Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=164)
-   -   το κοινωνικο μου.. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24129)

mariah 02-04-08 23:11

Εξαιρετικη προσπαθεια.Καταπληκτικο ενυδρειο.:p Τα φυτακια εχουν οργιασει εκει μεσα.Και παλι μπραβο σου!!!

Filotas 03-04-08 09:13

Πάνο τα συγχαρητήρια μου καταπληκτικό το ενυδρείο σου.

lucy 03-04-08 09:42

Πάνο συγχαρητήρια!!! :p Είναι υπέροχο!!! Χορταίνει το μάτι πράσινο!!!:p
Εύχομαι πάντα να το χαίρεσαι έτσι! πράσινο και με υγεία, σε σένα και τα φυτά!!! (μάλλον ... καλύτερα εσύ να μην πρασινίσεις :D )

Το φυτουλίνι στην τελαυταία φωτο τι είναι και δεν το κατάλαβα; Riccia; Διακρίνω κι ένα σαλιγκαράκι μέσα;

chemical mac 03-04-08 09:46

Ρε doctor μας τα έκανες τζατζίκια τόσο καιρό γι αυτό το πράγμα, θα πρεπε να ντρέπεσαι, τσίπα δεν έχεις πάνω σου :D :D :D Φιλαράκο πολύ ωραίο, ειδικά οι ρίζες είναι το κάτι άλλο...αλλά από τόσα κιλά java μόνο μια μικρή γωνία έβαλες; :D Πολύ ωραίο αν και δεν μου αρέσουν γενικώς τα "λάχανα", εξαιρετική προσπάθεια. Σε φαντάζομαι σε κάνα δίμηνο τι θα γίνεται εκεί μέσα. Θέλω κλαδέματα οπότε καβάτσωσε και για μένα κάτι ;)

stav 03-04-08 10:01

Πολυ ομορφο,συγχαρητηρια.

lingistis 03-04-08 10:10

Πάνο συγχαρητήρια!!:smt041
Πάρα πολύ ωραίο!!!:smt023

Πάνος 03-04-08 13:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από glazar (Μήνυμα 251346)
Πανο ? Στην 3η φωτο ειναι νεον οχι καρδιναλιοι.Ειναι σιγουρα ολα τα ψαρακια μισο-μισο??
Τωρα για τα ψαρακια στην φωτο 5 μηπως ειναι astyanax Bimaculatus ???
http://www.fishbase.org/Summary/Spec...ry.php?id=4475
http://www.aquaticcommunity.com/tetr...imaculatus.php
Βεβαια ειμαι σιγουρος οτι απο εκει που αγοραστηκαν θα εγραφε tetra assorted !!!


ναιαιαι αυτα ειναι!!! astyanax bimaculatus...πω πω γινονται μεχρι και 15 εκ. ελεος!!! τα ψαρακια ειναι ολα καρδιναλιοι ναι μισο μισο..το κοκκινο μεχρι τα ματια......απλα στη φωτο δε φαινονται και τοσο καλα....
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lucy (Μήνυμα 251411)
Πάνο συγχαρητήρια!!! :p Είναι υπέροχο!!! Χορταίνει το μάτι πράσινο!!!:p
Εύχομαι πάντα να το χαίρεσαι έτσι! πράσινο και με υγεία, σε σένα και τα φυτά!!! (μάλλον ... καλύτερα εσύ να μην πρασινίσεις :D )

Το φυτουλίνι στην τελαυταία φωτο τι είναι και δεν το κατάλαβα; Riccia; Διακρίνω κι ένα σαλιγκαράκι μέσα;

ναι λουσυ μου riccia ειναι ..δεμενη σε ενα μοπανι....και ειναι κι ενα σαλιγκαρακι μεσα αλλα οχι το δικο σου...το δικο σου εγινε 10 φορες μεγαλυτερο απο αυτο...σχεδον οσο τα ενηλικα!!!!
και παλι σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!!!
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 251414)
αλλά από τόσα κιλά java μόνο μια μικρή γωνία έβαλες; :D

η java στο 30λιτρο εχει κανει χαλακι κι εχει καλυψει ολο το μοπανι....και καλυψε και μια καρυδα στο 56αρι που μεγαλωνω τα μωρα κριμπς!!

melli 03-04-08 14:27

Συγχαρητήρια! Μπράβο σου, να το χαίρεσαι :D

odin79 06-04-08 13:55

πραγματικα πανεμορφο το ενυδρειο σου...μπραβο σου

Πάνος 06-04-08 19:12

σας ευχαριστω!!!

aaaooll 06-04-08 20:34

πανο, συγχαρητήρια και απο δω... ;)
γιατι δεν ανεβαζεις και το βιντεάκι?
πάρα πολή καλη προσπάθεια, και θα γίνουν τωρα και τα φυτα με την μπουκαλα... :):):)

Πάνος 06-04-08 20:46

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από aaaooll (Μήνυμα 252179)
γιατι δεν ανεβαζεις και το βιντεάκι?

