμε σε ενα καφε να το συζητησουμε απο κοντα πινοντας τον καφε μας και κανοντας το τσιγαρο μας...

panos1972 11-09-10 09:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 478919)
Το θέμα είναι να δούμε σε ποιό μαγαζί μπορούν να μας εξασφαλίσουν έναν χώρο (και για τσιγάρο) και τότε η απόφαση θα είναι ευκολότερη.
Γι αυτό όποιος μπορεί ας ρωτήσει (πχ ο panos1972 στο Les Amis, ο drbig στη Remezzo, ο georgebruno στο Κallas 9, ο paco στη Θέρμη κλπ).
Εγώ θα κάνω μια κρούση και στο Μπένιγκαν'ς, αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες, εννοείται και όποιος άλλος, ας ρωτήσει οπουδήποτε.



Αντώνη μη βιάζεσαι, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ούτε θα είναι ο πρώτος νόμος που μπορεί να ατονήσει και να μην εφαρμοστεί ποτέ.
Μην παρασύρεστε από τις τηλεόρασεις, γιατί πολλοί μαγαζάτορες θα χτυπήσουν τα κεφάλια τους αν αποφασίσουν να φανούν αυστηροί, ή
αν τρομάξουν στην απειλή των προστίμων και δουν τον τζίρο τους να πέφτει 50 και 60% και τα μαγαζιά τους άδεια.

Μπορώ να ρωτήσω, αλλά όντως το θέμα έχει παραξεφτυλιστεί....
Πόση ώρα πίνουμε τον "καφέ" μας;
2 ώρες μια φορά το μήνα!
Ε! 2 ώρες ας κάνουμε λίγο υπομονή!!!

Ο τζίρος θα πέσει λόγω κρίσης και όχι λόγω τσιγάρου!
Πρόστιμα να πέφτουν! Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΝΑ ΜΗΝ ΑΤΟΝΙΣΕΙ!!!
Εάν εμείς είμαστε τόσο ψαρόμυαλοι και συνεχίζουμε, ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!
Και τι θα πει δικαίωμα επιλογής του καθενός!
Δικαίωμα επιλογής στην αυτοκαταστροφή μας ή όχι;
Είναι σα να αφήνουμε "δικαίωμα επιλογής" σε κάποιον που ανέβηκε στο Λευκό Πύργο και θέλει να πέσει....
Ούτε μπορούμε να υποχρεώσουμε τον άλλο να αναπνέει το δικαίωμα της επιλογής μας!

Είμαι και εγώ καπνιστής! Το παλεύω όμως (και με παλεύει ΑΚΟΜΑ....)
Από τη στιγμή που μπήκαν τα πρώτα ακόμα μέτρα μέχρι σήμερα και με λίγη προσπάθεια έφτασα από το +1,5 πακέτο την ημέρα είμαι στα έως 4 τσιγάρα.

Κλεόβουλος 11-09-10 09:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 478933)
όντως το θέμα έχει παραξεφτυλιστεί....


Είμαι και εγώ καπνιστής! Το παλεύω όμως (και με παλεύει ΑΚΟΜΑ....)
Από τη στιγμή που μπήκαν τα πρώτα ακόμα μέτρα μέχρι σήμερα και με λίγη προσπάθεια έφτασα από το +1,5 πακέτο την ημέρα είμαι στα έως 4 τσιγάρα.

Πανούλη αυτό θα κάνουμε κι εμείς...όταν μεγαλώσουμε:D:D:D

drbig 11-09-10 12:50

Ελεος απλα?? :D:D:D

Αντε.. αποφασιστε που θα βρεθουμε να τελειώνουμε.. εγω πάντος για ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (εμπορικο) ειμαι +1

posidwnas 11-09-10 13:37

+1 και εγώ για Μακεδονία

Alex_Salonica 11-09-10 13:53

Λευκό!

...όπου θέλετε δεν έχω πρόβλημα

aquaman 11-09-10 14:01

Παιδιά, εγώ πάντως "ψηφίζω" προς την Ανατολική πλευρά της πόλης...

Και - αν και ίσως ακούγεται "αιρετικό" στο συγκεκριμένο thread - θα προτιμούσα χωρίς καπνό, γιατί αν όντως βρεθεί μέρος το οποίο θα "επιτρέπει" το κάπνισμα, δε θέλω να φανταστώ τι θα γίνεται μέσα.

