Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Tanganyika (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=117)
-   -   54 l. Multifasciatus (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=56640)

olga 14-11-11 11:03

:p:p
Κλεοβουλε ειδες καμια κινητικοτητα στα δικα σου? Αν δεν μου ειχε κανει εντυπωση το ξυλο που εφαγε ο alto απο την θυληκια,δεν θα τα ειχα δει τα μωρα(ακομα δυσκολευομαι να τα δω..)

Κλεόβουλος 14-11-11 11:11

Κάτι παίζεται και με τα δικά μου αλλά ψαράκια δεν βλέπω ακόμη.
Παρακολούθησα ένα ζευγάρι σε περιπτύξεις :cool: και μου φάνηκε πως είδα 2-3 άσπρα αυγουλάκια στο κοχύλι τους.
Αναμένουμε -+9

olga 17-11-11 01:04

Παιδια,σημερα μπερδευτηκα....Ειδα μωρα στην αλλη ακρη του ενυδρειου μαζι με αλλη θυληκια.Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι καινουρια μωρα η αν εφυγαν απο την αλλη..
Αν τα μωρα ειναι της πρωτης,μπορει να τα προσεχει σαν να ηταν δικα της?:smt017

Πάνος 17-11-11 12:39

λογικα ειναι μωρα της αλλης μανας...αλλα γενικοτερα τα μωρα μεγαλωνονται "αποικιακα"...δηλαδη κανενα ενηλικο ουτε καν αρσενικο δεν επιτιθεται στα νεογνα....και αν παραστει αναγκη αυτα θα βρουν καταφυγιο ακομη και σε ξενα κοχυλια....χωρις παρατραγουδα απο τους ιδιοκτητες... ;)

olga 17-11-11 15:41

Απιστευτο μου φαινεται....:rolleyes:
Επισης δεν ξερω κατα ποσο κυνδινευουν απο τον compressiceps,παντως ο κακομοιρης εδω και λιγες μερες ειναι τιμωρια σε μια γωνια του ενυδρειου γιατι οπου αλλου και να παει(τωρα που εχει μικρα σχεδον παντου),τρωει ξυλιες :smt027

olga 12-12-11 10:22

Aυτο ηταν,εχω χασει τα μπαλα με τα ψαρακια...δεν μπορω να καταλαβω ποσες γεννες εχω..πλεον γινεται πανικος.Ετσι οπως τα βλεπω πρεπει να ειναι 2 η 3 οι γεννες.Υπαρχουν ψαρακια σε ολα τα μεγεθη,με αρκετη αποκλιση στο μεγεθος.Καποια εχουν γινει κανονικα ψαρακια(γυρω στο 1 εκατοστο),τα οποια απομακρυνονται αρκετα απο την μαμα και κοβουν βολτες.Εχει αλλα που ειναι λιγο πιο μικρα και καινουρια που ειδα εχθες,γυρω στα 3-4 χιλιοστα που ξεχωριζουν μονο τα ματια τους..
Αυτα ειναι χειροτερα απο τα γκαπυ..:D:D
Στο τα'ι'σμα γινεται πανικος(τα'ι'ζω πολυ συχνα) και κανω αλλαγες νερου μερα παρα μερα ,καμια δεκαρια λιτρα.Φρεσκο νερακι και μπολικο φα'ι',αντε να τα σταματησεις τωρα...
Τελικα ο Πανος ειχε απολυτο δικιο. ''Μετα το ποπ,δεν εχει στοπ'' :smt081:smt081

Πάνος 12-12-11 18:02

:D:D:D ... να σε δω στα "δυσκολα" τωρα.... :D

Παναγιώτης Κ 12-12-11 19:46

Viva la multi, Viva la Africa

kouman 12-12-11 21:13

πανεμορφα ειναι ολγα! να τα χερεσαι!!!