τεχνικες δυσκολιες...σερνοταν το ιντερνετ...και ηθελε καμια ωρα να ανεβει...συντομα θα γινει...ηδη καναμε την αναβαθμιση μας...

Πάνος 05-06-08 23:12

νεα μορφη
 
8 Συνημμένο(α)
οπως ολοι λενε..το φυτεμενο αλλαζει συνεχεια μορφη....
ακουα σκειπ πλεον δεν εχω.(οχι οτι ειχα και κανενα ποτε..χα χα).
προσπαθω να εχω μεγαλη ποικιλια απο φυτα για να μαθαινω τις απαιτησεις και τις συνηθειες τους.....μετα θα καταληξω σε ενα λιτο ενυδρειο...για την ωρα ειναι ενας καμβας...με πολλα χρωματα...το ξυλο βγηκε για να εχω χωρο για νεα φυτα...προστεθηκαν αρκετα ειδη ακομη....
στς φωτο βλεπετε και τα δισκακια μου....μη βαρατε!!! φιλοξενουνται προσωρινα μεχρι να στηθει το δικο τους ενυδρειο... (μαλλον θα ειναι το ριο 400)..
εδω θελω να ευχαριστησω και τον πρυτανη...γιατι τα δισκακια ειναι αυτα που χαριζε απο μια "ιδιαιτερη" αναπαραγωγη...και το μελλον τους ηταν ....αβεβαιο...
σε ευχαριστω πολυ νικο!!.....οπως βλεπεις τα δισκακια σου τα πηγαινουν μια χαρα ....ο μεγαλος πεταξε χρωματα και δειλα δειλα ακολουθουν και τα υπολοιπα.....ηδη η διαφορα στο μεγεθος ειναι μεγαλη..και πρεπει να βιαστωωω!!!
οριστε καποιες φωτο...μετα απο ενα γερο κλαδεμα...

imichal 05-06-08 23:26

Μπραβο Πανο! Ομορφο ενυδρειο!
Προσωπική μου γνωμη ομως οτι το με το ξυλο που βγηκε το ενυδρειο εχασε λιγο.... Εμενα μου αρεσουν πολυ τα ξυλα....
Παρολα αυτα το ενυδρειο σου εναι πολύ ομορφο και τα φυτα σου πάνε πολύ καλα.

ΥΓ. Και εσυ με δισκους ? Ενας ενας βλεπω.....μπαινει στο κλαμπ. Εγω παντως θα αργησω να του βαλω....θελω να τρεξει μερικους μηνες πρωτα....

kalagio 05-06-08 23:31

Πολυ ωραίο το ενυδρειο σου!Κι απο κοντα ακομα πιο ομορφο!Να βλεπουμε κι εμεις οι αρχαριοι να οραματιζομαστε!

Πάνος 05-06-08 23:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από imichal (Μήνυμα 270034)
Μπραβο Πανο! Ομορφο ενυδρειο!
Προσωπική μου γνωμη ομως οτι το με το ξυλο που βγηκε το ενυδρειο εχασε λιγο.... Εμενα μου αρεσουν πολυ τα ξυλα....
Παρολα αυτα το ενυδρειο σου εναι πολύ ομορφο και τα φυτα σου πάνε πολύ καλα.

ΥΓ. Και εσυ με δισκους ? Ενας ενας βλεπω.....μπαινει στο κλαμπ. Εγω παντως θα αργησω να του βαλω....θελω να τρεξει μερικους μηνες πρωτα....

ευχαριστω!!
το ξυλο μου αρεσει πολυ και μενα και εχω αγορασει κι αλλο..σημερα πηρα ενα ωραιο κομματι απο κομοτηνη
αλλα το εχω στην ακρη για το μεγαλο που θα στηθει....προτεραιοτητα τωρα εχουν τα φυτα και οχι ενα ομορφο ενυδρειο σαν συνολο....οποτε εκμεταλλευομαι καθε σπιθαμη του πυθμενα...εβαλα τωρα ενα ξυλο γιατι επρεπε να δεσω το fire moss ενα νεο ειδος που δεν ειχα...