Με όλο το σεβασμό στους καπνιστές της παρέας...

Prokroustis 11-09-10 14:14

Να πω και γω τη γνώμη μου, στο Μακεδονία δεν λέει, ούτε θέα ούτε τίποτα... Με το zipo είμαστε μέσα για Θέρμη, Αρετσού και Ποσειδώνιο, με το Ποσειδώνιο την καλύτερη επιλογή μιας και βολεύει και στο παρκινγκ.

Για το κάπνισμα είναι μεγάλη συζήτηση, αλλα το να μπορούμε να καπνίσουμε είναι εξίσου βασικό..

giannisaek 11-09-10 14:53

Δεν υπάρχει περίπτωση να σας δώσει κάποιο μαγαζί χώρο να καπνίζετε.
Ξέρετε υπάρχει το καρφωτικό τετραψήφιο νούμερο και ο κάθε μη καπνιστής μπορεί να το καταγγείλει, και ο κάθε καταστηματάρχης δεν θα ρισκάρει να σας το επιτρέψει, οπότε ξεχάστετο.
Όπως είπε και ο Πάνος η συνάντηση είναι μια φορά το μήνα για δύο μόνο ώρες και θα βρεθεί λύση αν δεν κάνει πολύ κρύο με χοντρό ντύσιμο θα καθόμαστε έξω να καπνίζετε, εξάλλου στην Ελλάδα οχτώ μήνες είναι καλοκαίρι.
Όποιο μαγαζί βρείτε εγώ είμαι μέσα αρκεί να έχει πάρκινγκ.

bokostas 11-09-10 15:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος (Μήνυμα 478920)
...αλλά δεν είναι λίγο χαζό να ενθαρύννουμε τους άλλους να καπνίζουν και να λέμε πως είναι καλό;

Τηλέμαχε δεν ενθαρρύνουμε κανέναν, ούτε λέμε πως είναι καλό.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos1972 (Μήνυμα 478933)
...Πρόστιμα να πέφτουν! Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΝΑ ΜΗΝ ΑΤΟΝΙΣΕΙ!!!
Εάν εμείς είμαστε τόσο ψαρόμυαλοι και συνεχίζουμε, ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!
Και τι θα πει δικαίωμα επιλογής του καθενός!
Δικαίωμα επιλογής στην αυτοκαταστροφή μας ή όχι;
Είναι σα να αφήνουμε "δικαίωμα επιλογής" σε κάποιον που ανέβηκε στο Λευκό Πύργο και θέλει να πέσει....
Σοβαρά τα λες τώρα αυτά Πάνο? Αν ήθελαν να μας προστατέψουν, απλά θα απαγόρευαν την πώληση τσιγάρων, όπως κάνουν με τα ναρκωτικά.
Αλλά δεν θέλουν, για να μην χάσουν τους φόρους που φτάνουν στο 80% της τιμής του πακέτου, πού βλέπεις τις καλές προθέσεις τους?
Και το δικαίωμα επιλογής του καθενός, περιλαμβάνει φυσικά και το δικαίωμα αυτοδιάθεσης και την ελευθερία του να αποφασίσει πώς θα πεθάνει.

Ούτε μπορούμε να υποχρεώσουμε τον άλλο να αναπνέει το δικαίωμα της επιλογής μας!
Σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά τότε γιατί δεν επιτρέπουν σε όποιον μαγαζάτορα θέλει να κάνει το μαγαζί του "καπνιζόντων", να το δηλώνει
με εμφανή σήμανση στην πόρτα και να μπορεί ο μη καπνιστής να επιλέξει να μην αναπνέει τον καπνό μου, πηγαίνοντας στο διπλανό μαγαζί?

Είμαι και εγώ καπνιστής! Το παλεύω όμως (και με παλεύει ΑΚΟΜΑ....)
Από τη στιγμή που μπήκαν τα πρώτα ακόμα μέτρα μέχρι σήμερα και με λίγη προσπάθεια έφτασα από το +1,5 πακέτο την ημέρα είμαι στα έως 4 τσιγάρα.
Δηλαδή εσύ χρειαζόσουν την απαγόρευση και τα αστυνομικά μέτρα για να καταλάβεις ότι δεν έκανες καλό στον εαυτό σου και να το μειώσεις?


