Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Θαλασσινό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Καλησπέρα στα αλάτια (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=94392)

Lth1 01-11-16 22:38

Το ειδα νικολα...αλλα δυστυχως δεν ειναι στα θελω μου...
52χ52χ52 ψαχνω...δεν χωραει πραγματικα τπτ αλλο στον χωρο που θελω να το βαλω....διπλα απο το γραφειο μου για να σου δωσω να καταλαβεις...πολυ καλη τιμη μπορω να πω για ενυδρειο σωληνωσεις και σαμπ αλλα και βαση...

kostas82 03-11-16 12:05

Καλή αρχή και από εμένα Λουκα , στο κατασκευαστικό κομμάτι θα σταθώ εγώ , θα σου πρότεινα αν υπάρχει λόγος χώρος πίσω από το ενυδρείο να πας σε εξωτερικό μπαλκόνι υπερχείλισης αφήνοντας όλη την πίσω πλευρά πιο κοντή και το νερό να υπερχείλιζει από όλη την πλευρά. Και να κατασκευασεις μία υπερχείλιση τύπου bean animal. Στο χώρο του σαμπ μπορείς κατά την κατασκευή του να αφήσεις κατευθείαν ένα διαμέρισμα κατά μήκος από την πίσω πλευρά το οποίο θα είναι γεμάτο με γλυκό νερό .

kostas82 03-11-16 12:06

Βράχο μην πάρεις πάνω από 7 κιλά

Lth1 03-11-16 17:22

Ευχαριστω κωστα για την προταση...θα το κοιταξω να δω αν βολευει :-)
Βραχο βρισκω και στην θαλασσα??

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

leonardos 03-11-16 21:44

ναι γιατι οχι? τραγανα καλη (με πολλες τρυπες και ελαφρια) ειναι μια χαρα.
εγω τετοια εχω. την πειρα την ξεπλεινα την εβρασα και μετα την εψησα στον φουρνο και ολα καλα;)

Lth1 03-11-16 23:23

Κομπλε τοτενες...θα ριξω καμια βουτια και ολο κατι θα βρω :-)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

leonardos 03-11-16 23:32

και χωρις βουτια μια βολτα στην παραλια φτανει! μπορει να κειναι και καλητερα γιατι συνηθος στην παραλια θα ειναι και καθαρος απο οργανικη υλη οπτε δεν θα κυνδινευεις να φερεις πυγες αμωνιας μεσα στο συστημα σου (και ας ειναι ψημενα).
ετσι πιστευω εγω..... δεν κοβω και το κεφαλι μου ;):p:D

Lth1 04-11-16 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από leonardos (Μήνυμα 977946)
και χωρις βουτια μια βολτα στην παραλια φτανει! μπορει να κειναι και καλητερα γιατι συνηθος στην παραλια θα ειναι και καθαρος απο οργανικη υλη οπτε δεν θα κυνδινευεις να φερεις πυγες αμωνιας μεσα στο συστημα σου (και ας ειναι ψημενα).
ετσι πιστευω εγω..... δεν κοβω και το κεφαλι μου ;):p:D

και το ενα και το αλλο δεν με χαλαει πραγματικα...
Το θεμα μου ειναι πως πρεπει να μοιαζει αυτος ο βραχος??Γτ δεν ειναι ολοι ιδιοι... :(

leonardos 04-11-16 22:36

οσο ποιο ποροδης και ελαφρης μπορεις τοσο το καλητερο!! τωρα απο σχημα.... οτι σ αρεσει/σε βολευει ;):p:D

Lth1 05-11-16 00:52

Εγινεεεε ευχαριστωωωω για το τιπ λεο :-)

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:54.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01862 seconds with 10 queries