Neoklis 05-06-08 23:34

Πολύ ομορφο Πάνο!!!! Τα συγχαρητήρια μου!!! Εισαι σε πολυ καλο δρόμο...:p

Δλδ πας γρήγορα για το μεγάλο εεε.????:smt020

dr.geo 05-06-08 23:34

καλα εγω δεν σχολιασα στην παρουσιαση σου???και το εχω δει και απο κοντα??πραγματικα πολυ εντυπωσιακο και πολυ ομορφο...ο πανος εχει πολυ μερακι και τα εχει ολα κανονισμενα και με προγραμμα....μια μερα και εγω θελω τετοιο!!!:grin::grin:

Πάνος 05-06-08 23:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Neoklis (Μήνυμα 270038)
Πολύ ομορφο Πάνο!!!! Τα συγχαρητήρια μου!!! Εισαι σε πολυ καλο δρόμο...:p

Δλδ πας γρήγορα για το μεγάλο εεε.????:smt020

ναι φιλε νεοκλη...τωρα για ποιο θα ειναι το μεγαλο θα δειξει....αν ολα πανε καλα το ριο400...αν οχι ενα λιγο μικροτερο....
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dr.geo (Μήνυμα 270039)
καλα εγω δεν σχολιασα στην παρουσιαση σου???και το εχω δει και απο κοντα??πραγματικα πολυ εντυπωσιακο και πολυ ομορφο...ο πανος εχει πολυ μερακι και τα εχει ολα κανονισμενα και με προγραμμα....μια μερα και εγω θελω τετοιο!!!:grin::grin:

ολη η αλεξ-πολη ονλαιν ειναι?? ευχαριστω για τα καλα σου λογια....αν το θελεις θα αποκτησεις κι εσυ κι ακομη καλυτερο....ορεξη να εχεις και υπομονη....κι εγω μετα τα χρυσοψαρα σε γυαλα..:smt120...απο μονομαχο ξεκινησα...

dr.geo 05-06-08 23:45

πολλα κοινα στοιχεια.....μακαρι....πες μου τα επομενα βηματα σου για να ξερω τι να ακολουθησω.....χαχαχαχαχα....η αλεξανδρουπολη δεν κοιμαται σημερα!!!!!

ΑΝΤΩΝΗΣ1980 05-06-08 23:49

Να και η Κομοτηνη.
Πανο πολυ ομορφο και απο κοντα πανεμορφο.
:smt041 :smt041 :smt041 :smt041 :smt041

kwnstantina 05-06-08 23:54

πολυ ωραιο φανταστηκο το ενυδρειο σου κουμπαρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:smt038:smt038:smt038



θα μου πεις πια μερα εισαι νυχτα να ερθω να παρω το ενυδρειο σου?????????:smt071zw:p

Τσιόνογλου Σταύρος 06-06-08 00:12

+-3.

Πάνος 06-06-08 00:46

σας ευχαριστω ολους!!:p...αν και ξαναλεω πως δεν θεωρω πως παρουσιαζω ακουασκειπ αλλα την αλλαγη της μορφης του ενυδρειου...αισιοδοξω να κατασταλαξω καποια στιγμη σε 3-4 ειδη φυτων και να παιξω με το ακουασκειπ...τοτε θα γινει και νεα παρουσιαση...ως τοτε οριστε και ενα βιντεακι...
http://s270.photobucket.com/albums/j...t=P1010382.flv

Raven 06-06-08 01:55

Ανεβαζεις τον πηχυ ψηλα φιλε Πανο. Βλεπω αρκετα απαιτητικα φυτα σε αψογη κατασταση :smt023 Απλως κατα την γνωμη μου θελουν λιγο "δεσιμο" ως προς το χρωμα και τα σχηματα και τοτε το αποτελεσμα θα ειναι κορυφαιο. Μπραβο κι απο μενα !!

tasinio 06-06-08 20:57

τρομερό θέαμα να βλέπεις την java να κάνει φωτοσύνθεση έεεε???

mariah 06-06-08 21:53

Εξαιρετικη δουλεια.Μπραβο σου!!!:p

paco 06-06-08 21:59

πολυ ομορφο και με και χωρις τα ξυλα

gaitan_chris 06-06-08 22:56

Μπράβο Πάνο,γιας τα χέρια σου..

Πάνος 06-06-08 23:08

σας ευχαριστω πολυ!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02439 seconds with 10 queries