Τηλέμαχος 11-09-10 15:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 479048)
Τηλέμαχε δεν ενθαρρύνουμε κανέναν, ούτε λέμε πως είναι καλό.

Έτσι το λένε παραπάνω όμως:D
Λένε πόσο απολαυστικό είναι το κάπνισμα... Δεν είναι σωστό όμως να έχει τέτοιο περιεχόμενο το φόρουμ γιατί πλέον είναι ενάντια του νόμου. :D

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει που το λένε αλλά μπορεί να πειράζει άλλους... :D:smt020

drbig 11-09-10 15:25

παιδιά να πουμε οτι π.χ. Μιας και είμαστε συνήθως 20 (περίπου άτομα) 11-12 ψήφοι θα δώσουν πλειοψηφία και θα πάμε στο επιλεγμένο μέρος?

Χαραμάδας 11-09-10 21:01

:(:(:(...Αυτή η συζήτηση θα γινόταν μόνο σε Ελληνικό forum KAI MONO ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ...όπως εμείς.Αν είναι δυνατόν να να έχουμε πεί τόσα για το πού θα πάμε την επόμενη φορά,προκειμένου κάποιοι....να καπνίσουν,λόγο απαγόρευσης του καπνίσματος.Λες και είναι τραγικό να περάσει ένας καπνιστής ένα δύωρο,χωρίς τσιγάρο.Βασικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι έγινε τόσο συζήτηση (από άτομα που ξέρω και εκτιμώ πολύ) για ένα δύωρο χωρίς τσιγάρο.Αλλά είπα στην Ελλάδα είμαστε.Και δυστυχώς (επειδή έχω πολλούς φίλους που ζούν έξω) έχουμε πάρα πολύ κακή εικόνα στους Ευρωπαίους.
Εγώ κύριοι κάπνιζα από τα 16 έως τα 37.Δύο πακέτα τη μέρα.
Δέν είμαι αντικαπνιστής...δεν με πειράζει να καπνίζουν όλοι γύρω μου.Αλλά οφείλω να σεβαστώ κάποιους κανόνες.
Για τον λόγο αυτό δεν είμαι σύμφωνος σε καμία αλλαγή του τόπου συναντήσεων...λόγο του...τσιγάρου.
Για οποιονδήποτε άλλο λόγο ΝΑΙ γιατί το bennigans δεν είναι και το καλύτερο μαγαζί στην πόλη.......αλλά ΟΧΙ για το τσιγάρο.
Συγνώμη αν σας κούρασα.

Prokroustis 12-09-10 00:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από christsos (Μήνυμα 479160)
:(:(:(...Αυτή η συζήτηση θα γινόταν μόνο σε Ελληνικό forum KAI MONO ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ...όπως εμείς.Αν είναι δυνατόν να να έχουμε πεί τόσα για το πού θα πάμε την επόμενη φορά,προκειμένου κάποιοι....να καπνίσουν,λόγο απαγόρευσης του καπνίσματος.Λες και είναι τραγικό να περάσει ένας καπνιστής ένα δύωρο,χωρίς τσιγάρο.Βασικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι έγινε τόσο συζήτηση (από άτομα που ξέρω και εκτιμώ πολύ) για ένα δύωρο χωρίς τσιγάρο.Αλλά είπα στην Ελλάδα είμαστε.Και δυστυχώς (επειδή έχω πολλούς φίλους που ζούν έξω) έχουμε πάρα πολύ κακή εικόνα στους Ευρωπαίους.
Εγώ κύριοι κάπνιζα από τα 16 έως τα 37.Δύο πακέτα τη μέρα.
Δέν είμαι αντικαπνιστής...δεν με πειράζει να καπνίζουν όλοι γύρω μου.Αλλά οφείλω να σεβαστώ κάποιους κανόνες.
Για τον λόγο αυτό δεν είμαι σύμφωνος σε καμία αλλαγή του τόπου συναντήσεων...λόγο του...τσιγάρου.
Για οποιονδήποτε άλλο λόγο ΝΑΙ γιατί το bennigans δεν είναι και το καλύτερο μαγαζί στην πόλη.......αλλά ΟΧΙ για το τσιγάρο.
Συγνώμη αν σας κούρασα.

