Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Μεσογειακό (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Μεσογειακή ανεμώνη! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=17248)

jimmis1974 06-03-12 11:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 656388)
μολις την ακουμπησεις καπου θα κολλησει αμεσως αν ειναι σε καλη κατασταση...αλλα φυσικα και δε προκειται να κατσει εκει ουτε μια μερα.
πολυ προσοχη καθως θα τις βγαζεις απο τη θαλασσα....κολλανε πολυ καλα στο σημειο που εχουν επιλεξει και μπορει πολυ ευκολα να τραυματιστουν. να τις αποσπασεις πολυ υπομονετικα...(εξαρταται βεβαια και απο το σημειο προσφυσης)

Οκ , τις εχω βρει σε βραχια εξω εξω γίνεται χαμος παρα πολλες , απλα δεν ειχα τοτε σακουλα να τις βαλω , μια που την σήκωσα λιγακι ξεκολησε πολυ ευκολα και μετα επιπλεε στο νερακι :D
Και εχει και πολλα μεγεθη , και μικρες και λιγο μεγαλυτερες.

Ελααααα , εδω οι καλες ανεμωνεεεεες ,, ακουω παραγγελιες ... 100 ευρω η μια:smt081:smt081:smt081

Fragki 21-07-14 13:45

ρε παιδια οκ και τι τισ ταιζετε??????
ειχα και εγω δυο και τουσ εβαζα γαριδα με αλλα ενα πρωι δεν τισ ξαναειδα εχω και αναν αστακο και ισωσ τισ δοκιμασε αλλα πιωσ ξερει??

Samian 24-07-14 22:41

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fragki (Μήνυμα 848109)
ρε παιδια οκ και τι τισ ταιζετε??????
ειχα και εγω δυο και τουσ εβαζα γαριδα με αλλα ενα πρωι δεν τισ ξαναειδα εχω και αναν αστακο και ισωσ τισ δοκιμασε αλλα πιωσ ξερει??


Το πιο πιθανό.....
Η γαρίδα 1 φορά την εβδομάδα ή και λίγο καλαμάρι ή ψάρι είναι μια χαρά.
Προσοχή γιατί μετακινείται. Μία δική μου μετακινήθηκε 1 μέτρο περίπου μέσα σε 1 βράδυ....
Σαν να πήγα εγώ Σάμο - Αθήνα αυθημερόν....χαχαχχαχα :D:D:D

pana 20-03-15 17:02

ερωτηση
 
ποσο αντεχουν οι ανεμωνες μεσα στα σακουλακια και ποσο εξω αποτο νερο

Samian 20-03-15 21:50

Εξαρτάται από τό πόσο αντέχεις και εσύ μέσα στο νερό ή μέσα σε 1 κλειστό δωμάτιο 1 χ 1.
Το σκέφτεσαι να κάνεις ;;;

pagokoftis 23-03-15 00:54

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Μάλλον για να τις μεταφέρει ρωτάει μωρέ :D :D
Αν ναι, μπορείς να τις μεταφέρεις σε ένα καθαρό πλαστικό τάπερ που εφαρμόζει καλά το καπάκι του, αφήνοντας λίγο αέρα μέσα, μην τις βάλεις σε σακούλα, μπορεί να σκιστεί κλπ... Έτσι, λόγω επιφάνεις, θα μπορέσεις εύκολα να την "ξεκολλ'ησεις" και να την βάλεις στο ενυδρείο σου και δεν θα τραυματιστεί..
Και ένα δοχείο με μεγάλο καπάκι, σαν τα πλαστικά 5όλιτρα που βάζουν μέσα μέλι είναι μια χαρά!!
Αν η μεταφορά σου διαρκεί αρκετη ώρα, έχε υπ' όψην σου ότι χρειάζεται και οξυγόνο το ζωντανό.. Ίσως να χρειαστείς μια αεραντλία μπαταρίας, ή να κάνεις πολλές μικρές τρύπες (ώστε να μην πετάγεται έξω το νερό κατά την μετακίνηση) στο καπάκι..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:03.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries