Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ποτε θα γεννησει το ψαρακι μου???:::!!!!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57144)

thanps 05-11-11 12:24

Ναι,αλλα αυτη επιμενει .Δεν θελει να γεννησει τελειωσε!!

morfeas2002 05-11-11 15:21

Χριστίνα μήπως γεννάει λίγα λίγα και τα τρώνε πριν προλάβουν να κρυφτούν;
Έτσι και η κοιλιά δεν ξεφουσκώνει και εσύ δεν βλέπεις μωρά.

thanps 06-11-11 00:36

Αχ,παιδια επιτελους ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!Την προσεχα τοσο καιρο για να δω την ωρα που θα γενναει και η κυρια γεννησε την ωρα που ελειπα!!!!!
Βλεπω μονο ενα ψαρακι,οποτε δεν ξερω αν εχει γεννησει και αλλα και τα εφαγαν τα αλλα ψαρακια.Η κοιλιτσα της ειναι ακομα φουσκωμενη,αλλα το μαυρο σημαδι εχει εξαφανιστει εντελως!!Παιδια ειναι απιστευτο!!!!
Το δε ψαρακι μωρακι ειναι πανεμορφο.Τσικι τσικι κολυμπαει!!Αχ,μακαρι να τα καταφερει!!!
Εκανα ομως κατι για το οποιο δεν ειμαι περηφανη.Κατα τις 7-730 ειχα παρει το καλαμακι με το σφουγγαρακι και οπως καθαριζα το ενυδρειο αρχισα να κυνηγαω λιγο τα ψαρακια ως παιχνιδι.Φαινεται η γκαστρο μου επαθε σοκ και ισως και να γεννησε πριν της ωρας της!!Πω πω....εχω τυψεις τωρα!!!!!!

eimaste aR21rwstoi 06-11-11 15:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από thanps (Μήνυμα 628405)
Αχ,παιδια επιτελους ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!Την προσεχα τοσο καιρο για να δω την ωρα που θα γενναει και η κυρια γεννησε την ωρα που ελειπα!!!!!
Βλεπω μονο ενα ψαρακι,οποτε δεν ξερω αν εχει γεννησει και αλλα και τα εφαγαν τα αλλα ψαρακια.Η κοιλιτσα της ειναι ακομα φουσκωμενη,αλλα το μαυρο σημαδι εχει εξαφανιστει εντελως!!Παιδια ειναι απιστευτο!!!!
Το δε ψαρακι μωρακι ειναι πανεμορφο.Τσικι τσικι κολυμπαει!!Αχ,μακαρι να τα καταφερει!!!
Εκανα ομως κατι για το οποιο δεν ειμαι περηφανη.Κατα τις 7-730 ειχα παρει το καλαμακι με το σφουγγαρακι και οπως καθαριζα το ενυδρειο αρχισα να κυνηγαω λιγο τα ψαρακια ως παιχνιδι.Φαινεται η γκαστρο μου επαθε σοκ και ισως και να γεννησε πριν της ωρας της!!Πω πω....εχω τυψεις τωρα!!!!!!

ενταξει απλα μην το ξανακανεις γιατι τα αγχωνεις αδικα!

thanps 06-11-11 17:44

No νο νο...δεν το ξανακανω!!Τα λυπηθηκα τα καυμενα!!Η δε γκαστρο μου,δεν πλησιαζει το τζαμακι οταν με βλεπει,ενω πριν το εκανε!!

Αχου το,το ψαρακι ειναι χαριτωμενο.Ρε γαμωτο,τι θα φαει αυτο τωρα?Του ετριψα την κλασικη ψαροτροφη σε φυλλαρακια ωσπου να γινει σκονιτσα.Αλλα το χαζο θα την δει να την φαει?

Εντωμεταξυ απο φοβο μην μου το φανε τα αλλα ψαρακια τους ριχνω εξτρα τροφη.Ελπιζω να μην αυξηθει η αμμωνια!!!!

beeromixalhs 06-11-11 22:23

Καλώς τα δέχτηκες άντε ώρα της ήταν. Εσύ την άγχωνες τελικά ;)
Μόνο ένα την έβγαλε? Μην σκάς σίγουρα θα κάνει και άλλα ποτέ δε τελειώνει μια και έξω.

eimaste aR21rwstoi 06-11-11 23:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sopasis (Μήνυμα 628515)
Καλώς τα δέχτηκες άντε ώρα της ήταν. Εσύ την άγχωνες τελικά ;)
Μόνο ένα την έβγαλε? Μην σκάς σίγουρα θα κάνει και άλλα ποτέ δε τελειώνει μια και έξω.

μην ριχνεις παραπανω τροφη!!!!!
θα φαει το ψαρακι σου

gtsia 12-01-23 23:01

Ροδοστομος έγκυος ;;
 
2 Συνημμένο(α)
Έχει καμμία βδομάδα πήρα 4 ροδοστομους !! Σήμερα που καθόμουν και τους έβλεπα σαν ο ένας να φαίνεται φουσκωμένος !! Λέτε να είναι έγκυος ;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01397 seconds with 11 queries