Σε μια συνάντηση πηγαίνει κάποιος επειδή θέλει να πάει και να περάσει καλά, δεν πηγαίνει με το ζόρι ώστε να πρέπει να υποστεί κάτι, είτε αυτό είναι 2 ώρες χωρίς τσιγάρο ή κάτι άλλο.. Για κάποιον καπνιστή να του απαγορεύουν να καπνίσει σε ένα μέρος που πάει να περάσει καλά, και καλώς ή κακώς για να το κάνει αυτό θέλει και να μπορεί να καπνίσει, δεν είναι και ό,τι καλύτερο.
Και για τους ευρωπαίους που ανέφερες, μόνο καλύτερα δεν είναι με αυτό τον νόμο, πηγαίνεις π.χ. στην παμπ και αντι για καπνίλα βρωμάει όλο το μέρος αλκοολ, κακής ποιότητας κιόλας.
Το αν θα αλλάξει το μέρος συνάντησης δεν είναι δική μου απόφαση φυσικά, απλά ανέφερα κάποια αρνητικά αυτού του αντικαπνιστικού νόμου..

kingrim 12-09-10 00:30

αν και καπνιζα για σχεδον 10χρονια δεν βρισκω κατι κακο στο να μην καπνιζουν σε κλειστους και θα ηθελα στο μελλον και ανοικτους δημοσιους χωρους. οχι γιατι ετσι θα κερδισω κατι εγω ή θα χασει κατι ο καπνιστης αλλα γιατι με αυτον τον τροπο η εικονα του κουλ καπνιστη δεν θα περασει στα νεα παιδια και ισως δεν καπνιζουν οσο εμεις και ισως δεν θα εχουν 3 σελιδες θεμα για το τσιγαρο.

Οσο για την αλλαγη μαγαζιου εγω ειμαι μεσα αρκει να υπαρχει παρκινγκ (η ιδεα του καφε στο carefour ειναι πολυ καλη)


ειμαι μεσα για την αλλαγη κυριος λογο του πολυ ακριβου καφε και του κυριλατου μαγαζιου.

bokostas 12-09-10 03:39

ΟΚ λοιπόν, ας ψηφίσουμε, τουλάχιστον για την επόμενη συνάντηση, λαμβάνοντας
υπόψιν όλες τις γνώμες που διατυπώθηκαν και όσες ακόμη ιδέες πέσουν.
Η σειρά είναι τυχαία. Αν υπάρχουν και άλλες προτάσεις, προσθέστε τις από κάτω.
Κάντε copy-paste και βάλτε το nickname σας δίπλα στην επιλογή σας:

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas

nikosm1 12-09-10 07:00

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) nikosm1

kingrim 12-09-10 08:13

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ)
bokostas nikosm1 Kingrim

aquaman 12-09-10 08:19

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο) aquaman
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas nikosm1 Kingrim

Κλεόβουλος 12-09-10 08:27

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ)
bokostas nikosm1 Kingrim Κλεόβουλος

Μήπως όμως ψηφίζουμε χωρίς τον ξενοδόχο?:) Τυπικά τις συναντήσεις τις καλεί ο ΠΣΦΕ. Θα ήθελα και την γνώμη του κλιμακίου Β.Ε. -αν και δεν τους βλέπω συχνά τελευταία:( . Ή να μετονομαστούν οι συναντήσεις σε "Μηνιαίες συναντήσεις ΠΣΦΕ-GAB Βόρειας Ελλάδας"

posidwnas 12-09-10 09:58

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ)
bokostas nikosm1 Kingrim Κλεόβουλος Posidwnas

Thrillos 12-09-10 10:16

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -Φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
aquaman
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas nikosm1 Kingrim Κλεόβουλος Posidwnas Thrillos

george 12-09-10 10:18

Το Βennigans είχε επιλεγεί παλαιότερα αφού οι υπεύθυνοι του κλιμακίου του ΠΣΦΕ καθώς και τα μέλη του ΔΣ είχαν εξετάσει και άλλες περιπτώσεις.
Είχαμε τυπώσει και φυλλάδια τότε που μοιράζαμε και αναφερόταν το μέρος για τις συναντήσεις μας.