olga 14-12-11 10:00

Eυχαριστω παιδια,πραγματικα τα χαιρομαι,για το μονο που λυπαμαι ειναι οτι δεν εχω μεγαλυτερο ενυδρειο ελευθερο να τα βαλω,οποτε σε λιγο καιρο θα πρεπει να αρχισω να αραιωνω τον πλυθησμο..:(

Αντωνης Πατρα 14-12-11 12:11

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 636460)
Eυχαριστω παιδια,πραγματικα τα χαιρομαι,για το μονο που λυπαμαι ειναι οτι δεν εχω μεγαλυτερο ενυδρειο ελευθερο να τα βαλω,οποτε σε λιγο καιρο θα πρεπει να αρχισω να αραιωνω τον πλυθησμο..:(

συγχαρητηρια για τα μιλιουνια :) εγω μονο ενα εχω εδω και 20 μερες και περιφερεται παντου.. σε κοχυλι δεν εχει πλησιασει ποτε.. και ειναι και κοκκινο.. κοκκινο multi? :p τι εκανα παλί?

olga 14-12-11 15:21

Κοκκινο??? Σιγουρα ειναι μουλτι?
Μολις μπορεσω,θα βγαλω και καμια φωτογραφια απο την παιδικη χαρα!:smt060

Αντωνης Πατρα 14-12-11 20:25

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 636530)
Κοκκινο??? Σιγουρα ειναι μουλτι?
Μολις μπορεσω,θα βγαλω και καμια φωτογραφια απο την παιδικη χαρα!:smt060

μονο multi εχω εκει.. και ειναι μονο ενα και κοκκινο.. μυστιριο

anastaziooo 07-01-12 14:30

πάει αυτό ήταν.............έχασα το ύπνο μου και το ξύπνιο μου τώρα για μέρες......
δηλαδή πόσο όμορφο μπορέι να είναι και ένα μικρό ενυδρείο.............τέλειο
μπράβο μπράβο

olga 10-01-12 21:35

6 Συνημμένο(α)
Να 'σαι καλα anastazioo:p
Mερικες καινουριες φωτογραφιες και οι πρωτες αποπειρες με την μηχανη..:smt108
Ειναι πολυ ωραια αυτα τα ψαρακια τελικα!

Ektorakos 16-01-12 12:01

Σε μια σελιδα με πληροφοριες για κιχλιδες ειδα τα altolamprologus compressieps να λεει οτι θελουν PH 6.5-7.5 . ειναι δυνατον? μηπως ειναι λαθος? Πιο χαμηλο και απο malawi?. παιδια αρχαριος ειμαι. απλα το ειδα και μου φανηκε περιεργο. οριστε και το link
πολυ ομορφα ψαρια

http://www.aquariumphoto.dk/altolamp...pressiceps.htm

vag0s 16-01-12 23:56

Λάθος γράφουν...
Γενικά παιδιά για κιχλίδες εδώ:
http://www.cichlid-forum.com/profiles/

Υπάρχουν τα πάντα... ;)

Όσον αφορά το θέμα, πέτυχες ωραία ψάρια φίλη! Μπράβο! :)

kammenos 05-02-12 03:06

γεια
 
ολγα μενω μηχανιωνα εχεις καμια 4τραδα να μου πουλησεις απο τα μικρα γιατι δεν βρισκω πουθενα?

olga 05-02-12 14:30

Αλλαξε τις ρυθμισεις στα πμ σου,δεν μπορω να σου στειλω,ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη σου.

kammenos 08-02-12 15:32

sos
 
μπορεις να μου απαντησεις εδω γιατι δεν ξερω πως να φτιαξω το πμ μου?
-------------------------
απλα ολγα αν μπορεις απαντησε με εδω

olga 08-02-12 18:23

Επειδη καποια ειναι ηδη κρατημενα και μου εχουν ζητησει αρκετοι,τωρα αμεσα τουλαχιστον δεν εχω,θα ξερω με μεγαλυτερη σιγουρια σε λιγο καιρο..:)

kammenos 08-02-12 18:26

hi
 
ολγα μενς μηχανιωνα να ξερεις


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:03.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02043 seconds with 10 queries