Αφού υπάρχει διάθεση για αλλαγή μπορούμε να το ξαναδούμε και να επιλέξουμε ένα μέρος που να συνδυάζει :
Εύκολη πρόσβαση και με τα μέσα μαζικής μεταφοράς
Πάρκινγκ
Ευχάριστο περιβάλλον
Συνεννόηση με τους ιδιοκτήτες για τις ανάγκες των συναντήσεων μας
Σχετική ησυχία για να μπορούμε να συζητάμε άνετα

georgebruno 12-09-10 10:18

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο) aquaman georgebruno
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas nikosm1 Kingrim

giannisaek 12-09-10 10:42

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -Φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
aquaman georgebruno
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas nikosm1 Kingrim Κλεόβουλος Posidwnas Thrillos giannisaek

drbig 12-09-10 11:29

Α. -Βennigans (παραμένουμε)
Β. -Φράγμα Θέρμης
Γ. -Remezzo (Αρετσού)
Δ. -Κallas 9 (Ποσειδωνιο)
aquaman georgebruno
Ε. -Les Amis (εμπ.κέντρο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ) bokostas nikosm1 Kingrim Κλεόβουλος Posidwnas Thrillos giannisaek drbig:D

POURITANOS 12-09-10 12:48

Δεν ξερώ αν λειτουργεί η καφετερία των χειμώνα:confused:

Αλλά ένα πολύ όμορφο μέρος για συνάντηση είναι και το πάρκο του ηρακλειώτη (απέναντι από ερτ3) συνδυάζει πράσινο- λίμνη- ευκολία μετακινήσεις με αστικά λεωφορεία – περίφραξη για ασφάλεια παιδιών.

Όσο αφορά το τσιγάρο αν και καπνιστής.
Δεν το θεωρώ κριτήριο επιλογής μαγαζιού.

Alex_Salonica 12-09-10 12:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS (Μήνυμα 479383)
Δεν ξερώ αν λειτουργεί η καφετερία των χειμώνα:confused:

Αλλά ένα πολύ όμορφο μέρος για συνάντηση είναι και το πάρκο του ηρακλειώτη (απέναντι από ερτ3) συνδυάζει πράσινο- λίμνη- ευκολία μετακινήσεις με αστικά λεωφορεία – περίφραξη για ασφάλεια παιδιών.

Όσο αφορά το τσιγάρο αν και καπνιστής.
Δεν το θεωρώ κριτήριο επιλογής μαγαζιού.

Πρόβλημα με πάρκινγκ....

bokostas 12-09-10 13:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 479327)
Το Βennigans είχε επιλεγεί παλαιότερα αφού οι υπεύθυνοι του κλιμακίου του ΠΣΦΕ καθώς και τα μέλη του ΔΣ είχαν εξετάσει και άλλες περιπτώσεις.
Είχαμε τυπώσει και φυλλάδια τότε που μοιράζαμε και αναφερόταν το μέρος για τις συναντήσεις μας.

Αφού υπάρχει διάθεση για αλλαγή μπορούμε να το ξαναδούμε και να επιλέξουμε ένα μέρος που να συνδυάζει :
Εύκολη πρόσβαση και με τα μέσα μαζικής μεταφοράς
Πάρκινγκ
Ευχάριστο περιβάλλον
Συνεννόηση με τους ιδιοκτήτες για τις ανάγκες των συναντήσεων μας
Σχετική ησυχία για να μπορούμε να συζητάμε άνετα

Προσωπικά δεν έχω αντίρρηση Γιώργο να επιλεγεί ο νέος τόπος συναντήσεων από τους υπεύθυνους του κλιμακίου Β.Ε., άλλωστε
αυτό είναι και το λογικό, όπως σωστά επισήμανε και ο Κλεόβουλος, απλά θα παρακαλούσα να λάβετε υπόψη σας και άλλες 2
παραμέτρους, μαζί με αυτές που ανέφερες:
-τις προτιμήσεις των παρευρισκομένων (γι' αυτό γίνεται η ψηφοφορία)
-την δυνατότητα καπνίσματος (αφού καλώς ή κακώς απασχολεί αρκετούς)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,04840 seconds with 10 queries